Automaksu mõjust mootorattturitele.

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas biker.bot »

AUTOMAKS TULEB VARAMAKSUNA Tasuda tuleb ka seisva sõiduki eest, elektriautod ja tsiklid kaasa arvatud

https://pealinn.ee/2023/07/03/tasuda-tu ... OYeHiIhuYo
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas zombi »

Elame, näeme. Aga kuniks kinnitatud otsust vastu ei ole võetud, ei tasu ette põdeda.Siiani ei tea ka juhtivinstantsid ise kindlalt, mis ja kuidas.
Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kui see otsus vastu võetakse, siis võib Ref küll minu häälest suu puhtaks pühkida.
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

mx77 kirjutas: 04 Juul 2023, 12:29
kui see otsus vastu võetakse, siis võib Ref küll minu häälest suu puhtaks pühkida.
Inimestel kipub haugi mälu olema...
...
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mälu maht ja reseti timer ei puutu eriti asjasse, kui sul on ees x sitta valikut :-) Valid valikutest kõige vähem kehvema.
Või keegi hakkab nüüd reformi asemel ekret või ke-d valima? :mrgreen:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 533
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Maaks kirjutas: 04 Juul 2023, 16:24

Või keegi hakkab nüüd reformi asemel ekret või ke-d valima? :mrgreen:
Kisub poliitiliseks, aga reformi ei vali juba aastaid, miks peaks seda jõuku üldse keegi valima ja laskma vabatahtlikult omale "taha panna". :-|||
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma seda pole kuulnud, et nad kellegile oleks taha pannud... küll aga oli mingi aeg uudis ühe teise erakonna liikmest kes Tori tallis hobusele olla seda teinud..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 04 Juul 2023, 17:03
Ma seda pole kuulnud, et nad kellegile oleks taha pannud... küll aga oli mingi aeg uudis ühe teise erakonna liikmest kes Tori tallis hobusele olla seda teinud..
See on fakt, mis kõlbab riigikogust delfi seinani igal võimalikul võimalusel ära mainimist, sealjuures ilma väiksemagi kahtluseta kõikide selle erakonna liikmeteni ja ka valijateni laiendatult.
Jäi vai kindlalt vasta vatsa löömata, et ise nii madalal never ever ei lasku/tõuse ning õnneks ka ühegi sõbra ega ka pereliikme digihääl nendelele iialgi antud ei saa.

Neid erakondade liikmete/valijate vägitükke on absoluutselt igas erakonnas. Selleks sobiks siis automaksu vahele ritta laduda õnne jeelnõust, tori tallini, piltnikugi võikb kuskil vahel ära mainida jne jne.

Nelja aasta pärast ei mäleta keegi nagunii mitte muhvigi, mis täna tehtud. Selleks ajaks on uued mured ning igal erakonnal uued loosungid (tippvorm valimiste ajaks saavutatud)

Ilmselgelt leiab siit foorumist igale erakonnale valija. Kui luku ohtu poleks, saaks absoluutselt iga erakonna valija oma oponendilt täpselt teada, kes ta on ning ka selle, kes talle kaasaks sobiks.

Tegelikkuses rahvas väärib oma valitsejaid, detailides võib vastu vaielda aga suures pildis on see nii.

Mis puudutab automaksu, siis mitte sõitva sõiduki maksustamine on minu hinnangul räme sigadus. Sõitvad autod on nagunii maksustatud läbi aktsiisi (võimsam kulutab rohkem ja maksab rohkem). Topelt maksutamine või lihtsalt millegi omamise maksustamine kahjuks minu pea sisse ei mahu.
Abikaasamaksu võiks sama hästi kehtestada.
Biolagunev poekott hargivahel (tasuta) trammis istuv võib ju õnnest tilgagi püksi teha, teades, et kõrval olev mersumees kõikvõimalike maksudega tema trammisõidu suures piirdes kinni maksab. St kuniks leidub igasugstele jeelnõdele kaasa kiljujaid, neid ka ülevalt vastavalt vormistatakse. Aga maailm on olnud kogu aeg muutumises ja ilmselt ei saa ka Eesti kunagi valmis, alati jääb ruumi mõnele maksule, vabadusele või piirangule.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Teeks nii, et ootab ära mida riik ütleb... Enne pole ju mõtet mõistatada ja ette vinguda. Selge on see, et riik on raskes seisus ja kuskilt tuleb raha leida. See on demokraatia. Rahvas andis oma mandaadi ja selle aluse toimetatakse. Kunagi peksti RE selle eest, et nad ei tahtnud kulutada ja rääkisid, et meil peab olema reserv rasketeks aegadeks... Said teised härrad pukki ja kukkusid laamendama nagu said rahaga. Kuskil oli ilus graafik sellest suurest hambast mille nad tekitasid... Täna on rasked ajad käes..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Turist »

"Maksud ei tõuse. Punkt." Tulevad lihtsalt uued maksud juurde. :wack: :lol:

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas will111 »

no mida ta ütleb...artiklis on ju üsna selgelt kirjas
"kuidas automaks peaks välja nägema, esitletakse avalikkusele juuli teises pooles, on juba praeguseks selge, et see saab olema üldiselt varamaks. Teisisõnu, see ei saa sõltuma, kui palju keegi reaalsuses autot kasutab, vaid tasuda tuleb ka seisva auto omamise fakti eest – suurusjärgus 5-20 eurot kuus. Maksustamisest ei pääse ka elektriautod ja mootorrattad."

päris mõttetu jutt ikka see "ära ootamise" joorup. et kui oleme ära oodanud ja asi on kivisse raiutud ning tuli välja, et saime veel hullemini kui siin artiklis pakutakse...et vot SIIS võib hakata alles sõna võtma ja arvamust avaldama? :lol: :wack: no hea nali küll.
riik on täpselt sellises seisus nagu needsamad maksude välja leiutajad selle riigi seisma pannud on. rahvas ei ole seda riiki sellesse seisu viinud ega viia tahtnud, rahvas ei ole selles süüdi et meeeletul hulgal ettevõtteid pankrotti on läinud (aetud) jne.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kui ikka suurusjärgus 5 eurot kuus tuleb hakata iga mootorratta eest maksma (mul 3 tk, mis A-kat alla liigituvad), siis kokku teeb see palju rohkem kui on neil liikluskindlustus. Sel juhul läheb küll asi karmiks ja peab selle vastu meeleavalduse korraldama ehk tuleb õhtul hämaras sauna taha minna, rusikaga vastu seina lüüa ja vaikselt "t*ra","k*rat" vms" öelda. :bsmile:
Viimati muutis Turist, 04 Juul 2023, 23:06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Turist kirjutas: 04 Juul 2023, 19:08
"Maksud ei tõuse. Punkt." Tulevad lihtsalt uued maksud juurde. :wack: :lol:
Tõusevad, näiteks ajutiselt 18-lt 20-le tõstetud KM, mis läheb 22% peale :)
Pilt
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust on seadusloomes kindel kord. Täna ei ole olemas isegi eelnõud ju... Ehk siis küsimus mille üle täna jauratakse? Ok ma saan aru, et ega maksud iseenesest ei meeldi kellelegi.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas: 04 Juul 2023, 18:58
Teeks nii, et ootab ära mida riik ütleb... Enne pole ju mõtet mõistatada ja ette vinguda. Selge on see, et riik on raskes seisus ja kuskilt tuleb raha leida. See on demokraatia. Rahvas andis oma mandaadi ja selle aluse toimetatakse. Kunagi peksti RE selle eest, et nad ei tahtnud kulutada ja rääkisid, et meil peab olema reserv rasketeks aegadeks... Said teised härrad pukki ja kukkusid laamendama nagu said rahaga. Kuskil oli ilus graafik sellest suurest hambast mille nad tekitasid... Täna on rasked ajad käes..
Sa peaks intelligentse inimesena teadma, miks "riik on raskes seisus".
Vihjan - tulumaksuvaba miinimumi muutmine. Kas see on seda väärt, et tegelikult nii paljudele just väiksema sissetulekuga inimestele käru keerata, ma ei tea.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Tead ütlen ausalt... ega ma ei tea sellest majandusest riigi tasemel suurt midagi... Selge on see, et iga asi midagi lõpuks muudab ja mõjutab aga suures kogumis ilmselt mina seda adekvaatselt hinnata ei suuda. Selleks on inimesed õppinud ja koolitanud ennast. Jätan selle nende teha ja otsustada.
Olen proovinud oma elu elada ja hakkama saada. Tööd olen kogu elu järjepidevalt teinud ja puhata olen saanud max 2 nädalat jutti. Mingit abi ei ole vajanud ja kui näiteks kodualuse maa maksuvabastus ära kaotatakse siis olen sellega täiesti nõus. Abi tuleb anda neile kes seda päriselt vajavad. Sama on ka selle automaksuga. Annan endale aru, et kuskilt peab riik toimimiseks raha saama.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas motikus »

Mõnele tahakeeramine meeldibki, see on fakt.

roadriders
Postitusi: 83
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Eks mõni mees on siin ennegi kaitsnud kirglikult ebaseaduslikke nõudmisi parkimistrahvide tasumiseks, nüüd sama kirglikult võitleb kõikvõimalike maksude tõstmise eest, süüdistades kõikides EV hädades EKREIKE´t. Ei tea kas see on 700 aastase orjapõlve järelkaja või amet kohustab. Tuleb meelde üks vana nali selle kohta, kui talumehi kutsuti mõisa vitsu saama, siis ainukene küsimus oli talumeestel see, kas peab oma vitsad kaasa võtma või on need mõisa poolt.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 04 Juul 2023, 20:41
Tead ütlen ausalt... ega ma ei tea sellest majandusest riigi tasemel suurt midagi... Selge on see, et iga asi midagi lõpuks muudab ja mõjutab aga suures kogumis ilmselt mina seda adekvaatselt hinnata ei suuda. Selleks on inimesed õppinud ja koolitanud ennast. Jätan selle nende teha ja otsustada.
Olen proovinud oma elu elada ja hakkama saada. Tööd olen kogu elu järjepidevalt teinud ja puhata olen saanud max 2 nädalat jutti. Mingit abi ei ole vajanud ja kui näiteks kodualuse maa maksuvabastus ära kaotatakse siis olen sellega täiesti nõus. Abi tuleb anda neile kes seda päriselt vajavad. Sama on ka selle automaksuga. Annan endale aru, et kuskilt peab riik toimimiseks raha saama.
Ma igati mõistan kui riigil on vaja raha, et arendada kaitsevõimekust ja aidata endaga kehvemini hakkama saavaid nagu seda on üksikemad, vanad ja väetid, suured pered jne. Kuid täna läheb ju see raha sinu ja minu ja veel kellelegile, kes saavad endaga hakkama. Me sinuga hakkame nüüd tulumaksuvabastust saama(mingi a´120-150+€ kuus vist), mida vähemalt mina viimased aastad pole saanud ja pole selle pärast ka midagi tegmata jäänud. Suurperdelt võetakse aga nüüd kõvasti vähemaks, sest pole vaja nii palju lapsi teha. Ehk see raha läheb suures osas koalitsiooni poliitilise agenda täitmiseks ja nn "riiklik hakkama saamine" sellest ei parane.
Kui nüüd asjast endast, siis kaherattaliste maksustamine on sigadus kuubis, isegi kui see on 1€ kuus. Sama sigadus on ka elektriautode ja pistikhübriidide maksutamine, sest maksu kehtestamisel oli jutt keskkonna säästlikumaks muutmisest jne bla-bla-bla
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas tuman »

roadriders kirjutas: 04 Juul 2023, 22:50
Eks mõni mees on siin ennegi kaitsnud kirglikult ebaseaduslikke nõudmisi parkimistrahvide tasumiseks, nüüd sama kirglikult võitleb kõikvõimalike maksude tõstmise eest, süüdistades kõikides EV hädades EKREIKE´t. Ei tea kas see on 700 aastase orjapõlve järelkaja või amet kohustab. Tuleb meelde üks vana nali selle kohta, kui talumehi kutsuti mõisa vitsu saama, siis ainukene küsimus oli talumeestel see, kas peab oma vitsad kaasa võtma või on need mõisa poolt.
Ma ei näe Aini jutus mingisugust kirge maksude tõstmise poolt. Ta ju selgelt ütleb, et peaks peeru natuke ja ootaks ära, kuni päriselt see eelnõu kirja saab, mida siis üldse vastu võtma hakatakse. Lisaks mainib ära fakti, et meie kõigi heaolu mingil määral oleneb ka riigikukru olukorrast.
Üsna ebaiõge on ka väide, et kõiges on süüdistatud üleeelmist koalitsiooni. Mainiti ära, et eelarve oli enne kenasti okei ja tõesti, tõendatavalt, see tasakaal sealkandis pekki läks, olgu süüdi siis covid või sõda või kellegi mustad alukad.

Ega siin teemas keegi pealkirja ei loe ega hakkagi lugema, arvamused on kivis vastavalt erakondlikule eelistusele.

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ain aga aus küsimus sulle, ja ma arvan täitsa otsene ka...kas sa siis tõsimeeli nüüd arvad, et noh - kuna justkui midagi veel kivisse raiutud ei ole siis on väga suur võimalus, et tegelikult tuleb ikkagi väga mõistlik maks ja et näiteks mootorrattaid tegelikult ikkagi ei maksustata? samuti näiteks nö. seisvaid, mitte hetkel aktiivses kasutuses olevaid autosid, tsikleid?
Et täitsa tõsiselt, kui suur on sinumeelest täna see võimalus, et valitsus kehtestab sellise mõistliku maksu, millel tegelikult nagu peaaegu ei olegi varamaksu maiku juures? :D
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ja mis siis juhtub, et maksad tsikli pealt aastas nt. 100€?
Et tsiklid peavad siis mingis p"riviligeeritud "grupis a'la :II Maailmasõja veteranid ja vähemalt 5 lapse vanemad, ning sellest vabastatud olema?
Ilmselt on tanklas ka ilge kisa, hala ja sõim koguaeg, et KRDi aktsiis ja maksud ja 100 häda veel...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Turist »

yeekim kirjutas: 05 Juul 2023, 08:02
Ja mis siis juhtub, et maksad tsikli pealt aastas nt. 100€?
Ühe aktiivses kasutuses oleva korral eriti mitte, aga kui omad neid mitmeid? Kas oleks ka õige maksta 100 eur aastas 20 000 eur väärt oleva Harley eest ja samas ka 300 eur väärt oleva vana vene rondi eest?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Turist kirjutas: 05 Juul 2023, 08:17
yeekim kirjutas: 05 Juul 2023, 08:02
Ja mis siis juhtub, et maksad tsikli pealt aastas nt. 100€?
Ühe aktiivses kasutuses oleva korral eriti mitte, aga kui omad neid mitmeid? Kas oleks ka õige maksta 100 eur aastas 20 000 eur väärt oleva Harley eest ja samas ka 300 eur väärt oleva vana vene rondi eest?
No siis maksadki mitme eest, asjade omamine ei ole kohustus!
Sama moodi võib ju vinguda, et miks 500€ Avdipann maksab samapalju kui mõni poolemilline......
Ja kui tulebki sõiduki väärtusepõhine, siis need poolemillised leiutavad nippe, kuidas nad tegelikult ainult 1000€ väärt on, nagu oli ka firmasõidukitega, kus Cayannid ja muud Huyannid äkki N1 kaubikuteks muutusid....

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Sellepärast midagi paremaks ei muutugi et on olemas sellised inimesed kes ütlevad iga asja peale et mis seal siis hullu on, maksame ära, annad sõrme lõpuks võetakse käsi. Ref ei ole praeguste muutuste jaoks rahva mandaati saanud ja on kõikke ainult halvemuse poole ajanud, nii minevikus kui praegu.
Vahet pole mis se summa tuleb, mina olen üleüldiselt tsikli maksu vastu.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Minuarust on ka sots.maks vale ja käibekas on vale ja tulumaks on vale ja üldse on kõik vale!
Igaüks vaadaku ise, et saaks arsti juures käidud ja lasteaedade, koolide eest makstud, hõljugu tehnikaga õhus, sest teid pole ka vaja jne.....
Riik vajab toimimiseks muuhulgas ka RAHA, nii lihtne see ongi!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Huvitav et siis igalepoole jagamiseks ja mingiteks projektideks on seda miljoneid. Ise on praegune valitsus selle raha ära jaganud, rahvas küll süüdi pole.
Kui ikka valitseda ei oska pole vahet palju seda raha on.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mell93 kirjutas: 05 Juul 2023, 09:23
Huvitav et siis igalepoole jagamiseks ja mingiteks projektideks on seda miljoneid. Ise on praegune valitsus selle raha ära jaganud, rahvas küll süüdi pole.
Kui ikka valitseda ei oska pole vahet palju seda raha on.
Ilmselt ei oska seda ka teised riigid, sest neil on lisaks veel :
kinnisvara maks
tasulised teed
automaksud
jne.....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 05 Juul 2023, 00:56
Ain aga aus küsimus sulle, ja ma arvan täitsa otsene ka...kas sa siis tõsimeeli nüüd arvad, et noh - kuna justkui midagi veel kivisse raiutud ei ole siis on väga suur võimalus, et tegelikult tuleb ikkagi väga mõistlik maks ja et näiteks mootorrattaid tegelikult ikkagi ei maksustata? samuti näiteks nö. seisvaid, mitte hetkel aktiivses kasutuses olevaid autosid, tsikleid?
Et täitsa tõsiselt, kui suur on sinumeelest täna see võimalus, et valitsus kehtestab sellise mõistliku maksu, millel tegelikult nagu peaaegu ei olegi varamaksu maiku juures? :D
Nagu ka eespool mainisin, et loomulikult kellelegi ei meeldi maksud... kaasa arvatud ka mulle. Aga täna ei ole veel midagi konkreetselt teada ja minu arust selle infopealt mõistatada ja kiruda on mõtetu. Kordan veelkord-- ootame ära. Kasvõi eelnõu.. siis juba on midagigi aimu. See kui pealinna leht midagi kirjutab.. tee mis tahad ma näen seal pigem KE kõrvu ja plaani ette paanikat teha ja rahvast üles kütta. Nad ei ole paljudest asjadest üle saanud siiani. Pole mõtet aega raisata ette kirudes teadmata mis lõpuks tuleb. Ega ma ka kõigega siin riigis rahul ei ole. :D
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Automaksu mõjust mootorattturitele.

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Eestis on euroopa kõrgeim inflatsioon ja mõned maksud suuremad kui näiteks soomes. Kui on suurem ühiskond ja nö rikkam ühiskond siis on ju ka rohkem makse. Eestit teiste riikidega võrrelda on rumalus.
Aga läheb juba vist väga poliitiliseks ja teemast välja.
Suletud

Mine “Fleim”