BMW R1150 ketipinguti

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas jargo »

Tere.
Küsiks siit targematel nõu!
Nimelt teeb vasaku silindri ketipinguti külmalt käivitades päris hullu häält! Nii paar kolm sekundit koliseb ja siis kui õliröhk korralikult üles tuleb jääb vait. Hommikuti päris häbi juba maja ees käivitada :D
Olen ostukorvi panemas uut OE ketipingutit,kuid internetis tuhlates selgub,et oe ketipinguti on kehvake! Pakutakse upgrade kitti kus pinguti veidi pikem ja niiöelda vedru on lisasilindris!
Kuna seda upgrade pingutit ma kuskilt euroopast ei leia(ei oska äkki piisavalt otsida),siis uuriks,kas keegi teab,kust neid meie liidust leida võiks.
Või oleks sobilik ka uus originaaltoode.

Upgrade kitti pakutakse sellist: CamTensioner629
https://www.ebay.com/itm/372739736933?h ... R_rC-baxYg

Äkki on siinsetel motopoodidel ka midagi pakkuda?
Neeme oskab äkki kommenteerida :)

BMW R1150R
KepsKotti


laurikaks
Postitusi: 137
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

jargo kirjutas: 25 Juul 2023, 08:29
Olen ostukorvi panemas uut OE ketipingutit,kuid internetis tuhlates selgub,et oe ketipinguti on kehvake!
Originaalne pinguti juttude järgi ei ole kehvake ja töötab nii, nagu peab. Seal katki minna midagi eriti ei ole ja uue OEM pinguti paigaldamine midagi ei muudaks. Tema probleem on õlirõhuga töötamine ja õlirõhk tekib alles siis, kui mootor töötab. Asendamine annab ainult väiksema plõgina käivitamisel, mootori/keti elueale märkimisväärselt ei mõju. (Märkus: minu teadmised on internetist, ma ise pole sellist pikaajalist uuringut teinud)
Minul vähendas vedruga pinguti paigaldamine käivitamisel 2s kestva klõbina umbes poole sekundi peale. Umbes 100k sõitnud OEM pinguti on mul alles ja, kui soovid enda oma kontrollida/võrrelda, võid selle endale saada :)
Kasutaja avatar

Teema algataja
jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas jargo »

Oot! sa paigaldasid vedruga pinguti! Kas siis mõlemal pool polegi vedruga pingutid? Oe kataloog näitab jah nagu ühel pool oleks ja teisel pool pole. Mõtlesin,et see lihtsalt kataloogi pläkk. Ma pole veel enda oma lahti kangutanud!

Ma arvan,et teist kasutatud asja pole mõtet panna,kui panna siis ikka uus. Uus oe maksab mingi 30+€. lihtsalt tellimine võtab mingi 7 päeva aega!
Mul läbisõit ca 60t. aga kas see ka õige või mitte,ma muidugi ei tea. viimase 10 aasta ajalugu on samas teada.
Kui saaksin selle plögina kasvõi 1 seki peale,tasuks juba vahetada!

Tänud kaasa mõtlemast!

BMW R1150R
KepsKotti


laurikaks
Postitusi: 137
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

jargo kirjutas: 25 Juul 2023, 18:43
Oot! sa paigaldasid vedruga pinguti! Kas siis mõlemal pool polegi vedruga pingutid? Oe kataloog näitab jah nagu ühel pool oleks ja teisel pool pole. Mõtlesin,et see lihtsalt kataloogi pläkk. Ma pole veel enda oma lahti kangutanud!

Ma arvan,et teist kasutatud asja pole mõtet panna,kui panna siis ikka uus. Uus oe maksab mingi 30+€. lihtsalt tellimine võtab mingi 7 päeva aega!
Mul läbisõit ca 60t. aga kas see ka õige või mitte,ma muidugi ei tea. viimase 10 aasta ajalugu on samas teada.
Kui saaksin selle plögina kasvõi 1 seki peale,tasuks juba vahetada!

Tänud kaasa mõtlemast!
Kontrollisin üle ja olen Sulle pada ajanud. Ma paigaldasin ikka selle uuendatud OEM pinguti, mis Sul lingil on. (ajasin sassi tagakiige puksidega, need on mitte-bmw toodang)

mets
Postitusi: 20
Liitunud: 25 Apr 2010, 08:22
Tsikkel: HD Dyna, Ducati Monster S4
Asukoht: Saaremaa

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas mets »

Tere,
Tellisin enda R1100 GSle sellisest kohast - tills.de, 1150 peaks täpselt sama olema, koos saatmisega 90 euri.
Kas kohale ka jõuab veel ei tea, praegu 2 päeva möödas alles..
Kasutaja avatar

Teema algataja
jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas jargo »

Ma juba tellisin endale originaali ära. Mingi info põhjal peaks ka uus originaal olema saanud uuenduse ja peaks kestma kauem. Vaatan,mis mulle saadetakse.
Kui käes,siis panen siia ka pildi ja saab võrrelda.
Kui sa tills.de -st tellitud asja kätte saada,siis anna teada. Saaksime võrrelda.

BMW R1150R
KepsKotti


mets
Postitusi: 20
Liitunud: 25 Apr 2010, 08:22
Tsikkel: HD Dyna, Ducati Monster S4
Asukoht: Saaremaa

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas mets »

Okei

mets
Postitusi: 20
Liitunud: 25 Apr 2010, 08:22
Tsikkel: HD Dyna, Ducati Monster S4
Asukoht: Saaremaa

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas mets »

Okei
Kasutaja avatar

Teema algataja
jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas jargo »

Sain oma pinguti kätte.
Visuaalselt tundub,et on vist uuenduse läbi teinud. Hea oleks pikkusi võrrelda. Väidetavalt on aftermarket upgrated pinguti paar mm pikem! Hea oleks teada saada,kui enda oma kätte saad!

uus tellitud oe:
Pilt

Pilt

Pilt

Vana pole veel maha võtnud.Aga lähiajal proovin vahetada.

BMW R1150R
KepsKotti

Kasutaja avatar

Daniel
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Veebr 2024, 11:29

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas Daniel »


Vadi
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Apr 2004, 12:50

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas Vadi »

Hei!

Huvi pärast küsin, mis probleemi lahendamine pooleli? 1100/1150 mootor on selline tuumasõjaks ehitatu, et tiba klibiseb klobiseb ja töötab rõõmsalt edasi. Eesmärgiga saada lahti käivitudes kilinast aitab vedruga ketipinguti - mitmed pakkusid ja ilmselt pakuvad ka tänapäeval. Sellel mootoril ei tohiks olla probleeme nagu sama tootja ridamootoritel, kus tiba kulunud (sealjuures veel lubatud tolerantsides) kett teeb paarihambalise hüppe ja klapid ulatavad kolbidele terekäe ...
Kasutaja avatar

Teema algataja
jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

Re: BMW R1150 ketipinguti

Lugemata postitus Postitas jargo »

Minu poolt on tänaseks probleem lahendatud! uus originaal ketipinguti oligi uuenduse läbinud ja asi sellega korras. Enam ei klõbise ketipinguti peale käivitamist. Ehk,kui keegi sama probleemi ees,siis võib julgelt uue originaali osta. Ei pea järelturu asju otsima.
Paar tiksu teeb veel parempoolne pinguti,kuid seda peaaegu et ei kuulegi.!

Täname kaasamõtlejaid!

BMW R1150R
KepsKotti

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”