Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Aa tsiklimeeste "maine", kuda sellega on, kust otsast alustada ja parandada?

Kas nt. koristaja peab ka mainele mõtlema, või lihtsalt korralikult ja südamega oma tööd tegema?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 14 Aug 2023, 11:07

Kas teie mõttemaailm ongi selline, et nagu kuskil politseid näed siis kohe kangastub käteväänamine, konfiskeerimine, šokivangistus ja õõv... Minul sellised kogemused puuduvad. Jah ka mind on kinni peetud, trahvi tehtud jne.. Aga minule sellest püsivat mentaalset kahjustust pole tekkinud. Need inimesed teevad lihtsalt oma tõõd. Minuga on reeglina viisakalt käitutud. Mul ei ole mingit rämedat viha nende vastu.. Ja kui lugeda seda uudist ja vaadata videot siis ma ei näe seal midagi mis minu silma riivaks!
Ei Ain, sinu mõttemaailm on selline.
Sina nägid õõvastavat kuritegu, millele järgnenud jälitamine ja karistamine ning skalbiga keksimine lõustakas on igati õigustatud.

Mina nägin (nagu valdava enamus teisi) seal oma noorust, nägin noori, kes ei nuusuta liimi, vaheta sugu, ega kraabi diivanil kosudes tiktoki. Ehk mina nägin eluterveid noori, kellega oleks võinud sama eluterve ja muheda vestluse maha pidada.

Ära pane oma mõtteid teistele pähe.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Antt1
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

renx kirjutas: 14 Aug 2023, 11:51
Tegelikult ilma lubadeta ja masinaga mis pole registris
ei tohi sõita väljaspool selleks ette antud maastikusõidu ala või sellisel alal kuhu pääseb ka suvaline inimene. Selleks piisaks kasvõi lindiga ala piiramisest. Tegu on mootorratta /mootorsõidukiga.
Seda vastas ka politsei ise seal.
"see, et lapsed on motohuvilised ja neile meeldib motosport on mõistagi kiiduväärt, kuid selliselgi juhul tuleks neil oma oskusi harjutada kinnisel ja turvalisel alal, kus oleks välistatud teiste liiklejatega kohtumine ning tagatud oleks nende turvalisus. Praegusel juhul aga tegu kinnise alaga ei olnud, ka laste kasutuses olnud ratas oli neile liialt suur ja võimas ning see kõik kokku politseinikes tähelepanu ärataski ning noored otsustati tiheda liiklusega teeservas peatada enne kui midagi hullemat juhtub."
Kustkohalt sellist politsei juttu lugeda saab? Ma vaatasin ainult algses postituses olevat videot ja lühikest selgitust seal all mis oli "we can" või maakeeli "me suudame" stiilis. Umbes sama kui koroonamiitingul plekkämbriga vanameest kimbutada vms.

No aga piiratud ala - heinamaal on kraavid ümber ja ongi piiratud. Ega sinna ei pea GuLagi stiilis aeda ehitama et teised liiklejad ligi ei pääseks.
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 181
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas renx »

Antt1 kirjutas: 14 Aug 2023, 15:04
renx kirjutas: 14 Aug 2023, 11:51
Tegelikult ilma lubadeta ja masinaga mis pole registris
ei tohi sõita väljaspool selleks ette antud maastikusõidu ala või sellisel alal kuhu pääseb ka suvaline inimene. Selleks piisaks kasvõi lindiga ala piiramisest. Tegu on mootorratta /mootorsõidukiga.
Seda vastas ka politsei ise seal.
"see, et lapsed on motohuvilised ja neile meeldib motosport on mõistagi kiiduväärt, kuid selliselgi juhul tuleks neil oma oskusi harjutada kinnisel ja turvalisel alal, kus oleks välistatud teiste liiklejatega kohtumine ning tagatud oleks nende turvalisus. Praegusel juhul aga tegu kinnise alaga ei olnud, ka laste kasutuses olnud ratas oli neile liialt suur ja võimas ning see kõik kokku politseinikes tähelepanu ärataski ning noored otsustati tiheda liiklusega teeservas peatada enne kui midagi hullemat juhtub."
Kustkohalt sellist politsei juttu lugeda saab? Ma vaatasin ainult algses postituses olevat videot ja lühikest selgitust seal all mis oli "we can" või maakeeli "me suudame" stiilis. Umbes sama kui koroonamiitingul plekkämbriga vanameest kimbutada vms.

No aga piiratud ala - heinamaal on kraavid ümber ja ongi piiratud. Ega sinna ei pea GuLagi stiilis aeda ehitama et teised liiklejad ligi ei pääseks.
Kommentaari alla vastas seal.
Kraavid on igalpool,et ei oleks eristatav väga.
Pigem mingi kilelint vms. Ei tea... Eks ta üsna jabur ja totter nõue ole...
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 14 Aug 2023, 13:35
Ain, vaata...sa ei saa tulla ja öelda ei mulle, ega kellelegi teisele kuskil mujal selliseid asju nagu "alustuseks unusta see video ära". Kas sa ise ei saa tõesti aru kui idiootne üleskutse ja idee see on?!? Mina ei koostanud seda infokogumit ja mina ei ole osa võtnud selle kokku panemisest. Mina olen (kõigi teiste kodanike hulgas) lihtsalt üks nendest kellele see asi suunati vaatamiseks. Ja suunati täpselt sellises komplektsuses ja sellisel kujul nagu ta siin ülevalpool on. Ma ei "unusta" midagi ära, nagu ei unusta ka keegi teine, kes seda juhtub vaatama. Minu asi, minu mure ega minu ülesanne ei ole midagi ära unustada. Ma tutvun täpselt selle info ja sellise juurde lisatud videoga nagu seal politsei "reklaamis" seda näha võib. PUNKT
Kui videolõik ei ole sündmust kajastav siis võiks selle videolõiku äkki lisamata jätta? Või veel "ulmelisem" idee, äkki jätaks sellise huvitava uudise üldse avaldamata? :D Sa vist ei saa aru, et siin teemas ei arutleta selle üle, kas poisikeste sõitmine seal põllu ääres oli iga võimaliku juriidilise punkti järgi igas mõttes seaduspärane või mitte. Asja sisu on hoopis midagi muud

Ja mingitest pikematest perspektiividest pole ka mõtet jahuda. Pikem perspektiiv on see, et kui politsei tahab omale normaalset mainet kujundada rahva silmis siis sellise s*taga ei tasuks tegeleda. Eesmärk võib neil olla üllas ja mida iganes aga inimene näeb siin lihtsalt seda kuidas noorele võrriga põllu ääres vaikselt põristanud tegelasele keerab ment suure hurraaga sappa ja hakkab "õigust täis" peaga suure maanteerattaga järgi ragistama. Mina ütlengi sellise asja kohta "õigus lõi pähe". Päris palju kohtab tänapäeval sellisel pähe löönud õigusega tegelasi. Lube ei olegi tõepoolest vaja põllu peal sõitmiseks, metsas sõitmiseks jne. Suur üllatus sinu jaoks, mitte mingi üllatus paljude teiste jaoks. Ei olnud minul neid selle jaoks vaja, ei ole minu lapsel. Kas see SINU meelest on õige või vale, see mind ei huvita...sest ma ei tee sellest videot ega propageeri oma arvamust kuskil. Sa küsisid, ma vastasin. Ka politsei võib imelike asjade reklaamimise asemel vahel teha täpselt sama. Siin oleks olnud see koht
Sina lõid siin grupis postituse pealkirjaga: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest! kus on jupike vidot sellest mis toimus. Lisaks panid sinna video juurde oma nägemuse- Motomiilits udjas kangelaslikult üle heinamaa, et seal punnvõrriga kärutavatele tittedel vabariigi toetuseks paber koos "tarkuseteradega" üle anda.
Originaalpostitus oli Ida prefektuuri FB lehel- https://www.facebook.com/Idaprefektuur
tekstiga:
Põlluralli vastutusest ei päästa🫵
Nimelt märkas Ida prefektuuri motopolitseinik möödunud reedel Sillamäel mootorrattal liikumas noorukeid. Kuivõrd vaatepilt äratas vilunud politseinikus kahtlust, otsustas ta rattal liikunud noori kontrollida. Politseinik keeras oma masina ümber ning järgnes neile.
Motopolitseinikku nähes noored aga kohkusid ning panid rattaga plehku. Ja kui alguses võis noortel tekkida illusioon, et põllule politseinik neile ometi järgi ei tule, siis paraku pidid noorukid oma hiilgavas mõttevälgatuses pettuma. Nii nagu noored ees põllule põrutasid, järgnes neile oma rattaga ka politseinik 👮
Mõningase põlluralli järel, mil noored adusid, et ega neil pääsu politseiniku eest pole, jäid nad seisma. Põgenemise põhjust polnudki kaugelt vaja otsida. Mootorratast juhtinud alaealisel polnud juhtimisõigust ning ka ratas ise oli registreerimata 🫣
Juhtimiselt tabatud nooruk võeti rikkumise eest vastutusele ning talle koostati väärteoprotokoll.
Meie töös ei ole kahjuks harvad olukorrad, kus mõni liikluspatune peab parimaks vastutamise asemel põgenemisplaane hauda, kuid fakt on, et varem või hiljem saame me rikkuja ikka kätte ning ega siis vastutusekoorem kuidagi kergemaks ei lähe - vastupidi!
Ehk siis küsin- Kas lugesid selle postituse läbi või vaatasid ainult videot?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@Ain , @Madlobster kui teil on omavahel isiklikku laadi kana kitkuda siis palun seda teha eravestluses. Ülejäänud sootsiumi ei huvita vähimalgi määral, kes kelle arust loll on ja kui palju.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mul ei ole tõesti midagi siia rohkem lisada kui ainult see, et kui teil on mootorratas siis võtke see välja ja minge sõitma! Ja sõitke soovitavalt lahtise kiivri või visiiriga! Uskuge mind see aitab ja viib halbu mõtteid eemale!
Edu!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Loo tausta ei tea aga- olles ise kunagi samavanune põllul rallitajatega, siis ikka mets päästis, kui "ühiskondlikud" motohobi vastu liigset huvi ilmutasid...
Pilt
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas yeekim »

rannamees kirjutas: 14 Aug 2023, 21:03
Loo tausta ei tea aga- olles ise kunagi samavanune põllul rallitajatega, siis ikka mets päästis, kui "ühiskondlikud" motohobi vastu liigset huvi ilmutasid...
Vanasti ei olnud "ühiskondlikel" tsikleid, millega järele tulla! Soolo-URAL'e oli vähestel....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 505
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas claw »

On üks lugu 15 aastastest maapoistest päris paljude aastate tagant.

Kohaliku küla jaanipäevale minekuks oli ikka vaja ju regamata emmiline võtta, et oleks uhkem minna. Aga ega siis mööda asfalti minna - ikka mööda külavaheteid, kus muidugi sõideti. Kolmanda sõbra juures paar õlut ka kamba peale ja teele.
Ühel hetkel - vilkurid taga. Kurask, külavahe kruusteel ja juba pime ka, aga näe - üles leiti. Rattal muidugi ühtegi tuld peale esitule ei olnud ja poisid olid ka maikades ja lühikeste pükstega. Kiivritest polnud juttugi.

Autost kargab välja nooremapoolne qukk. Kukub karjuma ja sõimama, seoses regamata ratta ja puuduvate lubade ja kogu maailma halvaga. 5 minutit karjub ära, siis tuleb autost välja ka juba pisut hallipäine vuntsidega politseinik. Rahustab noort kolleegi ja hakkab poistelt küsima:

Kas rattal mingid dokumendid ka on? "Ei"
Kui vana sa oled (juhilt). "15".
Kas isa-ema ka teab, et sa siin pimedas ringi sõidad? "Ei" (Juba üsna kurvalt)
Kas mul on mõtet teid puhuma siin ka panna, nagamannid? "Ei" (nutuvõru juba suu ümber).
Kaugel sa elad? "6 km"

No olgu.. Nüüd on nii poisid, et lükkate selle ratta kenasti mööda kruusteed koju. Käima ei pane, me jälgime. Ja kui ära lükkate, siis võib-olla vaatame, et pääsete kergema trahviga.
Poisid lükkasidki külgkorviga kärnrehvidega emmi 6 km koju. Natuke ootasid ka, aga politseionud ei tulnud koju järgi. Hommik oli selle aja peale enam-vähem käes. Ja lükkamine jäi elu lõpuni meelde.

Olid ikka tõprad politseinikud küll omal ajal, ah? Oleks saanud ju ajalehte pilti teha ja suure töövõiduna näidata, korraliku trahvigi välja kirjutada ja registrisse kirja juurde, et joobes juht.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Igast vestlusest ei pea leidma isiklikku viha vms.
Inimestel on erinevad arvamused. Ei ole selles midagi halba, et arvamused ei ühti ja ei ole ka selles halba, et oma arvamus välja öeldakse.
Ain ei ole mind ega mina teda lolliks sõimanud vms. Ei ole mul Aini vastu ühtegi isiklikku vimma vms ja ma usun et temal minu vastu ehk ka mitte.

Arvamused ei peagi ühtima (suht igav foorum oleks ausalt öeldes) Sootsiumil on vääramatu õigus lugeda ja kaasa rääkida omale meelepärastes teemades.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Turist »

On kuulda olnud, et mõni politseinik kunagi "konfiskeeris" poistelt tsikleid, mida ametilikult justkui ei olnudki olemas ehk millel dokumente polnud. :twisted: Arvatavasti selle jutuga võttis, et andis valida, kas tahad trahvi saada (mis on suurem kui see tsikli väärtus) või annad tsikli.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas simp »

Paar aastat tagasi oli PPA facebook'i lehel sarnane ilukirjanduslik teos. Tookord küll kiirust ületanud täiskasvanud mehega, aga teada oleva info põhjal paistab muster üpris sarnane.

Facebooki postis andis PPA mõista, et kodanik eiras peatumismärguannet.
Kohtus PPA seda enam ei väitnud ja see polnud isegi mitte süüdistuse osa.

Taaskord viidatakse ilukirjanduslikult kahetimõistetavalt, et toimus peatumismärguande eiramine("noored panid plehku", "vastutamise asemel põgenemisplaane hauda"), kuid videost midagi sellist ei paista. Patrulli U-pööre, kiirendamine ja järgijõudmine võtab omajagu aega. Videost nähtub, et niipea kui poisid sabas olevat politseiniku märkasid, peatati sõiduk.
Muidugi kahelt poisiklutilt (ja nende vanematelt) on palju oodata, et süüdistus vaidlustataks ja sarnane ilukirjanduslik liialdus selgelt avaliku info põhjal välja joonistuks.

Kriipsutan paar lauset maha ja tookordne mõte sobib siia nagu rusikas silmaauku.
simp kirjutas: 03 Juun 2019, 19:39
Ma arvan, et tüüp sai kohtus sellise karistuse nagu seaduse järgi peaks. Lisaks kirjutas PPA sotsiaalmeedias kahetimõistetavat ilukirjandust kust loeb enamik lugejaid välja, et tegelane eiras peatumismärguannet. Midagi mida kohtus isegi ei arutatud ja vastav süüdistus puudub. See viimane on PPA poolt liiast, kohus on otsuse teinud ja juht kannab vastavalt otsusele karistust. Kui üldse, siis avalikku häbiposti võiks samadel alustel panna milles tüüp süüdi mõisteti. Kusjuures detaile on keskmisest teatisest ikka kordades rohkem, lausa niipalju, et tegelase identifitseerimine ei ole mingi probleem.

Aga noh, mitu korda ma seda sama pointi siin ikka itereerin, igaühel on jätkuvalt õigus omale arvamusele ja omad ootused PPA tegevusele.
Eks ikka tahaks sotsiaalmeedia avalikus häbipostis natuke vürtsikamalt kirjutada, aga see ei tohiks endiselt PPA koht olla. Nende asi on asjaolude fikseerimine ja rikkujale esialgse karistuse määramine, mitte facebooki ilukirjanduse tootmine. Sepp & Co saavad sellega niigi natuke liiga hästi hakkama.

Kui sellised lugulood omaette eesmärk poleks, oleks ehk ka rohkem motivatsiooni poistega natuke mõistlikumalt käituda. Samas ega me ei tea ka milles poisse päriselt süüdistati, ehk käitutigi mõistlikult...
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas: 14 Aug 2023, 17:10
@Ain , @Madlobster kui teil on omavahel isiklikku laadi kana kitkuda siis palun seda teha eravestluses. Ülejäänud sootsiumi ei huvita vähimalgi määral, kes kelle arust loll on ja kui palju.
Kradi pehmod - käsi ei ole otsas vää? :mrgreen: :mrgreen:
EDIT: Asjast kah natuke - politseinik ei teinud midagi valesti! See on puhtalt vanemate error, et nende võsukesed tegelevad sellega millega nad parajasti tegelevad (sõidavad nad siis põllurallit või peksavad Pihku). Võib-olla (aga tõenäoliselt mitte) kunagi hiljem tänatakse selle õppetunni eest, et näe elati vanaks ja saadi ise targaks.
Mul 2 sõpra (lapsepõlvest) ei saanudki vanaks, sest nad ei jäänud miilitsale õigel ajal vahele.
Mul seevastu vedas lausa 2x korda - sain vanaks ja ei jäänud vahele, aga kõigil ei pruugi nii vedada.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Selleks, et kõik vanaks saaksid tuleb titt kodus vatitekki mässida ja tugiisik 24/7 sappa panna.
Õnnetusi võib juhtuda ka vannis, kodutrepil või kelgumäel isegi siis kui eelnev kriteerium on täidetud.
Meil kõigil on lapsepõlvest (ja vahest ka hilisemast elust) rohkem või vähem nn close call´e.
Kahjuks on see paratamatus, et kõikidele ei laiene võimalus kõrges eas hooldekodus pyxi teha. Ilmselt tuleks ideaalis selle poole siiski püüelda :roll:

Ma tean väga hästi, et kui peale seda oleks lastega midagi juhtunud kui pollar neid nägi, kuid midagi ette ei võtnud, oleks saanud nii mulle kui miilitsale näpu juurikani ninna lükata ja vahutortide saatel kõikvõimalikke tarkusi ülevalt ja alt sisse sööta.

On kahjuks ka taludes jõnglasi isa/vanaisa trakatsi vahele jäänud, siiski peavad valdav osa sellisest perest tulnuid (kogu riskispektri üle elanud) seda üheks toredamaks ajaks oma elust, mida nad pole nõus never ühegi pehme mulli vastu vahetama, kus konstaable igal sammul seadustest kinnipidamist jälgib.

Juriidiline õigus on seadusesilma poolel ja inspektori käitumist saab lisaks juriidikale õigustada ka kui kõrgeima võimaliku õõva ära hoidmisena. Samuti ei ole mul (ja nii mõnelgi teisel) ühtegi kaalukat argumenti, mis eelneva olulisust olulisel määral vähendaks, siis oligi lihtsalt s*tt päev siilipoistel, kes järgneva sõidu kaugemal võpsikus teevad.
Vaatamata viimasele jään kogu oma lühinägelikkuse juures pealkirjas esitletud sarkasmi õigustavale positsioonile, sealjuures ilma oponente ei isiklikul ega ka mingil muul tasandil vihkamata. :bsmile:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Ain »

"Kõvemad" poisid teevad nii jah? "Au" politseile, et ei pingutanud piisavalt järjekordse töövõidu nimel..?
https://www.ohtuleht.ee/1090332/video-h ... ata-suunas
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saa aru, mida rahvas tahab:
Kord ollakse pahased, et kätte saadi, siis jälle, ei saadud...
Kurdetakse , et politseid on vähe näha ja siis, et need vähesed, kes alles, nussivad!
Võta siis kinni :?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Politsid on siiski vähe näha, muidu poleks sellist pauku juhtunud, nagu eile (kui just terviserikkega tegemist ei olnud)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Ain »

mx77 kirjutas: 16 Aug 2023, 13:44
Politsid on siiski vähe näha, muidu poleks sellist pauku juhtunud, nagu eile (kui just terviserikkega tegemist ei olnud)
Seal vist oli ikka kiirus üle lubatu, et selline asju juhtus... Kuigi eks terviserikkega võib ka jala sirgu lüüa... mine sa tea..
Aga vähe on raudselt neid.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Politseid polekski vaja kui inimestel oleks kohusetunne. Kui ma linnas +10 sõites olen nagu seisev post, siis on midagi kuskil juba väga valesti. :(
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Turist »

MustVälk kirjutas: 16 Aug 2023, 17:35
Politseid polekski vaja kui inimestel oleks kohusetunne. Kui ma linnas +10 sõites olen nagu seisev post, siis on midagi kuskil juba väga valesti. :(
Tõsi. Pole minagi ideaalne liikleja (eriti mootorrattaga), aga tavaliselt panen maksimaalse lubatud kiiruse püsikiirushoidjale (isegi linnas pikematel lõikudel) ja kellel närvid läbi, püüdku omale (arstlikku) abi otsida.
See on küll veidi teise saagimise teema jutt (vist oli ka mingi sobiv teema kusagil siin olemas), aga kas mitte natuke kiiruse ületamine põhimõtte poolest pole nagu natuke varastamine- justnagu, et palju varastada pole ilus, aga natuke ikka ju võib? Ja eriti veel kui teised natuke varastavad, kuidas siis mina ei peaks? =Kui teised on kõik hallid lambad, kuidas ma siis teist värvi peaksin julgema olla? :-|||
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1940
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 180 korda
Kontakt:

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Vint »

Turist, ma sõnastaks selle niiviisi et - püsitakse liiklusvooga kaasas. Nähdus mida tegelikult seadus eriti ei maini ega võta arvesse.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Turist »

Vint kirjutas: 16 Aug 2023, 19:16
Turist, ma sõnastaks selle niiviisi et - püsitakse liiklusvooga kaasas.
Õige. Grupiviilises varguses kaasa löönud varas võib ka öelda, et ega tal polnud plaanis varastada, lihtsalt püsis kambaga kaasas ja tegi täpselt nii nagu teised. Natuke võib võrrelda ka selle "eto vsjo nazhe" teemaga- üks lammas ees, teised järgi. :ner:

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas 701 »

Vint kirjutas: 16 Aug 2023, 19:16
Turist, ma sõnastaks selle niiviisi et - püsitakse liiklusvooga kaasas. Nähdus mida tegelikult seadus eriti ei maini ega võta arvesse.
Ma lisaks juurde, et kui liiklusvoo kiirus on enamasti teine, kui märgid posti otsas äkki on siis valed märgid hoopis? :bsmile:
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Tort »

MustVälk kirjutas: 16 Aug 2023, 17:35
Politseid polekski vaja kui inimestel oleks kohusetunne. Kui ma linnas +10 sõites olen nagu seisev post, siis on midagi kuskil juba väga valesti. :(
Millisel kellaajal, mis linnas? Väidan täiesti vastupidist. Sõidan iga päev Tallinnas ja mingit olulist paarutamist ei näe. Debiilikuid on küll, aga see pole kiirusega seotud. Mingid 100kmh järvevanal unustage ära, puhas vale.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas: 16 Aug 2023, 20:08
MustVälk kirjutas: 16 Aug 2023, 17:35
Politseid polekski vaja kui inimestel oleks kohusetunne. Kui ma linnas +10 sõites olen nagu seisev post, siis on midagi kuskil juba väga valesti. :(
Millisel kellaajal, mis linnas? Väidan täiesti vastupidist. Sõidan iga päev Tallinnas ja mingit olulist paarutamist ei näe. Debiilikuid on küll, aga see pole kiirusega seotud. Mingid 100kmh järvevanal unustage ära, puhas vale.
Ah, ära pliis.
Lastakse ikka mööda nagu postist. Mulle tuletab selle suve sõidupilt meelde üheksakümnendate.

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Tort kirjutas: 16 Aug 2023, 20:08
MustVälk kirjutas: 16 Aug 2023, 17:35
Politseid polekski vaja kui inimestel oleks kohusetunne. Kui ma linnas +10 sõites olen nagu seisev post, siis on midagi kuskil juba väga valesti. :(
Millisel kellaajal, mis linnas? Väidan täiesti vastupidist. Sõidan iga päev Tallinnas ja mingit olulist paarutamist ei näe. Debiilikuid on küll, aga see pole kiirusega seotud. Mingid 100kmh järvevanal unustage ära, puhas vale.
Tallinnas täna kasvõi mitu masinat. Järve keskuse juures ja kesklinnas ka. Ma tiksun vaikselt 56-60 spidol ja möödutakse nagu postist.
Järgmise foori taga saan naerda nende üle uuesti. :D :mrgreen:

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

701 kirjutas: 16 Aug 2023, 19:47
Vint kirjutas: 16 Aug 2023, 19:16
Turist, ma sõnastaks selle niiviisi et - püsitakse liiklusvooga kaasas. Nähdus mida tegelikult seadus eriti ei maini ega võta arvesse.
Ma lisaks juurde, et kui liiklusvoo kiirus on enamasti teine, kui märgid posti otsas äkki on siis valed märgid hoopis? :bsmile:
Märk on ohutuse pärast. Et kõik jõuaks õigel ajal märgata. Hea näide miks jüri ringil keegi eriti peale ei saa sõita tartu suunast. Viadukti alla on piiratud vaateväli ja enamust tuleb mööda ringi 70'ga.
Ma olen üks kord sõitnud ringile ja siis on mingi audi tekkinud sappa piiksuma. Oleks ta 50'ga sõitnud, siis poleks olnud sellist muret temal.
Me ei oleks kordagi ringil kohtunud kui juba olen seisma jäänud ja veendunud, et kedagi ei tule.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas Tort »

mx77 kirjutas: 16 Aug 2023, 20:33
Ah, ära pliis.
Lastakse ikka mööda nagu postist. Mulle tuletab selle suve sõidupilt meelde üheksakümnendate.
Pole nõus. Lihtsalt ei ole ja kõik, mul on silmad peas ja iga päev liiklen. Paar tegelast 100-st? Ega siin polegi midagi vaielda, tundmuspõhine ja tõenäosus (mis peaks küll a la 30 päevaga liikluses viibides tasanduma aga ok).

vanalendur
Postitusi: 498
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Orden "kangelasele" ennastsalgava tegutsemise ja selle tulemusel saavutatud suurepärase töövõidu eest!

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Turist kirjutas: 16 Aug 2023, 18:03
aga kas mitte natuke kiiruse ületamine põhimõtte poolest pole nagu natuke varastamine- justnagu, et palju varastada pole ilus, aga natuke ikka ju võib? Ja eriti veel kui teised natuke varastavad, kuidas siis mina ei peaks? =Kui teised on kõik hallid lambad, kuidas ma siis teist värvi peaksin julgema olla? :-|||
Varguse puhul on ikkagi keegi kes saab kasu ja keegi kes saab kahju. Olgu tegemist üksikisiku või kogu riigiga. Kes siis kiiruse ületamise juures varguse ohver on? Jätame välja tiheda liiklusega olukorra kus mingi ahv üldisest liiklusvoolust läbi sõelub nii, et normaalset pikivahet hoida soovivad kodanikud pidevalt hoogu maha peavad võtma, et ta vahele mahuks ning seetõttu hiljem oma sihtkohta jõuavad.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”