Krossibussi magamis aseme ehitus?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere meistrimehed/naised!
Selline mõte: on olemas kaubik Ford Transit, kõrge variant- meeskonna kabiiniga ning vaja oleks tekitada sinna üks magamis-puhke lavats. Kuna hooaeg on varsti läbi ja talvel ma/me ei sõida üldse siis kiiret ei ole ning korraliku tehniku kätte võin tuua üle Eesti, st vahemaa pole takistuseks. Midagi erilist ei tahaks aga, et näeks viisakas välja ning oleks ka mingi valgusti ehk sees ja masina katusel võiks olla ka üks vent luuk....mis iganes kujul see siis ka on ja, et vett peaks(olen mingeid pöörlevaid näinud kaubikute katustel).
Et siis selline projekt.
Helistage-kirjutage ja lepima hinnas-töös-ajas-kohas kokku.
Edu!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui ühe inimese lavatsit tahad,siis ma uuriks veokate nö teise juhi või ülemisi magamisasemeid, mida saad seina peale kokku ka keerata. Ei võta ruumi,on polsterdatud ja magamiseks täiesti mõnus. Lammutused ilmselt müüvad neid. Eri markidel erinevad, aga on lihtsalt paigaldatavad ja kinnitused ning muu juurde käiv komplektis olemas.
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Vaga hea plaan! Huvitav ma olen ise ex-rekkajuht(tegelikult ka praegu oman kehtivat digi kaarti ja kutsetunnistust) ja paastes soidan ju jatkuvalt suurte masinatega, et ma ise selle teise juhi aseme peale ei tulnud!
Aitah ja katsun uurida, kust selle leiab ning kas bussi mahub....kuid, samas ikkagi...isegi kui leian, pole minust selle sinna sisse ehitajat, et no projekt jatkub, st otsin meistrimeest, kes selle aseme bussi ehitaks.
Aga tekkis ka selline kusimus, et bussi teh-passis on ju istmete kohad arvuliselt kirjas, et kas selle aseme bussi ehitamine on lubatud, st kas peab kuskilt umber ehituse loa ka votma...voi teeb lihtsalt ara ja valmis, sest ega soidu ajal seal ju keegi ei ole ega maga...
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Sõidukites(bussid, autod rekkad jmt) on ju kirjas ISTEKOHTADE arv, mitte magamise oma!

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Paned sinna kuhugile veel tabureti ja elektripliidi ja pärast saad soovi korral bussi arvele võtta kui "autoelmu" :-)
Mitte väga ammu oli kohtus lugu, kus TA ei soostunud mingit "asemete ja lauapriimusega" bussi matkaautona arve võtma, sest väidetavalt on matkaautod korralikud asjad, aga need vandersellid said kohtus hiljem võidu.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Nomidaiganes
Postitusi: 24
Liitunud: 06 Sept 2018, 16:02
Tänatud: 2 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas Nomidaiganes »

Maaks kirjutas: 15 Sept 2023, 08:35
Paned sinna kuhugile veel tabureti ja elektripliidi ja pärast saad soovi korral bussi arvele võtta kui "autoelmu" :-)
Mitte väga ammu oli kohtus lugu, kus TA ei soostunud mingit "asemete ja lauapriimusega" bussi matkaautona arve võtma, sest väidetavalt on matkaautod korralikud asjad, aga need vandersellid said kohtus hiljem võidu.
Lihtsalt sportlikust huvist, mida annab bussi autoelamuna arvele võtmine?
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Ma mõtlen ka samas suunas, et...mul/meil pole plaanis teh-passis andmeid muuta. Ega tõesti see voodi/puhkease ju istme ruumi juurde ei anna+ see andmete muutmine oleks meil siis juba 3x teh-passi muuta.
Teine kord oli.. kah bürokraatia...buss oli värvimisel ja tagumine osa sai veits teist värvi(algselt oli passis PUNANE) ja tuli u 10-15% sinist juurde...ja teh-üv öeldi..."tuleb passis andmeid korrigeerida, st värviks: mitmevärviline"!?
Ah, las see teema...matkabuss jne jääb. Seega jääme algse teema juurde ehk, kas ja kes ehitaks bussi puhkeaseme juurde...?
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Trucparts https://www.bustruckparts.com/?lang=et& ... wItemsList ja https://www.kbauto.ee/ee/contact on lammutajad uuri neilt. Mingi vanema Scania oma isegi nii lai, et saad naise ka ühes võtta. Kiirelt hakkas silma,et üks must Scania truckpartsis oli täitsa ok teisekorruse asemega.
image.png
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Tänud kes kaasa mõtlesid ja nõu andsid, et see rekka ase-voodi oli hea plaan...kahjuks teostamatu, kuna Transit ehk kuudi osa läheb ülevalt kitsamaks ja laiust vaid 168cm...rekka voodi aga tsipa üle 200cm?
Seega tuleks kõne alla süvend, kus siis pool diagonaali saaks olla...ma ise 175cm ja sulgkaallane. Ja rattad iste ees sisse mahutada, oleks ok vast.
Kas sellises projektis-ehituses oleks siit keegi rem mees/naine leitav...ehk saame kokkuleppele?
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Aga voodi/voodid külgseina? Lükkad rattad kuuti ja siis lased koikud alla. See koiku kinnitub hingedega seina külge ja teisest küljest ripub turvavöö rihmade küljes.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
Kuule, ega sul ikka kaht vasakut kätt ei ole?

Ma olen kolm krossibussi ise valmis ehitanud ja usu, see ei ole raketiteadus. Pisut läbimõtlemist ja paberile joonistamist ja paar nädalavahetust nokitsemist ning valmis see on.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 20 Sept 2023, 12:13
► Näita Spoilerit


Täna on nii palju igasugu materjale mida lihtne ja mugav kasutada. Kõik kinnitused karkassi külge saab tõmbemutritega-neetidega teha ja soojustust vahuga kinni panna, siis see soovikorral ka kangaga katta spreiliimiga jne. Ja selle voodi paneks mina ka pikuti, sest kuidas magada 168cm peal? Selle seinale kinnituva voodi saab ka lühemaks teha. Tähtis on, et sellel on kaasas kõik hinged kinnitused ja turvavöö materjalist riputus ning kõik muu juurde kuuluv. Isegi kui ainult seda kinnituste osa kasutada,saab kergema vaevaga ise mingi aseme kokku panna.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tänud nõuannete eest!

Jah...mis ma oskan öelda. Ma küll nii siidikinnas ei ole, et pirnigi laes ära ei vahetaks ja mööbli panen juhendi järgi kokku (vannun ja vahest kokku saades jäävad mingid jupid üle), kardina puu panen ülesse ja jooksva kraani oskan ka ära teipida...aga, vot pole mulle antud seda käelist osavust ja loovat mõtlemist, et kuidas-kuhu-mida...ja nt hr: urmas66 plaan kisub juba raketi teaduseks, minu jaoks. Et pigem ma otsiksin, kes ikka oskab teha-on teinud varem ja, et näeks ka hea välja, mitte poleks kuidagi kokku klopsitud.
Me jagame seda bussi sõbraga(tema leiab, et seda aset pole üldse vaja, et saime varem ilma...saame edasi ka ning projekti vastu huvi ei tunne...ja ma austan tema otsust), samas mina mitte ainult ei krossita vaid olen ka selline spontaanne matkaja tüüp, et tekkis mõte, minna-sõita mere äärde ja lähengi...et bussis oleks mugavam ööbida kui telgis ja muidugi võiks ju minna kergema vastupanu teed ja soetada endale juba täiuslikum krossi/matkabuss...aga see nõuab hoopis suuremaid finantse, mida ka kohe tagant taskust pole võtta.
Aga ok...kui risti st juhi selja taha see ase ära ei mahu...aga miks-mitte "kuuti"...seinale püsti ja kui vaja siis sealt alla lasta ja magamis-puhkamis väärseks teha?
Kas sellise teeks keegi ära kui ma korraliku rekka aseme leian...?

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ma need üksikud korrad, kui ma bussis magama olen pidanud olen kasutanud sõjaväe välivoodit. Hädapärast mahub see ühe tsikli kõrvale bussi kongi ära kah.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Antt1
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Ma olen Sprinteris oma 178 cm kasvuga mitu korda maganud ristipidi üle kolme esiistme. Jalad peavad krõnksus olema ja pole kuigi mugav.
Sel aastal oli suvalisest ehituspoest ostetud terassimööbliks mõeldud alumiinium-plastik päevitustool kaasas. Panin taha kongi ja selle raha eest sai liigagi hea.

Igasugused niisuguste plekkkuutide seina küljes rippuvad konstruktsioonid on muarust kahtlased. Veoauto kabiin on palju tugevam kui kaubiku kere. Kui selline lavats panna tõmbneetidega seina külge ja servast turvavööga rippu siis tuleb ta öösel koos seina ja magajaga alla.
Kui üldse midagi kapitaalsemat teha siis esiistmete laiendus (kui magaja pikkus lubab) või taha kuuti asi mis toetub põrandale.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
Et sulle head nõu anda, siis kirjelda milline su buss hetkel on. On seal juba vahesein nihutatud või on see standard.
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere mx77!
Ma arvan, et see on sisse ehitatud vahesein...mitte Fordi originaal...ja ümber ehitatud kuskil kas: Avestark või mingi selline nimetus....ja selles mõttes asi õige, et ka teh-passis kajastub see ümber ehitus ehk istekohtade arv+turvavööd.
Samas tean juhtumit, kus meie kandis üks "naljamees" tõi kuskilt välismaalt neid kaubabusse, suuresti Mersud ja suured Volkswagen-id ja võttis need Lätis arvele...ja lasi siis siin mingid reisibussi istmed sisse panna taha kuuti...meie teh-üv saatis ta pikalt oma ümberehitamistega, sest luba polnud ja kästi välja võtta...
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
Pane pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Kui istemeid ja turvavööde kinnitusi ei muuda, siis pole ÜV selle magamisasemega üldse mingit pistmist.
Kui tahad mingid istmed välja visata ja selle asemele midagi teha, siis on vaja see tegevus registreerida ümberehitusena. Istekohtade arv on registris kirjas ja see peab vastama tegelikkusele. Kõik muud asjad seal autos on sinu otsustada.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

snah
Postitusi: 121
Liitunud: 21 Aug 2009, 11:53
Tsikkel: Yamaha
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas snah »

Tere.Mis saagimine siin jälle käib,reinuvader tahab konkreetselt asja ära teha ja leida tegija.

Leivo
Postitusi: 86
Liitunud: 21 Aug 2017, 08:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Krossibussi magamis aseme ehitus?

Lugemata postitus Postitas Leivo »

Isetegijad ehk amatöörid ei taha professionaalideks ehk teenusepakkujateks hakata 🤔. Lihtsam on vist Google otsingusse lüüa sõidukite ümberehitus ja sealt vaadata kas mõnel ettevõttel oleks aega enne kevadet asi ette võtta.
Mikroprojektina on ju hea pakkumine. Muidu võiks ette võtta aga ei ole kohta kus teha. Vihmaga garaaži ees katuseluuki lõigata ei ole hea tava 😁
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”