Huumorit

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas rannamees »

A.Einstein: "Lõputud on ainult inimlik lollus ja universumi mõõt."
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 31 Aug 2023, 08:40
Sarnane teema oli ka ETKVL-is, mis sisuliselt oli kogu riikliku kaubanduse transport. Palka maksti sõidutundide järgi ja kui tunde puudu jäi, siis käisid Kostja juures, kes kruttis su odomeetrit edasi.

Probleem oleks aga olnud kütuseülejäägiga, seega vähemalt Tallinna omad käisid Männiku karjääris ja lasid sinna läbi aastate kümneid, kui mitte sadu tuhandeid liitreid dislat ja bensiini. Oli ka üks linnalegend kahest kallurimehest, kes ei osanud hästi matemaatikat, pärast kerimist ja kütusevalamist arvestati peakontoris nende ühe keskmiseks sõidukiiruseks 120km/h, kus peale- ja mahalaadimiseks kulus ainult 10 sekundit.
Olles ka ise jõudnud nõuka ajal autojuht olla ja sõber oli ka Tihnikus(ETKVL) GAZ-52 peal, siis üldreegel oli, et bensu autodega pidi siiski kerima , et üldse kulu normiga välja tulla. No ja kui veel juurde kerisid, siis said ka endale mõne kanku. Töö arvestus käis linnaautodel siiski tunni alusel ja linnadevahel või puiste veol oli tonnkilomeeter. Siis pidi kerima,et palka ka saaks. Diisli meestel oli tõesti probleem selle kuhugile maa laskmisega, sest sellega polnud midagi peale hakata.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Turist »

Meenub ka lapse-east väikeses maakohas elamise ajast vaatepilt, et isal mingi Gaz vahepeal seisis väljas pukkide peal, mootor töötas, käik oli sees... :D
Ise käisin 1-2. klassis (vanem ei saanud olla, sest 2. klassi lõpus läksime juba teise kohta elama), vahel sai salaja auto käima pandud ja natuke sõidetud ka. Ei tea kas praegu kusagil ka keegi 1-2 klassi poiss (manuaalkastiga) veoautoga sõidab. Ausalt öeldes tõsiselt loodan, et mitte. (w) :lol:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

imevennad (w) :lol:

Täna on hea päev esimese klassi juntsut vaadata ja teda GAZ´i roolis ette kujutada

Ma pigem arvan, et need jutud on "küll mina alles olin kõva mees" (mis aja jooksul ka iseenda ajus tõeks muutunud), mitte tegelik reaalsus.

Võta täna esimesest klassist junts ja tõsta ta GAZ´i rooli. Ei ulata ta pedaalideni ega aknast välja vaatama. Rääkimata rammust, mis vaja võimuta rooli keeramiseks, vahegaasiga käiguvahetusest jms venekäraka ime juhtimisvõtetest, mida tihti ka täiskasvanud inimesed ei suutnud omandada. Juba kehakaalu siduri alla vajutamiseks pole 7 aastasel piisavalt, rääkimata kõigest muust.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas 701 »

Sai sõita küll. Ma ei mäleta 7 või midagi muud aga siduriga opereerimiseks pidi istmelt maha ronima ja kogu jõust pedaali pressima. Mitmendal katsel sai minema ikka ilma välja suremata ja siis istmele tagasi. 1 käigust oli juba piisavalt põnevust.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

701 kirjutas: 01 Sept 2023, 14:54
Sai sõita küll. Ma ei mäleta 7 või midagi muud aga siduriga opereerimiseks pidi istmelt maha ronima ja kogu jõust pedaali pressima.
Jah see on midagi muud. :D
Selleks, et midagi kogu jõust alla suruda tuleb ülevalt poolt tuge otsida (muul juhul on see võrdne trepil kõndimisega), selleks ainuke võimalus on rool.
Nüüd roolist hoides ja samal ajal kogu jõust kahe jalaga see pedaal põrandasse saadud, tuleb ikka veel samal ajal roolist kinni hoides käik raginal sisse (ei see ei ole mersu tüüpi roolil olev väike kangike, millelt näpu otsaga sõidu suunda saab otsustada) suruda ja päris ohtra gaasitamisega see va sidur tunnetuslikult üles lasta ning ilma võimuta barankat kruttima hakata.

Eks need mälupildid on segunenud isa süles kaasa roolimise, kohapeal pedaalide tallamise ja mingis muus vanuses üksi sõitmisega. Kokku tulebki kalamehe faktoriga läbi korrutatud lugu "nagu sündisin nii kohe kõndisin ja isa pintsak oli paras"
Enamasti on see sõitmise mälupilt koos sünnipäevatordil oleva küünalde arvuga soovunelma tõttu üsna tugevalt kinnistunud. See ei kipu muutuma isegi siis kui tänapäevane samade geenidega 7 aastane järelkasv hoovis oleva Sorento istmele tõsta ja proovida selgeks teha, et näe pea ei ole veel jalgadest piisavalt kaugel, et isegi sellega sõita, rääkimata kaalu ja jõu ning vene käraka imelistest nippidest, mida sõitmiseks vaja oli. Aga see kõik rikub ilus mälestuse ning lõpeb looga, et tänapäevased ei saagi millegi peale tiktoki hakkama (oma tõde on kahjuks siingi)
Viimati muutis Madlobster, 01 Sept 2023, 16:08, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ma enda kohta ei liialdanud ja kindlasti toimus sõitmine ka üksi. Ega see ei olnud nii, et kõik käigud esimesest viimaseni sai ära kasutatud ja küla peal mingi kilomeetrine tiir tehtud. :lol: Maanteel kindlasti ei sõitnud, ka mitte kuusateel, vaid kodu juures sissesõiduteel (kruusakattega maantee ja maja vahel), mis oli sisuliselt lihtsalt pinnasele sisse sõidetud rada. Sõit võis olla suurusjärgus paarkümmend meetrit edasi ja samasse kohta tagurpidi tagasi (või vastupidi, oleneb kumba pidi auto enne sinna pargitud oli), ei meenu et nii kõva roolikeeraja oleks olnud, et oleks kusagil ringi keerata saanud. :D Isa süles sai ikka ka mujal sõita, mitte ainult maja lähedal pinnasel.
Seda muidugi detailselt ei mäleta kui palju aknast välja nägin ja kuidas täpselt sidurit lahti lasta sain, aga vist kuidagi püsti seistes, tagumik/alaselg vastu istme alumist äärt ja roolist kinni hoides sai hakkama. Pikkust oli, koolis oma klassis üks pikemaid (pikkuselt teine). Sujuvast siduri lahti laskmisest ei saa rääkida, mälupildis on et ikka suhteliselt järsku tuli lahti nii et rattad mudas kaapisid ja nagu oleks isegi vähemalt korra ka mudasse kinni jäänud. Ei meenu, et oleks rohkem käike kasutanud kui edasi liikumiseks ühte (loodetavasti esimest, aga kindlasti võis vahel ka segi minna, mootori välja suretamisi meenub) ja ka tagurpidikäiku. Ei mäleta isegi millised Gaz-d täpselt olid (ei ole ka nende mudelitega isegi praegusel hetkel väga hästi kursis) või võis mõni neist olla ka Zil (130?), isa sõitis erinevate autodega, meenuvad piimaauto, prügiauto ja mingi kastiga (kallutav), vist oli leivaauto ka mingil hetkel, aga sellega sõitmist ei meenu (võimalik, et olin siis veelgi noorem). Toimuda sai see 1986-1987, võibolla keegi teab millised mudelid sel ajal harilikult piimaautod ja prügiautod olid?

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas 701 »

Madlobster kirjutas: 01 Sept 2023, 15:32

Eks need mälupildid on segunenud isa süles kaasa roolimise, kohapeal pedaalide tallamise ja mingis muus vanuses üksi sõitmisega. Kokku tulebki kalamehe faktoriga läbi korrutatud lugu "nagu sündisin nii kohe kõndisin ja isa pintsak oli paras"
Enamasti on see sõitmise mälupilt koos sünnipäevatordil oleva küünalde arvuga soovunelma tõttu üsna tugevalt kinnistunud. See ei kipu muutuma isegi siis kui tänapäevane samade geenidega 7 aastane järelkasv hoovis oleva Sorento istmele tõsta ja proovida selgeks teha, et näe pea ei ole veel jalgadest piisavalt kaugel, et isegi sellega sõita, rääkimata kaalu ja jõu ning vene käraka imelistest nippidest, mida sõitmiseks vaja oli. Aga see kõik rikub ilus mälestuse ning lõpeb looga, et tänapäevased ei saagi millegi peale tiktoki hakkama (oma tõde on kahjuks siingi)
Minu poeg rallis 8 aastaselt Mazda kastikaga täiesti iseseisvalt maal ümber maja ja heinamaal ringi. Kasutas rohkem kui esimest ja tagumist käiku. Tavaline manuaalkäikudega kastikaloks. Kuna ta sellega päris esimest korda sõitis, ei tule meelde. Et mina siin küll midagi imetlemisväärset ei näe.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mazda ja GAZ on õige pisut erinevad kulgurid.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas 701 »

Madlobster kirjutas: 02 Sept 2023, 12:50
Mazda ja GAZ on õige pisut erinevad kulgurid.
Ei ole see GAZ kah mingi imeloom, kui see on su elu osa olnud sellest ajast, kui jalad kandma hakkasid.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Turist »

371341054_1517305602007848_8090168146404442901_n.jpg
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas pühak »

Esimesed sõidud isa Žiguliga tegin kas 10 või 11 aastaselt. Kuna ma kasvasin aeglaselt, siis mõni 8-9 aastane oli sama pikk, kui mina paar aastat vanemana. Pedaalideni ikka ulatusin, kui pink oli lõpuni ette tõmmatud, aga teed vaatasin nina püsti läbi rooliratta. Tädipoeg tegi traktoriga esimesed sõidud 4-aastaselt. Ta isal oli sovhoosi DT-20, sellel oli käsisidur, siis polnud pedaale vajagi. Gaasi sai ka käega anda. 6-7-aastaselt oli ta juba "vana kala". Ma olen temast 4 aastat vanem, mäletan, kuidas mängisime tema juures liivahunnikus mängutraktoritega, kui samal ajal tal vanemad vedasid heina. Aegajalt oli traktorirooli abimeest vaja, siis ema või isa hõikas poisi liivahunnikust päris traktori rooli. Käis tegi töö ära ja tuli mängis mängutraktoriga edasi.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas tito »

No ja siis me ei söö sokolaadi mille on lapstööjõud korjanud…. :mrgreen:

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas joel »

Joel

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas 701 »

► Näita Spoilerit
A umbes nii see käiski. Meil oli kolhoosi kuivati ja veski külas. See töötas koristusperioodil ööpäevaringselt. Seal oli kunnkopaga 52 mis tiksus samuti 24/7 kuna oli käivitusmootoriga. Kuivati koosnes kahest osast saht- ja trummelkuivati. Veokad vedasid vilja kuivatisse ja kallasid ladustusplatsile. Sealt oli see vaja kuivati kolusse kopaga lükata. Lükkamist ei pidanud tegema vahet pidamata, vaid mingi tunnikese vahega. Sel traktoril ei olnud kindlat juhti peal, kel vaja see lükkas. Ja vot see lükkamine oli jälle koht, kus poisikesed said asjalikud olla ja traktoriga sõita. Lükkamise vahel võis muidugi poolsalaja nii sama kah ümber kuivati rallida. Seda just õhtuti. Käivitusmootor oli omaette häda ja viletsus kah. Nimelt kui juhtus traktor välja surema, siis nööriga seda iseseisvalt käima tõmmata ei suutnud ja siis sai meeste käest jälle peapesu, et kuramuse nagamannid, jälle traktori välja suretanud.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

50ndate kolhoosirõõmud.

Meierei enda katlamaja läks remonti, siis toodi auruga varustamiseks kohale aurujõul liikuv iseliikuja. Kui katlamaja jälle korras oli, siis jäi masin meierei kõrvale seisma. Kõvemad nagamannid ajasid iseliikujale tule alla ja sõitsid sellega ümber meierei...

Kolhoosi DT-14 oli linnas MTJ-s remondis. Vaja maale tagasi saada (ca 15 kilomeetrit). Võeti nagamann (12-13 vana) linna kaasa, pandi remonditöökoja hoovis rooli ja suunati kolhoosi poole teele. Sõitis läbi linna ühele kohalikule peamaanteele ja sealt traktoriga koju... Kedagi ei huvitanud, mida see poisike seal traktori seljas teeb.

Kartulivõtt oli vaja teha. Võeti nagamann (toona ca 10), pandi traktorile sanga, käik sisse ja teise põllu otsa teele. Seal ootas mees, kes õigel hetkel sidurit vajutas, sest poiss seda ei jõudnud. Pöörati traktor ümber, näidati poisikesele suund kätte ja uuele tiirule. Nii päev läbi.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kolhoos, poisikesed, 1 või 2 klass.
Silotegu, siloauk ja Joss.
Mehed panid augu kõrval tina, näitasid tattidele, kuda Joss töötab: sidur, edasi/tagasi, roomikupidurid jmt.
Loeti sõnad peale, et ärge kallutavatele autodele otsa sõitku ja pidu võis alata :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Turist »

https://www.osta.ee/mega-acelectronic-t ... 70993.html
Pealkiri: Teljepagasi puistur
Kirjeldus: "...see suruõhktelje saapapuistur võimaldab varrukate vaevata kinnitada...
...Selle tööriistaga ei pea saapade vahetamiseks CV-liideseid lahti võtma...
...tööriist sobib CV ja kummist lenksa saabastele - ei sobi plastikust (PVC) saabastele"

(lol)

Leivo
Postitusi: 86
Liitunud: 21 Aug 2017, 08:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Leivo »

Nali naljaks aga tänu google translate kuulutustele on nii mõnigi kord hea hinnaga nänni saanud. Alates tätoveerimise kolast kuni 46 kilose sangpommini :D

KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

yeekim kirjutas: 04 Sept 2023, 15:30
Kolhoos, poisikesed, 1 või 2 klass.
Silotegu, siloauk ja Joss.
Mehed panid augu kõrval tina, näitasid tattidele, kuda Joss töötab: sidur, edasi/tagasi, roomikupidurid jmt.
Loeti sõnad peale, et ärge kallutavatele autodele otsa sõitku ja pidu võis alata :D
Jossi sidur oli üks pikk püstine kang ja väga kergel ei käinud.Poisikesel andis ikka nügida.Reevers kärtsus ka korralikult.Aga jah,huvitav ning põnev oli kõik...
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas yeekim »

KXBTVL kirjutas: 19 Sept 2023, 08:57
yeekim kirjutas: 04 Sept 2023, 15:30
Kolhoos, poisikesed, 1 või 2 klass.
Silotegu, siloauk ja Joss.
Mehed panid augu kõrval tina, näitasid tattidele, kuda Joss töötab: sidur, edasi/tagasi, roomikupidurid jmt.
Loeti sõnad peale, et ärge kallutavatele autodele otsa sõitku ja pidu võis alata :D
Jossi sidur oli üks pikk püstine kang ja väga kergel ei käinud.Poisikesel andis ikka nügida.Reevers kärtsus ka korralikult.Aga jah,huvitav ning põnev oli kõik...
Nojah, hiljem tore meenutada...
Samas, hea et midagi hullu ei juhtunud, SEST...

Mingil aja möödudes muutus lihtsalt sõitmine igavaks, siis sai trikitama hakatud, nagu roomikut mööda üles sõitmine/astumine jmt- pealmist kaitset siloaugu masinal ei olnud.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Huumorit

Lugemata postitus Postitas Turist »

Riigiametitel on nii palju raha üle jäänud, et mõni saab ka näiteks meeskonnatundesse panustamise eest preemiat maksta. :bsmile: https://www.delfi.ee/artikkel/120257496 ... -euro-eest Kui see summa töötajate arvuga jagada, siis tuleb keskmiselt ~1800 eur/töötaja.
Nii see raha läheb- ühe ameti kaudu 0,6 milli, mõne teise kaudu paar... vahel mõnel ametil läheb kogemata külmlao põrandaküte sisse ning tekitab mõne miljoni eest kahju ja keegi nagu ei vastutagi, siis tellitakse hiigelkogus Covid-vaktsiine (teades, et sisuliselt pooled inimesed neid ei soovi isegi pooleldi sundides) ja pärast hävitatakse paarikümne miljoni eest neid ära kuna polnud vaja nii palju... Päris kulukat huumorit tehakse. :ner:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”