Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 533
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Ain kirjutas: 05 Juul 2023, 20:25

Mingit tarkust ei ole. Võtsin nädal tagasi selle jutupeale esimese ettejuhtuva vana Nokia kirjadega kaablijupi ja tegin sellega tarkvara uuenduse ära.
Mul samuti selliste asjade jaoks kasutusel mingi vana(krt. isegi ei mäleta millal viimati Nokia majas oli, X6 vist) Nokia kaabel, siiani pole hätta jäänud.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kusjuures ma arvasin, et küllap see Cardo kaabel mingi kümpa ikka maksab, aga tuleb välja, et 4€... https://www.cardosystems.com/shop/usb-cable/

Niimoodi küll rikkaks ei saa :wack:
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Cardo lubab uuendusega paremat/lihtsamat ühendamist tuntumate tootjate aparaatidega. Loodetavasti kuulub Sena ka nende tuntumate (major) hulka.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Saan aru, et see kehtib ainult viimase generatsiooni Sena seadmete kohta millel on 4.1 bluetooth chip või kõrgem.

On top of your current OBi connectivity, your device can now also seamlessly communicate with the latest generation Sena, directly via the standard Bluetooth intercom.

The seamless connectivity feature is available for Cardo’s current range of communicators equipped with the 5.2 Bluetooth chip. Just download it directly from your mobile phone using the Cardo Connect app.

The update is effective for all Sena devices with a 4.1 Bluetooth chip or higher. For Midland and Uclear connectivity, please continue to use Open Bluetooth Intercom (OBi) standard as before.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sena 20S EVO on juba BT 4.1, seega teoorias peaks see toimima. Esimese põlve 20S on BT 4.0. EVO tuli välja 2017 suvel. 5, 10, 30 ja 50 seeria omad on kõik juba 5.1BT. Seega jäävad välja vaid vand seadmed enne 2016-2017 aastat.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma näen seda uut firmware ainult Edge peale.
Packtalk Bold ja Black näitab ikka veel eelmise aasta oma, 5.11
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Piipz kirjutas: 12 Juul 2023, 12:27
Ma näen seda uut firmware ainult Edge peale.
Packtalk Bold ja Black näitab ikka veel eelmise aasta oma, 5.11
Bold kasutab 4.1 bluetoothi. Uuendus on 5.1 chipile. Ehk siis seda Boldiga ei saa.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ehk siis pmst ongi uuendus ainult kõige uuemale seadmele :(
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Piipz kirjutas: 12 Juul 2023, 13:50
Ehk siis pmst ongi uuendus ainult kõige uuemale seadmele :(
Mhm, Cardo on businessi printsiipidest täpselt õigesti aru saanud, uuendada tuleb ainult uusi asju. Tahad uuendusi, ostad uue Cardo. Mitte nagu Sena, kes ikka veel saadab mingitele 2014 aastal toodetd sideseadmetele sisulisi uuendusi. Nii ju rikkaks ei saa. (togi)
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma ei tea nii detailselt tehnilisi üksikasju aga paljudel juhtudel on ju rauas piirang mitte tarkvaras. Bold tuli välja 2015 ja on saanud siiamaani uuendusi.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ehk leidub mõni Sena spetsialist siin. Üks seade lakkas töötamast. Sissrlülitamisel ainult sinine led korraks vilgub. Nexx x com 2.
Kasutaja avatar

teeperv
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Sept 2013, 23:18
Tsikkel: Vultus & Himalayan
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas teeperv »

rundll kirjutas: 23 Juul 2023, 17:40
Ehk leidub mõni Sena spetsialist siin. Üks seade lakkas töötamast. Sissrlülitamisel ainult sinine led korraks vilgub. Nexx x com 2.
Spetsialist ei ole, aga olen Schuberthiga 10U kasutanud ja nüüd 50S peal. Päris 100% sellist muret pole olnud aga pakuks, et kas mõni ühendus on õhtal või on mure tarkvaraline.

Esmalt nagu ikka restart / reset tüüpi tegevused. Factory reset juhised selle FAQ all.

Mida veel proovida - pane arvuti külge selle kaabliga, millega oled varem tarkvarauuendusi teinud ja tead, et see kaabel on ühilduv. Väga suur osa usb-c kaableid (50s puhul) selleks ei sobi. Kui Sena suudab arvutiga suhelda on juba hästi. Minul on sarnaselt "uinunud" Sena selle peale ärganud (paar aastat tagasi, täpseid asjaolusid ei mäletagi, kuid niisama laadimine toona teda ei äratanud). Sena softiga saad ka seaded taastada või softi ära uuendada (seda tasub niiehknaa teha).

Sinise ledi järjepidev vilkumine on muidu "pairing mode". Kui korra vilgub on lihtsalt sisselülitamine. Kas samal ajal kõlaritest tuleb ka midagi või on vaikus?

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas rundll »

Reset on tehtud, nõelaga laadimist pesa juurest. Proovisin ka Center button 12 sek varianti. Ei midagi. Kõlarid tummad. Proovin arvutiga kokku viia.

E: Ei võta omaks arvutiga ühendamine. Ainuke mis toimib on laadimine. Laadimise aeg punane, kui aku täis siis sinine led.

Sinine ei led ei vilgu järjepidevalt, ainult kui mingit nuppu vajutan.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kuskil siin eelnevalt kurtsin oma muret Nexx XCom2 -ga. Jooksis kokku. Firmware update ei võta omaks. Reset ei toimi. Tegu pm Sena tootega. Arvuti tunneb korraks ära (tuvastamis piiks). Nexx-i ja Sena programmid ei tunne ära. Mõned Youtube trikid ka proovitud, mitte edukalt. Võimalik, et mingi pisi detail jäi ilmselt kuskile-kahe-silma-vahele. Nexx-iga suhtlesin meili teel. Suunasid müüa juurde. Tellisin Helmexpress lehelt. Nood ei suvatse vastata mulle. Keegi siinsetest olijates ehk rohkem kursis! Viitsib korra oma hoole alla võtta, kuni saab tast eluvaimu. Oleksin tänulik, tasu käib asja juurde!

metod
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Mai 2008, 10:33
Asukoht: jõgeva
Tänatud: 1 kord

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas metod »

Cardo Freecom 2+ kõnega klappides väga vaikselt kuulda teist helistajat, heli telefonis ja Freecomis maksimum. Raadioga kuuldavus väga hea. Milles probleem?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

metod kirjutas: 14 Aug 2023, 17:00
Cardo Freecom 2+ kõnega klappides väga vaikselt kuulda teist helistajat, heli telefonis ja Freecomis maksimum. Raadioga kuuldavus väga hea. Milles probleem?
Kustuta ära ja seo uuesti..või proovi teise telefoniga korra.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

metod
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Mai 2008, 10:33
Asukoht: jõgeva
Tänatud: 1 kord

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas metod »

► Näita Spoilerit
Teise telefoniga sama probleem.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
tarkvarauuendus? tehaseseaded?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

metod
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Mai 2008, 10:33
Asukoht: jõgeva
Tänatud: 1 kord

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas metod »

► Näita Spoilerit
Tarkvara 3.1 uuendatud 3.6-le, seadme restart, automaatne hääletugevus välja lülitatud ja kõik korras.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Silmasin FB-s ühe kodaniku muret kus Sena 50S seade oli otsad andnud. Kui müüja poole pöördus siis oli garantiist keeldutud kuna on vihma saanud. Kas tõesti Senal kõik seadmed polegi veekindlad? Kodukal igatahes sellest juttu toote juures mina ei leidnud. Minule oli see küll suureks imestuseks...
Cardol ma ei mäleta viimase 13a jooksul, et oleks mingeid muresi veekindlusega. Cardo ütleb ilusti oma toodete kohta, et need on IP67 veekindlad.
Kuidas Sena kasutajatel on? Vihmaga ikka sõidate?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas hmm »

Ei ole küll SENA või CARDO aga ühe Midlandi õhtale minekul öeldi mulle sama, et on vett saanud ja niiskus on sees... loomulikult oli vett saanud - juhtub ju ikka, et sõiduajal vihma sajab. Mida ma tõesti pole teinud on sellega ujumine või sukeldumine. Lisaks ei ole mul kunagi sõiduajal laadimisjuhtmeid küljes, samas laadimise pesa alati kaetud kummijulkaraga. Aga vahetati ikkagi garantii korras välja.
Kahjuks/õnneks 3aasta joosokul tuli 3 midlandi btx2pro-d välja vahetada garantiikorras (laadimisel läks kuumaks ning ei lülitanud ennast pärast tööle, 2x kadus mikrofoni sisend - mina kuulsin teisi, nemad mind ei kuulnud). Samas need seadmed ei saanud nüüd ülitugevat vihma, max oli n.ö. seenekas, kui sedagi.... See millele niiskuse probleemi vihjati ei olnud üldse vihma saanud... hommikune udu ehk :shock:
Ma ei tea, mis karma mul küljes oli... viimasega oli juba suht piinlik minna, et näe jälle krt... aga siis anti BTX2pro asemel BTX2pro LR ja see seade on nüüd ennast 2a probleemideta üleval pidanud nii külmas (-10), vihmas (tugevad padukad), kui kuumas (+35...39).
Tuttavate BTX2pro seadmed on ilusti vastu pidanud ~4a...

Ahjaa midlandi ilmastiku kindluseks antakse IPX6 (ehk siis nagu google annab, tolmule kindlust pole testitud ja vee kindluse osas võib survekaga pesta igast küljest... no kas just iga survekaga.... :lol: )

Cardoga saab järelikult isegi 1m sügavusele sukelduda 8) (w)
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas joel »

See liigitub kategooriasse "põhjuse leiab alati". Mul kunagi keelduti mingi Nokia nuputelefoni garantiiremondist samal põhjusel - "niiskuskahjustus", kuigi ilmselgelt niiskusega polnud veal mingit pistmist ja märjaks polnud see telefon kordagi saanud.
Joel
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ain kirjutas: 02 Nov 2023, 20:50
Silmasin FB-s ühe kodaniku muret kus Sena 50S seade oli otsad andnud. Kui müüja poole pöördus siis oli garantiist keeldutud kuna on vihma saanud. Kas tõesti Senal kõik seadmed polegi veekindlad? Kodukal igatahes sellest juttu toote juures mina ei leidnud. Minule oli see küll suureks imestuseks...
Cardol ma ei mäleta viimase 13a jooksul, et oleks mingeid muresi veekindlusega. Cardo ütleb ilusti oma toodete kohta, et need on IP67 veekindlad.
Kuidas Sena kasutajatel on? Vihmaga ikka sõidate?
Kas siis ka cardol garantii teema kui tehakse kindlaks, et vesi tuli seadmesse kuna ei olnud laadimispesale pandud "kummikaitset" peale?

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Erci »

Minul packtalk bold esimese põlvkonna seadme rullik hakkas peale pikka paduvihmas sõitmist jamama - ei saanud enam korrektselt heli reguleerida. Oma arust oli laadimispesa kinni aga selle kohta ei küsitud ka - anti garantii korras uus seade, mis on nüüdseks 5a edukalt kasutuses olnud iga ilmaga.
___________________________
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

sepp kirjutas: 08 Nov 2023, 13:29
Ain kirjutas: 02 Nov 2023, 20:50
Silmasin FB-s ühe kodaniku muret kus Sena 50S seade oli otsad andnud. Kui müüja poole pöördus siis oli garantiist keeldutud kuna on vihma saanud. Kas tõesti Senal kõik seadmed polegi veekindlad? Kodukal igatahes sellest juttu toote juures mina ei leidnud. Minule oli see küll suureks imestuseks...
Cardol ma ei mäleta viimase 13a jooksul, et oleks mingeid muresi veekindlusega. Cardo ütleb ilusti oma toodete kohta, et need on IP67 veekindlad.
Kuidas Sena kasutajatel on? Vihmaga ikka sõidate?
Kas siis ka cardol garantii teema kui tehakse kindlaks, et vesi tuli seadmesse kuna ei olnud laadimispesale pandud "kummikaitset" peale?
Minu kaudu müüdud/garantiikäsitletud seadmed alates 2010 aastast on mäletamistmööda kõik probleemsed seadmed uue vastu vahetatud olenemata veast.
Minu jaoks on huvitav see veeteema üldse kuna müüja ei võta ju ühtegi seadet ise lahti.. Ehk siis mina ei tea mis põhjusel seade ei tööta. Garantiiajal võtan selle vastu, kirjeldan kliendi antud vead ja saadan selle lihtsalt regiooni esindajale. Tavaliselt saan mõne nädala pärast uue tagasi ja kliendi elu jätkub.
Kui mõelda mis oludes näiteks liigutakse ATV või saaniga ... vees, mudas jne... siis mina ei tea, et Cardol oleks veega/niiskusega probleeme olnud. Jah mikrofonid hävinevad osadel küll kui ei kuivata korralikult pärast sõitu või pestakse survekaga kiivrit jne.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas joel »

Ain kirjutas: 08 Nov 2023, 18:51
Minu kaudu müüdud/garantiikäsitletud seadmed alates 2010 aastast on mäletamistmööda kõik probleemsed seadmed uue vastu vahetatud olenemata veast.
Minu jaoks on huvitav see veeteema üldse kuna müüja ei võta ju ühtegi seadet ise lahti.. Ehk siis mina ei tea mis põhjusel seade ei tööta. Garantiiajal võtan selle vastu, kirjeldan kliendi antud vead ja saadan selle lihtsalt regiooni esindajale. Tavaliselt saan mõne nädala pärast uue tagasi ja kliendi elu jätkub.
Küllap see keeldumine nii käiski, et protsessi algus oli nii nagu sa kirjeldasid, aga mõne nädala pärast tuli uue seadme asemel tagasi vana seade märkega "ei kuulu niiskuskahjustuse tõttu garantiikorras parandamisele".
Joel

vpu
Postitusi: 12
Liitunud: 14 Juul 2008, 10:16
Tsikkel: BMW K1600GT, R1250GSA, CRF250L
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas vpu »

Hiljuti sai ostatud Cardo PACKTALK Edge, vaatamata sellele, et mitu motokaupmeest arvasid, et Sena võiks parim olla ja paljude kiivrite OEM tootja. Nädal intentsiivset kasutustust - intercom/tel.kõned ning kasutuskogemus väga hea. Tänud Ainile asjaliku nõustamise ja kiire tarne eest.
Minsk 125 - Honda CB125 - Yamaha XJ6 - BMW RT75 - BMW R1100SS - Suzuki Intruder 1800 - Yamaha FJR1300 - hetkel CRF250L/K1600GT/R1250GSA

arbs
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Nov 2011, 11:55
Tsikkel: BMW R12100GS
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas arbs »

joel kirjutas: 10 Nov 2023, 14:41
Ain kirjutas: 08 Nov 2023, 18:51
Minu kaudu müüdud/garantiikäsitletud seadmed alates 2010 aastast on mäletamistmööda kõik probleemsed seadmed uue vastu vahetatud olenemata veast.
Minu jaoks on huvitav see veeteema üldse kuna müüja ei võta ju ühtegi seadet ise lahti.. Ehk siis mina ei tea mis põhjusel seade ei tööta. Garantiiajal võtan selle vastu, kirjeldan kliendi antud vead ja saadan selle lihtsalt regiooni esindajale. Tavaliselt saan mõne nädala pärast uue tagasi ja kliendi elu jätkub.
Küllap see keeldumine nii käiski, et protsessi algus oli nii nagu sa kirjeldasid, aga mõne nädala pärast tuli uue seadme asemel tagasi vana seade märkega "ei kuulu niiskuskahjustuse tõttu garantiikorras parandamisele".
Minul mingi sena/vist 20) mudel oli pikemat aega kadunud ja siis leidsin õuest ämbri sees mis oli jääs.
sulatasin üles, võtsin lahti kuivatasin ära laadisin ja töötab, siis mis jutt er on ilmselt vett saanud
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kõik ei ole elus reeglipärane! Kui ükskõik mis seade saab vett siis üldjuhul inimesed asju ise lahti ei võta. Heal juhul püütakse kuidagi kuivatada vms. See asi võib ka mingi hetke toimida vahest aga häda on selles,et vett/niiskust saanud seadmes tekkib trükiplaadile oksiid ja see lõpuks tapab..
Siin suvaline ekraanitõmmis internetist:
image.png
image.png (315.56 KiB) Vaadatud 163 korda
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Selle vastu aitaks ka, kui tehasest oleks trükkplaat juba ära lakitud, aga masstoodangut vaja odavalt teha.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”