Parim mootorrattaaku?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Parim mootorrattaaku?

Lugemata postitus Postitas TPB »

kuna lõikamise käigus jääb ruumi vähemaks peaks panema ilmselt aku lapiti.
Milline on parim väiksemõõduline aku? Käivitama hakkab 900cc Ninjat




Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Tort »

http://www.go-aliant.com/

Ca 125 eur +/- Streetmotos näiteks.

Kasutaja avatar

Monstro
Kaupmees
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2004, 10:17
Asukoht: kadriorg
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Monstro »

Ise soovitaks Ultrabatt akut http://patareid.ee/est/ultrabatt-multim ... iitium-aku . Ultrabatt puhul on tegemist üksikute aku elementidega, mistõttu saab akut vastavalt vajadusele suurendada.

PS! Olen ise seotud Patareid.ee poega, seega võib seda võtta kui reklaami :bsmile:

Monstro

Mootorrataste lisavarustus www.motokaup.ee ja akud/laadijad www.patareid.ee

GoWiz
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Nov 2016, 13:05
Tsikkel: Liter bike
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas GoWiz »

Shorai akusid kiidetakse aga Eestist vist väga ei leidu...

http://shoraipower.com/-c41

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Shorail tsikliakudest parim käivitusvool ja lisaks ülikerge, kuid ilmastikule palju tundlikum kuna tegu liitiumiga. +5° ja alla kisub aku tühjaks seistes. Suur miinus on veel ka hind- ca 200e+ laadija juurde ja tulebki 300e ära.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Monstro kirjutas:

Ise soovitaks Ultrabatt akut http://patareid.ee/est/ultrabatt-multim ... iitium-aku . Ultrabatt puhul on tegemist üksikute aku elementidega, mistõttu saab akut vastavalt vajadusele suurendada.

PS! Olen ise seotud Patareid.ee poega, seega võib seda võtta kui reklaami :bsmile:

Monstro

Õnneks on tegu asjaliku tootega, olen neid katsunud, on tõesti väga kerge ja väike. :bsmile:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Just mõtlen see talv ka mammutil ära vahetada. See ultrabatt kannatab igasugust raputamist ja vett ka? Plaanis sadula alla aku üle tuua.

Kasutaja avatar

Monstro
Kaupmees
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2004, 10:17
Asukoht: kadriorg
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Monstro »

Ronk kirjutas:

Just mõtlen see talv ka mammutil ära vahetada. See ultrabatt kannatab igasugust raputamist ja vett ka? Plaanis sadula alla aku üle tuua.

Tere,

jah see kannatab vett ja vilet. Arvestama peab, et see on ikkagi starteraku, ATV mehet vintse sellega ei pöörita.

LP

Karmo

Mootorrataste lisavarustus www.motokaup.ee ja akud/laadijad www.patareid.ee
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Laadimine ikka tavalaadijaga või vaja sellele ka mingit spetsjom asja?


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Renovaaris on mõistliku hinnaga laadimisteenus, olen kasutanud. Olen ka tavalaadijaga laadinud. Räägitakse küll kõike, aga tsikli peal laeb teda ikka see sama genekas.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

RasmusL kirjutas:

Shorail tsikliakudest parim käivitusvool ja lisaks ülikerge, kuid ilmastikule palju tundlikum kuna tegu liitiumiga. +5° ja alla kisub aku tühjaks seistes. Suur miinus on veel ka hind- ca 200e+ laadija juurde ja tulebki 300e ära.

Mul tsiklil praegu selline peal (oli juba kui ratta tõin):

Aku_pealt2[1].jpg
Aku_küljelt[1].jpg
Aku_pealt[1].jpg

Viimased 2 hooaega on mõned korrad teinud suht hädist häält, kuigi teele ei ole jäänud ja käima on alati läinud. Va peale pikemat seismist. Siis vajub küll tühjaks, eriti sügisel jahedas. Olen värskelt paigaldatud voltmeetrit vaadanud, praegu soojas garaazis seisab 13V sees ca nädal, siis hakkab vaikselt langema. Muid riistu mul mõõtmiseks ei ole. Kas selle aku puhul on sarnane käitumine normaalne või on ta juba oma paremad päevad ära elanud? Kui eelneva jutu pealt saab üldse selliseid järeldusi teha...

Igatahes, tahaks aku ära vahetada. Kui nüüd Li-aku peale mõelda, siis mis on tema eelised veel peale kerge kaalu? Kas ta kestab kauem, kas laadimisvool on tugevam, kas jaksab kauem käiata (pole õnneks vaja olnud), kas laadimine on kiirem jne.
Ma tean et paljudele küsimustele vastavad numbrid. Aga kui üldiselt happeakut ja Li-akut võrrelda, mis kumma eelised on? Kaal on selge, mis veel?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Monstro
Kaupmees
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2004, 10:17
Asukoht: kadriorg
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Parim aku?

Lugemata postitus Postitas Monstro »

ats30 kirjutas:

Aga kui üldiselt happeakut ja Li-akut võrrelda, mis kumma eelised on? Kaal on selge, mis veel?

Liitium akul on 3 krda väiksem sisetakistus, mistõttu mahtuvust akudel omavahel võrrelda ei tasu. Kuid mootori käivitamiseks on vajalik CCA, mis liitium akudel on just selle väiksema sisetakistuse tõttu kõrgem. Näiteks yuasa YTX14 on käivitusvooluga 200A http://patareid.ee/est/yuasa-ytx14-bs-1 ... aivitusaku, kuid see SHIDO on 240A. Shido akul peaks olema teoreetiliselt 3 korda rohkem käivitusi, kui tavalisel happeakul, kuid kõik on kinni kasutajas, masina tehnilises korrasolekus jne. Minul endal Yuasa aku peal juba 7 aasta ja ikka kõik korras.
Hea omadus on väike isetühjenemine. Ei pea muretsema, et aku talve jooksul tühjaks tiksub. Tavaliste akude surm ongi see, et neid ei laeta talve jooksul paar korda.

Ise seotud akude müügiga! Meilt saada ka Shido akud, küsige karmo@sanlab.ee

Mootorrataste lisavarustus www.motokaup.ee ja akud/laadijad www.patareid.ee
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Parim mootorrattaaku?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Noo kogemus nüüd Ultrabattiga. 3-ne plokk LC8-l. Keskmine moodul suri täiesti ära ja näitab takistust suurem kui 999ohmi. Äärmised mõlemad kaotanud mahutavusest poole. Ning see kõik heade temperatuuriride juures. Sai peaaegu 2 aastat täis. Vaatan mis Ultrabatt-i härrad ise ütlevad antud asja kohta.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Parim mootorrattaaku?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Ronk kirjutas:

Noo kogemus nüüd Ultrabattiga. 3-ne plokk LC8-l. Keskmine moodul suri täiesti ära ja näitab takistust suurem kui 999ohmi. Äärmised mõlemad kaotanud mahutavusest poole. Ning see kõik heade temperatuuriride juures. Sai peaaegu 2 aastat täis. Vaatan mis Ultrabatt-i härrad ise ütlevad antud asja kohta.

Nii, minu viga. Jäi väike kiri lugemata, nagu ikka. Ehk siis Ultrabatt-il peal kirjas, et üks moodul on 6Ah ning PbEQ. Ehk siis vastab antud moodul 6Ah plii akule, kuigi endal on reaalselt sees siis ainult 2,5Ah.
Aga keskmisel moodulil siiski tuvastati, et elemendid siis lühises ning sellega pole miskit teha. Üle 9V enam ei läinud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”