Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
jaan mmc

Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Lekkinud plokikaanetihendi tõttu on vajadus jahutussüsteemist, mootoriõli eemaldada. Kas on läbiproovitud vahendeid, mille vee lahus mootori töötades süsteemis oleva õli lahti võtaks ja veega seoks?
Lugesin kuskilt soovitust detailipesumasinale mõeldud pesuaine kasutamisest, mida sellest arvata ja kus seda nt. Pärnus hankida?

Mitsubishide remont Pärnus 5178647


tarmoel
Postitusi: 306
Liitunud: 25 Aug 2008, 22:48
Tänatud: 9 korda

Re: Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas tarmoel »

Lase paar korda veega läbi (mootor ka soojaks) ja asi korras. Pole mõtet kemikaalidega jahmerdada. Ja kui jääbki tilk õli jahutusvedeliku sisse, ei juhtu sellest midagi.


Päikest!

Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Kui võimalik ja viitsimist siis võta voolikud küljest ning puhasta/vaheta. Hea kui veepumba ka puhtaks teed. Väike õli ei tee jh midagi aga mida vähem seda parem. Radikas loputa madala survega läbi.


moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas moilo »

Tere,

Kent ja Bardahl toodavad spetsiaalset keemiat jahutussüsteemi puhastamiseks õlist. Mõlemad toimivad väga hästi, olen kasutanud. Tavaliselt kasutan Bardahli, see on soodsam. 1 purk maksis ca 15 eurot ja oli mõeldud vist 10 liitri vee kohta. Mina pesen tavaliselt bensumootoriga Citroene-Peugeote sellega. Ühe purgiga saab 2 korda läbi pesta. Tsikli jahutussüstemi sad seega oma 4 korda läbi loputada. Miski hetk oli Bardahl Eestist otsa saanud ja siis proovisin kõiksugu teiste tootjate sarnast keemiat. Vaid Kent toimis, muud mina ei suutnud tuvastada mis toimiks.

Lear


red buell
Postitusi: 195
Liitunud: 08 Apr 2005, 14:58
Tsikkel: BMW R1200R,Ducati 900SS,HD Spo
Asukoht: Mähe, Pirita
Tänanud: 42 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas red buell »

Mina olen puhastanud Fairy ja vee seguga. Mõned korrad segu jahutussüsteemi, mootor soojaks lasta käia ja solk välja lasta.

Tsiklite elektritööd ja alarmid. Tsiklite ümberehitus. Tel:51O73O5
https://www.facebook.com/MotoSpirit-190392434636735/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

red buell kirjutas:

Mina olen puhastanud Fairy ja vee seguga. Mõned korrad segu jahutussüsteemi, mootor soojaks lasta käia ja solk välja lasta.

Fairi on ka mind alati, õli eemaldamisel aidanud.Ilmselt parem ,kui ükskõik milline muu kiidetud toode.Miinuseks võibolla raske loputamine ehk seda peab pikemalt tegema,voolava veega.See eest tulemus on puhas ja õlivaba.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
jaan mmc

Re: Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Kasutasin seekord mootoripesu aine ja vee segu, esialgu tundub, et toimis. Eks aeg näita, kas see tunne ka paika pidas. Vahutavaid vahendeid ei tahtnud kasutada, pärast kuskil süsteemis õhukorgid sees ja...

Pesuaineta loputamine on kahtlane, suur osa kaasaegsest tehnikast (st. jahutussüsteemi kummi osad) ei talu õli või taluvad seda osaliselt, halvasti jne.

Viimati muutis jaan mmc, 26 Dets 2016, 16:35, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Jahutussüsteemi puhastamine õlist ?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Mina olen kiireks pesemiseks kasutanud http://www.bauhof.ee/veepump-trellile-250o-rpm.html pumpa.
Osta juurde näiteks 23mm plastiktoru või siis misiganesmõõdus sinu radiaatoril toru mõõdud on.
Ühenda ära ja kaks vaati. Pese siis suunaga termostaadi poole, pumbal on piisavalt jõudu, et isegi termostaadil luuk lahti ajada. Soovitan isegi täitmisel seda kasutada, ehk lased siis tosooliga läbi, see aitab igasugustel õhumullidel väljuda.
Vabalt võib ka töötava mootoriga soojaks lasta. Aga üle 60C ei soovita, siis lahkub määre pumba krae vahelt.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”