K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
lysty
Postitusi: 148
Liitunud: 21 Apr 2004, 21:59
Tsikkel: Yamaha FZS1000
Asukoht: Eestimaa.Saku
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas lysty »

Tegemist siis FZS100-ga, Kas käib vastu võin päripäeva. Mingit märki lahtitulemisest ei näita, ei nii ega naapidi.Nüüdseks kett maas kuna algul arvasin ,et vhetan vaid keti, hammakad korralikud aga vahetaks siis juba esihammaka ka.



Kui teed,siis ära karda.Kui kardad,siis ära tee!
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Esiteks teed õigesti, et vahetad hammakad koos ketiga, see peaks reegel olema tegelikult.
Lahti peaks ikka vastupäeva käima, nagu "normaalne" mutter ikka, kuid kui jõud üle ei käi, siis oleks soovitatav mingi lööktööriistaga see lahti pläristada, keegi äkki laenab sulle? Või sõidad läbi mõnest töökojast, lased lahti keerata ja mitte nii kõvasti kinni tagasi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

jaan mmc

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

See pole alati nii aga enamasti on nn. vastupidi keermega poldi / mutri kuuskant pea, kantide keskel, tipudes nö. sisselõige. No nagu oleks ringikäiv kuuskant, millegi terava vastu käinud. Kui kuuskandil on selline triip, võib suht kindel olla, et see on nn. tagurpidi keermega aga kõik tagurpidi keermega poldipead ei pruugi selle tähistusega olla.


TarvoE
Postitusi: 82
Liitunud: 22 Aug 2013, 10:31
Tsikkel: Buell XB12S 2007
Tänanud: 1 kord

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas TarvoE »

Ma kunagi enda Yamahal olin sama murega...mutikas ise tuli ära...aga hammakat ei saanud kätte. Suzuki puhul jälle ei saanud mutrit lahti. Küll aga...proovi nii, et lase mootor korralikult soojaks. Ja proovi siis. Minul see aitas.

Suzuki Savage Bobber 1995
Yamaha MT-03 2009
KTM Super Duke 990 2006
HD Street 750 2017
Buell XB12S 2007
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Pole mul ühelgi maantee rattal olnud tähikul vastupäeva keere.Ei hondadel ega yamudel.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Peaks ikka õiget pidi keere olema. Ilmselt pead mõne aku- või suruõhu mutrikeerajaga proovima.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kett peale, sõber ratta selga, tagtapiduri otsa seisma, igaks petteks võib esimese ka veel peale tirida. ja siis ise keerad, õigemini hoiad jõudu peale ja vaikselt vajutad juurde kuni tuleb. kõige parem on seda teha ilgelt pika hoovaga, et saaks ühtlaselt ja sujuvalt jõudu rakendada. eks ta lõpuks ikka tuleb, kuigi jah isegi nähtud selliseid, mille puhul juba hakka kahtlema, et mispidi keere seal on :D

suruõhukeerajaga ma seda ei prooviks, vähemalt mitte enne kui tavameetod on ära proovitud nii nagu kirjeldasin.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Tort »

"Ilgelt pika hoovaga" on alati kõige õigem asju keerata, selle asemel, et õhuga lahti teha.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas:

"Ilgelt pika hoovaga" on alati kõige õigem asju keerata, selle asemel, et õhuga lahti teha.

Kui ma olen kandid maha keeranud või lihtsalt poldi pooleks, siis on see mul alati pika hoovaga juhtunud. Suruõhuga mitte kunagi.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Seda ma räägingi 8)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas:

Seda ma räägingi 8)

OK, ma ei tabanud arooniat kohe ära :bsmile:


jaan mmc

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Tort kirjutas:

"Ilgelt pika hoovaga" on alati kõige õigem asju keerata, selle asemel, et õhuga lahti teha.

Eriti hea on õhuga lasta koostusid mille lahtituleku suund pole teada, pole kindel kas detail on fikseeritud või hakkab ringi käima ja nt. kasti hammasrattaid peksma või siis kui avanedes pudeneb kõik põrandale ja detailide järjekorda ei tuvasta enam.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Aga kuidas sa "ilgelt pika hoovaga" keerad, kui suunda ei tea? Keerad poole jõuga ja kui lahti ei tule, siis proovid teistpidi ja astud kogu kerega varre peale?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Murphy seadus ütleb, et "Kui miski muu ei aita siis lugege juehdit". Alustaks siis sellest? FZS1000 pole haruldane ratas, väike Googel toob kindasti tehase manuali välja.
Sealt saad teada, kuidapidi lahti käib ja seejärel juba rakendad mida iganes.
https://archive.org/details/printermanu ... ice-manual

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas will111 »

lahtikäimise suund on ju siin juba mitmekordselt lahti seletatud?! mis see siis enam asjasse puutub? pisut loogikavastane oleks ka kui sellel ainult vastupäeva pöörleval võllil käiks lukustusmutter tagurpidi keermega peale või kuidas?

minupärast keerake siis ilgelt lühikese hoovaga kui usute nii parem olema :D minu jutu mõte oli see, et pika hoovaga on parem ja lihtsam MITTE üle pingutada või midagi seal pooleks või puruks keerata. aga no kui tööriistu kasutada ei oska ja asjale mõistusega läheneda ei oska siis muidugi saab kõikvõimalikud asjad pooleks keerata, olenemata sellest mis vahendit keeramiseks kasutad.
aga ketika mutikat suruõhuhaamriga avada...njaa, on ikka mõtteid :D samas noh, kui saab ja hea mugav tundub, andke minna! mitte kuigi kõvasti kinni oleva mutika ilmselt saabki nii üsna kiirelt ja lihtsalt kätte.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See polt, mis löökkeerajaga nippa nappa lahti tuleks läheb sujuvalt jõu rakendamisega pooleks. Kasuta lööktööriistu! (kes tahab võib teoretiseerides vastupidist üritada tõestada aga praktika on korduvalt teistpidist tõestanud)
Vabalt võib olla, et on kinni pandud rohelise kruvilukuga (saab vaheldumisi nutta ja naerda, see möks väga tihti ilma kuumata naljalt alla ei anna)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

jaan mmc

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Tort kirjutas:

Aga kuidas sa "ilgelt pika hoovaga" keerad, kui suunda ei tea? Keerad poole jõuga ja kui lahti ei tule, siis proovid teistpidi ja astud kogu kerega varre peale?

See võib olla muidugi oskus, mis ajastul, kus kõike momentvõtme või püssiga keerates kaduma hakkab. Aga loogiliselt võttes, kinni keeramisel, keeramiseks vajalik jõud suureneb ja lahtikeeramisel väheneb, sellest lähtudki, kas keeramine kergeneb või siis mitte. Muidugi pole see alati tunnetatav ja enne võib saabuda ka katastroof kui selgus. Sõltub olukorrast ja oskusest / tunnetusest. Ma saaks aru püssist mis üritab keerata, järjest jõudu tõstes, vaheldumisi, mõlemas suunas ja lõppeks liikuma saamine ongi tõenäoliselt lahti suund. Aga tava püssiga pole keerme või poldi venima hakkamine, ehk probleemi varajane faas kuidagi tunnetatav. Eriti kui õhurõhk ei püsi ühesugusena või kui juhtub, et katsetamisel oled, kinni suunas reguleerinud "pooleks keerava" momendi, siis püss vormistab selle vea oluliselt tõenäolisemalt.
Poldi pea poolt on keerulisem aga mutri poolt on keerme suund enamasti visuaalselt tuvastatav.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kuidas teha kindlaks vasaku või paremakäe keeret ei peaks peale isand maci (tõenäoliselt on ka teised juba õigeid vihjeid jaganud) posti enam teemaks olema.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

lahtikäimise suund on ju siin juba mitmekordselt lahti seletatud?! mis see siis enam asjasse puutub? pisut loogikavastane oleks ka kui sellel ainult vastupäeva pöörleval võllil käiks lukustusmutter tagurpidi keermega peale või kuidas?

minupärast keerake siis ilgelt lühikese hoovaga kui usute nii parem olema :D minu jutu mõte oli see, et pika hoovaga on parem ja lihtsam MITTE üle pingutada või midagi seal pooleks või puruks keerata. aga no kui tööriistu kasutada ei oska ja asjale mõistusega läheneda ei oska siis muidugi saab kõikvõimalikud asjad pooleks keerata, olenemata sellest mis vahendit keeramiseks kasutad.
aga ketika mutikat suruõhuhaamriga avada...njaa, on ikka mõtteid :D samas noh, kui saab ja hea mugav tundub, andke minna! mitte kuigi kõvasti kinni oleva mutika ilmselt saabki nii üsna kiirelt ja lihtsalt kätte.

Ja selle pikaga keerates teed sa jube hästi vahet, et kas ta nüüd hakkab lahti tulema või keerab mutri kanti ümmarguseks? sittagi ei saa sa seal enne aru, kui kant on juba maha keeratud.
Mutrikeeraja point ongi see, et ta annab väga lühikese ja tugeva löögi, mis lõpuks selle mutri lahti lööb aga ei jõua kanti maha keerata.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kuna seal võib olla keermeliim,siis fööniga kuuma ja püssiga lahti.Kui on gaasipits ja seda kasutada oskad,siis veel parem on sellega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Kui probleem pole elektriline, kasuta haamrit. Ehk siis manual ette, suund selgeks. Ise suht kindel et keere õiget pidi ehk vastupäeva lahti. Kett peale, kui pole ja hammakatest poh enivei keevita esimene tagumine omavahel kokku mingi latiga. Mootoriga ära stoperda. Pikendusele toru otsa ja ela seljas. Kuuma andmisega nii ja naa. Fööni/tavalise leeklambi välistaks kuna seal taga kohe simmer ju. Pritsi sul vaevalt on. Kui lahti ei tule relakas kätte ja lõikuma. Ühe kandi pealt vaikselt, diis vastasolevalt, kui tundub et kohe kohe võll paistab siis anna meisliga paar pauku..


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas will111 »

mx77, kui mutri kant õnnestub seal ümmarguseks keerata siis ei oleks nagunii mitte ükski riistapuu seda lahti teinud elusalt, nii et see pole üldse teemaks.

pika varre ja käega keerata tuleks seda mutrit seetõttu, et siis keerad sujuvalt kõiksugused "kummid" kõigepealt pingule ja edasi siis juba paistab, kas saab mutri maha jõudu vaikselt suurendades või mitte. muidugi on teine variant nagu siis pakuti, et hammakale juba latt külge keevitada. no siis võid tõesti selle lati fikseerida ja suruõhuga ka taguda nii kuis jaksad. aga ma ei tea, seal see keevitamine ei tundu mulle väga hea idee või üks esimesi asju mida proovida.
aga noh, mis seal on, miski M22 mutter ilmselt ligikaudu, või suuremgi...kui sul on korralik õiget mõõtu padrun (ots teravaks lõigatud vajadusel) ja tead kuidas pikenduse ning pika varrega sellist mutrit korrektselt keerata siis noh ma ei tea mis imevägi see on, mis taolise mutri kandid ümmarguseks keerab. jumal peab vist ise teavast alla tulema ja käe külge panema, et selline asi õnnestuks :D mina olen seda mõõtu mutreid keeranud meetrise varrega, korra on vist murdunud polt, mutri kanti pole mitte kunagi ümmarguseks keerata suutnud

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kaunikesti loll teema.Jääb mulle selline mulje,et teema algatajal puuduvad vahendid ja oskised ja targem oleks kuhugi pöörduda.Foorum saeb ja puudub igasugune teave et neid tarkusi kasutatud oleks.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


TarvoE
Postitusi: 82
Liitunud: 22 Aug 2013, 10:31
Tsikkel: Buell XB12S 2007
Tänanud: 1 kord

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas TarvoE »

Uhh...ei ole vaja ei fööni ega mingit muud asja. Lase mootor kasvõi kohapeal käies soojaks ära. Kett hoia peal käik sisse ja tagapidur peale. Keera vastupäeva ja valmis. Enne veendu, et sa stopper seibi ikka oled sirgeks teinud....

Suzuki Savage Bobber 1995
Yamaha MT-03 2009
KTM Super Duke 990 2006
HD Street 750 2017
Buell XB12S 2007

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Tort »

lysty kirjutas:

Tegemist siis FZS100-ga, Kas käib vastu võin päripäeva. Mingit märki lahtitulemisest ei näita, ei nii ega naapidi.Nüüdseks kett maas kuna algul arvasin ,et vhetan vaid keti, hammakad korralikud aga vahetaks siis juba esihammaka ka.

Ignoreeri nüüd nii mõndagi siinset kirjanikku ja tee, nagu läbi on käinud. Pane vana hammasrattaga kokku ja mine rehvivahetusse. Vaba käik, mõlemad pidurid peal, ise istud seljas. Keeravad suruõhuga naksti lahti selle sul.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Selle manamise (biker +lõustaraamat) ühisel vaimsel jõul oleks pidanud see hammakas juba ammu tsikli kõrvale kukkunud olema.
Nagu mu ex :D ma ei taha su lahendusi krdi eesel ma tahan rääkida. :D

Viimati muutis Madlobster, 05 Mai 2017, 09:50, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

:wack: :wack: :wack:

Täiesti tavaline, "õigetpidi" keermega mutter on seal. All on lukustusseib.

Kogu selle tsirkuse asemel oleks võinud kasutada kuuma ja lõõki(õhk/elekter).
Kui see ei oleks aidanud, relakaga mutter katki ja poest u. 10€ uus asemele.

edu

Najah, kuna avamist pole ju veel olnud siis ei tohi ju sõitta ka veel, peab remontima.....

Saadetud kettaga lauatelefonist!


grahv
Postitusi: 1177
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 70 korda

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas grahv »

yeekim kirjutas:

lõõki(õhk/elekter).

Löök kirjutatakse ö-dega.

yeekim kirjutas:

siis ei tohi ju sõitta

Sõita kirjutatakse ühe t-ga

:mrgreen:

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Krahv kirjutatakse tugeva k-ga (togi)

Ei viitsi fesarisse kirjutada, aga ära jumala eest Edeku soovitust tõsiselt võta, et tagasi pannes pane keermeliimi mutri alla, muidu oled mõne hooaja pärast sama teemaga tagasi.

PiltPilt

reimps

Re: K: Kuidas saada lahti esihammakas?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ouou, kuidas sa universumi parima mehaaniku tootnud mehe soovitusi maha siin teed? :shock:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”