Piduri õhutusnippel murdus ära

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas ats30 »

No murdus ära, jälle..
Kas on mingeid töötavaid ideid selle kätte saamiseks?
Nipli keerme diameeter on 7mm, hetkel 6mm puuriga läbi puuritud aga ei saa keermest jäänuseid kätte. Lisaks see ilma keermeta ots seal põhjas, lõpuni puurida ei julge. Alustasin 3mm puuriga ja proovisin erinevate asjadega jäänust välja keerata aga ei õnnestunud.
keermepulgaga jäänused välja keerata oleks ehk variant aga ma ei ole päris kindel mis sammuga keere sel niplil on. 7mm on selline mõõt ka et pole nagu riiulist mutrit võtta proovimiseks.
600 Diversion eelmisest sajandist, tagumine pidurisadul.

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

On olemas sellised asjad http://www.remonditehnika.ee/e-pood/pol ... 6/190-1350
Põhimõtteliselt vasakpoolse keermega pulgad, mida ette puuritud avase sisse keerad. Ehk tasub proovida?

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Hommik!

Keermejäänuste nokkimiseks olen ise kasutanud hambaarsti konkkareid. Samas kuniks sul see põhjajunn ei liigu, ei ole mõtet veel keeret puhastama hakata.
Kui päris käest läheb, siis on olemas spetsiaalne remont komplekt. Puurid nii nagu võimalik, ja siis läheb pesaga uus nippel sisse. Mul on laokaup
http://www.triumftools.sk/?page=zobrazPolozku&id=30269

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Antud pulgad suruvad veel rohkem kinni, eriti õhukese seinaga nipli nagu praegu teemaks. Mõistlik oleks proovida tagurpidi keermega puure, samas jään võlgu, kus meie kaubandusvõrgustikus neid leida.

PiltPilt

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Tagurpidi keermega puurid tunduvad küll päris hea mõte olevat. Samuti see remondikomplekt viimaseks võimaluseks. Et siis kui on vihjeid kus on saada vastupäeva puure, võib vihjata.
Need pulgad ostan ka ära, kuigi antud hetkel nendest abi ei ole aga riiulis on igasugu murdunud kraami veel :)

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Kauri »

M7 keermepuurid on mul samuti olemas nii 0,76 kui 1,0 sammuga. Murdunud nipli köndilt keermekammiga üles ei võta? Kui kolb välja meelitada, siis saaks seda nipli koonusejäänukit seestpoolt ka füüsiliselt noomitada.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kauri kirjutas:

M7 keermepuurid on mul samuti olemas nii 0,76 kui 1,0 sammuga. Murdunud nipli köndilt keermekammiga üles ei võta? Kui kolb välja meelitada, siis saaks seda nipli koonusejäänukit seestpoolt ka füüsiliselt noomitada.

Teine nippel tuli kenasti kätte ja uued on samuti olemas, seega kammi abil sammu mõõta on võimalik küll. Kolvi saab ehk kätte ka, just panin uute tuhenditega sisse. Kohe lähen proovin kolvi kätte saada, siis vaatab edasi.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tonis_T kirjutas:

On olemas sellised asjad http://www.remonditehnika.ee/e-pood/pol ... 6/190-1350
Põhimõtteliselt vasakpoolse keermega pulgad, mida ette puuritud avase sisse keerad. Ehk tasub proovida?

Üldiselt neid nn. "porgandeid" kasutades läheb tavaliselt nii, et kui alguses on su probleemiks murdunud polt, siis natuke hiljem on su probleemiks murdunud polt koos murdunud kõvasulamist porgandiga seal sees :wack:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:

Tagurpidi keermega puurid tunduvad küll päris hea mõte olevat. Samuti see remondikomplekt viimaseks võimaluseks. Et siis kui on vihjeid kus on saada vastupäeva puure, võib vihjata.
Need pulgad ostan ka ära, kuigi antud hetkel nendest abi ei ole aga riiulis on igasugu murdunud kraami veel :)

Ei päästa ilmselt see vastupidi keermestamine ka, kui see istub nii tuugalt kinni, et keerad nipli katki ja 7mm on juba 6mm maha võetud. Mingit moodi tuleb see enne ikka liikuma saada. Kuigi vastupidi keermestamine pole siiski üldse halb idee. Vana fordi supporte sai kunagi lõkkes põletatud ja polnud hiljem probleemi, et midagi enam liikuma poleks saanud. Samas see eeldab hiljem siiski remondikomplekti sisse panekut ja ma ei julge pead anda, et midagi muud seal veel tuksi ei lähe. Mul oli see lihtsalt kui viimane lahendus, sest järgmine oli kasutatud support külge.

Kauri pakutud variant on ka päris hea, et niplile remondikomplekt sisse. Tundub kõige lihtsam ja muretum. Neid vanu polte on autol küllalt saanud välja keerata, kus keerme asemel on polt saanud üheks monoliitseks tükiks koos mõne kronsteiniga ja ainult ohtralt leeklampi on asja liikuma pannud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Raits66
Postitusi: 274
Liitunud: 08 Mai 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 14 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Raits66 »

Mis asi on "Tagurpidi keermega puur" ja kuidas see antud olukorras abiks oleks?
Lõpupoole käib jutt ka "vastupidi keermestamisest" :)
Krt, ma ei saa küll enam aru mis asja tegema peaks :) Lõkkesse raudselt ei maksaks visata !


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Raits66 kirjutas:

Mis asi on "Tagurpidi keermega puur" ja kuidas see antud olukorras abiks oleks?
Lõpupoole käib jutt ka "vastupidi keermestamisest" :)
Krt, ma ei saa küll enam aru mis asja tegema peaks :) Lõkkesse raudselt ei maksaks visata !

Vastupidi keermestamine on ehk väike arusaamatus. Vastupäeva puuril on see mõte et kui juba piisavalt sügaval väljapuurimisega olla siis, hea õnne korral, hakkab raibe ehk kaasa tulema ja keerab kogu jama välja. "Tagurpidi keermega puur" on selline, mis puurib vastupäeva pööreldes. Väljendid on natuke robustsed, eesti keel pole lihtne :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tagurpidine puur lihtsalt puurib vastupäeva keereldes. Samas kui asi on juba nii kaugel, et õigetpidi on keermeni välja puuritud, siis on väheusutav et see enam aitab. Üldiselt eks igaühel on aja jooksul omad nipid välja kujunenud, aga mina isiklikult murdunud poltidele enam ilma keevituseta ei lähene. Seal on ka oma tehnoloogia, et kõigepealt keevitad seibi poldiotsa külge, siis mutri seibi külge, lehtvõti peale ja haamriga lehtvõtme pihta tundega toksides ehmatad poldi lahti. Tavaliselt tuleb seda protsessi paar korda korrata, aga erinevalt sinna auku igasugu tööriistade murdmisest on vähemalt võimalus korrata. Augu kuumutamine muidu aitab küll, iseasi kas nüüd selleks just on mõtet lõket teha, sest gaasipõleti on leiutatud. Aga tihtipeale see ei ole variant.

Viimati muutis Jesper, 29 Mai 2017, 12:06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas ranel »

Raits66 kirjutas:

Lõkkesse raudselt ei maksaks visata !

Miks? :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:
Raits66 kirjutas:

Lõkkesse raudselt ei maksaks visata !

Miks? :D

Sest metsad on tuleohtlikud ja Jaanipäevani ei viitsi oodata :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.

jaan mmc

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Õhutusniplit väljapuurides soovitaks puurida vaid keermestatud osa, st. mitte lõpuni koonuseni. Põhjani puurides, rikub puur koonuse ideaalselt ümara pinna ja nurga ning uus nippel ei jää tihtipeale enam pidama. Kui sügavale võib puurida, saab teada enamasti vaid originaal (või õigemini küll, kinniroostetanud) nipliga identset niplit mõõtes, või identse sadula keermestatud osa mõõtes.
See teadmine põhineb küll autondusest, kus pidurivedeliku rõhud on võimendatud ja kõrgemad.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas will111 »

põhimõtteliselt jääb seal pidama ka tavaline flat peaga polt, millel vaskseib all. piduri saab selle kaudu hädapärast õhutatud ka kui taipu on. või noh, autol olen saanud kunagi, tsikli puhul otsest kogemust jagada ei ole. aga kas see nüüd just soovitatav lahendus on...pigem lihtsalt üks võimalik lahendus kui muu ei toimi

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Piduri õhutusnippel murdus ära

Lugemata postitus Postitas Erik »

Ise soovitaks kolmandal korral esmalt keevitusega läheneda. :) Seni kõik (ptui-ptui-ptui) kätte saanud. Olgu või M3...

Ühe rikutud keermega pidurisadula olen ka M6x1 pealt M7x1 peale teinud. On selliseid keermepuure mis algusest võtavad. Vajadusel saab muidugi tavapärasel otsa maha võtta.

Hülsitav nippel kõlab küll hästi!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”