Biolisandiga kütus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Vasta

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

will111 kirjutas: 22 Apr 2019, 18:54

ei mõjuta tõesti hetkelist kulu, aga mis tähtust on antud juhul hetkelisel kulul? keskmise kuluga on keerulisem, oleneb mismoodi pardaarvuti seda arvutab ja näitab, kuidas mõõdab.
mul on näiteks auto, mis lükkab nö. keskmise kulu näidu läbi lae kui teed järjest mitmeid külmkäivitusi ja ei sõida vahepeal pikemaid otsi sooja mootoriga. "keskmine" võib tõusta vabalt 4 pealt 8 peale näidu järgi. ilmselgelt see ei tähenda, et kütus järsku paagis halvaks on läinud, samuti see ei tähenda, et tegelik per paak keskmine olekski nüüd järsku 2 kordselt tõusnud.

Ikka on hetkeline kulu tähtis! Kui ma maanteel ühtlaselt ja viisakalt sõidan, siis minu hingele ja portmoneele on nr 5 ilusam vaadata kui 15.
Sul on vist saksmannide auto, lehkab see kirjeldus üsna sedasi. Midagi sarnast meenub isegi minu enda auto omamise ajaloost.
Minu masina üldkeskmine vänderab 5,8 ja 6,5 (eriti külma talvega) vahel.
Ilusa, niiske ja jahenda ilmaga on 5 nädalat tegelikult korralik aeg igasuguste ebasoovitavateks keemilisteks protsessideks. Ma loodan väga, et "järgmissarnastjaanaloogsetjuhtumit" ei tule. Kui tulebki, siis kutsun Sinu kampa "muinasjutte" uurima. Tänan tähelepanu eest! 8)



Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

will111 kirjutas: 22 Apr 2019, 19:11

nii on, kusjuures tegu pole mingi miniautoga ja see pole isegi mitte "just for show" näit ainult kuskil ekraani peal...pikal otsal testitud, et tõepoolest 4'ga ta veereb maanteel kui iga 50 takka ei tee pissi ja kabanossi peatusi. kogu tripi (tallinn-gdansk-tallinn) reaalne keskmine tuli kuskil 4.2-4.3

aga noh see oli lihtsalt üks eluline näide ning tegu on loomulikult diisliga

Hakkab looma! :) Olen ka mõõtnud nii "paberil" kui pribooride järgi küttekulu autol. Vahet eriti polegi, mõni protsent siia-sinna. Ka minu näide on eluline e. tähelepanek suurest elust enesest!
Ära veere maanteel, sõida kulla kaaskannataja! (togi) 8)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Minu "öko" pill saab varba otsaga gaasi hoides tagant tuulega sama numbri aint va 1 on ees :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei ole saksmannide auto, kuid mitte ka kauge möödapakkumine :D

igatahes, kuna mul on kodus mõned suured mahutid ja oma tankuripüstol ning võtan need vahel täis kui kütusehind rekordmadalaid saavutab (näiteks mingi hetk, vist isegi oli selle aastanumbri sees võis saada bensiini ja diislit euro+sendid per liiter) siis mul on ka nö. paagis pidevalt kütust, mida kasutan siis ütleme umbes nii 6kuu jooksul peale tanklast toomist. mitte mingit erinevust küttekulus pole mitte kunagi täheldanud sõltumata sellest, kas paagis on parasjagu "varem" võetud küte või just tanklast paaki lastud küte. ei bensiini, ei diisliga.

tegelikult on nii, et kui auto, tsikli või põmst ükskõik millise sisepõllmootori kütusekulu (reaalne) järsku tõuseb kolmekordseks võrreldes tavakuluga ning see on püsiv nähtus (paagitäis või ka poolepaagitäis on vägagi püsiv) siis seda on kohe päris kindlasti selgelt näha ja tunda. isegi kui see kütus maha voolab, mitte ei käi läbi mootori...ka siis peaks seda tegelikult olema kas näha või tunda :D

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Ei leidnud, mis see viimane tõde selgus, mis bensuga tasub talveks paak täis panna? Pigem siis 98 ja lisand sisse, nagu ise arvaks?


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei pea seda tingimata üldse täis panemagi. Aga kui pikemaks ajaks kütus seisma jääb paagis/rattas siis loomulikult pigem 98. Kui muidu sõidad 95ga siis võtad viimase paagitäie 98t ja sõidad sellega ka natuke maad maha, enne kui seisma paned. Sellisel juhul ei tohiks mingite kummidetailidega küll suurt miskit juhtuda.
Kütuselisandid on paras õhu müük. Aga eks osta ja pane kui see sul magamise kergemaks teeb :D

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Lisandi potsku nagunii riiulis, eks lasen käiku siis juba. Läheb nüüdsest siis 98 edasi, vähemalt rahulikum magada, ei pea põdema 95 hinnavahet :bsmile:


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas joha123 »

talveks lisandite kasutamine on nats loteriid, ehk eelmised 2 talve kasutasin ja sel kevadel turtsus tsikkel ikka kuu aega enne kui sain jama karbussis välja. miskit ikka liikuma paagist läks v muud... sel aastal aint puhas 98 sisse. tangin alexelas ja seal juba pikemat aega 95 siltidel biovaba, ehk et nagu ei peagi seda lisama?

Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 130
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Sõidan 98-ga, ratas karpadega. Eelmise hooaja lõpus läks paaki see -> https://www.motonet.ee/et/toode/608071/ ... tor-250-ml
Kevadel läks ratas suht kergelt käima ja ei olnud mingit turtsumist vms.

Sel talvel tegutsen samaviisi :bsmile:

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

joha123, bensiinile ei pea midagi lisama. küsimus on selles mida bensiinimüüja ise on oma bensiinile lisanud. alexela väidetavalt jah "loodust" ei topi ka 95 sekka (sest nad müüvad loodust eraldi). muude tanklate puhul on 95 sees päris palju loodust, 98 ei ole...või oli see nii, et 98 sees on lihtsalt poole vähem. saab veel ka nii, et enne paaki panekut filtreerid bensiinist looduse välja :D

oma krossika (karbussiga mootor) näitel võin rääkida...sõidan sellega üsna vähe, ehk et suurima osa ajast ratas nagunii seisab seega seisab ka kütus, mis tal parasjagu paagis on. enamasti sõidan 98'ga aga olen ka 95 sõitnud. 2 korda olen karbussi maha/ lahti võtnud umbes 5 aasta peale vms. seal sees ei olnud põhimõtteliselt mitte midagi (peale kütuse, mis lahti võttes välja voolas). hästi väike kogus sellist imepisikestest terakestest merevaiku meenutavat puru oli ujuki põhjas - mitte seda juustu siis vaid päris merevaiku :D polnud seal mingit "möga", mingit vett, mingit oksüdatsiooni, ei olnud ükski tihend omadega hapuks läinud ega midagi muud sellist.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”