Ülevaatuse ajastus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Ülevaatuse ajastus

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ranel kirjutas:

Loen ja muigan seda teemat lugedes. Aga palun. Pilt mu ratta passist. Viimane ÜV tehtud mais.

Me ka muigame, aga mitte sama asja peale :wack:




kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Ülevaatuse ajastus

Lugemata postitus Postitas kaiman »

jh MTmõtled oled omastarust tegia tegelt hea kui saad oma lastega hakkama.seda ületavaatuse värki sa jobu ei kujuta ette kuidas tehakse-pool lõuna eestid rsk seisaks,keegi ei saaks liikuda nende euro normide jargi. ah ma ei viitsi

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Ülevaatuse ajastus

Lugemata postitus Postitas LKits »

Vaatan ja muigan, kuidas aru ei saada.

Sul oli TÜV 02.2018, tegid 05.2018 - vahe KOLM, mitte kaks kuud ehk siis uueks TÜVks kirja läheb 05.2019.
Mul sama lugu, TÜV on 04.2018, kui läheksin 07.2018, siis kirja läheks 07.2019

ranel kirjutas:
LKits kirjutas:

Kui sa loed eelnevalt tsiteeritud õigusakti §6 lg 11, siis ei ole nii, et kui lähen juunis siis on juunis.
Vaid kui korraline TÜV on aprillis, aga lähen juunis, siis on järgmisel korral aprillis.

Eks see ole tõenäoliselt masside hajutamiseks, aga minu arust ajuvaba, et see ka pärast tähtaega "tagasiulatuvalt" kehtib.

Kui näiteks oleks nii, et korraline TÜV on aprillis, aga lähed veebruaris, siis saad järgmise aasta aprilli - see on normaalne ja loogiline.
Aga see ei ole loogiline, et kui korraline TÜV on aprillis, lähed juunis, siis saad aprilli.

urmas66 kirjutas:
LKits kirjutas:

Septembri ning järgmise aasta aprilli vahe on rohkem, kui 2 kalendrikuud... TÜV läbiviija rõhuski sellele, et kui korralise TÜVi tähtajast on möödas vähem, kui 2 kalendrikuud, siis läheb kirja ikkagist algse tähtaja aluseks võetud kalendrikuu.

Ehk, kui 10+ aastat vana L3e kategooria sõiduki korralise TÜV tähtaeg on aprill, lähed tegema mais või juunis, siis kirja läheb järgmise aasta aprill, mitte mai või juuni.

Ning tundub, et see peab paika ka. Mõneti veider, aga no mida teha.
Küsimus tekkis seetõttu, et tõenäoliselt saan enda ratta uuesti liikuma alles mai lõpus või juunis ning eks siis läheb kirja TÜV järgmine aprill... no mis seal ikka.

Loen ja muigan seda teemat lugedes. Aga palun. Pilt mu ratta passist. Viimane ÜV tehtud mais.
Pilt

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Ülevaatuse ajastus

Lugemata postitus Postitas ranel »

Loen nüüd üle jah, lugesin kogu aeg peas veebruar juuni millegipärast. Minu viga.

Aga mulle iseenesest see muudatus siiski meeldib. Teisel rattal juulis üv. See tähendab, et saan juba varakult üv asja korda ajada.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ülevaatuse ajastus

Lugemata postitus Postitas zombi »

kaiman kirjutas:

jh MTmõtled oled omastarust tegia tegelt hea kui saad oma lastega hakkama.seda ületavaatuse värki sa jobu ei kujuta ette kuidas tehakse-pool lõuna eestid rsk seisaks,keegi ei saaks liikuda nende euro normide jargi. ah ma ei viitsi

Otoot,mis imerattad need seal lõuna Eestis siis on, et ülevaatust läbida ei suuda? Või on seal mingid eriti karmid nõuded, millest me põhjas pole kuulnudki?
Ei julge lõunasse enam sõitagi, tundub et surmaratsanikud seal liikvel...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Ülevaatuse ajastus

Lugemata postitus Postitas LKits »

ranel kirjutas:

Loen nüüd üle jah, lugesin kogu aeg peas veebruar juuni millegipärast. Minu viga.

Aga mulle iseenesest see muudatus siiski meeldib. Teisel rattal juulis üv. See tähendab, et saan juba varakult üv asja korda ajada.

Selles osas olen nõus, et saab varem teha, aga need, kes peaksid hiljem tegema - nende jaoks jällegist jama.

Näiteks minu olukord - ma saan tõenäoliselt ratta uuesti sõitma juuni alguses või keskel. Ei ole mõtet oodata juulini, sest tahan ju ometigi sõita. Ning siis läheb kirja järgmise aasta aprill.
Aga no ütleme, et tegemist pole mingi ulme probleemiga - lihtsalt tahtsin foorumiteemas teada, kas ka reaalselt seadus või TÜV punktide omalooming.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Ülevaatuse ajastus

Lugemata postitus Postitas M.T. »

kaiman kirjutas:

jh MTmõtled oled omastarust tegia tegelt hea kui saad oma lastega hakkama.seda ületavaatuse värki sa jobu ei kujuta ette kuidas tehakse-pool lõuna eestid rsk seisaks,keegi ei saaks liikuda nende euro normide jargi. ah ma ei viitsi

Läksid joogiga liiale või ajadki tavaliselt sellist soga?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”