Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
bayuz
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2018, 11:07
Tsikkel: Yamaha FZ1-N
Tänanud: 5 korda

Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas bayuz »

Ratas vajus üsna pehmelt garaažis külili ja kukkumispunnide tõttu mingeid vigastusi ei kaasnenud peale kõvera tagapiduri hoova. Kas leidub kuskil keegi, kes kõvera hoova taas sirgeks painutaks/töötleks. Kõver on ainult hoova pedaali poolne osa, vedru- ja pidurimehhanism on korras. Vajadusel saan ka kõverast hoovast pildi teha. Rattaks Yamaha FZ1-N (2007) ja originaalhoob (sirgena) näeb ise välja selline:

Pilt



Kasutaja avatar

Ilgekepp
Postitusi: 178
Liitunud: 11 Juul 2011, 17:37
Tsikkel: Jamaha VIBRAGO
Asukoht: Keset s''tumist
Tänatud: 2 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas Ilgekepp »

Endal pole kàsi v,kui pole siis jalapidur jalaga korda

Ole kasvõi loll aga ole motäkamees! ja teine asi: Tegija kannab kiivrit!
Kasutaja avatar

Teema algataja
bayuz
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2018, 11:07
Tsikkel: Yamaha FZ1-N
Tänanud: 5 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas bayuz »

Käed on olemas, õigeid vahendeid mitte. Kellegi jaoks, kes metallitöödega tegeleb, lihtne viis raha teenimiseks. Ja minu jaoks oleks lahendus probleemile. On nõudlus ja on pakkumine, nii turg töötab.

Ja muidu...tänud hea soovituse eest, said tõesti heaks abiks olla!
Ma jagan sulle ka ühe soovituse - kui midagi asjalikku öelda pole, siis ei ole vaja öelda!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Teras, või alumiinium?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tule Tartu, väänan kullinokkadega sirgeks ära :bsmile: eriti kõva poisi saab ka kruustangide vahele panna.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
bayuz
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2018, 11:07
Tsikkel: Yamaha FZ1-N
Tänanud: 5 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas bayuz »

Krl kirjutas:

Teras, või alumiinium?

Hoob on terasest.

Kasutaja avatar

nitro
Postitusi: 19
Liitunud: 27 Jaan 2016, 13:22
Tsikkel: R1
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas nitro »

Kuumutamine oleks abiks painutamisel, aga et hoob tulega lillaks ei muutuks, on variant fööniga aidata. Mul on tavalisest kangem föön olemas, võin kruustangide vahele panna ja proovida. Vastutust ei võta.

Y=Yamaha/Z=racing/F=4stroke
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

OK, teen ära. 1000 eur töö hinnaks, sobib?

Kasutaja avatar

Teema algataja
bayuz
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2018, 11:07
Tsikkel: Yamaha FZ1-N
Tänanud: 5 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas bayuz »

mx77 kirjutas:

OK, teen ära. 1000 eur töö hinnaks, sobib?

Jah, sobib. Kuhu tulen?

Kasutaja avatar

Teema algataja
bayuz
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2018, 11:07
Tsikkel: Yamaha FZ1-N
Tänanud: 5 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas bayuz »

Kas tõesti on tegemist nii naeruväärse sooviga, et normaalseid vastuseid ei ole võimalik saada? Või näitavad need lihtsalt siinse keskmise foorumlase taset?

Tänan vastajaid, kes võtsid vaevaks päriselt hetkeks kaasa mõelda.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bayuz kirjutas:
mx77 kirjutas:

OK, teen ära. 1000 eur töö hinnaks, sobib?

Jah, sobib. Kuhu tulen?

Võid saata ES, raha sooviks ette :mrgreen:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kas eemaldad ise või peab selle töö ka tegema? Ainult väänamine 10, koos eemalduse ja paigaldusega 50. "iluteenust" ei paku ehk et peale väänamist võivad vidinale jääda peale märgid sellest, et on väänatud, sellesisulisi pretensioone hiljem ei rahulda. Tulema peab Keila kanti ja kui reaalselt huvi siis kirjuta erasõnumisse, täna olen kohapeal.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bayuz kirjutas:

Kas tõesti on tegemist nii naeruväärse sooviga, et normaalseid vastuseid ei ole võimalik saada? Või näitavad need lihtsalt siinse keskmise foorumlase taset?

Pole soov ei naeruvaäärne ega reaktsioon kesmise taseme näitaja. Mõned foorumlased, kellel on korralik töölaud ja kruustangid (ning alasi), millega õnnestub see vidin kenasti sirgeks saada on ilmselt unustanud, mis tunne on, kui võimalused puuduvad. Muidugi võib kullinokkadega pidurihooba väänata aga sel viisil tehtu ei kannata pärast mingit kriitikat.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

0

bayuz kirjutas:

Kas tõesti on tegemist nii naeruväärse sooviga, et normaalseid vastuseid ei ole võimalik saada? Või näitavad need lihtsalt siinse keskmise foorumlase taset?

Tänan vastajaid, kes võtsid vaevaks päriselt hetkeks kaasa mõelda.

Sa võiks lihtsalt üles näidata veidi austust kaasfoorumlaste suhtes ja oma soovi veidi sõbralikumalt sõnastada. Hetkel jääb mulje, et keegi hea inimene peab välgukiirusel kohale tormama, heebli maha võtma ja tagasi monteerima.
Mootorrataste remondiga tegeleb muuseas päris mitu firmat (seal oleks asi ilmselt juba ammu korda tehtud väikese tasu eest)

Kasutaja avatar

Teema algataja
bayuz
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2018, 11:07
Tsikkel: Yamaha FZ1-N
Tänanud: 5 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas bayuz »

mx77 kirjutas:

Sa võiks lihtsalt üles näidata veidi austust kaasfoorumlaste suhtes ja oma soovi veidi sõbralikumalt sõnastada. Hetkel jääb mulje, et keegi hea inimene peab välgukiirusel kohale tormama, heebli maha võtma ja tagasi monteerima.
Mootorrataste remondiga tegeleb muuseas päris mitu firmat (seal oleks asi ilmselt juba ammu korda tehtud väikese tasu eest)

Äkki viitad milline osa minu soovist oli ebasõbralikult või mitte austavalt (või kedagi halvustades) sõnastatud? Tean siis järgmisel korral sellega arvestada. Päriselt. Ma proovisin enda arust probleemi ja soovi väga selgelt ja arusaadavalt kirja panna, kuid nähtavasti mitte piisavalt. :)

Mis puudutab tasuta, välgu kiirusel, minu ette antud kohas demontaaži/montaaži ja kogu töö ära tegemist, siis kust sa selle välja lugesid? :D
Ma ju täitsa ühemõtteliselt ütlesin, et olen loomulikult valmis töö eest tasuma, mul lihtsalt endal linnakorteris elades puuduvad vahendid, et seda (jah, väga lihtsat) tööd ära teha. Ja kohale lähen loomulikult ise ja hoova maha võtmise ja peale panekuga saan vast ka ise hakkama.

Ja ma ei ole eeldanud, et kõik foorumikasutajad peaksid mulle jooksujalu tööriistad käes füüsiliselt appi tõttama, ka mõni soovitus asjaliku metalliga tegeleva ettevõtte suunal oleks väga okei ja suureks abiks.

Ehk siis selle asemel, et sapiselt 1000€ eest abi pakkuda, oleksid ju võinud sõbralikult (vastavalt omaenda soovitusele) viidata mõnele toredale metallitöökojale ja kõik oleks rõõmsad. Mina saan murest lahti ja keegi saab paagitäie meelehead. :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ebasõbralikkust mina välja ei lugenud, küll aga täiesti ebapiisavat infot...ehk siis info puudumist!

vast kõige olulisem - kus sa asud? kas vidinat tuleb maha monteerida või oled seda juba teinud ja polegi muud vaja kui vaid painutada? kas ootad, et seda tööd tehtaks tasuta või pakud mingit omapoolset kompensatsiooni või mingi kolmas variant? mis materjal? kas ootad, et vidin on peale "töö" ära tegemist välimuselt nagu uus või tahad lihtsalt, et asi saaks enamvähem sirgeks tagasi?
ühesõnaga kogu see info oli puudu algses postituses ja selle asemel oli paras ports infot, et kuidas sul kang kõveraks läks ja millised muud asjad terveks jäid. mis on tegelikult täiesti ebavajalik teada. alustada...ja teinekord ka piirduda võiks siiski olulise ja vajalikuga :) lõpuks mulle tundub, et sul polegi midagi muud vaja kui lihtsalt kruustange - võibolla siis sedasi olekski pidanud küsima - kas siin leidub kedagi (linnas, vallas või misiganes asula x lähistel) kellel on kodus või tööl kruustange

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jeesus mariia küll, mis krdi infot, ega see esimene kord pole kui kellelgi tsikkel külili kukkus. Mine suvalisse motoasutusse, kus tagaruumist vahel kolkimist ja suruõhutööriistade häält kostab, ja kurda oma mure ära. Kui hoob on terasest ja välimus pole megaoluline, siis tõenäoliselt tehakse see kaks liigutust haamriga ootetööna ära. Kui üldse kohe ideid ei tule, kuhu minna, siis vaata Kaupmeeste sektsioonist rohelise teemaalgataja nimega teemasid - esimeses postituses on kohe kirjas, kas haamrid on majapidamises või mitte. Ma näen seal lausa ühte hetkel, kus firma nimi on tuletatud sõnade "mootorratas" ja "remont" esitähtedest :) Kuna tõenäoliselt ei ole see viimane sinu sõidukit tabav probleem, mida korteris raske remontida on, siis toimib see käik ka hea uurimustöö või suhtesoojendajana selleks, et järgmine kord oleks kogu protssess juba sujuvam.

Mingisse suurde metallifirmasse pole mõtet üldse oma lingiga sudima minna, kui just pole plaanis 2500 tutikat custom linki tellida, ja siis on ka joppamise värk et millal õnnestub su mikrotellimus tähtsate Rootsi onude vahele ära mahutada.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas koi »

Kui kõver see hoob siis on? Pilt oleks hea. Ära sinna mine, kus fööniga tööd pakutakse! Ma ei viitsi hakata loengut pidama, milleks ja kui palju metalli peab kuumutama. Ma selle väikese abi eest küll raha ei tihka küsida. Tule ma teen selle sirgeks.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

nitro
Postitusi: 19
Liitunud: 27 Jaan 2016, 13:22
Tsikkel: R1
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas nitro »

koi kirjutas:

Ära sinna mine, kus fööniga tööd pakutakse! Ma ei viitsi hakata loengut pidama, milleks ja kui palju metalli peab kuumutama.

Olen selle Leisteri fööni abil palju asju "ära päästnud", seepärast pakkusin variandi. Aga pea see loeng ikka ära, kus tõestad, et metall ei purune või ei teki mikropragusid külmana väänates. Polaarkülmas võivad masinatel jubinad puruneda nagu oleks klaasist.

Y=Yamaha/Z=racing/F=4stroke

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas koi »

Õpi ise metalle ja nende omadusi tundma!

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Teema algataja
bayuz
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2018, 11:07
Tsikkel: Yamaha FZ1-N
Tänanud: 5 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas bayuz »

Suur kummardus abi ja vihjete eest, asi korras ja mure lahendatud! :)

Ei läinud vaja ei kruustange, ega kuumutamist, polnud vaja isegi hooba lahti monteerida. Piisas, kui üks mees õigest kohast tangidega hoova ilusti ära fikseeris ja teine hoova otsast torujupiga õigesse asendisse väänas. Hoob oli üpris kõver, aga kuna terasest (mitte alumiiniumist), siis seda andis täitsa kenasti õigesse asendisse tagasi painutada (ilma katki murdmata). Igaljuhul tänud veelkord ja turvalisi kilomeetreid!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas ranel »

bayuz kirjutas:

Suur kummardus abi ja vihjete eest, asi korras ja mure lahendatud! :)

Ei läinud vaja ei kruustange, ega kuumutamist, polnud vaja isegi hooba lahti monteerida. Piisas, kui üks mees õigest kohast tangidega hoova ilusti ära fikseeris ja teine hoova otsast torujupiga õigesse asendisse väänas. Hoob oli üpris kõver, aga kuna terasest (mitte alumiiniumist), siis seda andis täitsa kenasti õigesse asendisse tagasi painutada (ilma katki murdmata). Igaljuhul tänud veelkord ja turvalisi kilomeetreid!

Been there, done that. Ega ilmaasjata kullinokkasid ei pakkunud. :bsmile:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Yamaha kõver pidurihoob sirgeks - kes, kus, kuidas?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Leidsin põneva viisi remondiks:

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”