SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tere,

Selline 2006 aasta SV650.

Kas selline kit sobib allolevale rattale?:

Lenks: https://www.motonet.ee/et/toode/9821632 ... must-O28mm
Pilt

Adapter: https://www.motonet.ee/et/toode/9821639 ... nitus-must
Pilt

SNAG-0004.jpg


  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Küsimusele ei oska vastata, aga kas on teada, mis vanast lenksust saab? :D Ja miks vahetad üldse?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

et oleks veidike madalam. vana jääb idee järgi üle aga sre ei juhtu ilmselt kohe

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas will111 »

peaks nagu sobima ikka, juhul kui need pukid ikka tõesti on 28mm avaga. eks selles juba kõige kindlam endal poes veenduda. s võid muidugi ka lihtsalt madalamad 22mm pukid hankida


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Huvitav, ma just vahetasin kõrgema ja laiema vastu. Originaaliga, mis oli pisut sirgem ja madalam kui su praegune, hakkas käsi vastu paaki käima. Oskajam sõitja kiitis pahaks selle :D Ise saan ainult sellest aru, et nüüd on palju lihtsam manööverdada. Samas hetkel sai uus lenks liiga kõrgele (need pukid liiga kõrged), esiotsale ei jää nüüd eriti raskust.
Anyway kui see lenks sul üle jääb millalgi, siis ma hea meelega vaataks. Äkki saaks korra isegi proovida enne maha kruvimist. Ja mul endal see sirgem lenks jäi üle, see on tavaline 22mm, muidu umbes taoline nagu sul pildil.

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Riseri pilt ja link on erinevad, kui alt kinnitus ühe poldiga nagu pildil, siis sobib.

Asjad mida tähele panna:
Lai lenks võib vastu paaki käia.
Originaal lenksu otsa punnid ei sobi enam, originaalis pika poldiga keere lenksu sees. Vaja kas aftermarket punnid (võimalik vibra) või originaalidele kinnitus leiutada.
Lenksu rutška osa pikkus, paljudel fatbaridel jääb lülitite ja rutška pikkusest tulenevalt sirget lenksu osa puudu. Sellisel juhul väävad heeblite kinnitused jämedama osa või painde kohapeale, väga ohtlik.
Riseri polt peaks olema sama M12, kuid poldi õla diam. võib olla jämedam, väikese vahe võib läbi puurida kuid kindlasti mitte teha M10->M12. Sellisel juhul teised riserid vaadata.

PiltPilt
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas srx »

Lai lenks ei tohiks küll vastu paaki käima hakata, kui just paak pole selline, et tehtud süvend sinna kuhu lenksu käpideme osa maandub ja kui selle asukoht muutub, on probleem.

Ma vahetasin Hornetil lenksu. Sai võetud ka mingi sarnane (äkki oligi superbike), aga mitte fat vaid tavaline 22mm. Tahtsin ka madalamat.
Lõpptulemusega rahule ei jäänud. Muutus rohkem kui ainult kõrgus. Muutusid nii tagasipainde nurk (vähem) kui ülespoole paine (rohkem).
Lenksu geomeetriaga rahule ei jäänud. Mugav sõita ei olnud, käte asend oli kuidagi ebaloomulik. Ja liiga pikk oli ka. Tegin nii lühikeseks kui võimalik, et gripid ja lingid veel ära mahuks veel aga ikka jäi pikem kui tahtsin ja omajagu pikem kui originaal.

Vaatasin veel mitmeid lenkse aga ühtegi sellist, mille parameetrid oleks olnud head, ei leidnud.
Lõpuks läks originaal tagasi.

Kui leiaks mõne originaali pikkusega madala lenksu, mille kuju sobib, prooviks veel. Aga pea kõik on (väga) palju pikemad ja pikemat ei taha.
Clip-on võiks ka olla variant, aga 2007+ Hornetile seda panna ei saa, amort ei ole ülevalt otsast sirge.

Ehk siis vaata enne, kas see lenks sulle tegelikult ka võiks sobida oma kuju poolest. Kui võimalik, siis pane enne korra ratta peale ja proovi kuidas tundub.
Vähemalt mulle ei tundu enamik aftermarket lenkse sugugi mitte upgrade. Vaatamata sellele, et netis paljud kiidavad. Muidugi enamik kipuvad lenksu tõstma ja lähemale tooma, ma tahaks vastupidist.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ma võiks enda oma täitsa pakkuda proovimiseks/vahetuseks, kui tahad madalamat, aga väga ümber ehitada ei taha. See oli mu rattal kui ostsin, mul oli eest gondliga mudel (asendasin esiotsa lihtsalt tulega), ilmselt selle tõttu natuke teistsugune lenks. Oleneb mida teha tahad, aga jah palju keerates käib käsi vastu paaki, samas igapäevaselt täiesti sõidetav. Ma ise püüdlen just püstisema asendi poole, selle tõttu tahtsin vahetada.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: SV 650 (2006) lenksu vahetuse küsimus

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ma VTX le lenksu valisin siis võtsin poest 25mm al veetoru ja väänasin sobiva kuju.Mõõtsin üle ja valisin Fehlingi kataloogist vastava dragbariEi mingit nuputamist kas läheb või ei.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”