1. leht 1-st

Horneti sidur

Postitatud: 04 Juul 2018, 15:18
Postitas diugu
Tervitus,

Igaks juhuks tahtsin uurida, mõni sarnane teema on siin varem ka olnud kuid siiski asi segane...

Nimelt on hakanud kõrva siduri pool kahtlane kahin/ sahin kui mootor töötab. Heeblit alla vajutades kahin kaob, käigud on võib olla raskemini, õigemini tugevama raksuga, sisse minema kuid muu osa nagu on ok, ei libise ega miskit. Mainin veel ära, et tross on tõenäoliselt juba üsna veninud, sest ei alt ega ülalt enam peale keerata miskit pole...

Masin siis 2001 aasta 600 Hornet.

Re: Horneti sidur

Postitatud: 04 Juul 2018, 15:29
Postitas Wtf3000
Ei taha õelana kõlada, aga äkki tahab väljavahetamist... siduri tross?

Re: Horneti sidur

Postitatud: 04 Juul 2018, 15:35
Postitas Piipz
Esimene osa sisuga "mootoris kahin kaob ära siduri lahutamisega" on täiesti tavaline ja normaalne nähtus. uued rattaomanikud ei pane seda kohe tähele, sest nii palju muud põnevat on ja siis kui mõni aeg hiljem avastavad, peavad seda veaks. teine osa aga, et käigud käivad raskemalt, on pigem jah selles, et alusta trossivahetusega ja vaata, kas siis veel viga alles on.

Re: Horneti sidur

Postitatud: 04 Juul 2018, 16:27
Postitas will111
kui käigud hakanud raskelt vahetuma ja trossi kuskilt enam peale keerat ei ole (ehk siis kõik mis on, see on peale ära keeratud juba) siis tundub küll nagu üsna üheselt selge, et ju see sidur lihtsalt ei lahuta enam puhta käiguvahetuse jaoks piisavalt hästi ära. kuigi see ei ole ainuke võimalik põhjus...aga see on vast ainuke siduriga seotud põhjus.
samas, ma pole veel näinud ühtegi trossi, mis nii jubedalt veniks, et nüüd keerad regullikaid muudkui peale, natuke aega sõidad, jälle venib pikemaks ja muudkui aga keerad juurde. mingi venimine seal toimub kindlasti, aga see on vast trossi eluea peale mingi 5mm max. ega tross ei ole vedru. lisaks, sidur ei ole pidur. seal on siiski taga mingi teatav suurim tõmbejõud ja toimiva siduri puhul see jõud ei saa olla nii suur, et üsna jämedat terastrossi oluliselt pikemaks venitada. vastasel juhul peab see sidur ikka juba HIRMUS raskelt käima, et seal selgel päeval palja silmaga mõõdetavad venimised toimuksid.