Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

mx77 kirjutas:
Ronk kirjutas:

http://daqstuff.com/400122_pat_10-4_w_transzorbs.htm

Kusjuures see esimeses posituses on päris uhke variant juba. 20 dollarit tk. Palju see transa tuli sealt? Kui näiteks mingi 10 tellida, siis peaks saama transpordi kulu ära jagada.

Lisaks meil siin ka Eikki kes ju USA-st asjade saatmisega saab aidata (paneb konteinerisse) :)

Ma ei kujuta ette, kuidas tsiklil mugavam on, kas vedada mass tagasi boksi (nagu sellel lahendusel) või maandada kuskil tarbija juures?

Ausalt öeldes ma vahet ei näe. Mul maandatud kõik ilusti ära. Akust starteri peale, starteri pealt raami külge ja raami küljest tuleraami külge. Ehk põhimõtteliselt on otse aku küljest kõik maandatud. Igalt poolt on lihtsam maandust võtta kui vedada 4-a tarbija puhul kaheksat kaablit. Ehk mida vähem kaablit seda parem. Aga see vaid minu arvamus ja mul üldse üks selline äge ratas millega saab igat moodi mängida ja peita asju :D



Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Black »

Aga kui otse akult tuua, tuleks kaitsmed ka ikkagi vahele panna. Kui akult tuleb jämedam kaabel, mis hargneb peenemateks, tuleks neile ka kõikidele vastavalt kaabli jämedusele kaitsmed panna. Kaitse kaitseb kaablit, mitte tarbijat. Kui kaabel kas siis avariis või hõõrdumise tõttu massi saab, on parem, kui maha põleb kaitse, mitte terve kaabel koos kõigega, mida ta süüdata suudab. Kaitse olgu alati võimalikult vooluallika läheduses.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh kirjutas:

ja otsustasin, et kõvad tegijad teevad kruviklemmiga järelikult on see suund, kuhu minna

Kruviklemm on lihtsalt jälle üks hunniku liikuvate osade kogum, mis saab lahti põruda, kuidagi erinevate metallide koostöös huvitavalt oksüdeeruda, veekindlus on kahtlane jne. Korruta see kõik veel juhtmete ja sildade arvuga ja sellesse lahendusse on läbikukk minuarust juba sisse ehitatud. Eriti kui sa otsid mingeid a'la 14$ karpe, vask ju maksab, äkki seal on lihtsalt tsingitud teras klemmiks, mis paari aastaga ära mädaneb? Korralikult pressitud hülssi inimese jõuga lahti ei tõmba ja isoleerimine on triviaalne.

Mis puudutab maanduseid, siis mitmest kohast maandades tekib selline nähtus nagu ground loop, ma ei tea kas see nüüd praktiliselt tsikli küljes võib mingit probleemi tekitada, aga vähemalt Honda on pea kogu maanduse ühte kohta kokku vedanud, ju nad siis äkki teavad midagi? Teine variant on lihtsalt overengineering, arvestades selle tsikli muid tehnilisi lahendusi ma ei imestaks.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ma pigem vaatsin popimaid asju (Fuzeblocks FZ-1, Motogadget m.unit, Denali powrerhub jt) ja otsustasin, et kõvad tegijad teevad kruviklemmiga järelikult on see suund, kuhu minna. Mul endal on kodus need pagana alumiiniumist hülsid ja need on ilged. Päriselt. Lisaks näeb see kruviterminaliga tehtu "puhas" välja. Ja eks siin on mul tubli annus seda "miks lihtalt teha, kui keeruliselt on ka võimalik". Aga no, kui targad ütlevad, et "tee klemmidega" siis prooviks ikka teiste vigadest õppida. (w)

Kruviterminalil on minu meelest see viga, et juhe on kinni ainult kiududest, ja kui tekib mingi liikumine või vibra, siis lõpuks võib juhtmekiud ära murda. Korralik tangidega kinni pigistatav klemm läheb ümber isolatsiooni seega on see liitekoht tummisem.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Ma pigem vaatsin popimaid asju (Fuzeblocks FZ-1, Motogadget m.unit, Denali powrerhub jt) ja otsustasin, et kõvad tegijad teevad kruviklemmiga järelikult on see suund, kuhu minna. Mul endal on kodus need pagana alumiiniumist hülsid ja need on ilged. Päriselt. Lisaks näeb see kruviterminaliga tehtu "puhas" välja. Ja eks siin on mul tubli annus seda "miks lihtalt teha, kui keeruliselt on ka võimalik". Aga no, kui targad ütlevad, et "tee klemmidega" siis prooviks ikka teiste vigadest õppida. (w)

Kruviterminalil on minu meelest see viga, et juhe on kinni ainult kiududest, ja kui tekib mingi liikumine või vibra, siis lõpuks võib juhtmekiud ära murda. Korralik tangidega kinni pigistatav klemm läheb ümber isolatsiooni seega on see liitekoht tummisem.

Kõik kruviklemmid hülsitakse,eriti veel trosskaabel,mida muidu ei kannata üldse panna.No üle joota võib ka,aga milleks,kui on müüa hülsid,mis ei maksa suurt midagi.Hülss peab muidugi just täpselt selle kaabli oma olema,mitte suurem.
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

OK, ma vaatasin seda Mäki pandud pilti, seal ei paistnud hülsse olevat.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

OK, ma vaatasin seda Mäki pandud pilti, seal ei paistnud hülsse olevat.

Nägin ise ka ja ega ma tegelikult seda kruvi lahendust ei kiidaks,lihtsalt ilma hülsita on see täiesti mõttetu lahendus. Ja neid kilpides kasutatavaid sildasid ma ka ei kasutaks,olen korra kerghaagisel seda teinud ja otsad hülssinud jne, aga kui lahti oli vaja võtta,siis tegin ikkagi kõik ümber nende eelpool mainitud klõpsuga wagoklemmide peale. Nüüd asi töötab ja vahepeal tulesid vahetades pole mingit lammutamist.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Jäi selline asi silma, pole küll riiulikaup aga saaks vägagi professionaalse lõpptulemuse.
Moodulitest ise koostad, Micro releed ja mini kaitsmed, veekindel.

https://www.geppowerproducts.com/custom ... n-centers/

42506444_2036046496634831_5483198115980382121_n.jpg
PiltPilt

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Elektri jaotuskarp mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas koi »

Kusjuures mingi väiksem, mitte niiskus-veekindel karbike võib oma pesa leida õhupuhastis! Misiganes selle ruumi nimi on, peale filtrit. Japsid istutasid oma ühe mitsu mootori aju puhastisse. Päris kaval mu arust. Vett ei saa, puhastatud õhuga jahutus... Kummi lutiga saab ju juhtme seinast ilusti tihedalt läbi viia. Või niimoodi...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”