IKH tööriistad.

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Kõik sõltub suhtumisest. Kes ostab odava asja ja on õnnelik, kui hästi vastu on pidanud, kes otsustab natuke investeerida kvaliteeti ja rõõmu korralikust asjast."

Terminid odav ja kallis eksisteerivad rohkem inimese peas. Reaalsuses on lihtsalt mingi tööriist, mis on tehtud x terasest ja mille täpsusklass on y. Täpselt sama tööriista, ma kordan TÄPSELT sama riista hind poes a ja poes b võib erineda vabalt ka 2-3x. Lisaks sellele on selle sama tööriista odavama poe hind ühe isiku jaoks kallis ja teise poe kallim hind teise isiku jaoks odav. Aga asi ise on ikka täpselt üks ja sama. Üks ostab ära ja mõtleb, et ta investeeris kvaliteeti ja teine ostab ära ning mõtleb, et ah nagunii läheb kohe peesse. Tegelikult aga töötab ja peab vastu, vaatamata sellele, et reaalselt oli tegu suht odavalt toodetud jubinaga.

Miks mitte osta lihtsalt asi (üritamata leiutada välja, kas see on nüüd sinu jaoks odav või kallis), vaadata kuidas see vastu peab ja kui peab kenasti siis tunda asjast rõõmu. Kui ei pea siis otsid kuskilt mingi teistsuguse analoogi ja ostad asemele. Kallim hind üksinda kahjuks ei ole mingi garantii, et tööriist ka parem ja vastupidavam on.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üldiselt see IKH ja muud sarnased "brändid" ei tooda või disaini ise mitte midagi, lihtsalt vaadatakse et mis tehas Hiinas on nõus mingit vidinat x hea hinnaga tootma ja moos. Heal juhul võetakse mingi katsepartii, et päris kõige rõvedamat praaki vältida, samas osade asjade puhul pole ilmselgelt sedagi tegema vaevutud. Seega teema "IKH tööriista kvaliteet" on umbes sama konkreetne asi nagu "ilm Euroopas". Tööriistamarketis võib igaüks kontrollida, seal on reaalselt tööriistakastides ja avariiulis erinevad padrunid ja narred :)

Iseasi muidugi on see, et kui tsiklit remontides on ükskõik millistest mutrivõtmetest pidevalt tükid taga, siis äkki pole töövõtted ka nüüd päris need kõige õigemad...

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Hoiatus - järgneb eepos!

Olles tööriistu kasutanud alates nõukaajast alustades algelisest jalgrattakotis olevast "perekast" ja lõpetades hetkel töökojas olevate Beta, Proxxoni, Sata, Caroluse, Gedore, Würthi, Wera ja IKH toodanguga pean ütlema, et igal tootjal on omad pärlid ja ka täielikku kräppi. Neid viimaseid olen kasutanud igapäevaselt viimased 15 aastat ja seda intensiivses töökojakasutuses, kus nad saavad hommikust õhtuni kasutust, mitte kord kuus hobisõiduki küljes. Jah - kaubamärk ütleb ära taseme aga 100% ei saa seda usaldada. Toon oma subjektiivse arvamuse, millest võib teha statistikat ja siis muutub see ehk vaikselt ka objektiivseks :-)

Beta - täissisuga tööriistakapp, üle 10 aasta kasutuses põhitöövahenditena. Selle aja jooksul on ära murdunud ristpeaga kruvika ots ja suur 1/2" narre lukustus ära väsinud. Mõlemad vahetati 8 aasta vanusena garantiilisena maaletooja poolt välja. Kõik vahendid on head, välja tuleb arvata 1/2 narre otsa käivad sisekuuskandid, mis on nii ebatäpsed ja pehmed, et neid ei tohi lihtsalt kasutada, sest rikuvad ära poldid, mida keerama hakkad. Selle kaubamärgi plussiks on megasuur tööriistavalik ja miinuseks otseloomulikult hind. Kui kulutada raatsid, siis peaaegu et valimatult võib osta ja kindel olla, et saad hea asja. Kõiki asju saab puuduvate asemele ühekaupa ja narredele ka näiteks näiteks varuosi. Proxxon - mitmed metallkarbis padrunikomplektid, samuti u 10 aastat olnud. Ära lagunevad tööriistakarpide plastist sisud, mis padruneid omal kohal hoiavad. Tööriistad ise OK, välja arvatud 1/4 narred, mis minu arvates on liiga nõrgad. Narrede kummist varreotsad kipuvad pika aja peale ära murduma ja välja hakkab irvitama metallist üsna valus sisu. Komplekteeritus on komplektidel väga hea ja hinna/kvaliteedi suhe igati paigas. Julgen soovitada, Espakis on suurim valim mäletamist mööda. Enne tuleks selgeks teha, millises mõõdus padruneid ja muid asju vaja. Kui midagi ära laguneb, siis saab ühekaupa asju asemele. Sata - suur plastkohvris padrunikomplekt. Hea valik aga vähemalt minu kasutuses olev suur padruni, ja lehtede komplekti liigitan kodukasutuse valdkonda, sest padrunite serva faas ja pinnatöötlus on selline, et nad ei taha keeratavate padrunite otsas hästi püsida. Samuti on liikuma hakanud kõik narrede plastkäepidemed, mis suurema jõu rakendamisel võib teatud hetkel isegi ohtlik olla. Selle komplekti puhul jääb arusaamatuks, mille alusel on padrunid jaotatud 1/2 ja 3/8 narrega keeratavaks. Tsiklikasutuseks on üleminek vale kohe peal, see tähendab, et tahaks 17 padrunit keerata 1/2 narrega aga komplektis on ta 3/8 otsaga, mis tähendab, et ei jaksa lihtsalt keerata. Ka see on ostes üks oluline faktor, mida tähele panna. Komplektis olevad Torxid on ebatäpsed ja narrede pikendused logisevad padrunite otsas. Ühesõnaga - kõikidel neil puudub konkreetsus ja kasutusmugavus aga samas saab vajadusel kõik tehtud :-) Hind skaala keskpaigas. Carolus - kõrriga lehtvõtmed ja plastkohvris padrunikomplekt. Kõrriga võtmete lukustus ei pea vastu (kasutusel üle 5 aasta), olen juba mitu korda peamised 10 ja 12mm uued ostnud aga mide uuem, seda vähem peab vastu. Ilmselt kulub lukustus ära või muutub kuivaks. Lahti vähemalt minu arusaamist mööda ei käi.Ülimugavaks plussiks on samas värvimärgistus, mille järgi alati tean, kas keeran kinni või lahti - pisiasi, aga väga mugav. Ilmselt uusi selle tootja omi enam ei osta. Plastkohvris 176 osaline tööriistakomplekt alles paar nädalat, seega erilist tagasisidet veel anda ei saa aga siiani midagi halba ka öelda ei saa - 90 euri eest on seal küll ja küll. Gedore - erinevad üksiktööriistad ja momentvõtmed. Kõik on suurusjärk 8 aasta vanused. Mingil põhjusel kõige suurema lagunemistrendiga kaubamärk. 2 momentvõtit on saba andnud, meislite ja tornide komplekt on ülipehmest materjalist. Mina isiklikult väldin seda kaubamärki kuigi ostetud sai Stokkerist kui vähemalt tollal veel kvaliteetkaubamärke turundavast ettevõttest. Würth - Torxi- ja pulk-sisekuuskantide komplektid, väike momentvõti, pisike padrunikomplekt. Vanus erinev varieerudes 2-6 aastani. Kõik asjad kvaliteetsed ja suurim pluss peitub täpsuses ning asjaolus, et purunevad üksikkomponendid saab uued osta. Põhiliselt purunevad 5mm sisekuuskandid ning 25 ja 30mm torxid ja seda lahtikeeramisel. Põhjuseks on liiga tugevasti kinni keeratud poldid. Ei saa kurta millegi muu kui soetusmaksumuse osas. Pisike 2-20Nm momentvõti võiks olla mugavam kasutada - õlise kindaga läheb käes libedaks. Wera - kruvikeerajad, löökkruvikeerajad ja sisekuuskandid. U 8 aastat kasutuses. Konkreetsed, täpsed ja mugavad. Löökkruvikad tunduvad liiga pehmed või siis on neid kasutatud mitte liiga sihtotstarbeliselt :-) Tubli tootja ja soovitan aga võrdluses näiteks Beta kruvikatega jäävad siiski alla. Sisekuuskandid on väga head ja täpsed, on kahe erineva vutlariga, millest üks on täielik kräpp (iga puudutuse peale tahavad teised kuuskandid sealt põgeneda ja kukuvad tihti põrandale) ja teine vutlar ülimugav, kõik püsib omal kohal. Jälle pisiasi, aga ülioluline kui vaadelda kasutusmugavust.

Ja nüüd IKH - T-peaga Torxid, pulksisekuuskandid, õhuga mutrikeeraja, erinevad üksiktööriistad. Üldiselt ikkagi kodukasutaja tase, sest kasutusmugavus on nigel, samas peavad normaalkasutuses täitsa hästi vastu. Kõvasti kinni keeratud asju nendega lahti ei üritaks väänata. Mutrikeeraja vastu pidanud isegi ülihästi, sest see nüüdseks 10 aastat vana ja hind oli Stokkeri IngersollRand omaga võrreldes 4 korda odavam aga ma ei usu, et too 4x kauem vastu peaks :-) IKH kohta ütlen nii - kui ei aja taga ülimat mugavust, siis kodukasutuseks on igati mõistlik valik selle raha eest. Asjad ei kannata üliinimlikku jõurakendamist. Kuna mul töökojas praktiliselt kõik asjad kallimate kvaliteettootjate poolt olemas, siis mina kasutan IKH-d pigem selleks, et neid ratsida või lõhkuda kui on vaja teha mingit erilahendust (näiteks silmusvõti õhemaks lihvida, padrun pooleks lõigata, sisekuuskant lühemaks lõigata või murdunud poldipeale torx sisse lüüa).

Igaüks teeb nüüd ise järeldusi :-) PS! ühegi tootjaga ma seotud ei ole - midagi maale ei too ja edasi ei müü, samuti pole heast sõbrast "käppa" kuskil firmades...

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 181
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 15 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas renx »

Vata padrunite komplekt on mul olnud juba 6-7 aastat äkki kodukasutuses. Maksis kusagil 100€ ümber. Igakuiselt läinud enda auto remondiks vaja või siis tsiklit remontides. Endurokat hooldan ju pea iga sõit mingilmääral. Torxid kõik ilusad.
Ainult lapiku kruvikeeraja otsaga padruni olen siiani ära lõhukunud. ning 1/4 pikenduse lisaotsa.
Ülejäänud tööriistad on eraldi soetatud juba ammu aastaid tagasi.

Pilt

XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Üldse olen aru saanud, et tänaseks juba on materjal ja tehnoloogia nii odavad, et kõik narred kannatavad phhuilt poltide puruks keeramist.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Krl kirjutas:

Üldse olen aru saanud, et tänaseks juba on materjal ja tehnoloogia nii odavad, et kõik narred kannatavad phhuilt poltide puruks keeramist.

Päris kindlasti mitte :-) Idanaabritel hea ütlus "дурную голову можно и хуй сломать"
Ma ise olen Tööriistamarketist padruneid, sabasid, erinevaid pikendusi üksikult ostnud küll ja ei ole seni pidanud riistades pettuma.
Selle vidinaga olen eriliselt rahul: https://tooriistamarket.ee/et/padrunisa ... liigendiga pole teine lollile jõule grammigi järgi andnud :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

morse
Postitusi: 1387
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas morse »

Maaks kirjutas:
Spoiler
Krl kirjutas:

Üldse olen aru saanud, et tänaseks juba on materjal ja tehnoloogia nii odavad, et kõik narred kannatavad phhuilt poltide puruks keeramist.

Päris kindlasti mitte :-) Idanaabritel hea ütlus "дурную голову можно и хуй сломать"
Ma ise olen Tööriistamarketist padruneid, sabasid, erinevaid pikendusi üksikult ostnud küll ja ei ole seni pidanud riistades pettuma.
Selle vidinaga olen eriliselt rahul: https://tooriistamarket.ee/et/padrunisa ... liigendiga pole teine lollile jõule grammigi järgi andnud :mrgreen:

Misasju sa väänad?? :shock:
:mrgreen:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

morse kirjutas:

Misasju sa väänad?? :shock:
:mrgreen:

Igasugused mitte uute autode veermikus paiknevad poldid/ mutrid näiteks. Hobikorras ja enamasti iseendale muidugi. M12 10.9 poldi jaksas see asi probleemita katki keerata - targem annab järele ja mina see ei olnud :mrgreen:
Samas suht loll olukord kui oled ise nii tellija kui töövõtja rollis ja tead, et pead nädalavahetusel pärast normaalset tööaega uue poldi leidma, kuidagi selle murdunud otsa kätte saama ja ka auto sõitma saama, aga lisaraha selle ilge nu..i eest keegi sulle ei maksa (lol) .

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kuhugi tuleb jah piir tõmmata. Ei ole mõtet päris võrrelda ka neid, kes on ikkagi tööriistatootjad ja neid, kellel ühelt liinilt tulevad piparkoogid ja mutrivõtmed.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Ise ka kiidan sedasama pikka padrunivart, väike padrunikomplekt on ka siiani ühes tükis. Mannesmann'i kohver on kehva ja väikse narre kõvasulamist otsikud keerab suht kohe pooleks, nagu klaasist oleksid ning kohvri kinnitused lähevad katki juba peale vaadates, kuid muid asju pole veel siiani katki saanud. Kvaliteet tundub parem kui ikh'l üldiselt.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Maaks kirjutas:

Selle vidinaga olen eriliselt rahul: https://tooriistamarket.ee/et/padrunisa ... liigendiga pole teine lollile jõule grammigi järgi andnud :mrgreen:

See on tõesti hea. Sinna peasse on ka spetsiaalne nõks sisse ehitataud, mis peale keeramist padruni lahti kõksab. Muidu kanguta seda padrunit maha (eriti kui poldid mutrid roostesed).

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas indumen »

Kodukasutusse kõlbavad IKH täitsa enam vähem jah, lolli jõu vastu üldiselt ikka ei saa ükski tööriist, füüsika kehtib kõigile ühtemoodi :P Kui 1/4 narrega mõnda mõnusalt roostes 13 suurusega polti/mutrit lahti kangutama minna, siis midagi peab ju järgi andma. Suurem probleem on see et majapidamises nooremaid vanemaid remondimehi rohkem kui üks ja asjad kipuvad ära kaduma.
Ütleks nõnda et üksikvõtmed pigem ostnud natuke kallimast hinnaklassist, sest neid läheb harva vaja ja igast poest pole võtta.

konkreetne juhtum hilisemast on IKH kapsaaeda küll, mingi suvaline kesktaseme torx komplekt ei suutnud mersu stabikakondi polti lahti keerata, läks sõlme nagu hommikune kringel,
selles mõttes aus vähemalt et tööriistamarket tegi tasaarvelduse, proovisime siis järgmist levelit, mis iganes expert vms löökpadruni komplekt 1/2 mõõdus versioon, no T50 seekord sõlme ei läinud :)
Isiklikuks tarbimiseks kuidagi sattunud K-rauta kampaaniate ajal IRONSIDE paari komplekti otsa, eks paistab kuidas kestavad, esimesed paar keeramist on täitsa tihedad olnud.
Arvestades vajadusi ilmselt käivad elu lõpuni.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Black »

indumen kirjutas:

...torx komplekt ei suutnud mersu stabikakondi polti lahti keerata, läks sõlme nagu hommikune kringel,
selles mõttes aus vähemalt et tööriistamarket tegi tasaarvelduse, proovisime siis järgmist levelit, mis iganes expert vms löökpadruni komplekt 1/2 mõõdus versioon, no T50 seekord sõlme ei läinud :)

Mis krdi süsteem mersul seal siis on? Tavaliselt ju stabikakondil mõlemas otsas šarniir, mille munakast tuleb välja polt ja selle otsa käib mutter.

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas indumen »

siuke nunnukas, poltidel keermeliimi ka veel peal, iga kord uue poldid komplektis olnud.
Pilt (crash)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Üldiselt on mul kodukasutuses kõik IKH asjad, mida ma olen julgenud osta, ka üsna hästi vastu pidanud.
Erilist retsi ja oma keha raskusega kangutamist on see riist eeskujulikult välja kannatanud: https://tooriistamarket.ee/et/narre-12-36z-600mm
Samas kvaliteettööriistadest on mul üle 10 aasta tagasi ostetud Proxxoni komplekti 1/4 narrele n.ö. kolmas "keskmine" tühja käiv asend tekkinud, mida originaalis ei olnud... muidu keerab hästi ja välja ei viska.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

Carl
Postitusi: 263
Liitunud: 08 Jaan 2006, 14:40
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Carl »

Kas on kogemusi löökpadrunitega? Toon näiteks kaks komplekti, noname ja brändikaup.

https://www.antehnika.ee/toode/193/look ... mp-12-asta

http://www.toolcenter.ee/et/a/720-me-c8 ... socket-set

Kas kolmekordne hinnavahe on õigustatud?


eetarga
Postitusi: 778
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Kas kolmekordne hinnavahe on õigustatud?

Juhul kui sinu elektriline või pneumaatiline jõuallikas ei saa sellest poldist jagu, ja sa kasutad enda jõu - ja padrun annab alla,...
...kas siis levendab kärpitud summa sinu valu (kui põrkad kuskil vastu) ja summutab sinu vandumist?

Ise tead!

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Raits66
Postitusi: 274
Liitunud: 08 Mai 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 14 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Raits66 »

Carl kirjutas:
Spoiler

Kas on kogemusi löökpadrunitega? Toon näiteks kaks komplekti, noname ja brändikaup.

https://www.antehnika.ee/toode/193/look ... mp-12-asta

http://www.toolcenter.ee/et/a/720-me-c8 ... socket-set

Kas kolmekordne hinnavahe on õigustatud?

Pisut soodsam võimalus proovida kas lähevad pooleks või ei. :)
https://www.tooriistad24.ee/kuuskant-lo ... 14-h17-h19

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Stanleyt siin mainiti, küsiks siis Bahco kohta. Kogemusi kellelgi? Päritolult nagu Rootsi ja Rootsi kraami ikka vanal ajal kiideti, aga kuidas täna? Eks toodetakse nagunii worldwide, a kas emafirma Svenssonite päritolu kvaliteedis kuidagi kajastub ka või on lihtsalt bränd?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Selle järgi http://www.masinistit.com/keskustelupal ... =4&t=43850 ütlevad et kvaliteet on langenud. Pole enam võrreldav, varasemalt toodetutega.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Bahco tööriistad on mul silmusnarrede komplekt, või kuidas iganes neid asju nimetatakse. ühesõnaga 8st kuni 19ni nö. silmuslehtvõtmed, käristitega mõlemas otsas. käristid on üsna tiheda sammuga. olen nende võtmetega keeranud ikka maksimaalse rakendatava jõuga. päris pikendusi muidugi otsa toppima ei ole hakanud aga siiamaani miskit juhtunud küll ei ole. kõik suunamuutused ja asjad toimivad ja mingit kulumist ega loksumistega paindumist ei see täheldada.
muidugi need ei ole ei ikh'st ega ka mitte eile ostetud tööriistad, suvaliselt eraisikult uuena ostetud komplekt umbes 5a tagasi :D kvaliteedi üle igatahes kurta ei saa, aga kuna mul on võtmeid nii palju siis ega ma muidugi kõiki asju ja ainult nendega keeranud ei ole ka. selline mõõdukas kasutus pigem

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Vint kirjutas:

Selle järgi http://www.masinistit.com/keskustelupal ... =4&t=43850 ütlevad et kvaliteet on langenud. Pole enam võrreldav, varasemalt toodetutega.

Krt, Kesk-Eesti päritolu tõttu on soome keele oskus 0,5%. Peab laskma naisel lugeda :D

Kasutaja avatar

stiiv
Postitusi: 69
Liitunud: 02 Dets 2016, 20:59
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas stiiv »

Võin öelda, et ma küll usaldan Rootsi kvaliteeti. Kasutusel on üks väiksem Bacho padrunite komplekt, aga põhiliselt on kasutusel mahukas Kamasa mehhaanikukomplekt. Seegi Rootsi kvaliteet ning tootjal täitus sel aastal 50nes tegutsemisaasta.
IKH-st sai kunsgi ostetud mingi suurem padrunit (vist 32mm), ja kannatas ka pikema toruga mutreid lahti väänata. Pidas eeskujulikult vastu.
PS. Vist olengi märkamatult Rootsi fänn, kasutan ka näiteks Electroluxi, Husqvarnat... :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kamasa = Rootsi, vot seda ma polnudki kuidagi kokku sidunud. Täitsa üllatus.
A Rootsi või laiemalt Skandinaavia kraam on omale ka südamelähedane. Kuigi kodumasinad on Saksa, auto tööandja valikul samuti ning tsikkel Jaapani, siis aiatehnika 100% Husqvarna, ka üks sama kaubamärki kandev tsikkel häirib hingerahu ja hirmus soov on see garaazi tuua ning kui autovahetuse aeg kätte jõuab, siis Volvo salongi külastamine on kindel. Bahco asju on ka garaazi tekkinud. Krt, inimesel on ikka oma kummalised kiiksud :wack:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

stiiv kirjutas:

Vaga põhiliselt on kasutusel mahukas Kamasa mehhaanikukomplekt. Seegi Rootsi kvaliteet ning tootjal täitus sel aastal 50nes tegutsemisaasta.
IKH-st sai kunsgi ostetud mingi suurem padrunit (vist 32mm), ja kannatas ka pikema toruga mutreid lahti väänata. Pidas eeskujulikult vastu.
PS. Vist olengi märkamatult Rootsi fänn, kasutan ka näiteks Electroluxi, Husqvarnat... :)

Millal see Kamasa Jaapanist Rootisse kolis. Kas varsti tekib turule rootsi elektritööriistade firma Makitasson?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kamasa on algusest peale Rootsi ettevõte olnud, algselt iseseisva ettevõttena (asutaja Joseph Kamasa) ja seejärel kaubamärgina KG Knutsson AB koosseisus.
https://kgk.se/en/brands/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

My bad, mul on miskipärast kogu aeg mulje jäänud, et Jaapani oma. Ostan kohe väikse Kamasa padruni.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas:

My bad, mul on miskipärast kogu aeg mulje jäänud, et Jaapani oma. Ostan kohe väikse Kamasa padruni.

Sama siin, ei teagi miks selline arvamus on olnud. Mingisugune aju poolt loodud seos, Hayabusa, Kamasa,.... :roll:


XTZ
Postitusi: 9
Liitunud: 01 Veebr 2018, 11:35
Tsikkel: ST

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas XTZ »

Yato meenutab kellelegi midagi?

http://www.voti24.ee/et/a/tool-set-33

Tundub hea komplektsusega, sama mis Mannesmanni kohver, aga ilma nõmeda 3/8 narreta.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: IKH tööriistad.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

XTZ kirjutas:

Yato meenutab kellelegi midagi?

Meenutab see kanegsti Louis.eu "majabrändi" nimega Rochewald
https://goo.gl/KpcFY5

10003240_910_FR01_13 (1).JPG
10003240_910_FR01_13 (1).JPG (35 KiB) Vaadatud 3525 korda
YT-38791.jpg
YT-38791.jpg (63.02 KiB) Vaadatud 3525 korda

Või siis hoopis Hiina tootjat nimega WorkPro https://goo.gl/Qw8hf7

Minul on Rochewald kasutusel. Erilist koormust pole saanud - kergemat sorti hobitööd. Seni pole ükski asi üles öelnud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”