K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Tervitus

Juba paar kuud tiirleb mu peas mõte, et peaks oma Ducati paagi ära kiletama.

Olen Youtubest videosid vaadanud ja artikleid tsipa lugenud - väga keeruline ei tundu olevat.

Samas, mul puudub igasugune kusntianne ja olen jube plätserdaja - kui superliimi kasutan, siis reeglina on tulemuseks määrdunud riided, kokkukleepunud sõrmed ning endiselt või veel rohkem parandamist vajav, liimiga kokku mäkerdatud, poolenisti sulanud detail.

Teisalt jälle, lihtsamaid hooldustöid olen tsiklil ikka ise teinud ja midagi hullu pole selle käigus juhtunud. Nii, et äkki võiks proovida ka kiletamist....

A ma ei heieta siin niisama vaid tegin postituse selle mõttega, et äkki teadjamad mehed oskaksid kirja panna sel teemal mõned soovitused: mida kindlasti teha tuleks ja mida kindlasti teha ei tohiks mootorratast kiletades.

Äkki on abiks ka teistele foorumlastele.

Aitäh



Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

911
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Okt 2017, 20:08
Tsikkel: Zx6r
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 1 kord

Re: K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Lugemata postitus Postitas 911 »

Tere

Kui sa pole kiletamisega varem kokku puutunud siis soovitan tungivalt võtta appi sõber( veel parem kaks) ja föön.


reimps

Re: K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Lugemata postitus Postitas reimps »

Esiteks, kui sa võtad kokkuhoidlikuna ebay-st mõne kile, lase see siinmail 3M max kaitsekilega üle tõmmata (= sa kaotad ebay soodsa hinna ja võta parem Eestist korralik kile). Seejärel võta mõni kiletamisega tõesti kodus olev tegelane ja koos temaga tee ära. NB! Võid koduselt proovida, mis tunne on feilida ebay-kile ja säästufööniga. Föön ei võrdu kuumapuhuriga nimelt.
Mu rollude camokiled on ratastele adekvaatselt tulnud vaid vastava alaga firmadest, proovituna nii ebay-kile (kulub kohe valgeks), ebay-kile+3M kaitsekile = suht soodne ja tulemus kestab 2+ aastat, aga keerulisem normaalselt peale venitada ja kõige-kõigem on ikka tsiklite kiletamise kogemusega tüüpidega (firmadega).
Alternatiivna - PlastiDip. Kiivri puhul oli kunagi selle turule tulles katsetades väga hea, aga praegu pole ratta puhul proovinud - mu hetkeratast ei saagi paremaks teha :)

Su Duci puhul - miks? See on niigi hea ratas, mis ta on roheline punase asemel, et vaja värvida vä? Duci ongi punane ja peab olema siuke.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Tänud nende, reaalsusesse tagasitoovate nõuannete eest (kogemustega inimesed appi, kõige odavam lahendus on lihtsalt mäkerdamise rõõm, abikaasa föön ei ole tööriist jne.) Oma peaga oleks ilmselt kõiki need vead läbi teinud. Juba luurasin Wishis odavate kilede järgi ja arutlesin mõttes, et naise föön peask ilmselt funkama küll.

Aga jah, ma muidu Duci ei puutuks ja laseks tal olla nagu on - aga eelmine omanik on mu dark editioni paagile lasknud maalida pildi ühest nahksest, tsikliga päikeseloojangusse kulgevast, härrasmehest. Et efekt veel võimsam oleks, ei puudu paagimaalilt ka lillakad äikesepilved ja üle taevalaotuse siuglevad välgunooled.
Muidu ilus ja omanäeoline teos aga muudab ratta üldmulje kergelt kentsakaks.

Sestap mõtlesingi, et tõmbaks kile peale. Nõnda, kiletades, ei hävine ka see kultuurimälestus - saab vaid nö. konserveeritud.

EDIT: A nüüd mulle tundub see plast dip kah juba kah, täitsa tore mõte olevat. Polnud sellest enne kuulnudki.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Lugemata postitus Postitas h0lger »

“Aga jah, ma muidu Duci ei puutuks ja laseks tal olla nagu on - aga eelmine omanik on mu dark editioni paagile lasknud maalida pildi ühest nahksest, tsikliga päikeseloojangusse kulgevast, härrasmehest. Et efekt veel võimsam oleks, ei puudu paagimaalilt ka lillakad äikesepilved ja üle taevalaotuse siuglevad välgunooled.
Muidu ilus ja omanäeoline teos aga muudab ratta üldmulje kergelt kentsakaks.”
Krt, sa peaks politikas olema. Ma pole ammu kuulnud, et keegi nii ilusti “jube kole” öelnud oleks.

Mootorrattaga sõitmine on kallis, kuid see-eest ohtlik tegevus.
Kasutaja avatar

Jake
Postitusi: 46
Liitunud: 31 Juul 2017, 14:09
Tsikkel: Ducati Diavell

Re: K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Lugemata postitus Postitas Jake »

Nozzu kirjutas: 02 Veebr 2019, 02:18

Tänud nende, reaalsusesse tagasitoovate nõuannete eest (kogemustega inimesed appi, kõige odavam lahendus on lihtsalt mäkerdamise rõõm, abikaasa föön ei ole tööriist jne.) Oma peaga oleks ilmselt kõiki need vead läbi teinud. Juba luurasin Wishis odavate kilede järgi ja arutlesin mõttes, et naise föön peask ilmselt funkama küll.

Aga jah, ma muidu Duci ei puutuks ja laseks tal olla nagu on - aga eelmine omanik on mu dark editioni paagile lasknud maalida pildi ühest nahksest, tsikliga päikeseloojangusse kulgevast, härrasmehest. Et efekt veel võimsam oleks, ei puudu paagimaalilt ka lillakad äikesepilved ja üle taevalaotuse siuglevad välgunooled.
Muidu ilus ja omanäeoline teos aga muudab ratta üldmulje kergelt kentsakaks.

Sestap mõtlesingi, et tõmbaks kile peale. Nõnda, kiletades, ei hävine ka see kultuurimälestus - saab vaid nö. konserveeritud.

EDIT: A nüüd mulle tundub see plast dip kah juba kah, täitsa tore mõte olevat. Polnud sellest enne kuulnudki.

Kas said endal paagi ära kiletatud?
Ma olen mõelnud, et võiks enda rattal ka paagi ja seljakoti istmealuse ära kiletada. Hetkel matt värv peal ning sellele tulevad üsna kiirelt kriimud peale. Kile tundub selline hea alternatiiv.

Ducati Monster 620 -> Ducati Monster 796 -> Ducati Diavell
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: K: Paagi kiletamine (Ducati 750 a.2000)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Jake kirjutas: 29 Mär 2019, 09:52
Nozzu kirjutas: 02 Veebr 2019, 02:18

Tänud nende, reaalsusesse tagasitoovate nõuannete eest (kogemustega inimesed appi, kõige odavam lahendus on lihtsalt mäkerdamise rõõm, abikaasa föön ei ole tööriist jne.) Oma peaga oleks ilmselt kõiki need vead läbi teinud. Juba luurasin Wishis odavate kilede järgi ja arutlesin mõttes, et naise föön peask ilmselt funkama küll.

Aga jah, ma muidu Duci ei puutuks ja laseks tal olla nagu on - aga eelmine omanik on mu dark editioni paagile lasknud maalida pildi ühest nahksest, tsikliga päikeseloojangusse kulgevast, härrasmehest. Et efekt veel võimsam oleks, ei puudu paagimaalilt ka lillakad äikesepilved ja üle taevalaotuse siuglevad välgunooled.
Muidu ilus ja omanäeoline teos aga muudab ratta üldmulje kergelt kentsakaks.

Sestap mõtlesingi, et tõmbaks kile peale. Nõnda, kiletades, ei hävine ka see kultuurimälestus - saab vaid nö. konserveeritud.

EDIT: A nüüd mulle tundub see plast dip kah juba kah, täitsa tore mõte olevat. Polnud sellest enne kuulnudki.

Kas said endal paagi ära kiletatud?
Ma olen mõelnud, et võiks enda rattal ka paagi ja seljakoti istmealuse ära kiletada. Hetkel matt värv peal ning sellele tulevad üsna kiirelt kriimud peale. Kile tundub selline hea alternatiiv.

Hei,

Tõsi on, et ei ole jõudnud veel paagi katmiseni. Esmajärjekorras tundus olulisem soetada kukkumispunnid ja uued rehvid. Ja mootoriõli ja filter. Ja siis jõuda nö. kosmeetiliste parandusteni. Ning kõik saigi hangitud ja ootab nö. installeerimist.
Aga paagikatmine...see on siiani ootel olnud. Tõtt öelda ongi tegelikult soov hoopis plastidipi kasutada. Tundub, niipalju kui ma seda Youtube vahendusel tudeerinud olen, lihtsam ja odavam. Kui välja ei tule, saab maha kiskuda ja uuesti proovida. Paraku pole neis autopoodides, mida külastanud olen, plastidipi silma jäänud. Aga mõte on endiselt tiksumas ja ühel hetkel ma selle ära proovin kah.
Ent kui Sa ette jõuad, loeksin meeleldi kuidas protsess kulges - vahet pole kas siis kiletades või plasitdippides.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”