Poldid, seibid, mutrid

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tervist

Otsisin poltidega seonduvat teemat, aga ei leidnud.

Kardan, et paljud on mingil hetkel avastanud, et tahaks korrodeerunud või lihtsalt keerme/pea väsimise pärast mõne poldi või mutri värskema vastu välja vahetada. Mõnel juhul on see lihtne: lähed näiteks baltibolti ja sulle pakutakse 4 erineva töötlusega toodet, mis väliselt samade parameetritega. Teisel juhul leiab vaid internetaariumist kasutatud poldi. Kolmandal juhul lõikad ainsast pakutavast pikemast poldist endale sobiliku pikkusega isendi ja korras.

Roostevabad, happekindlad, titaanist poldid. Kas ja kus kasutada? Alumiiniumi sisse paigaldamine ja sealt murdunud raibete välja urgitsemine. Igasugune säärane arutelu.

Teema alustuseks püstitan probleemi:
Eestimaa pinnalt tahaks leida M8 Torx 40mm silinderpeaga roostevaba polti (2tk).

Ja pakun lahenduse mõnele teisele:
Tellisin väljamaalt kümme europiidsetele standarditele vastavat roostevabat silinderpea M8 Torx 30mm polti. 4tk on neid nüüd pakkuda esimesele huvilisele. Gessu lenksu kinnituse imepoldid läksid seeläbi garaaži varia kasti - kui keegi tahab viisaka välimusega originaale, on needki üle. Asuvad Tallinnas ja järele tuleb ise tulla.

Aitäh!

Märt

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Mina olen siit päris paljusid leidnud:

https://www.dutyhook.eu/

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Happekindlate, roostevabade ja erikujuliste peade osas on suht ületamatu valik Bauhaus-i ja Ehituse ABC kinnitustarvikute riiulivahes. Esimese hooga ei oskakski nii spetsiifilisi asju sealt otsida aga võta näpust - muid asju otsides olen kogemata sellise hüva valiku otsa sattunud.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tööriistamarketis on ka suht OK valik roostevabu kinnitustarvikuid.

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 123
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas Luik »

Eelmise nädala uuringutele tuginedes on kõige parem roostevabade poltide / mutrite / seibide valik laiatarbepoodidest kindlasti Bauhausis. Ehituse ABCs ja Tööriistamarketis on samuti asju, aga mitte nii hea valik. Ja kui nendest ei leia, siis on Janere (Peterburi tee 2F) abiks olnud, see siis küll piiratumate lahtiolekuaegadega koht. Janere klienditeenindust pean väga kiitma - isegi paari poldi pärast viitsivad riiulirägastikku sukelduda ja sobivad asjad üles leida, või siis nende puudumisel mõistlikke alternatiive pakkuda s.t. suhtuvad probleemidesse loominguliselt.

Märtt kirjutas: 11 Mär 2019, 08:35

Eestimaa pinnalt tahaks leida M8 Torx 40mm silinderpeaga roostevaba polti (2tk).

Need on Bauhausis üsna kindlasti olemas.

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ehituse ABC RV poltide valik on erinevates poodides kohati erinev. Lasnamäel on palju suurem valik,kui Kadaka teel. Hind on neil ka igati soodne. Olen päris mitu asja ka BB-Toolsist saanud,aga seal tahavad nad sulle müüa ikka karbi või kotitäie,mitte 4-5tk. Samas mina olen Balticbolt-st siiani pea kõik saanud.Kuid kindlasti ei kõlba kuhugile seal müüdavad mustad poldid. Lähevad rooste kiiremini kui tavalised töötlemata. Samas Volvo veoka esindusest saab väga häid musti polte,kui suudad öelda,kus selline auto juures kasutusel.Mõõdu järgi nad ei suuda alati kohe leida, aga kui viitsivad,siis saavad ka nii. Samuti saab neilt ka laias valikus tollimõõdus polte,sest vanemate autode juures olid tolli keermed kasutusel.
Suuremate poltide nagu 6+mm puhul sobib mulle ka tavaline sisekuuskant ja ei pea kindlasti torx olema. Väiksematel on torx kuidagi töökindlam.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas joel »

urmas66 kirjutas: 11 Mär 2019, 21:43

Ehituse ABC RV poltide valik on erinevates poodides kohati erinev. Lasnamäel on palju suurem valik,kui Kadaka teel. Hind on neil ka igati soodne.

Julgeks vastu vaielda. Kui 1-2 pisikest polti vaja, pole vahet, aga kui vähegi rohkem ja suuremaid vaja, siis kaal koguneb ootamatult kiiresti (ABC-s müüakse kaaluga) ja näiteks Tartus Lasita poes oli ca aasta tagasi hind umbes kolmandiku võrra soodsam (peotäis M12 tavalise kuuskantpeaga polte ja seibe-mutreid).

Joel

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuskohas ei müüda kaaluga? (lahtiseid)
jah, mõned spetsiifilised tooted on, millel on tükihind aga no nende hind on sel juhul nagunii juba sedavõrd jabur, et praktiliselt ükskõik kust mis iganes kaalu hinnaga osta tuleks alati odavam

peamised kohad on bauhaus ja spets soovide korral baltic. mida balticus ei ole, seda ilmselt ei ole kuskil...või siis on pooljuhuslikult bauhausis :lol:


joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas joel »

Mina ainult ABCst olengi kaaluga ostnud (A2 ja A4 60 €/kg, kui õigesti mäletan). Mujalt olen Tartus alati tk hinnaga saanud (Baltic Bolt, Kruvimaailm, Lasita). Tööriistamaailmas on võib-olla ka kaaluga, ma seal olen lahtisi müügil näinud, aga pole kunagi ostnud.

Joel

Busa
Postitusi: 17
Liitunud: 17 Apr 2007, 20:44

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas Busa »

Roostevaba parim valik on Dutyhook poes. Kui Tallinnas ise järgi minna, saab ka samal päeval kätte. Kõige lihtsam on seal eelvalik pildi alusel teha https://www.dutyhook.eu/p-index Musta polti ja tollkeeret sealt ei saa.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Poldid, seibid, mutrid

Lugemata postitus Postitas will111 »

tartu kohta ei tea jah, tallinnas müüb kaaluga bauhaus, riistamaa, valikuliselt r-kauta, baltic bolt (enamasti on kilohind, mõnel asjal vist tükihind ka).

tegelikult kui vähegi vaja mingit spetsimat polti siis (tallinnas) eriti kuskile mujale kui bauhaus või baltic ei olegi mõtet minema hakata. ehituseabc kohta ma huvitaval kombel ei teadnudki. pole seal kunagi poldivalikut näinud.
see janere tundub hea koht, kuna neil on vist netis kõik asjad üleval koos hindadega, nagu ka balticul

selle dutyhooki peaks ka kuidagi omale mällu salvestama, tundub hea koht millest pole kuulnudki :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”