Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Hiid
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Nov 2008, 19:34
Asukoht: Tallinn, Hiiu
Tänatud: 8 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mina olen (isalt õpitud) grafiitmäärde usku. Auto rattapoltidele tilk pintsliga vahele, velje flantsid kergelt kokku kui oksüdeeruma kipuvad. Remondi puhul ikka läheb poldi-mutri vahele törts, kunagi ei ole muret et järgmisel korral kinni. Ei ole ka kunagi täheldanud et liide või rattapoldid lahti tuleks. Grafiit hoiab rooste eemale ja sel sodil on uskumatu võime igale poole vahele ronida ja oksiididele piir panna. Isegi kui määre ära kaob, jääb kerge grafiidi kiht vahele ikkagi. Tänapäeval pole müügil näinud, seda tehti tavotist ja grafiitpulbrist ja natuke õli hulka ei vedelam oleks. Müüdi vene ajal ka pudelites grafiitõlina, kas ka tänapäeval olemas on, ei oska öelda. Peab vaatama et kuskile piduriketasteni ei roniks.

Edit: Tundub et kaubanduses täitsa olemas.



Biker.ee. Mootorratturite kohkumispaik.

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Kas konkreetselt tõrvaga või spetsiaalse tõrvamäärdega? Olin tõrvamäärdest kuulnud, aga ei olnud seda ja kui suuskade tõrvamisest tõrva üle jäi, mõtlesin et äkki 100% puhas tõrv oleks rattapoltidele ka hea... aga ei olnud. :D Auto põhja all olevaid polte remondikohad panevad küll tõrvamäärdega, see on vist peab talvisele soolveele hästi vastu.


joel
Postitusi: 1799
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas joel »

Mina rääkisin ikka spetsiaalsest aerosoolpudelis tõrvamäärdest.

image.png
Joel

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Sciev »

See on jah ok. Puhta tõrvaga tehes võib ennast pooleks kangutada pärast, et polte lahti saada. :o

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7190
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 515 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sciev kirjutas: 23 Mai 2019, 20:37

See on jah ok. Puhta tõrvaga tehes võib ennast pooleks kangutada pärast, et polte lahti saada. :o

Puutõrv,mitte mingi suvaline muu tõrvabaasil toode, on ise ka tegelikult vedel.Müüakse kankus ja keerme vahel ei kuiva kõvaks. Kui on liiga paks,siis vaigutärpentiiniga natuke lahjendades toimib sama hästi. Toimib hästi ka nö kergemat sorti keermeliimina.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Kasutasin mingit hobuste kapjade jaoks mõeldud tõrva loomatarvetepoest (või oli see kliinik). Ega ta päris paks ei olnud jah, aga poole aastaga kuivas nii tihkeks, et tavapäraste vahenditega enam polte lahti ei saanud, mingi ilgelt pika toruga hakkas väga aeglaselt tulema (tuli päris pikka aega väga raskelt, mitte nii nagu tavaliselt, et esimene nõks tuleb järsku ja siis edasi juba kergelt).

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kauri kirjutas: 22 Mai 2019, 17:06

Samas liidete puhul on momentvõtit kasutades väga suur erinevus kas meil on määritud keere ja liugpinnad või kuivad. Ega tootja ei ole ka loll, temal on alati lihtsam öelda et asi käib kuivalt kokku,selmet sinna tehases törts libestit lisada.

Mind hakkas teema huvitama lugesin hunniku netikirjandust läbi. Tuleb välja, et mõistlik, mehhaanikast arusaav inimene ei keera tõepoolest poltühendust määrimata kokku. Halvimal juhul võib määrimata liite korral rakenduda tegelikkuses kõigest 10% vajalikust jõust, ülejäänu kulub erinevate hõõrdejõudude ületamiseks. Silmi avav.
Ühtlasi sain teada, et määrde kasutamise korral peaks kasutama ca 20-55% väiksemat momenti, kui juhend ette näeb, sest vastasel juhul saavad liidesed liialt kinni keeratud.

Hiid kirjutas: 23 Mai 2019, 19:46

Mina olen (isalt õpitud) grafiitmäärde usku.

Mõned tabelid ütlevad, et grafiitmäärde korral peab kasutatv jõud olema kogunisti 25-30% "kuivale" poldile planeeritust.
https://tinyurl.com/yy4tqlz6

image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas will111 »

Hiid, kus ja mis nimetusega täpsemalt? Oskad kaubanduse linki jagada?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Macintosh kirjutas: 23 Mai 2019, 23:07

Ühtlasi sain teada, et määrde kasutamise korral peaks kasutama ca 20-55% väiksemat momenti, kui juhend ette näeb

Kas tahad seda rattapoltide/mutrite peal järgi proovida? :roll:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6613
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas: 23 Mai 2019, 23:25

Hiid, kus ja mis nimetusega täpsemalt? Oskad kaubanduse linki jagada?

https://www.google.com/search?q=grafiit ... 80&bih=557

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sciev kirjutas: 24 Mai 2019, 07:26

Kas tahad seda rattapoltide/mutrite peal järgi proovida? :roll:

Ma olen varasemlt seda lähenemist kasutanud, ma ei näe põhjust, miks rattapoldid/mutrid erinevad peaksid olema. Kui kuiv mutter läheb kinni 90-100Nm siis korralikult määritud polt saab ilmselgelt üle pingutatud. Seega peaks väiksemat jõudu kasutama. Kas nüüd -55% aga -20% on küll mõistlik. Korra olen proovinud kõrvuti keerata sama momendiga määritud ja määrimata polti. Vahe oli nagu öö ja päev. Määritud poldi puhul tekkis tunne, et midagi on valesti.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 24 Mai 2019, 08:39

Korra olen proovinud kõrvuti keerata sama momendiga määritud ja määrimata polti. Vahe oli nagu öö ja päev. Määritud poldi puhul tekkis tunne, et midagi on valesti.

See katse näitab ilmekalt, et kõige parem on randmedüno (toimib piisava kogemuse korral, ilma kogemusteta võib korralikult metsa panna)

Kuna keermesühenduse tööpõhimõte on, et kui suur on surve kahe detaili vahel siis määrde kasutamisega 50% vähem peale keerata hmm noh esimese hooga tundub, et kahe detaili vahel olev surve ei jää samaks, sams mürki ei võta :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas: 24 Mai 2019, 09:48

See katse näitab ilmekalt, et kõige parem on randmedüno (toimib piisava kogemuse korral, ilma kogemusteta võib korralikult metsa panna)

Kuna keermesühenduse tööpõhimõte on, et kui suur on surve kahe detaili vahel siis määrde kasutamisega 50% vähem peale keerata hmm noh esimese hooga tundub, et kahe detaili vahel olev surve ei jää samaks, sams mürki ei võta :)

Kas see näitaja nüüd 50% on on iseküsimus aga vastus sinu (retoorilisele ) küsimusele on: muidugi jääb. Mõtle nüüd loogiliselt, need jõud, mis takistasid varasemalt mutri liikumist keermel on nüüd märkimisväärselt väiksemad (märg on libe :-) ). Kui sa seda väga ei us, siis uuri, miks nad alljärgnvas videos kilele ja iseendale vett valavad ... proovi endale näiteks ette kujutada, kuidas see kuivalt välja näeks (togi)

Kui sa usud katseid rohkem, siiis siin on video, kus mees mõõdab vaskseibi paksust ehk seega jõudu, mis seibile on mõjunud.

Siin kuiv ja igav selgitus

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Krl »

Su esimese video thumbnaili vaadates liigvad mõtted kahjuks mujale, kui keermesliidetele ja nende pingutusmomentidele.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma saan väga hästi aru märjast kilest (oliiivi õli (extra virgin) libiseb veel paremini :D )

Kui nüüd teha katse keeratas polti mutrisse kuivalt ja määritult. Ja hakata sellega kaalu pressima siis jah kindlasti saavutab target kaalu määritud polti väiksema jõuga keerates. Samuti olen nõus selle 20% kõikumusega aga vot see 50% on pee tunde järgi kahtlane, aga kuna pole laboris katset teinud siis ütlesingi, et mürki ei võta :D

Aga see ei haaku vasevihaga. Kõik saavad aru, et kui mutter on määritud siis polt siseneb hulka väiksema jõuga. Küsimus on pigem millist määret kasutada, et polt uuesti kätte saada. Ühed kasutavad tõrva teised vaske, kolmandad, mis iganes pihku satub (millega olen suures piirdes nõus, sest täiesti kuiv kasvab enamasti üheks.)

Golden lube ei ütle iseenesest mitte kottigi, kuna golden värvingu võib anda mis tahes kätekreemile. Ja tuubile lisada "high perfomence" ja "super" kirjad.

Kuna ma olen oma vasega määritud polte pidanud ikka aegajalt uuesti lahti võtma siis ma ei saa antud vihast aru. Samuti pole mul olnud juhust, kus mainutud vasemääre oleks hakanud alumiiniumiga "sidet" looma.

Ka wd40 on mul riiulis olemas ja mis seal salata tuleb aegajalt juurde osta (st ikkagi kulub teda) Aga sellega on nüüd nii, et ainult kogemus ütleb, kuhu see kõlbab (ja on väga hea asi) ja kuhu mitte (ei ole vaja magamistoast tulles suunduda arvuti juurde ja teha kuskile teema, et vihkan wd40´t)

Viimati muutis Madlobster, 24 Mai 2019, 11:05, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 24 Mai 2019, 10:23

Kas see näitaja nüüd 50% on on iseküsimus aga vastus sinu (retoorilisele ) küsimusele on: muidugi jääb. Mõtle nüüd loogiliselt, need jõud, mis takistasid varasemalt mutri liikumist keermel on nüüd märkimisväärselt väiksemad (märg on libe :-) ). Kui sa seda väga ei us, siis uuri, miks nad alljärgnvas videos kilele ja iseendale vett valavad ... proovi endale näiteks ette kujutada, kuidas see kuivalt välja näeks (togi)

Mäkk, ma arvan, et kui ei ole tegemist keermesliitme mõõtude suhtes väga väikese etteantud momendiga, siis enamusel juhtudel ületab keermesliitmes vajaliku eelpinge tekitamiseks rakendatav jõumoment oluliselt igasuguse keermeniidi pindade vahel oleva hõõrdejõu. Seega ma pakuks puusalt, et kõikumine võib olla max pluss-miinus 5-7%.

Trust me, I'm engineer.

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas cossie »

Ma küsin korra vahele... roostevabad poldid hoiavad väljalaset alumiiniumist plokikaanes? 3a tagasi panin spray vasemäärdega kokku, nüüd pole vajadust olnud torkida. Kas peaksin lahti võtma ja mingi teise määrdega uuesti kokku panema? Ei tahaks sinna sisse polte ära murda.....

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui vask oli hea valik, siis tulevad nad ka 10 aasta pärast lahti, kui ei olnud hea siis ei tule nad ka sul täna lahti seega katse mõttes keera üks välja ja tule ütle kuidas on.

tulistan puusalt, et saad kätte suht hästi.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Manualid, kus on öeldud, et keera mingi väikse jõuga kinni ja siis veel 1/4 või 1/2 pööret juurde tunduvad siis päris head, kaob ära momendi sõltuvus mutri libedusest.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ei kao ju ?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas: 24 Mai 2019, 11:19

Ei kao ju ?

Pool pööret on pool pööret, pole vahet kui tugev mees pöörab

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Krl »

Madlobster kirjutas: 24 Mai 2019, 11:23
Spoiler
Krl kirjutas: 24 Mai 2019, 11:19

Ei kao ju ?

Pool pööret on pool pööret, pole vahet kui tugev mees pöörab

Aga see mis poolele pöördele alla pingutati, on ju erinev.
Käisin huvipärast seinapealt vaatamas. Konkreetsete rakenduste puhul on näiteks M10 poldi pingutusmoment ette antud, kuiv vs määritud 38 vs 42Nm

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2497
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Maaks »

mx77 kirjutas: 24 Mai 2019, 11:00
Spoiler
Macintosh kirjutas: 24 Mai 2019, 10:23

Kas see näitaja nüüd 50% on on iseküsimus aga vastus sinu (retoorilisele ) küsimusele on: muidugi jääb. Mõtle nüüd loogiliselt, need jõud, mis takistasid varasemalt mutri liikumist keermel on nüüd märkimisväärselt väiksemad (märg on libe :-) ). Kui sa seda väga ei us, siis uuri, miks nad alljärgnvas videos kilele ja iseendale vett valavad ... proovi endale näiteks ette kujutada, kuidas see kuivalt välja näeks (togi)

Mäkk, ma arvan, et kui ei ole tegemist keermesliitme mõõtude suhtes väga väikese etteantud momendiga, siis enamusel juhtudel ületab keermesliitmes vajaliku eelpinge tekitamiseks rakendatav jõumoment oluliselt igasuguse keermeniidi pindade vahel oleva hõõrdejõu. Seega ma pakuks puusalt, et kõikumine võib olla max pluss-miinus 5-7%.

Trust me, I'm engineer.

Keermesliitel on 2 hõõrdumise kohta: keere + mutri/poldi puutepind liidetava(te) detaili(de)ga. Hõõrdejõud mõlemal pinnal on lineaarne funktsioon liite kinnivedamise jõust. Aga vahe kuiv/ õlitatud on kindlasti sinna 30% ja rohkem suunas (sõltub määrdest)
Kui on momentvõti olemas, siis saab igaüks kodus katsetada. Otsib paraja mõõduga poldi ja leiab sinna peale pehmemast materjalist hülsi (vaja 2 komplekti samasuguseid) Paneb hülsi poldile ja hakkab pealt mutriga hülssi kokku suruma kuni deformeerumiseni ning registreerib momendi kuiv/ õlitatud keere :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Virks »

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas: 24 Mai 2019, 11:37
Spoiler
Madlobster kirjutas: 24 Mai 2019, 11:23
Krl kirjutas: 24 Mai 2019, 11:19

Ei kao ju ?

Pool pööret on pool pööret, pole vahet kui tugev mees pöörab

Aga see mis poolele pöördele alla pingutati, on ju erinev.
Käisin huvipärast seinapealt vaatamas. Konkreetsete rakenduste puhul on näiteks M10 poldi pingutusmoment ette antud, kuiv vs määritud 38 vs 42Nm

Väikest momenti alla pingutades ei mängi keerme libedus nii suurt rolli kui hakkab mängima, siis kui keermele juba suur jõud mõjub. Seega jah karva võrd mõjub aga pole sooja auru väärt see mõju.

Virksi video näitab, ilmekalt, et minu pee tunne eksis ja vahe on hüüratu, Seega ära nühi kuivalt :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Kui määritud polt keerata kinni näit. 20% väiksema jõuga, siis võib ta pingutatavat detaili kinni hoida küll sama hästi kui ilma määrimata polt suurema jõuga keerates, aga kas mitte see määritud polt kergemini ise lahti ei tule?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2497
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Sciev kirjutas: 24 Mai 2019, 15:36

Kui määritud polt keerata kinni näit. 20% väiksema jõuga, siis võib ta pingutatavat detaili kinni hoida küll sama hästi kui ilma määrimata polt suurema jõuga keerates, aga kas mitte see määritud polt kergemini ise lahti ei tule?

Määre töötab mõlemat pidi - kinnikeeramisel on kergem keerata ja ka lahtikeeramisel on kergem keerata :D
EDIT: Hea et ei hakanud isepidurduvust lahti kirjutama, leidsin netist korraliku allika :-)
http://kodu.ut.ee/~etungel/RM/tehniline ... mendid.pdf

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaks kirjutas: 24 Mai 2019, 16:29
Spoiler
Sciev kirjutas: 24 Mai 2019, 15:36

Kui määritud polt keerata kinni näit. 20% väiksema jõuga, siis võib ta pingutatavat detaili kinni hoida küll sama hästi kui ilma määrimata polt suurema jõuga keerates, aga kas mitte see määritud polt kergemini ise lahti ei tule?

Määre töötab mõlemat pidi - kinnikeeramisel on kergem keerata ja ka lahtikeeramisel on kergem keerata :D

Tuleb kasutada parema käe määret, see vastu päeva ei libise. Nagu veerpalu (edasi libiseb, tagasi mitte)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Aga kui oled vasakukäeline?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Viha vasemäärde vastu ehk millega määrida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

määrde poolsus tuleb valida vindi suuna järgi vastavalt, kas hüva- või kurakätt vint parajasti vaja kokku sobitada
Enda käelisuse järgi vali mukav pööraja

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”