Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Oskab keegi soovitada normaalset spray värvi raami värvimiseks? Soov oleks musta matti ja läikiva vahepealne.
Tulevikus kindlasti plaan viia pulbervärvimise, kui kindel, et enam mingeid muudatusi teha ei soovi.



Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1272
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas isakene »

Sprayvärv on olemuslikult ajutine (ja) parandusvärv. Võta suvaline ja lase sama firma lakiga üle. Niikuinii ei kesta. Ning, taevas halasta, mis erinõudeid sa ajutiselt värvilt tahad?
Kui raha on, mine suvalisse värvifirmasse, lase oma nõuetele vastav värv valmis segada ja spraypurki panna. Iga asjalikum värvimüüja pakub sellist teenust. Saad täpselt selle, mida vaja, ainult et poes müüdava spraypurgi hinnale tuleb null juurde. Mis ei ole tegelikult ju ka teab mis kulu, kui nõuded kõrged on, 3 euri asemel 30...

Kasutaja avatar

sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas sepprait »

mõned autovärvi poed pakkuvad spray värve millel on kõvendiampull sisse integreeritud, kuid jah purgi hind oluliselt kõrgem. ise olen kasutanud mõne väiksema asja värvimiseks ning pole probleemi olnud värvikihi hävinemisel.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hammerite

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kui hiljem pulbrisse ja selleks vaja vana värvmaha saada, siis ilmselt kõige tavalisem 1komponentne ongi hea. Saab ka veel aastaid hiljem tavalise piiritusega maha võtta.

Kuigi ilmselt läheb see sul enne pulbrit mingisse pritsi niikuinii, seega tegelt vahet pole :D

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas franz125 »

A miks pulbrisse, kui kolaka saab siis parandusi nigel teha.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 809
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas cossie »

Soovitan ka hammerite


morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas morse »

Pean tunnistama, et tegin ühe raami pintsli ja Hammeritega (krunt + 2 kihti musta). Kunagi proovisin ühe külgkorvi jubina ka spreiga teha - see on päris lootusetu (kohe roostes). Pintsliga Hammerite näeb välja nagu.... Nagu pintsliga oleks värvind keegi. Aga mul oli selline olukord, kus ei olnud plaanis üldse värvida - õhtul asja lahti kiskudes sai selgeks, et roostet jmt on ikka liiga palju. Aega pulbrisse viimiseks ei olnud. No jätsin öösel enamuse unest vahele, lasin raami pöörharjaga puhtaks ja lõin 3 kihti värvi peale. Naljakas oli see, et esimesel paaril päeval oli värvikiht väga pehme (stiilis mutrivõtmega sain suure kriimu kuni metallini). Samas mitme nädala pärast oli juba päris hea. Kokkuvõttes kui tahad mingit vajadusel hästi kestvat aga välimuselt ilmselgelt ajutist lahendust, siis pintsliga Hammerite ajab asja ära. Eelarve u. 30.- ja ajakulu koos puhastamise ja kuivamistega u. 10h

Samas just täna sain Osmetist arve kahe tsikli kohvriraamide ja pakiraamide värvimise kohta. Zn + Must pulber, kokku 60.- + KM. Ma mõtlen, et tsikli raami hind tuleks umbes sama (alla saja igal juhul). Lisa siia veel 20.- Euri liivapritsile ja tuleb välja, et palju mõistlikum on võtta töö jaoks nädalake rohkem aega ja viia jupid pritsi ning värvi. Jääb magamata öö ära ja rahaliselt kaotad väga vähe. Rääkimata sellest, kui palju ilusam on tulemus.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma olen igasugu auto veermiku pulkade ja muude selliste "tehniliste" detailide värvimisel saanud häid tulemusi Dupli-Color Rust Stop 4in1 purkidega. Kirjade järgi on seal mingid roostevastased ained sees, noh, ei oska päris 1:1 võrdlust mõne "tavalise" värviga teha, aga katab hästi, päris esimese puudutuse peale maha ei kuku ja mugav on, et ei pea kruntima. Müügil igal pool auto- ja ehituspoodides ning näiteks ka Prismas.

Kasutaja avatar

priit50
Postitusi: 79
Liitunud: 16 Veebr 2010, 18:56
Asukoht: PÄRNU
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas priit50 »

..rust o leum.. aga ära matti võtta, see jääb tiba õrn. See hammered on ülihea. Pm nagu hammerite, aga väga kõva, igast asjade kindel ja mugav panna. Spray ja katab hästi. Ma olen saanud Decorast ja espakist... Aga mingi oma kemüüse seal sees. Kui vana värv all. Võib mullitama hakata... ma olen brake cleaneriga enne värvi üle lasknud puhtaks kõik. Kui jääb mingi värv ja brakeriga juba lahti ei võta, siis ok.. kuivab ca 1 päev- saad puudutada ja edasi ehitada. Lõplikult kuiv ca nädal.

FB: ilge.ee
Kasutaja avatar

jaanipoiss
Postitusi: 65
Liitunud: 25 Nov 2008, 12:55
Tsikkel: Buell CityX
Asukoht: Tallinn, Tondi

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas jaanipoiss »

HD mootorivärv, väga hea, katab ja kestab hästi, päris matt ja väga kallis. Saab seda HD punase tänava esindusest.
Ebay link: https://www.ebay.com/itm/Harley-Davidso ... SwYvFZJve9
Kui keegi oskab soovitada sama head aga odavamat, oleksin tänulik.


lees
Postitusi: 5
Liitunud: 20 Okt 2018, 23:44
Tsikkel: Yamaha FZ6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage spray värvi raami värvimiseks

Lugemata postitus Postitas lees »

Jesper kirjutas: 19 Dets 2019, 20:25

Ma olen igasugu auto veermiku pulkade ja muude selliste "tehniliste" detailide värvimisel saanud häid tulemusi Dupli-Color Rust Stop 4in1 purkidega. Kirjade järgi on seal mingid roostevastased ained sees, noh, ei oska päris 1:1 võrdlust mõne "tavalise" värviga teha, aga katab hästi, päris esimese puudutuse peale maha ei kuku ja mugav on, et ei pea kruntima. Müügil igal pool auto- ja ehituspoodides ning näiteks ka Prismas.

Olen ka samu värve kasutanud. Kui metall puhas jääb tulemus viisakas.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”