Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas hmm »

Spray värvidega on selline lugu, et peale igat värvimist on vaja otsik+värvi teekond purgist puhastada. Selleks tuleb spray värvipurgil põhi üles keerata ja lasta gaasidel väljuda nii kaua, kuniks värvi enam ei tule.

Selline tegevus hoiab spraypurgi töökorras, kuid vähendab värvimise kestvust (e. lõpuks jääb purki värvi, kuid seda väljasuuvat gaasi enam seal pole...).

Kokkuvõtteks on spraypurkidega värvimine ehk kohati mugav aga lõpuks kole kulukas.



5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

hmm kirjutas: 21 Jaan 2021, 13:23

Spray värvidega on selline lugu, et peale igat värvimist on vaja otsik+värvi teekond purgist puhastada. Selleks tuleb spray värvipurgil põhi üles keerata ja lasta gaasidel väljuda nii kaua, kuniks värvi enam ei tule.

Selline tegevus hoiab spraypurgi töökorras, kuid vähendab värvimise kestvust (e. lõpuks jääb purki värvi, kuid seda väljasuuvat gaasi enam seal pole...).

Kokkuvõtteks on spraypurkidega värvimine ehk kohati mugav aga lõpuks kole kulukas.

Mhmh, seda nippi spraypurgi otsiku puhtana hoidmiseks tean jah ja kasutan kah.
Ja täitsa nõus.....kulukas on see. Odavam on tellida. Aga tore on askeldada, sõita nagunii ei saa praegu. Nii et võib vabalt võtta endale kuukese värvimiseks.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas hmm »

Pean tõdema, et ka ise olen siiani spray värvidega soperdanud. nt oma rännuratta olen üle lasknud tervenisti. No mul oli vaja ratas koledamaks saada ;) kui peale pulbervärvimist ta oli, seega ei mingit peenutsemist - pärast oli vaja see spray värv raamil vanutada (kulutada...)
Olen alati enne kuskil ohutus kohas teinud spraypurgist "ohutuse lasud", et veenduda kuidas värv purgist välja tuleb juhul kui on vaja midagi nõks korralikumat värvida. Peale seda olen lähenenud detailile.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

hmm kirjutas: 21 Jaan 2021, 14:03

Olen alati enne kuskil ohutus kohas teinud spraypurgist "ohutuse lasud", et veenduda kuidas värv purgist välja tuleb juhul kui on vaja midagi nõks korralikumat värvida. Peale seda olen lähenenud detailile.

Mhmh, ka selle, väärt teadmise olen omandanud ja kasutusele võtnud.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

pole päris tsikkel aga ski doo kollane oli kellegil soomes kopa ettevisand ja tegelane värvinud mustaks. oli selline natike läikiv ja mingid kohad pragunesid jne. tegin spraytuuningut ja alguses oli ikka kole, nüüd hea matt mingi saksa firma must spray ja väga ok. kui saab okstega või muid traumasid lasen kihi värvi peale, kusjuures bensiiniõlisegu ka ei muuda värvi tooni.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Nii....nüüd on värv peal. Miski viis kihti sai seda lõpuks.
Tööde käigus selgus, et alati ei saa lähtude värvipurgi peale kirjutatud instruktsioonidest. Paar purki lasin tühjaks nii nagu soovitatult, 20-30 cm kauguselt. Aga nõnda toimides jõudis paagini vaid selline värviudu ehk siis väga õhuke kiht värvi. Viimased kihid lasin umbes 5 cm kauguselt ja sai palju konkreetsem ning parem tulemus.

IMG_20210201_095404-2.jpg

Foto pealt vaadates tundub päris jube aga ilmselt mängivad siin valgused, varjud, peegeldused ja kaamera võimekus.
Silmaga vaadates on tulemus täitsa mõnus. Ehkki, mõned kohad on tumedamad ning pind selline liivapaberjas.
Aga nüüd olen dilemma ees, kas hakata seda enne laki peale laskmist lihvima või mitte. Kui lihvida, siis kasutaksin 1500 ja 2000 vesilihv paberit. Aga lihvimismasinat mul pole.
Ehk siis, kas käsitsi lihvides on võimalik selline tulemus saada, et pind ei oleks kriimuline?

Praegu on pind selline mõnusalt poorne ja kergelt kare, mis mulle iseensest sobib.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No 1000-1500 paber veega ja lihtsalt palja käega käid üle. Sujuvalt laiade liigutustega,mitte ühte kohta nühkides ja ei saa sellega midagi juhtuda.Vahepael kuivata ära ja vaata kas kõik kohad on üle tehtud. Märja pealt ei näe,aga kuivalt on kohe näha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas will111 »

5cm tundub väga ekstreemne, aga jah tõsi, see 30cm mida soovitatakse on ka selline kaugus, et üle poole värvist lendab laia maailma laiali :D

1500 paberiga vesilihvides ei tohiks nagu erilisi kriimusid jääda jah. vähemalt kui ma omal neid radika taldasid lihvisin kunagi siis 1500'ga sai sellise tulemuse, et võis ennast peeglist vaadata sealt vase pealt.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Selge.
Tänud kaasa rääkimast.
Tuleb 1500 ette ja 2000 üle.
Siis peaks äge küll olema.

Eks annan teada.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Lakk ei pruugi nakkuda, kui liiga siledaks lihvid.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Paraku selguski, et ma ikka ei saa lihvida enne lakkimist.
See pagana Motipi värv ei kannata lihvimsit. Tõmbab mitu tooni heledamaks ja jääb rõve.
Ehk siis, lihvisin ära. Ei meeldinud. Tõmbasin uuesti värvi peale. Meeldib.
Nüüd ootab lakkimist.
Aga enne pean vana kastruli peal proovima, kas see lakk üldse selle värviga kokku passib. Värvipurgil on kirajs, et isegi kui on kuivanud, ei tohi akrüül värviga üle värvida. Ja laki tooteinfo kohaselt on see ColorMatic 2K lakk, mille soetasin , jsut akrüüli põhine.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nozzu kirjutas: 08 Veebr 2021, 16:11

Paraku selguski, et ma ikka ei saa lihvida enne lakkimist.
See pagana Motipi värv ei kannata lihvimsit. Tõmbab mitu tooni heledamaks ja jääb rõve.
Ehk siis, lihvisin ära. Ei meeldinud. Tõmbasin uuesti värvi peale. Meeldib.
Nüüd ootab lakkimist.
Aga enne pean vana kastruli peal proovima, kas see lakk üldse selle värviga kokku passib. Värvipurgil on kirajs, et isegi kui on kuivanud, ei tohi akrüül värviga üle värvida. Ja laki tooteinfo kohaselt on see ColorMatic 2K lakk, mille soetasin , jsut akrüüli põhine.

Iga värv muudab lihvides tooni ehk läheb heledamaks, aga üldjuhul see laki alla pannes ikkagi muutub esialgseks. Laki alla käivad värvid on tavaliselt ikka selleks tehtud, kõik suva värvid ei kõlbagi üle lakkida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Mingis videos jäi silma jah, et tüüp lihvis musta jumala halliks. A ise kiitis, et see on suva, et lakk peale ja jälle must. Ja no nii oligi.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Saigi värv peale ja rattale külge.

ducaroheline.jpg
7-5.jpg
7-4.jpg
7-3.jpg
7-2.jpg
7.jpg
Viimati muutis Nozzu, 24 Veebr 2021, 16:06, muudetud 1 kord kokku.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas will111 »

äge kunstipilt...aga pane millalgi mõni selline pilt ikka ka, kus värvitud detail reaalselt päevavalguses ja täielikult valgustatune ning ilmaigasuguste "pildituuninguteta" :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Jap, kindlasti,
Sellel fotol tundub jah, et on erinevat tooni kogu see kupatus. Tegelikutl silmaga vaadates on paak ja porikas ikka ühte värvi.
Olen siin juba kaks õhtut õppinud pimedas pildistamist ja "valgusega värvimist" aga mnjah...see on veel keerukam kui spraydega värvimine :)

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Nii...sai kah viimaks ratas liikvele ja pildid tehtud.
Selline siis sai see projekt:

PSX_20210403_163636.jpg
IMG_20210403_145858.jpg
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”