Trosside õlitamine?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
mart665
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Dets 2003, 20:38
Tsikkel: Honda vfr 800 fi
Asukoht: Tallinn

Trosside õlitamine?

Lugemata postitus Postitas mart665 »

Kuna siduritross käis rattal väga raskelt otsustasin ta maha võtta ja ära õlitada. Tekkis aga järgmine probleem; nimelt ei saa õli kuidagi sinna trossi ja kõri vahele. Või kui saabki siis nii vähe, et keskelt jääb tross ikka õlita. Kas on olemas mingi spets õli või nipp, et tross ikka korralikult määritud saaks. Või peab trossi lakke riputama paariks päevaks, et õli kuidagi alla vajuks :idea: :?:


Kasutaja avatar

ivar
Postitusi: 520
Liitunud: 05 Juun 2004, 15:43
Tsikkel: GSXR
Asukoht: Paide

Lugemata postitus Postitas ivar »

Ma lasin enda bike siduritrossile õli süstla ja nõelaga vahele.
Muidu pannakse jah tross rippuma ja tasakesi lastakse õli vahele ja liigutatakse trossi.
Kasutaja avatar

pacaan
Postitusi: 976
Liitunud: 25 Veebr 2005, 12:15
Tsikkel: ZX12R turbo
Asukoht: Tallinn / Eesti
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas pacaan »

8,64 @ 1/4 - Kawasaki ZX12R turbo
9,09 @ 1/4 - Suzuki Hayabusa turbo
9,8x @ 1/4 - Kawasaki ZX6R
Kasutaja avatar

b3ar
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2003, 14:15
Asukoht: Viimsi | Aprilia Tuareg Rally 125

Lugemata postitus Postitas b3ar »

ma ise tegin vea , ma lasin oma lollusest keti õli aga see tekitas sinna mingi vaha peale , aga njha , pidid ära puhastama ja uuesti tegema :)
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Kas on olemas mingi spets õli või nipp, et tross ikka korralikult määritud saaks
On imelihtne vidin, mis pressib õli kogu kõri sisse lõpuni. Hind 100.- krooni ja nimeks trossiõlitaja. Töötab kõriotsa tihendamise põhimõttel ja suvalisest aerosoolist pritsid õli sisse. Muide - trossiõli on spetsiaalne, kuna trossil oma liikumise ja kulumise ja õlist kuivamise loogika. Ärge pange õli, mis esmapilgul tundub vedel aga võib seal kõris tahkemaks muutuda.
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Niih, ma kriban siis ka oma kogemustest siduritrossiga.Nimelt käis tross seal sees suht raseklt...hmm, no tegelikult ütleme nii, et ülimalt raskelt - Raigoga kiskusime ta maha ning proovisin siis, kuidas ta ka seal käega liigutades tõmbleb.Tulemus - kätega ei saanud seal midagi tehtud.Mina hoidsin kõrist ja Raigo tõmbas näpitsatega :shock: .Küll ma proovisin sinna igasugust õli vahele suruda aga ei miskit.Lõpuks pidasime aru ja viskasin ta raisa paariks päevaks diislikankusse ligunema: ja ennäe imet - võtsin välja, kogu pask voolas sirinal kõri seest välja ning tross hakkas kõris jälle vabalt liikuma, törts õli vahele, tross paika, gondlid peale ning sõitma :mrgreen:

Diisel on ikka üks imekraam :D
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

tedre
Postitusi: 177
Liitunud: 25 Okt 2005, 23:10
Tsikkel: BMW R 1200 GS, Sherco 300
Asukoht: L-virumaa

Lugemata postitus Postitas tedre »

lapsepõlvest meenutus kui vanamees veel emmimees oli, aastat 30 tagasi
- puuri veinipudeli korgile auk sisse, pisut peenem kui tossi kõri ja seejärel lõika kork pikuti pooleks pooleks.
- vala veinipudelisse sörts õli, suru kork koos tossiga pudelisse, keera pudel põhi ülespidi ja jäta ööks seisma.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”