hakkab vänderdama

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

hakkab vänderdama

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

tere,

mure selline, et gsx600f teeb sellist vigurit, et 100-60km/h hakkab esimene ratas-hark-lenks vänderdama. Sõidad näiteks 110 km/h ja siis lased käed lahti....100 pealt hakkab pihta ja 60 juures jääb jälle rahulikuks. Samas kuhugi poole ei kisu ka vaid liigub sirgelt edasi. Kui aga lenksust ise kinni hoiad ei saa üldse aru, et vänderdaks. Millist selline asi tuleneda võib?

motopaks


Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

vaata, et kobarasse ei pane :twisted:

minu teada teevad kõik biked teatud tingimustel nii, kui käed lahti sõita :D
Viimati muutis Pihelgas, 26 Apr 2004, 10:41, muudetud 1 kord kokku.

Mark

Lugemata postitus Postitas Mark »

Oled sa proovinud erinevate teekatete peal.

Mul sama jama kui on paha tee,muideks (vana asfalt)

Näiteks Tartu mnt-l proovisin, kõik OK.

Nii kui natuke s...em tee - sama pulll !!!

Arvan, et teest kuid....???????? :)
Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Re: hakkab vänderdama

Lugemata postitus Postitas Equ »

Motopaks kirjutas:
tere,

mure selline, et gsx600f teeb sellist vigurit, et 100-60km/h hakkab esimene ratas-hark-lenks vänderdama. Sõidad näiteks 110 km/h ja siis lased käed lahti....100 pealt hakkab pihta ja 60 juures jääb jälle rahulikuks. Samas kuhugi poole ei kisu ka vaid liigub sirgelt edasi. Kui aga lenksust ise kinni hoiad ei saa üldse aru, et vänderdaks. Millist selline asi tuleneda võib?

motopaks
Tavaline asi..see sõltub tavaliselt teekattest, kummimustrist, esiotsa kõverusest, ratta laagrite läbi olemisest..põhjuseid palju..rooliamort peaks aitama leevendada sellist asja..

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20

Kasutaja avatar

Rennes
Postitusi: 894
Liitunud: 07 Juul 2003, 10:44
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rennes »

Motopaks astu minu juurest läbi millagi, kontrollime su roolilaagrid ära. Mul suzu tegi sama asja kui laagrid õhtal olid. Rehv vaata ka üle, kas muster on "üle ühe" klotsi kulunud või on ühtlaselt...
Rennes aka Pröksuga Mülka
Kasutaja avatar

andriano
Postitusi: 258
Liitunud: 21 Mai 2003, 05:18
Asukoht: Estonia

Lugemata postitus Postitas andriano »

@ekstreemsportlane Motopaks,see asfalt on tõesti süüdi.Sama mul ka.Kui sa väga tahad trikitada peaksid sit kalli lenksuamordi laskma installida oma tsiklile.
Järgnev tuli nüüd meelde aga pole otseselt seotud sinu teemaga.Kunagi uipo kõva jahvimees olin,sis kompunnisin tsiklile hirm pikad tagaamordid,nii nagu trend ette nägi,tagatuli taevasse(kahjuks trehvasid neen amordina väga halvasti töötavat õli nappusel).Harrastasin siis kord bam-il(meie kohalik kiirtee) kimada käed lahti.Ja kui vibrama äkki hakkas ei suutnud enam asja stabiliseerida,hoia lenksu või ära hoia,vibras ikka täiega edasi.Mingi ahvi vintskus oli siiski kuskil kehas ja jäin alles...

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Üks võimalikest vigadest (vähemalt minu rattal nii oli) tagumiste amortide puksid. Peale pukside vahetus kadus vänderdamine kui nõia väel. Ega ma isegi alguses uskunud selle vana kolhoosniku juttu, kui talle oma murest rääkisin. Kui aga olin paari ölle peale kihla vedanud ja puksid vahetanud, selgus, et Vanal oli õigus.
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

tegelikult on see tavaline käitumine ilma r.amordita meie headel ühtlaselt siledatel teedel. lenks on ikka mõeldud kätega kinni hoidmiseks :lol: ! viga võib olla ju ka rehvi balansis :idea: .
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

Tegelilut peaks piismama kergeks vibamiseks isegi sellest, kui erineva seeria kummid ees - taga või kulumisaste on oluliselt erinev.

aga jah, rooliamort kuldaväärt abimees.
Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Olles ise sõitnud motopaksu suzuga julgen öelda, et tal on raam kõver või prillid või amordid või esiratta laagrid.

see, et bikel lenks kiire hoopealt meie sittadel teedel vibama hakkab tuleb sellest, et ratas saab lohust läbi sõites laksu "ette otsa" (kutsutakse tasakaalust välja viimiseks) ja abiks on lenksuamort <- isegi kogend oma nsr-ga sellist asja ntx kristiines üle ristmiku ja maalt tln. tartu mnt. ristini-ni sõites kus tee on rõvedalt treppis.

Sarnase effekti võid saada kui paned ette kas liiga lühikesed või pikad teleskoobid, mis ettenähtud nurga esiratta ja raami vahel tasakaalust välja viib.

Tee süüks ärge seda vänderdamist ajage sest igalpool see tee kaa nüüd nii s**t ei ole ning kuna bike on siuke isend, mis mistahes raskuse juures ja kiiruse juures peab olema võimeline käed lahti otse sõitma ja alluma sõitja kallutamisele, niipalju kui kehaga saab siis tegemiset EI ole kindlasti mitte bike enda iseärasusega.

motoka tsikkel akkab madalatel kiirustel kiskuma.. kuna esiratas ja tagaratas ei ole paralleelsed (üks ühele poole ja teine teisele poole viltu - piltlikult) ning siis on emb-kumb kas kisub paremale esiratta järgi või vasakule tagaratta järgi (oleneb kuhu poole parajasti rohkem kaldu on) - see, et yle 60 kmh kiskumine ära kaob tuleb sellest, et esiots muutub kergeks (inerts, tuul jne.) ning et 100 pealt vibama hakkab sellest, et esiots muutub veelgi kergemaks. Lenksust kinnihoides mida kiiremini sõidad seda vähem kisub... loogiline kah ju :) ning suure kiiruse juures ei kompenseeri enam haardetegur esirattal lenksuhoidmis jõudu ning vibabki.

Ega kui 0-st 100-ni kiirendada siis ma ei usu, et kiskuma hakkab.. motokas võib ju järgi proovida. kalluta õrnalt ja kiirenda.. kui ei pea enam jõuga hoidma siis värk selge ju :)

Üks asi mis kindlalt mingi asja kõverust näitab on see, et esikumm on vasakult servast täitsa ära kulund - mina arvan, et esiratas on tagumise suhtes viltu ning kala on kuskil teleskoopides või prillides.

Kui ei ole minu arvamusega nõus siis lükake see pikali ja tehke mulle selgeks, et on teisiti... saan kah targemaks :wink:

Veel üks mõttetera: touringbike ei ole ikka mõeldud, et sa sellega alla 60 kmh pead nagu krossisõitja täiega seljas taidlema ja väänama seda. Mõtle kui raske on kui keegi veel otsal ka on + pagas... nagu suva aprill tavaliselt - veohobune :)

kert
Postitusi: 57
Liitunud: 15 Juul 2003, 21:27
Asukoht: Harju

Lugemata postitus Postitas kert »

Olen kuulnud, et bike-i kummi ei soovitata üle ühe korra veljepeale venitada :roll:.
Ise lasin enda ratta esirehvi maha võtta ja sama tagasi panna, peale seda hakkas natuke vänderdama ja vaikselt õhku väja laskma. Kui rõhk on normis (2,5 atm), siis ei vänderda, mida tühjem rehv, seda rohkem annab tunda.
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

Üks asi mis kindlalt mingi asja kõverust näitab on see, et esikumm on vasakult servast täitsa ära kulund - mina arvan, et esiratas on tagumise suhtes viltu ning kala on kuskil teleskoopides või prillides.
vasakult servast kulub rehv sellepärast rohkem,et teed (ka head teed) on ehitatud kaardus. seda selleks,et vesi valguks teelt minema mitte ei tekiks lompe.
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

wicked kirjutas:
Üks asi mis kindlalt mingi asja kõverust näitab on see, et esikumm on vasakult servast täitsa ära kulund - mina arvan, et esiratas on tagumise suhtes viltu ning kala on kuskil teleskoopides või prillides.
vasakult servast kulub rehv sellepärast rohkem,et teed (ka head teed) on ehitatud kaardus. seda selleks,et vesi valguks teelt minema mitte ei tekiks lompe.
pole minul veel sellist kogemust elujooksul olnud, et tee pärast oleks rehv vasakult poolt rohkem kulund ja ei ole teistel ka näind va. motopaksu rattal.

See, et vasak serv kummil ikka siledaks kulub ei ole reaalne...
Mu hona nsr-i originaal rehvid olid nii pehme seguga, et igast sõidust tulles oli silmaga näha, et rehv oli väiksemaks jäänd ning need kulusid küll ühtlaselt keskelt.

kindlasti see kalle mõjutab aga ma ei usu elusees, et niipalju... motoka tsikli esikummist jääb mulje nagu oleks vasakutpidi ark eksamiplatsil ringi sõitnud nädal aega jutti ilma vahepausideta!

juhiks ka veel tähelepanu sellele, et miks tagumine siis ilusti keskelt kulund on? :)
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Minu rattal vahetati paar päeva tagasi esimene ja tagumine kumm ja voila! hakkas ka vänderdama. Vanade kummidega polnud mingit probleemi. Nüüd vänderdab kui kiirusel 30 - 60 käed lenksust kas täiesti lahti lasen või kui survet esirattale suurendan - kummardun lenksu kohale nii, et põhiraskus esirattale langeb.
Täielik müstika! Poes, kust kummid ostsin (ja kus need ka peale pandi), ei osata asjale ka mingit mõistlikku seletust anda. Kummadki rattad on uuesti maha võetud ja uuesti tasakaalustatud, kummi rõhku olen proovinud vähendada, tagaratta jooksu on pisut muudetud jne. aga miski ei aita. Kummid on Metzelerid. Täitsa jama - pane või vanad kummid alla tagasi :P

Edit: ja vänderdamine muutub nii suureks - tekib nagu mingi resonants, et kui lenksust uuesti kinni ei võtaks, lendaks vist siruli kogu täiega.
Pilt
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Vänderdamine 30-60 ??? 60-100???? Ma sain ikka õigesti aru, et kiirused on kahekohalise numbriga ja et tegu pole sellega, et 100 ei viitsitud 30-le ja 60-le ette kirjutada? Kui nii on, siis tuleks põhjus üles otsida ja kõrvaldada. Itaalia raud lendab kogu oma nadi kiiruseskaala ulatuses ilma igasuguste võbelusteta ja vänderdusteta. Jawaga kunagi 140 saavutanult lugesin lenksu vibamise nirude amortide ja tasakaalustamata kummide süüks ( kes siis üldse teadiski, et tsikli kumme balansseeritakse). Aga no 30...60 ja 60...100 vibamine, see ei saa küll kuidagi õige asi olla, samas ei usu, et seal midagi väga keerulist on. Ise kahjuks ei oska küll nõu anda. Eelnenute kogemused tunduvad küll loogilised.


EDIT - sorry , käed lahti pole proovinud.......veel :o
Viimati muutis spinna, 26 Apr 2004, 19:50, muudetud 1 kord kokku.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Aatomik kirjutas:
Minu rattal vahetati paar päeva tagasi esimene ja tagumine kumm ja voila! hakkas ka vänderdama. Vanade kummidega polnud mingit probleemi. Nüüd vänderdab kui kiirusel 30 - 60 käed lenksust kas täiesti lahti lasen või kui survet esirattale suurendan - kummardun lenksu kohale nii, et põhiraskus esirattale langeb.

Edit: ja vänderdamine muutub nii suureks - tekib nagu mingi resonants, et kui lenksust uuesti kinni ei võtaks, lendaks vist siruli kogu täiega.
On ikka 100% kindel, et kumm on ühtlaselt ja sirgelt velje peal ?

EDIT -> Müstika..... aga kõigele leidub alati põhjus
Viimati muutis spinna, 27 Apr 2004, 08:40, muudetud 1 kord kokku.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Kumm on sirgelt peal. Kontrollitud nii lihtsalt rata all keerutades kui ka pingis. Kiirus on nimelt 30 - 60 km/h. Kiiremalt sõites ei hakka vibrama. Miski resonantsi värk...
Edit: Oletan, et suuremal kiirusel kaob vibra ära kuna ratta suurema pöörlemiskiiruse tõttu on ratta tasakaalust väljaviimiseks vaja suuremat jõudu.
Pilt
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Motopaksu rattast: Sellisel suhteliselt aeglasel kiirusel vänderdamise põhjusena kahtlustaksin esimesena "triple tree" (esihargi&raami vaheliste) laagrite loksu. Muidugi, kui rehv kulub ühest servast rohkem siis see viitab ikka sellele et midagi kuskilt kõver on.. :(
Seda teekalde pärast kulumise juttu mina ei osta. :nono:

To Aatomik: Anna teada kui selgub milles uba on, seda ma uskuda ei tahaks et rehvis viga on. Metzeler peaks ikka üsna hea olema, kunagi Jawaga sõitsin metzeleriga (taga oli 120 lai, külavahel ikka ahhetati) ja sel ajal ka metzeleri vastu respect tekkis.
Metzeler Jawa all tundus parem, kui Dunlop CB500 all. Kulusid vist mõlemad enam-vähem sama kiirelt.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Kõige imelikum on, et enne kummide vahetust oli kõik ok. Ise ka ei tahaks nagu uskuda, et otseselt kummi (või kummide) viga on. Poemüüja teadis rääkida ka loo kuidas kunagi ühel rattal lenks vibras. Kontrolliti ja jamati esirattaga aga viga oligi tagarattas. See oli tasakaalust väljas ja tetud kiirusel ajas ilmselt raami kaudu vibra esirattasse. Pärast tagaratta tasakaalustamist oli asi korras.
Selle mõttega kontrolliti minugi rattal lisaks esimesele ka tagaratta tasakaalustus uuesti ära aga kõk oli ok.

Edit: käisin just praegu proovimas ja veel üks tähelepanek: sain ka lahtiste kätega sõita ja ei hakanud vibrama kui istusin tagaistuja koha peal?? On nüüd point siis esimeses või tagumises kummis, aru ei saa...
Pilt
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

tagumine rehv saab linna vahel sõites kiirendades nii palju vatti,et üldjuhul kulub kandiliseks. kuna 2 suvega olen 40000km.-st ca. 35000km maanteel (ma ei kuulu nende toredate poiste hulka kes käivad linnas ringristmikel "kallutamas") sõitnud,siis lihtsalt täheldasin sellist vasakult kulumise effekti. vaadates sõprade rataste rehve,kes on nagu ka umbes sama läbisõidu teinud,oli tulemus sama. vist on meil kõigil siis kahvli laagrid läbi ja vajavad vahetust :shock:
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Eile proovisin siis itaaliarauda kah võdistada - no ei vänderda. Proovisin heal asfaldil ja halval asfaldil ja kõige lõpuks veel kruusateel kah. Nii et see väide, nagu vänderdaks kõik rattad meie kehvadel teedel ei pea paika. Aatomiku juhtumi üle mõtiskledes avastasin veel ühe asja mis võis kummivahetusega muutuda.Kui on ketiga aparaat siis puht huvi pärast mõõda üle, kas tagumine ratas on ikka täpselt otse tagahargi vahel ja kas tagahark ise kah ikka otse on. Äkki ongi nii rumalalt lihtne lahendus. Kõik keeruline ja tabamatu on ju alati liiga lihtne, et selle peale tulla.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Kontrollisin ka tagaratta nurga ära. Muutsin seda isegi pisut kuid ei mingit mõju. Täna läheb uuesti hooldusesse kus hakkame ükshaaval vanu kumme (milledega ei võdistanud) tagasi panema kuni vigane kumm leitud.
Saab näha kes selle lõbu siis kinni maksab. :)
Pilt
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Aatomik kirjutas:
Täna läheb uuesti hooldusesse kus hakkame ükshaaval vanu kumme (milledega ei võdistanud) tagasi panema kuni vigane kumm leitud.
Ja kuidas asi lõppes siis :?:
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Teema algataja
Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

keerasime siis ka sys'iga tagumise ratta sirgemaks alla ja käisin jälle proovimas. Vänderdas ikka aga nüüd ainult 80-65 km/h kiirusel. Käsitlematu. Aga kui lenksust kinni hoiad siis mingit vänderdamist ei toimu.

terv.

motopaks
Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Motopaks kirjutas:
keerasime siis ka sys'iga tagumise ratta sirgemaks alla ja käisin jälle proovimas. Vänderdas ikka aga nüüd ainult 80-65 km/h kiirusel. Käsitlematu. Aga kui lenksust kinni hoiad siis mingit vänderdamist ei toimu.
No näed, Sa suutsid seda nähtust juba mõjutada. Nüüd tuleks edasi katsetada, kuni parima võimaliku tulemuse saavutamiseni.
Kas motokeskuse Jaak või Modtodepoo tüübid ei oska nõustada?
Jämeda vea leiad ka nii, et tuttava ehitustöölise käest võtad alumiiniumist rihtlati ja sellega kontrollid tagumise ratta jooksu esimese ratta suhtes.
Kõik peab olema rangelt paralleelne ja sümmeetriline.
Mina igatahes Sinu asemel praegu küll ei kahtlustaks kõverat raami ja ei valmistuks ennast koos rattaga kuskile nurgakivi sisse betoneerima :)
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Sama lugu mul - kui lenksust kinni hoiab ei hakka võdistama. Kui lahti laseb hakkab ja võdin muutub järjest suuremaks - tekib nagu miski resonants...
Vahetati muideks mõlemad kummid ära - ikka võdistab! Täitsa endast välja ajab. Ainuke lohutus, et need mis proovi pärast alla pandi on kasutatud ja parajad pastlad. Uus test tuleb esmaspäeval kui ette pannakse Metzeler tagasi (algul vahetati ainult esimene ära ja mingit mõju ei olnud - esimene on siis ikka korras) ja taha tuttuus Bridgestone. Ma olen vist nende lemmikklient juba :P
Enne ei jäta kui tõde päevavalgele tuleb!
Pilt
Kasutaja avatar

Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Nii. Nüüd on kõikvõimalikud kummivahetusvariandid läbi käidud. Tulemus on, et ikkagi vänderdab... :( Järgmiseks on järjekorras esi- ja tagaamordide, kiige ja esirattalaagrite kontroll.
Kui kellelgi samalaadset probleemi on esinenud siis oleksin väga huvitatud mis-kuidas ja mis oli põhjuseks.

PS. Motopaks, kuidas sinu suzu vänderdamise lood praeguse seisuga on?
Pilt
Kasutaja avatar

Jaffimees
Postitusi: 182
Liitunud: 27 Veebr 2004, 08:52
Asukoht: Tln. Tartu
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas Jaffimees »

Mul Kawal sama asi, kehva teega hakkab ka lenks vänderdama. Sileda teega pole seda probleemi olnud. Vänderdama hakkab siis, kui rehv-amort-teekate resonantsi lähevad, nii kui käed lenksule paned, kaob asi ära. Kasutajate kommentaare lugedes väga paljud on seda probleemi kogenud, minu Kawa tüüpviga vist ja soovitati instaleerida rooliamort.

Ükskord tahtis tippkiiruse juures ka lenksu käest ära rebida, siis aga oli lauge kurv ja vääga konarlik asfalt suurte muhkudega. Lenksu väänas päris vinge jõuga ning ainult toores jõud ja kiire reageering aitas. :?
Jarko
Jawa 350
Kasutaja avatar

eintz
Postitusi: 199
Liitunud: 09 Jaan 2004, 18:35
Tsikkel: DR650 "Sinine Kits"
Asukoht: LAITSE
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas eintz »

mjah, vänderdamise kohta on üks video olemas...
...esialgset aadressi ei teadnud siis panin siia link
Suuu Zuuu Kiiiiiiii - aga kui ma suureks saan, siis kiman teist kõigist mööda :d <- nüüd ka mudas :)
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Täna proovisin CA125 Rebeliga - hakkas kah 90 alla ja käed lahti õrnalt võdistama. Aga itaalia raud on endiselt raudkindel.
Ma kaldun arvama, et asi siiski tavaliselt "veljed-kummid kandist pärit".
Aatomiku juhtum nagu kinnitabki seda.

Huvitav, kuidas see Aatomiku jama siis lõpuks lahenes ?
Suzuki GSX 750 Inazuma
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”