Delta süütesüsteem CZ 250 peale.

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:

1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
- - - -
Tsikkel: Ducati 999, Kawasaki Ninja
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Delta süütesüsteem CZ 250 peale.

Lugemata postitus #1 Postitas - - - - » 28 Juun 2006, 21:33

Kogu asi sai alguse sellest , et ostsin endale CZ 250 mootoriga üllitise(honda porikad,tundmatu raam,isetehtud lenks jne.)Kuna kohapeal ma seda proovida ei saanud (väideti , et simmerlingid vajavad ainult vahetust) siis ostsin ma põhimõtteliselt põrsa kotis.Kui asi sai kokku pandud selgus kurb tõsiasi , et kaasa antud süütesüsteem ei olnud oma ülesannete tipul (ehk siis katki).Kuna samal ajal oli mul ka käsil Delta mootor siis proovisin aretada CZ peale delta generaatorit.Minu suureks üllatuseks sobis Delta magnet 250 mootori väntvõllile peaaegu täpselt (oli vaja vahele panna ainult väike plekktükk).Ka sobis ülejäänud generaator pärast väikest viilimist ja mõne jupi ümbertegemist ilusti generaatori poolsesse mootori kaande.Kuid Delta hall karp tuli välja vahetada isetehtud transostoridega süüteploki vastu.Süütepooliks sai saatuse (ja raha kokkuhoiu) tahtel Iž 56 oma.Peale tuli panna ka aku.Selleks tuli pügada õhufiltri karpi.Lõpetuseks tahaks veel meelde tuletada , et asi on alles katsetamisjärgus.Kui keegi ei saa seda tööle siis on see ta oma lollus.Siia ma kirjutasin praegu üldise jutu.Võibolla tuleb siia soovikorral ka vastav skeem.Üldiselt sain mina hakkama palju odavamalt kui seda oleks saanud poest originaali ostes(kui seda üldse enam kuskil müüakse) ja kõvasti odavamalt kui osta poest motoplat süütesüsteem(generaator on umbes 3500 ja süütepool umbes 800)Kui keegi leiab , et midagi on mul valesti siis palun mind parandada.

Teen arograafmaalinguid Tallinnas. Kui huvi, anna teada. :bsmile:
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=14&t=63168&p=794583#p794583
Kristo

vashooder

Lugemata postitus #2 Postitas vashooder » 28 Juun 2006, 21:53

mhh...
kas ma sain õieti aru et sa panid siis lõppux iz süütemängu peale?
ise ma alles aretasin sinna vashoodi süütemängu(elektron)
sellepärast ,et kontaktidega süüde hakkab suurte pöörete tõttu jukerdama , ja cz250 mootor käib päripäeva.
aga millest ja kuidas sa selle plaadi sinna süütemängu ja mootori vahele tegid?
äkki viitsid sa oma aretusest pilte teha ja siis vbla ma ka :lol:
Kasutaja avatar

3m

Lugemata postitus #3 Postitas 3m » 28 Juun 2006, 22:06

Aku laadimist ei toimugi?
Aprilia Rs 125 '01-> Aprilia Rs 125 '04-> Z750-> FZ1S
Kasutaja avatar

ints0000
Tsikkel: Honda Transalp XL600V
Kontakt:

Lugemata postitus #4 Postitas ints0000 » 28 Juun 2006, 23:03

Teemaalgataja pani delta generaatori, ise tehtud kommutaatori ja iz-i süütepooli.

Muidu miks delta kommutaator ei sobinud?

Teema algataja
- - - -
Tsikkel: Ducati 999, Kawasaki Ninja
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Lugemata postitus #5 Postitas - - - - » 29 Juun 2006, 08:01

proovin siis vastata.

See vahetükk mis ma tegin oli tingitud Delta püsimagneti veidi suuremast augu mõõdust.Tegelikult ei ole see midagi muud kui üks väike ja õhuke kumer plekitükk.

Delta kommutataator (või oli asi hoopis süütepoolis) sõi lõpuks kogu generaatorist tuleva voolu ära nii , et lõpuks ei tekkinud piisavat sädet ja küünal läks lihtsalt märjaks.

Aku laadimine toimub küll.See on nimelt lahendatud ka erilise isetehtud ploki abil.Selle ploki ülesandeks on ennetada aku ülelaadimine (kuna Delta generaatur annab ju välja palju rohkem voolu kui CZ originaal).

Piltudest niipalju , et ma proovin need ka millalgi teha.Siis saab ka juba ehk skeemi.

Tahaks veel öelda , et need transistorid mis seal süüteplokis asetsevad on küllaltgi "võimsad".Esimesel katsetusel põlesid mul ühed nõrgemad ära (see oli tegelikult paljusgi mu oma süü).
Teen arograafmaalinguid Tallinnas. Kui huvi, anna teada. :bsmile:
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=14&t=63168&p=794583#p794583
Kristo
Kasutaja avatar

piiks
Tsikkel: Suzuki Hayabusa
Tänanud: 102 korda
Tänatud: 47 korda

Lugemata postitus #6 Postitas piiks » 30 Juun 2006, 10:30

Kui mina alles laps olin, siis onu kinkis mulle oma vana ČZ 175 ( see siis selline nigust vana jawa 5 näiteks, ainult kuubikuid on vähem). Saadud isendil puudus täielikult genekas koos süütesüsteemiga. Võtsin siis sõbra appi ja panin ka sinna delta elektronsüütesüsteemi peale. Väga hea sai, akut vaja polnud ja ratas käivitus iga kell. Süsteem toimis sigahästi, süüdet regullida oli väga lihtne ja täiesti murevaba asi sai. Miinuseid nagu polnudki, vajadusel oleks saanud ju ka aku lisada.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

MotoMell

Lugemata postitus #7 Postitas MotoMell » 29 Juun 2007, 18:12

Huvitav oleks teada kuidas asi töötab siis. Ise ostsin samamoodi CZ 250 krossika, mis ei käinud ja millel peale mootori korda tegemist ilmnes veel see, et sädet ei ole ja ei tule, annab ainult 1,5V välja. Olen pikemat aega originaali otsinud, aga tuleb vist Delta omaga leppida.

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist