Käigukasti undamine

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Martin767

Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas Martin767 »

Tere!

Mure selline, et 2.-5. käiguga käigukast undab, kui vedu taga on. Sidurit lahutades või gaasi maha lastes kaob ära. Undamine meenutab mulle vanasti maaliinide Ikaruside tagasilla vms undamist. Kas selline undamine ongi 1200 banditi puhul tavaline või peaks sisse piiluma?



Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas speedvana »

mingit infi annab õli ja õlikork, võllide loksu on mõnikord kuulda kui pressid tagaotsale-tõmbab ketile pinget ja see omakorda veovõllile ja seal võibki "klõps" teha, selle teadmisega on ainult niipalju teha,et sind ootab ees, kk.lahkamine


Teema algataja
cl

Re: Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas cl »

Martin767 kirjutas:

Tere!

Mure selline, et 2.-5. käiguga käigukast undab, kui vedu taga on. Sidurit lahutades või gaasi maha lastes kaob ära. Undamine meenutab mulle vanasti maaliinide Ikaruside tagasilla vms undamist. Kas selline undamine ongi 1200 banditi puhul tavaline või peaks sisse piiluma?

need vanade GSX õlipea-mootorite 5-käigulised kastid undavadki, kui ei usu siis kuula tänaval suvalist suurt banditit või gsx-f või RF900, enamasti undavad kõik - ja sõidavad :) samas igaüks ei pruugi seda undamist tähelegi panna


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Ma ei tea Banditi iseärasusi. Aga seda ma arvan küll, et korras ülekanded unnata ei tohi. Evolventhambumusega (kõik hammasrattad) on selline lugu, et kui asi on korras, siis selliseid lööke hambumisel, mis siis üle mootorimüra undamisena välja kostab, ei tohi tekkida. Hammaste pind on sellise kujuga, et ühe hammasratta hamba pind veereb (mitte ei libise) teisel. Ja kontakti lähevad hambad väga sujuvalt. Kui aga hammasrataste asend pole üksteise suhtes õige või on hammaste pind kahjustunud (kild väljas, kulunud etc), tekivad löögid, mis kostub ulumisena välja. Lisaks on löökkoormused ka tugevamad kui normaalne koormus, ehk siis vastavalt ka kulumine kiirem (hammaste pinnal väljendub see mitte abrasiivkulumisena vaid väsimuskulumisena, st tekivad augud, mõrad hamba pinnal).
Keeruline targutamine sai :oops: , aga ma arvan ka, et asi ei ole korras. Kas on midagi ülemäära kulunud või on valed mingid distantsid võllide vahel või pole võllid päris paralleelsed ja hakkab pooma. Pingeid võib tekitada ka lülitusmehhanism, kui seal midagi kõver (äkki on kukutud?). Võimalusel piiluks minagi sinna sisse. Tugev müra (seega ka vibratsioon lärmavates detailides) viitab sellele, et millalgi käib krõks. Krõks võib tuksi aga keerata ka selle, mis veel tuksis pole.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

Lippuseonu
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Okt 2015, 14:20
Tsikkel: BMW R1200C
Asukoht: Tartu
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas Lippuseonu »

Vahetasin BMW igaks juhuks peale ostmist kõik õli ära ja uue õliga hakkas undama. Ometigi sai sisse ettenähtud õli. Nüüd lähen proovin mis juhtub kui panna veelgi paksem õli sisse.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mul oli ka õlipea Gixxef, aastast 1996. Sellel tegi neljas käik tõelist Ikarusi häält. Sõitmist otseselt ei seganud aga ikka ei tahtnud neljandat väga kasutada :P
See tähendab tegelikult käigukastiremonti, kui tahad häälest lahti saada, õlivahetus ei aita siin midagi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Lippuseonu
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Okt 2015, 14:20
Tsikkel: BMW R1200C
Asukoht: Tartu
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas Lippuseonu »

Lippuseonu kirjutas:

Vahetasin BMW igaks juhuks peale ostmist kõik õli ära ja uue õliga hakkas undama. Ometigi sai sisse ettenähtud õli. Nüüd lähen proovin mis juhtub kui panna veelgi paksem õli sisse.

Nii siis tulemus: W140 Aitas. Enam ei unda nii jubedalt.

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 809
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas cossie »

Kunagi undas mul ka, õnneks aitas kiiremas korras keti lõdvemaks laskmine, kui liiga pingul on siis hakkab võlli otsalaagrit sööma


2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Seda pole veel pakutud et võib olla vahetatud hammakaid aga on olnud säästuremont ja pole vahetatud paarina vaid ühekaupa.
Samuti on häälitsemise võimalus suur, kui kasutada eri tootjate tehtud hammasrattaid paarina.
See auto kastide peal järgi proovitud.


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Käigukasti undamine

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Ma olen suht kindel, et siin on tegu olematu probleemiga või t*** ma ei tea, mis selle banditi läbisõit peab olema, et kast nii kulunud oleks, et valus kuulata on...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”