probleem laadimisega.

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas Hans »

hotsepp kirjutas:

Pingeregulaator on ju vaiguga kinnisulatatud. Ma ei saa sinna sisse ju et kohe algusest jämmemp panna. Kui nüüd lihtsalt poogin sinna jämedama juhtme külge ja mingi osa jääb ikka endine ristlõige, kas see ikka annab sellist efekti? Ehk annabki , proovin paralleelselt sinna midagi aretada.

Annab. Ma tegingi just nii, et tegin juhtme paljaks regule nii lähedalt kui sain, jootsin sinna paralleelejuhtme ja vedasin sealt kuhu vaja. Suurema ristlõikega juhtme panemisel võib jah too jupike vana jääda nö pudelikaelaks, aga proovi ära, usun, et asi laheneb :D

Hans



V-MAX
Kasutaja avatar

aingb
Postitusi: 201
Liitunud: 23 Juul 2008, 14:41
Tsikkel: Honda X4, Beta 300rr
Asukoht: Tallinn

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas aingb »

HANS ma panin sulle PS-i

Tel.: 56 222 722
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Selgus huvitav tõsiasi, genekas laeb tühikäigul ca 2A ja pööretel kuni 7A, rohkem ei tõusnud ning tegelikult ei ole ju vaja ka.

Stopp!!! Mida sa enam jändad ja leiutad. Ise ju kirjutad, et laeb 2-7 Ampriga, mis iseenesest näitab, et toimub viisakas aku laadimine ja kõik ongi juba OK. See, et voolutugevus on suur näitab seda, et sa just käivitades võtsid akust suurel hulgal energiat ja nüüd tahab genekas seda energiat sinna kiirelt tagasi panna. Unusta see pinge mõõtmine nüüd ära. Vahemik on ju õige ja elektrisüsteem järelikult korras ning kõik funkab!

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

Teema algataja
Allu666

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas Allu666 »

Viga käes!!! Pingekast akupeale minevad juhtmed olidki kuskilt lühises. Veeti uued juhtmed ja asi toimib. Tänan kõiki kes abi pakkusid. 8)


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Neeme, iseenesest tunduks küll kõik OK aga kui mul tava tarbimine on ees 20+55+20W (kolm tuld), taga on 5W. Seega stabiilselt 100W mis on 12V puhul ca 8,3A. Siia lisandub veel lähitulede relee püsihoidest tulev 0,2A (mõõdetud) ning mingisugune süüteks vajamine vool mida mõõta ei saanud ja arvan, et see ei tohiks väga kosmaarne ka olla. Seega kui panna nüüd ca 8,5A vs 7A mis ma max RR-st kätte sain siis tõmbab mingi aja peale aku tühjaks, olen ka selle juba ära kogenud (õnneks akul süüte jaoks voolu jagus ning tõugates läks käima küll :D ). Kui nüüd veel kaugtuledega proovida siis sain kontrollimisel 13A, õnneks ma ei ole eriti öö peale jäänud.
Selle lisajuhtme RR-i laadimisjuhtmele katsetasin ka ära kuid see ei andnud tulemust. Tundub nagu minu genekas oleks võimeline vaid 7A välja andma, kas see on ka reaalne. Selle järgi peaks olema mul 84W generaator kuid arvan, et minimaalselt peaks ikka olema 150W või enamgi veel. Mis moodi need tuled siis originaalis ära kompenseeritakse, pasunad ja muud viled? Muidugi vaatasin, et mul on 12Ah aku 18Ah asemel, eks see vist ka nati mõjutab. Lisaks infi, et kui kunagi staatorit vaatasin siis oli näha imelikke musti traate, otseselt kõrbemist nagu polnud aga erilised olid nad küll. Äkki on juhtunud selline asi, et osad keerud on ikkagi lühises, sellega toimub mingi laadimine aga õiget mahvi välja ei kannata. Kas on loogiline. 75V tuli muidu mõõtmisel igalt otsalt. Ning lisaks mõtlesin, et äkki hakkab püsimagnet väsima, kas see ka võib olla?
Kokkuvõttes hakkas sokk jalas värisema ning kunapikem reis on ees siis tegin tuled ümber nii, et tavaolukorras on klassikaline 55/60W ning kui vaja siis 2x40W lisaks. Seega peaks saama genekas rohkem akut laadida, eks paistab, teen ndl ühe pikema otsa, mõõdan enne reisu tihedused ära ning pärast ka ja siis analüüsin.


matti
Postitusi: 638
Liitunud: 16 Juun 2007, 18:17
Asukoht: Tartumaa

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas matti »

hotsepp kirjutas:

Neeme, iseenesest tunduks küll kõik OK aga kui mul tava tarbimine on ees 20+55+20W (kolm tuld), taga on 5W. Seega stabiilselt 100W mis on 12V puhul ca 8,3A. Siia lisandub veel lähitulede relee püsihoidest tulev 0,2A (mõõdetud) ning mingisugune süüteks vajamine vool mida mõõta ei saanud ja arvan, et see ei tohiks väga kosmaarne ka olla. Seega kui panna nüüd ca 8,5A vs 7A mis ma max RR-st kätte sain siis tõmbab mingi aja peale aku tühjaks, olen ka selle juba ära kogenud (õnneks akul süüte jaoks voolu jagus ning tõugates läks käima küll :D ). Kui nüüd veel kaugtuledega proovida siis sain kontrollimisel 13A, õnneks ma ei ole eriti öö peale jäänud.
Selle lisajuhtme RR-i laadimisjuhtmele katsetasin ka ära kuid see ei andnud tulemust. Tundub nagu minu genekas oleks võimeline vaid 7A välja andma, kas see on ka reaalne. Selle järgi peaks olema mul 84W generaator kuid arvan, et minimaalselt peaks ikka olema 150W või enamgi veel. Mis moodi need tuled siis originaalis ära kompenseeritakse, pasunad ja muud viled? Muidugi vaatasin, et mul on 12Ah aku 18Ah asemel, eks see vist ka nati mõjutab. Lisaks infi, et kui kunagi staatorit vaatasin siis oli näha imelikke musti traate, otseselt kõrbemist nagu polnud aga erilised olid nad küll. Äkki on juhtunud selline asi, et osad keerud on ikkagi lühises, sellega toimub mingi laadimine aga õiget mahvi välja ei kannata. Kas on loogiline. 75V tuli muidu mõõtmisel igalt otsalt. Ning lisaks mõtlesin, et äkki hakkab püsimagnet väsima, kas see ka võib olla?
Kokkuvõttes hakkas sokk jalas värisema ning kunapikem reis on ees siis tegin tuled ümber nii, et tavaolukorras on klassikaline 55/60W ning kui vaja siis 2x40W lisaks. Seega peaks saama genekas rohkem akut laadida, eks paistab, teen ndl ühe pikema otsa, mõõdan enne reisu tihedused ära ning pärast ka ja siis analüüsin.

Piisab imelikust mustast traadist, et laadimine normaalselt enam ei toimiks, uuesti mähkimine pole ju iseenesest kallis.
Kui traat niidipaksune pole kannatab ka ise teha korda, ise mähkisin 2 mähist uuesti, 140 krooni läks 70m vasktraadi peale(0,7mm), 4 tundi näpuvahel kerimist ja vandumist aga valmis sai ja päris hea kohe, turundusliku välimusega isegi. Toimib edukalt juba pikemat aega. :bsmile:

Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas Hans »

hotsepp kirjutas:

Võttes pingeregulaatorist tuleva laadmisjuhtme eraldiseisvaks ja mõõtes sealt pinget siis on iga kell 14 hoolimata kas tuled põlevad või ei.

Hm :roll: Mismoodi sa selle tulemuse nüüd said, ma ei saand vist päriselt pihta, äkki selgitad :oops: Ma sain aru, et regult mõõtes on pinge OK :?:

Hans

V-MAX

hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Kuna RR-ilt tulev punane juhe jookseb mul otse aku + klemmi alla siis tegin mõõtmised nii kinnise klemmiga kui lahtise klemmiga. Kui klemm akul siis 12,5-12,8 a kui klemm akult maas siis 14 - 14,32V.
Nii nagu ütlesin, et proovisin ka teise akuga, oli vähe parem tulemus ilma koormuseta, kuid koormusega ikka langes, ok sellest saan ka nüüd aru, sest tarbijaid on ka omajagu. Pean vist tellima uue aku ära. Hoolimata akukeskuse elektroonilisest kontrollmasinast usun nati ka Neeme jutus olnud neid petlike akusid, kus pinge ja käivitusvool on OK aga ei taha laadimisvoolu korralikult vastu võtta. Eks selliste akude eripära on vist see, et akulaadija suudab sinna voolu sisse suruda, kuid märksa nõrgem mootorratta genekas seda teha ei jõua ja hakkabki RR-i koormama.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Tegelikult ei meeldi mulle kunagi eriti pikki jutte siia kirjutada, sest siis tulevad nad liiga pikad ja põhjalikud ning inimene ei viitsigi läbi lugeda. Aga proovime pike jutu lühidalt formuleerida. Kõigepealt - geneka võimsus ja peakaitsme suurus (originaalis) on omavahel üks-ühele seoses. Kui peakaitse on näit 15A, siis on tegu 150W genekaga. Kui aga 30A, siis on tegu 300W genekaga. Siis järgmine on energia jäävuse seadus: sa ei saa rohkem tarbida kui võimsust genereeritakse. Kui tarbimine läheb suuremaks kui genereeritav võimsus, siis on 2 võimalust: kui on võimalik võtta kuskilt lisaenergiat (akust näit), siis jääb süsteemi pinge muutumatuks ja geneka võimsuse puudujääki kompenseeritakse akult energiat võttes. Teine variant on see kui pole lisa aenergiaalikat. Sellisel juhul kukub ära süsteemi pinge, sest võimsus P=IxU ehk pinge ja voolutugevuse korrutisega. Kui sul on 55W põhituli ja 2x40W lisatuled ning natuke gabariitide peale (u 10W), vahest pidurituld ja suundasid ka, siis võid arvestada, et keskmiselt tarbib su apastraat 150-200W. Süütesüsteemi tarbe võid võtta tühiseks. See võimsus on "olematu" võrreldes tulede võimsusega.

Ära tee teoreetilisi arvutusi, vaid reaalne mõõtmine. Pane uuesti ampermeeter aku "+" klemmi ja üldise "+" juhtme vahele ja mõõda, mis sealt läbi käib ja mispidi vool kulgeb. Seda tee 1) ilma tuledeta, 2) gabariidi- ja lähituledega, 3) lisatuledega, 4) lisa ka suunad ja pidur. Kirjuta need näidud üles ja ongi tulemus käes, kas su generaator on võimeline andma vajalikku voolutugevust või mitte. Loomulikult ära tee seda tühikäigul, vaid pöörded ikka üle 2-3 tuhande. Kui mingil hetkel vahetab tulemus märki, siis ongi selge, et genakas ei suuda nii palju toota kui ära tarbitakse. Ja loogiliselt võetakse siis energiat akust. Mul on üks selline näide hetkel teeninduses. Põhjus selles, et asenduseks sai ühele isendile katsetatud väiksema kubatuurilise genekat, mis oli arvestatud 3x väiksemale tarbimisele. Tulemus lihtna - ilma tuledeta kõik OK, tuledega aga tühjendab akut.

PS! RR ots lahti ei tehta kunagi mõõtmisi (see ei anna sulle midagi), sest aku puudumine rikub kogu süsteemi töö. Aku moodustab elektrisüsteemile suht olulise ja teatud piirides takistuse.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

OK, selge jutt :bsmile: , homme teen juhiste järgi mõõtmised ning eks näis.
Lahtise klemmi jutt, tegelikult seletasin nati halvasti. Põhijuhe oli ikka aku peal, eemaldasin hetkeks vaid RR punase juhtme, mis mul samuti aku + peal istub kuid saab eraldi eemaldada (PS! ma pidin ise elektrisüsteemi ümber tegema, sest vana süsteem oli liiga segane ning a´la käsitsi kokkukeeratud juhtmetega). Seega tegelikult oli aku üldises vooluvõrgus ja RR väljund läbi pruuni juhtme peab ikka toimuma. Pruun juhe on mul samuti vastavalt elektriskeemile integreeritud väikeste tarbismistega ahelasse nagu gabariidid ja pidurituled. Mis ülesanne üldse sel RR pruunil juhtmel on. Mõtlesin küll pikalt aga selget eesmärki ei osanud välja mõelda. Äkki keegi avaldaks saladuse :D Kusjuures vanal RR-il pruun juhe puudus, oli vaid liini omad ning must ja punane.


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Üritan oma mõõtmisi nüüd siis tabeli kujul välja tuua. Eelinfona ütlen, et testisin Neeme juhiste järgi ning kasutasin ka Dnepri akut, et saada võrdlusmoment. Mõlemad akud 12Ah (tegelikult peaks Kawal olema 18), hetkel kasutatava aku elukestvust ei tea, kuid dnepri oma on aasta vana.

Kood: Vali kõik

                                                Kasutatav aku                                       Dnepri aku
                                         tühikäigul         pööretel                     tühikäigul       pööretel

Gabariidid -2 -1,8 -1 -2
G+pidurituli -0,5 -2 0,5-0,7 -2
G+P+lähituli 2 -0,4-0,5 2,4-2,7 0,2
G+P+L+kaugtuli 6-6,5 4 7 4
G+ 1x kõrvaltuled(2x20W) 0,5 -2,2 1,3-1,5 -1,8
G+ 2X kõrvaltuled(4x20W) 2,5-3 0,2-0,4 3,5 0,6-0,7
L+ 1xKT 4-4,2 2 5 2,3
L+K+ 1xKT 8,3 6,4 9 6,4
L+ 2xKT 6,3 4,1 7,2 4,5
L+K+ 2xKT 10,5-11 8,3 11,3 8,6

Postiivne väärtus on akult tarbijale (tühjenemisprotsess) ning negatiivne väärtus RR-ilt tarbijatele ja akule (laadimisprotsess) PS näide 0,5-0,7 on vahemik kus näit kõikus ja selle sai nii pandud.
Olgu nimetatud, et enne mõõtmisi sai fikseeritud akude seisukord:
kasutatav aku 1,25/1,25/1,26/1,26/1,25/1,25 pinge enne testi 12,64 ja peale testi 12,71
dnepri aku 1,24/1,24/1,24/1,24/1,24/1,25 pinge enne testi 12,64 ja peale testi 12,62

Kahjuks pean tõdema, et miu staator hakkab õhtale minema, kuna käiva mootoriga saan staatorilt ja kerel voolupinge väärtused, väiksed aga siiski (25/10/32) tuleb hakkata mähkijat otsima.


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Deem, tegin küll vahedega aga siin on kõik koos. Sorry, kindlasti on raske arusaada aga kui keegi viitsib süveneda siis saab järjest väärtused kätte, asi on tabelina ülesehitatud.

Mis arvamused on lekkiva staatori kohta. Pinged on iseenesest korras, takistused samuti liinijuhtmete vahel. Kahjuks aga ka keresse läheb voolu ja takistus ka reaalselt olemas, mis aga kindlasti ei tohiks olla. Seega küsimus selline, et kas on mõtekas mähis lihtsalt uuesti üle lakkida ja kust saaks lakki?


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Ise küsin, ise vastan :D . Aga lahendus on käes ja kuna laadimisega on alati probleemid olnud, seega panen oma lahenduse.
Sai siis taas staatori küljekaan maha võetud ning rahulikult asja uuritud. Ja mis selgus oli ülimalt tobe. Pleki kõrv, mis hoiab juhtmeid paigal. See kurinahk oli vibratsiooniga üleval juhtmeisolatsiooni läbi hõõrunud ning selle oli ka pinge keres olemas. Kuna staator on ju tähtühenduses siis selle oli ka kõikidel teistel kaunis sama takistus kere ja staatori otse vahel.
Uued jootmised ning isoleerimised ning praegu laeb. Ampreid pole mõõtnud kuna hetkel korralik tester puudub. See autovidin sigarisüütajas näitab ilusasti laadimist, enne ei näidanud.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Vabandage kui ma väga valesti aru saan aga kas siis laadimist ei pea toimuma, kui ratas käib tühikäigul?
Mõõtsin siin ühte intruderit, otse aku pealt, tühikäigul oli 12.7v ja kui ratas ei käinud, siis samuti 12.7.
Aga kui pöördeid peale väänasin, siis läks ikkagi üle 13. Minuarust peaks ikka rohkem olema.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas ping »

Tavaliselt ei pea kui lisakoormused (esituli) ka lülitatud. Nii suures pöörete vahemikus töötava geneka ehitus oleks mõttetult kallis.
Mu masina manuali järgi hakkab geneka väljundvool esitule pirni tarbitavat voolu ületama ca 1500rpm juures.
Laadimise pinge (pöördeid tõstes) peab ikkagi 13,6V ületama.

Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas Hans »

Piipz kirjutas:

Vabandage kui ma väga valesti aru saan aga kas siis laadimist ei pea toimuma, kui ratas käib tühikäigul?
Mõõtsin siin ühte intruderit, otse aku pealt, tühikäigul oli 12.7v ja kui ratas ei käinud, siis samuti 12.7.
Aga kui pöördeid peale väänasin, siis läks ikkagi üle 13. Minuarust peaks ikka rohkem olema.

Hmz, mul viskab kohe ca 14 peale kui käima panen, ja ei muutu sõltumata pööretest v koormusest :roll:

Hans

V-MAX

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: probleem laadimisega.

Lugemata postitus Postitas joel »

See peaks genekast sõltuma. On nii- ja naasuguseid.

Joel
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”