Bensiin karteris

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Küsimus siis suuremale ringile! Kuidas saab bensiin karterisse ja kas kellelgi on juhtunud sellist asja? :(



Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249
Kasutaja avatar

Veiko
Postitusi: 45
Liitunud: 19 Apr 2008, 09:44
Tsikkel: BMW 1150GS Adventure
Asukoht: Rapla/Tallinn

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas Veiko »

Näiteks pikema käiamise käigus või kui näiteks üks silinder ei tööta.

GSX 600F
BMW 1150GS Adventure
Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas argo »

Äkki rõngad läbi või üldse kinni.Neid saab lahti leotamisega. Või saab silindrisse liiga palju bensiini peale, vigane karburaator või sissepritse. Bensiin saab sinna minna ainult sisselaskest. Silindrite survet oled mõõtnud? Õli vaheta kindlasti ära!

Viimati muutis argo, 24 Mai 2010, 22:53, muudetud 1 kord kokku.

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas franz125 »

hiirepoeg kirjutas:

Küsimus siis suuremale ringile! Kuidas saab bensiin karterisse ja kas kellelgi on juhtunud sellist asja? :(

Kui karpapill siis tõenäoliselt ujukiklapi viga.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Tsikkel töötab ideaalselt nii tühikäigul,kui ka mineku ajal! Küsisin targematelt nõu,öeldi et nõelad ei sulgu ja laseb kogu aeg bensiini peale!Ok võtsin karpad maha ja viisin spetside juurde,öeldi et tehti korda aga tundub et pole ikka!Pole küll kõvasti sõitnud aga tundub et õlitase tõusnud ja näpuvahel õli kahre.

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249
Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas argo »

Võib ka olla pumba membraan õhtal. :roll:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

bensupumba membraan?Mis siis juhtub?

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249
Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas argo »

Pumbal membraan lekib ja tuulutus võib umbes olla ning jooksebki karterisse. Lühikesi otsi tehes mootor jääb külmaks ja bensiin ei aura ära. Võibolla ma eksin, aga see on võimalik :roll:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


rai00
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Nov 2007, 22:37
Asukoht: Pärnu Tallinn

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas rai00 »

Ujuki nõelad ikka.Eriti seistes immitseb bena peale.Hiljuti õnnestus 3 aastat seisnud ratast rem.´a.sellel oli mootor ääreni täis jooksnud..

Mootorrataste müük remont ja hooldus.
http://www.motard.ee/

Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Nõelad on kummist aj spetsialistid ei vahetanud ära ka ,ju siis polnud neis viga!Aga võin uurida pumpa!

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249
Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas argo »

hiirepoeg kirjutas:

spetsialistid ei vahetanud ära ka ,ju siis polnud neis viga!

Äkki oli just nendes "spetsialistides" viga! :mrgreen:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Seda kardan minagi :wack:

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249
Kasutaja avatar

TDM
Postitusi: 349
Liitunud: 28 Juun 2005, 00:55
Tsikkel: TDM 850 3VD, CRF250L, Gas280
Asukoht: Keila

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas TDM »

Tuttava bemmil jooksis ujuki nõela pesa tihendi vahelt ja ujutas üle seistes.
Samas on osadel ka vaakum kraan, kas sealt ei saa joosta?

Ei midagi . . . peale tuule!
Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas argo »

TDM kirjutas:

Samas on osadel ka vaakum kraan, kas sealt ei saa joosta?

Millist/kus vaakumkraani sa mõtled?

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


kawa1100

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas kawa1100 »

Kontrolli mis asendis kraan on! Oli sama juhus eelmine kevad kui olin kraani keeranud keskmisesse asendisse mis pidi olema kevadise käivituse jaoks ja penss oli karteris! Mu rattal ongi vaakum kraan ja sulgeb automaatselt kui mootor seiskub! kontrolli kas ikka sulgeb!

Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas argo »

Peale kraani on ka bensiinipump mis ei tohiks bensiini edasi lasta kui membraan korras. :roll:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Ma korduvalt sellel teemal kirjutanud.
Ei pea ei bensukraan ega ka nõelad. Ja tsikkel on seistes ettepoole kaldu (või siis on selline ratas, kus ka normaaloludes on karpalutid mootori suunas kaldu).
Normaalselt peaks liigne bens ülevoolu kaudu maha jooksma, aga kui masin kaldu, jookseb see hoopis silindrisse, kus see ikka tee läbi rõngapilude karterisse tee leiab.
Olukord enne ei parane, kui kraani korda saad.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

konu
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Juul 2009, 13:58
Tsikkel: GS
Asukoht: Tartumaa

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas konu »

Tsikkelröövli jutt õige. Bens pääseb ujuki nõeltest (või ka nõela pesa tihendi vahelt kui selline asi olemas) läbi, mida ta teha ei tohiks.

Ratastel milledel on nn. vaakumiga töötav bensupump on tõesti võimalus, et bensu ja vaakumi vaheline membraan laseb läbi ja siis pääseb bensiin seda vaakumvoolikutpidi otse karpade alla sisselaskekollektorisse ja sealt lõpuks karterisse. Tean omadest kogemustest :?
Küsijal kasutajas nimetud margil peaks vist aga olema elektriline pump ja see võimalus puudub?
Kõik membraan pumbad (nii vaakum kui elektrilised) peaks minuteada vedelikku pärisuunas läbi laskma, niiet pumba klappide korrasolek selle vea korral rolli ei mängi.


Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Tänud kõigile nõuande eest!Olen nüüd tükimaad targem :wack: !

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249

ikkamina
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Juun 2006, 11:31
Asukoht: Tallinn

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas ikkamina »

Mul benss päirs karterisse veel jõunud ei ole kuid kisub sinna poole.

Nimelt mure selline, panin käima nagu alati, korra läks ja suri välja - rohkem ei lubanud ka. Kapradega GSX-R 750
Vaatan, benssu tilgub - egas midagi, paak üles, õhufiltri korpus maha ja mis seal siis on. Kogu see alune benssu täis + lisaks ka õhufiltri korpus seest benssu täis läinud. Proovisin siis ilma kopsikuta süüte sisse panna - bensupump hakkab kohe uhama nii, et kapradest pritsib joana välja (kõik 4) lisaks voolab veel ka vaakumvoolikust mis õhukorpusesse läheb.

Kust hakata viga otsima, mingi klapp paneb segast? On see mehhaaniline või elektriline viga?

On kellelgil mingeid ideid?


Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Tere!Olen nüüd siin ise seda asja uurinud ja katsetanud igat värki.Tundub olevat sul selline jama et pump nässus.Pump toimib nii,et lööb kindla surve üles ja jääb seda hoidma aga kuna sul uhab kogu aeg siis arvatavasti surve klapp tuksis!Lööb liiga hullu survega ja ei lüli välja ,kui tegelt peaks!Kindel pole.

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249

Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Mul endal nüüd 1000 kilti sõidetud peale puhastamist ja jälle bensiin karteris!Mõistus hakkab lõppema!Võtsin paagi,karpad ja pumba maha ning tegin süsteemi.Ühendasin kõik ära ja lõin pumbaga karpad täis ning surve hoian üleval.Siiani pole ükski nõel veel läbi lasknud!Äkki viga milleski muus peale nõelte!KUS?

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249

ikkamina
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Juun 2006, 11:31
Asukoht: Tallinn

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas ikkamina »

hiirepoeg kirjutas:

Tere!Olen nüüd siin ise seda asja uurinud ja katsetanud igat värki.Tundub olevat sul selline jama et pump nässus.Pump toimib nii,et lööb kindla surve üles ja jääb seda hoidma aga kuna sul uhab kogu aeg siis arvatavasti surve klapp tuksis!Lööb liiga hullu survega ja ei lüli välja ,kui tegelt peaks!Kindel pole.

Kusjuures pump ei jää uhama, vaid lööb surve üles ning siis jääb vait, nii nagu kogu aeg on olnud. Kui surve üleval ja pump vait, siis enam ei purska benssu karpadest välja. Kohe ei tohiks ju karpadesse midagi jõuda, alles siis kui vaakumklapp avatakse saab bensupumbast bensiin edasi minna karpadesse? Või olen ma valesti aru millestki saanud (togi)


Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

No siis on teine lugu kui pump seisma jääb,sain aru et pump ei jää seisma ainult uhab!

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Bensupumbaga süsteemist midagi teadmata, on siiski küsimus: on see ikka nii, et pump vahepeal seisma jääb? Siis peab ta ju kogu aeg tõmblema, käima, seisma. Lihtsam ja loogilisem ja töökindlam süsteem on ikkagi, et pump uhab kogu aeg ja tal on surveklapp, mis teatud surveni (õieti vastusurve puudumiseni olukorras, kus nõelad bensu karpasse lasevad) laseb pumbatava bensiini karpadesse ja selle surve ületamisel (karpa nõelad sulgevad düüsid) sulgub ning suunab bensu tagasivoolu.
Sel juhul võikski probleem olla selles klapis.
Kui üksik karpanõel läbi laseb, võib olla küsimus ka ujuki telje kinnikiilumises (mis vahel minu ratast kimbutab).

Vabandust muidugi, kui mu jutt pumba osas puhta jama on.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

ikkamina
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Juun 2006, 11:31
Asukoht: Tallinn

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas ikkamina »

Tsikkelröövel kirjutas:

Bensupumbaga süsteemist midagi teadmata, on siiski küsimus: on see ikka nii, et pump vahepeal seisma jääb? Siis peab ta ju kogu aeg tõmblema, käima, seisma. Lihtsam ja loogilisem ja töökindlam süsteem on ikkagi, et pump uhab kogu aeg ja tal on surveklapp, mis teatud surveni (õieti vastusurve puudumiseni olukorras, kus nõelad bensu karpasse lasevad) laseb pumbatava bensiini karpadesse ja selle surve ületamisel (karpa nõelad sulgevad düüsid) sulgub ning suunab bensu tagasivoolu.
Sel juhul võikski probleem olla selles klapis.
Kui üksik karpanõel läbi laseb, võib olla küsimus ka ujuki telje kinnikiilumises (mis vahel minu ratast kimbutab).

Vabandust muidugi, kui mu jutt pumba osas puhta jama on.

Ma ei tea kuidas pump sõidu aeg käitub, ei kuule sest tema poolt tehtav hääl on kordades vaiksem kui tsikli enda müra. Kuid süüte sisse keeramisel on küll nii, et pump hakkab undama, 3-4sek ja siis jääb vait - täpselt nii nagu manualis kirjeldatud. Kuid paagist ei tohiks enne minna benss edasi kui mootor pole ringi käima hakanud ja vaakumiga vaakumklapi lahti teinud, et benss karpadesse saaks. Mul tuleb hetkel koheselt mingi osa benssu kapradesse ja kuna sinna ära ei mahu, siis ajab igalepoole veel kuhu võimalik. Täna võtan pumba ja selle vaakumklapi lahti ning vaatan mis seal sees head on!

Edit: Võtsin selle vaakumklapi lahti, seest puhas, kõik töötas, tihendid korras ja peavad (välja ei imitse) kuid bensiini kinni ei pea :wack:
Nii kui süüdet annad hakkab ka benss voolama. Kuid täpselt ei ole aru saanud kuidas pump toimib, rõhu peale ta ei reageeri minu arust, võtsin ka pumba täitsa välja ning pani kuivalt korra käima - täpselt sama aeg (mis paagis, bensu sees) suriseb ning siis jääb vait.
Siis kui panin vaakumklapi jäigalt, ilma vedruta, seibidega kinnisesse asendisse, siis ei tulnud tilkagi läbi.
2 võimalikku varianti seega:
1) kas vedru väsis ära äkki (ühel päeval suudab survet avaldada, järmisel enam mitte)
2) bensupump hakkas järsku palju suuremat survet tootma ning see vaakumklapi vedru ei pea pingele vastu ning laseb läbi.

Minule ei tundu kumbki variant loogiline (togi)


Teema algataja
hiirepoeg
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Jaan 2010, 17:12
Tsikkel: 2*Honda vfr 750f

Re: Bensiin karteris

Lugemata postitus Postitas hiirepoeg »

Ei tia,mulle jääb ikka see kogu jama segaseks!Mul puudub selline asi nagu tagasivool.Niikui süüdet annab hakkab pump lööma,lööb oma teatud surveni ära ja jääb seisma,vool aga on pidevalt peal.Ja kui bensu tarbimine taha tuleb hakkab pump uhama ja hoiab kogu aeg sama survet olenemata milline tarbimine on!Segane värk aga nii peab ta toimima,vist :wack:

Teostan töid 22T roomikekskavaatoriga: kaevandamine, planeerimine, trassid jne. Info tel. 5251249
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”