yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Terekest, kuna kevad tulemas ja rattal eelmisel suvel 3käiguga probleemid tekkisid, siis otsustasin ise hakata otsast nokitsema. (ilmselt 3käigu hammakad taastamisse annan, aga ennem neile vaja ligi pääseda :lol: )
Pilt siis ka esimese tööpäeva õhtuks http://static2.album.ee/files/986/78/or ... 7_auCW.jpg

Esimene väike "kala" tekkis juba alguses, kui asjata siduri õlivooliku alt lahti lasin.. ketiruumi saamiseks kaane maha võtsin, selgus et oleks võinud ju se õlivoolik külge jääda, pärast pole õhutamist jne..

Tore oleks, kui mõni veel siin hoiataks ja juhiks tähelepanu olulistele assjadele, millele tähelepanu pöörata mootori lahti võtmisel..

Täna jäi töö pooleli korraliku 6-se kuuskandi puudumisel, poldid mis paistavad piduripedaali otsas ja hoiavad seda mootori alt-ette minevaid metall kanttorusi kinni, need nii kinni, et 2 võtit kõveraks väänasin.. Muidu ülejäänud poldid, voolikud ja juhtmed lahti lastud.

Ettetänud!

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

nark
Postitusi: 99
Liitunud: 24 Okt 2005, 12:48
Tsikkel: GSXXXR
Asukoht: viljandi

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas nark »

Ära torma nende raudadega seal all, las olla. kisu enne kõik karpad ja juhtmed ära.
Vee saad välja lasta veepumba kõige alumisest poldist. midagi müstilist hetkel ei meenu mis seal ette tulla võib :D
ja tihendid osta kindlasti siis kõik uued kui kokku hakkad panema... :wink:


Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Kõik juhtmed, trossid lasin lahti radika võtsin maha, vesi välja lastud, Arvasin, et karpad võivad peale jääda, mis neist üldse ära võtta, või jäävad silindri poltidele ette?

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

nark
Postitusi: 99
Liitunud: 24 Okt 2005, 12:48
Tsikkel: GSXXXR
Asukoht: viljandi

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas nark »

tiit001 kirjutas:

Kõik juhtmed, trossid lasin lahti radika võtsin maha, vesi välja lastud, Arvasin, et karpad võivad peale jääda, mis neist üldse ära võtta, või jäävad silindri poltidele ette?

Ei vaadanud enne pilti väga süvenenult...
Kui nüüd meenutan siis vist ei jäänud nad ette küll kuhugi. Ma võtsin nad maha ikkagi, aga tee sina teistmoodi :D
edu!

Kasutaja avatar

tnacc
Postitusi: 409
Liitunud: 07 Nov 2007, 14:35
Tsikkel: Can-am Outlander 800
Asukoht: saaremaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tnacc »

http://bike.motors24.ee/vehicles/295210 ... &sort=paid

kui juba hingega asja kallale asusid, võta siis kuulutus ka maha :bsmile:

Planeeta korvis sündinud

Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Kuulutuses korrektuurid tehtud :bsmile: Kuigi kahtlen juba et teda kevadal müüa raatsin..

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

Prii
Postitusi: 170
Liitunud: 10 Nov 2005, 16:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 7 korda

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas Prii »

nark kirjutas:

Kui nüüd meenutan siis vist ei jäänud nad ette küll kuhugi...

Ma ei tea, kas FZR1000-l on süütepooli hoidikud ilusasti karburaatorikaante lähedal, kuid YZF-il õnnestus kunagi üks kaas ära lõhkuda selle vastu.

Braap..


Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Kui süütepool on see millest küünlajuhtmed tulevad siis se vidin hoopiski esitule lähedal siduri lingi all..

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas speedvana »

selles videos on episood kuidas käib R1 kk. remont, ratas külili ja mõned hetked pusimist ja tuld :bsmile:
http://www.youtube.com/watch?v=iITomfFclpM
süütpoolid ei ole kindlasti sidurlingi all

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ei te, kuidas tonnisel Yamahal on aga Yamu insenerid olid TDM'i konstrueerides nii kavalad, et kui soovisid mootorit pooleks võtta siis pidid ka silindri maha võtma-2 poltti olid silindri all :wack:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas speedvana »

Tiit001, kas manuaal on ikka olemas, sellest on palju abi :bsmile:

Kasutaja avatar

nark
Postitusi: 99
Liitunud: 24 Okt 2005, 12:48
Tsikkel: GSXXXR
Asukoht: viljandi

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas nark »

ants01 kirjutas:

Ei te, kuidas tonnisel Yamahal on aga Yamu insenerid olid TDM'i konstrueerides nii kavalad, et kui soovisid mootorit pooleks võtta siis pidid ka silindri maha võtma-2 poltti olid silindri all :wack:

edu

jah. tonnisel samuti!


Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Oot selle silindri all mõtlete ikka seda tervet silindrit, koos silindri peaga, või tuleb silindri pea kah eraldi maha võtta?

Pole mul mingeid manuaale, kunagi olen lammutanud v50, pannoonia, moskva ja 175 voshoodi mootoreid, arvan et väike kogemus on olemas :lol:
Tegelt keegi hää inimene võiks miski manuaali lingi siia copida :bsmile:

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

tnacc
Postitusi: 409
Liitunud: 07 Nov 2007, 14:35
Tsikkel: Can-am Outlander 800
Asukoht: saaremaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tnacc »

tiit001 kirjutas:

Oot selle silindri all mõtlete ikka seda tervet silindrit, koos silindri peaga, või tuleb silindri pea kah eraldi maha võtta?

Pole mul mingeid manuaale, kunagi olen lammutanud v50, pannoonia, moskva ja 175 voshoodi mootoreid, arvan et väike kogemus on olemas :lol:

Kui tahad plokikaant koos silindritega maha võtta, siis pead rihma või keti või misiganes läbi lõikama :mrgreen:
ikka kaan enne maha jne. :bsmile:

Planeeta korvis sündinud

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Ma ikka imestan, pimesi võetakse remont ette? See pole mingi jawa ega iz, ja sealgi oli mootori kokkupanemisel raamat ees!
Seda japse intuitiivselt ei lammuta, rääkimatta kokku panemisest!
Manual ikka ette ja näpugga järgi ajada.
Arvat et käigukastini jõuda tuleb mootor pooleks teha, st mootor täiesti juppideks. Kui juba mootor lahti, tasub ehk kõik muu ka korda teha?

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

monster1
Postitusi: 99
Liitunud: 22 Okt 2009, 20:07
Tsikkel: Suzuki gsxr, gsxf jne.
Asukoht: Võru

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas monster1 »

Mees teab mis mees teeb, edu aretamisel, eks elu õpetab! :D

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas 426f »

las harutab lahti ettevaatlikult ja ilma kirve ja suure haamrita,lume sulamiseni aega palju ja mootorit jõuab selle ajaga 10x kokku-lahti võtta,ratas saab kohe teise olemise kui ise oma kätega mootorit tehtud :bsmile:

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

matcho
Postitusi: 255
Liitunud: 27 Veebr 2007, 21:37
Tsikkel: hetkel rattatu

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas matcho »

eks ta kindlasti on tehtav , aga iseasi on see muidugi kui kaua se kõik aega võtab :D

parem kaks politseid ees kui üks taga ....

Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Võtab aega mis võtab, ega ma seda vägisi tee, ikka väike huvi ja eneseteostuse moment kah asjal sees..Esmane asi on jõuda 3käigu kulunud hammakateni!

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473

rolller
Postitusi: 154
Liitunud: 14 Mär 2007, 16:02
Tsikkel: TT600R
Asukoht: võru

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas rolller »

varu endale piisavalt topse poltide jaoks. Mina panin poldid/jupid mingi süsteemi järgi eraldi kilekottidesse ja kirjutasin peale kuhu lähvad. Nädala pärast ei mäleta enam midagi, mis kuhu läks. edu! :bsmile:

Kasutaja avatar

nark
Postitusi: 99
Liitunud: 24 Okt 2005, 12:48
Tsikkel: GSXXXR
Asukoht: viljandi

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas nark »

http://cgi.ebay.co.uk/Haynes-Manual-Yam ... 1701wt_905

no see ei ole ju nüüd nii kallis.
ära too paralleele vene rataste remondist. süsteem võib veidi sarnane olla aga ma olen üsna kindel ,et sa ei suuda pärast õigesti näiteks käigufiksaatoritki tagasi panna, mis jõuga sa pead pärast siduri poldid kinni keerama või mis iganes...


Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

nii, mootor maas, karpad, starter,genekas,alt õlivann ja sidurikaan maas, väike küs oleks et kas või kuidas jahutus vee ringlus labad maha käivad? Selle korpus kuidagi loksub ja juhtmed selle all, millele tahaks ligi saada?
Vaatasin ümber silindri ja kenasti iga 5cm järel polt paistis, kas 100prossa kindel et silindrite all ka kinnituspolte? Et ikka vaja silindrid maha võtta?
Kuna mul korralikud kruvikad tööjuures ja siinsete nässidega neid vända otstes olevaid kolme kruviga kaani kätte ei saand siis jätkan üritusega vb nädala keskel mõnel õhtul..

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473

Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

siiski üritus jätkub täna, sain kruvika. Ja seda sain ka teada, et silindreid maha pole vaja v6tta

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas AVarik »

Oma kogemusest võin öelda et telli kohe hayensi manual ära.
Selleks ajaks kui kokku hakkad panema on manual kohal ja saad järge ajada näpuga juba


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Mees teab mida mees teeb :) Küll sügab kukalt pisut kui vaatab et peale kokkupanekut mõned poldid seibid vms üle :D

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

täna kaua aega jännata kahjuks ei saandki, aga kõik poldid on käes, proovisin teda juba vaikselt lahti koputada, tagurpidi tõmbasin rihmadega rippu et raskem osa ise juba äkki tahab alla kukkuda.. Aga ei piuksugi? Tähik ja sidurikorv tegelt ka veel küljes, ilmselt sinna se koer maetud on..

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

Prii
Postitusi: 170
Liitunud: 10 Nov 2005, 16:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 7 korda

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas Prii »

tiit001 kirjutas:

Ja seda sain ka teada, et silindreid maha pole vaja v6tta

Said seda teiste endiste mopi-remontijate käest teada?. Ma võin sulle saladuse avaldada. Nad valetasid :D Kui sa manuaali ei taha/suuda/viitsi otsida, siis leia netist varuosakataloog (neid on ikka kümneid) ja vaata sealt pilte. Vähemalt saad äkki mootori siseehitusest mingitki aimu.. Sa peaksid ju teadma, et enne ikka projekteerimine ja siis ehitamine. Või teed sa mööblit vastupidi?

Braap..


Teema algataja
tiit001
Postitusi: 149
Liitunud: 21 Apr 2008, 17:35
Asukoht: harjumaa

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Prii sa viska hädalisele üks prinditav link, kus näha et seal peidus olevate poltide tõttu silindrid tuleb maha võtta, kui käigukastile ligi tahta..
Ma seda manuaali ei taha/suuda/viitsi otsida tõesti veel jah, siiamaani võtan seda assja huviga ja mõnuga. Ratas veeres tehasest 23a tagasi, kes teab palju aega ennem seda mootorit juba toodeti, mis ulmet seal olla saab?..

Seda viimast lauset ei kommenteeri, ei taha teemast kõrvale kalduda, kuigi võiks su upsakust veidi taltsutada..

Tegelen mööbli projekteerimise, tootmise ja paigaldusega (köögid, garderoobid, trepid, vannitoad, elutoamööbel, kontori ja laevasisustus jne..), Mõned pildid siis mu eraalbumist kah: http://album.ee/album/361287/50088473
Kasutaja avatar

nark
Postitusi: 99
Liitunud: 24 Okt 2005, 12:48
Tsikkel: GSXXXR
Asukoht: viljandi

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas nark »

sa võiksid hoopis lugeda mida ma eelmisel lehel kirjutasin, oled päris rumala mulje juba jätnud oma põikpäisusega...
sa võid sinna tagurpidi keeratud mootorile laeva ankru ka veel otsa riputada, aga ta ei tule enne kui sa silindri alt ka polid lahti keerad.
no kurat, mees, mul on sama ratas mis sul ja ma olen seda mootorit poolitanud ja sa ikka ignoreerid mu kirjutatut. :D

edu.

Kasutaja avatar

margus187
Postitusi: 28
Liitunud: 02 Aug 2007, 20:07
Tsikkel: DR BIG 800S
Asukoht: Jõgeva
Tänanud: 1 kord

Re: yam FZR 1000 88a käigukasti ise remontima

Lugemata postitus Postitas margus187 »

Äkki on väheke abi :

http://www.manualedereparatie.info/manu ... e.info.zip

Parimat, Margus! :bsmile:

Honda Camino PA50 - Honda MT5 -Suzuki TS70X - Wolf 200cc - STM 200 SX - MZ 125 SM - Yamaha XT350 - Suzuki DR BIG 800S
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”