Mootorratta tehnoülevaatus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas sang »

Peterburi teel on üks ülevaatuspunkt, kuhu tsikliga ette keerates oli ülevaataja enne uksest väljas kui jõudsin mootorigi välja lülitada ja käsi pikalt ees: "Anna tehn pass siia!". Kui küsisin, et kas tulesid või midagi kah näitan, siis ta arvas, et võid ju näidata, kui tahad. Kõik ülejäänu oli vaid vormistamine.

Samas, kuuldavasti samad mehed nussivad veokate ülevaatusega nii et silmad märjad, loevad iga tuleklaasi pealt tähistust jne. Nii et mine võta kinni.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

tänud vihje eest ;)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Soodsaim koht peaks endiselt Maitene Laki tänaval olema (10€). Ka suht vormistamise küsimus tavaliselt olnud, aga mölast ja tuledest on nad teadlikud, niiet minul tõenäoliselt tuttav nägu boonuseks 8) . Xenonitest neil kodulehel tore jutt ka.
http://maitene.ee/


Teema algataja
Reino

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Reino »

Kui on nüüd mõeldud seda kohta sealt Betooni tänava kandis Peterburi mntl, siis mul eelmine kord otsiti pikalt summuti tähiseid ja mõõdeti dB. Noomiti, aga ära vormistati:)

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas sang »

Vist ei olnud Betooni tänavaval, nõks edasi sealt. Tee pealt paistab suur sinine hall, tänavajoonest tagapool, mingi plats on veel ees. Aadressi ei mäleta, aga detsibelle pole keegi mõõtnud ega otsinud viimase paari aasta jooksul umbes nelja-viie erineva külastuse jooksul.

Kasutaja avatar

ilmar_n
Postitusi: 23
Liitunud: 13 Juul 2008, 18:28
Tsikkel: Kawasaki Z750

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas ilmar_n »

Sai täna käidud ülevaatust tegemas.
Selline koht nagu Tehnokonsult, Kadaka tee 1, Tallinnas.
Väga mõnus ja lihtne. Arvasin, et sportsumpa (paigaldatud selleks aastaks db-killer ka, püsivalt) pärast saan kriitikat aga kõik oli ok.
Soovitan.
:bsmile:

Life is a bitch and so are YOU!
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Keegi teab, kus tartus odavamad kohad on ?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Teema algataja
Allanpoiss22

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Allanpoiss22 »

Tere klubilised!

Pilt

Käisin täna rattaga tehnoülevaatusel sellises kohas nagu Profdiagnostik (Ehitajate tee 116, Tallinn). Seal tore seltskond! Enne ülevaatust korjasin muidugi kõik kohvrid ja muu antud juhul ebavajaliku (paagikott) küljest ära, et vähem jamamist oleks (vb hakatakse küsima sertifikaate vms). Alati tasub enne minekut internetis aeg broneerida, siis saab tavahinnast (19€) 6€ alla, ehk siis 13€-ga. Härra küsis kohe tehnilist passi. Ütles, et lähme vaatame VIN-koodi. Viskas korra pilgu peale, siis ütles, et pane käima. Mootor käivitus poolest pöördest..aga summuti kohta mainis, et natuke karmi häält teeb..ise gaasitas seal veits enda lõbuks! :D
Järgmisena kontrolliti tulesid: suunad, gabariidid, pidurituli. Ja oligi kõik. Härrasmees kutsus pabereid täitma. Eelmine ülevaatus lõppes 05.2011 ja mees mainis, et kohtume uuesti 06.2012! :) Igatahes soovitan soojalt seda kohta Tallinnas: http://www.tehnoulevaatus.ee/ . Töö kiire, sõbralik, korralik ja ei norita igasuguste pisiasjade pärast!
Tänan tähelepanu eest! ;)

Allan

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Käisin http://www.maitene.ee/
Töö kiire ja korralik ning hind ainult 10 euri. Aega läks paari tubaka jagu koos ootamisega, midagi broneerida seal reeglina pole vaja.
Xenon tuli oli ülevaatuse ajal ees. Ei taha nüüd hoobelda, kuna Maitene mehed võivad vabalt sedasama teksti siin lugeda, vaid lihtsalt kas ei pandud tähele (ma ju ei küsinud) või pole lihstalt vahet.
Tublid mehed.

Siin kohal tervitan ka turbodislaga skoda meest, kellel mootor sealsamas punktis samal ajal lihtsalt kokku jooksis.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

See maitene koht on minu jaoks pisut kahtlase väärtusega koht. Mingi ajani oli väga ok - mehed näitasid ilusti vead ära ja suhtlesid normaalselt. Mingist hetkest kui 1 meestest ära läks ja jäi see, kellele telekas meeldib eputada, läks asi üle käte. Tüüp ajas oma nina nii püsti ja tegi ennast nii tähtsaks, nagu oleks mingi tehnikajumalaga tegemist. Õnneks vaba valik kuhu minna ja tagasi pole ma sinna enam läinud.

See diisli kokku laskmine ülevaatusel on tegelikult haige - väidetavalt on meil diislite hetgaaside normid võrdsed tehasest tulnud UUE auto omadega (tüübikinnituse normid) ja selle mõõtmise metoodika.. no ei kannata kriitikat minu arvates. Kunagi nõudsid osad punktid isegi allkirja, et kui testi käigus mootor kotti lastakse siis pole nemad süüdi. A kes on?

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

siil_udus kirjutas:

See maitene koht on minu jaoks pisut kahtlase väärtusega koht. Mingi ajani oli väga ok - mehed näitasid ilusti vead ära ja suhtlesid normaalselt. Mingist hetkest kui 1 meestest ära läks ja jäi see, kellele telekas meeldib eputada, läks asi üle käte. Tüüp ajas oma nina nii püsti ja tegi ennast nii tähtsaks, nagu oleks mingi tehnikajumalaga tegemist. Õnneks vaba valik kuhu minna ja tagasi pole ma sinna enam läinud.

See diisli kokku laskmine ülevaatusel on tegelikult haige - väidetavalt on meil diislite hetgaaside normid võrdsed tehasest tulnud UUE auto omadega (tüübikinnituse normid) ja selle mõõtmise metoodika.. no ei kannata kriitikat minu arvates. Kunagi nõudsid osad punktid isegi allkirja, et kui testi käigus mootor kotti lastakse siis pole nemad süüdi. A kes on?

Rääkides diisel autodest, siis just viimasel ajal olen taha toppama jäänud diisel autodele ja no ma ei tea, see pole normaalne mis sealt tagant välja tuleb.
Ühe vana audi taga olin nagu siil udus. See paar sekundit mis ma seal olin võtsin hoo maha, läkastasin suuremad mootori tükid kopsust välja ja pöörasin suvalisele teele.
Vahel tahaks küll küsida, et kust Sa ülevaatuse said omale, sest auto tagant tuleb ikka sellist tummist musta suitsu, et napilt lõika noaga teed omale.


Teema algataja
mart211

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas mart211 »

siil_udus kirjutas:

See maitene koht on minu jaoks pisut kahtlase väärtusega koht. Mingi ajani oli väga ok - mehed näitasid ilusti vead ära ja suhtlesid normaalselt. Mingist hetkest kui 1 meestest ära läks ja jäi see, kellele telekas meeldib eputada, läks asi üle käte. Tüüp ajas oma nina nii püsti ja tegi ennast nii tähtsaks, nagu oleks mingi tehnikajumalaga tegemist. Õnneks vaba valik kuhu minna ja tagasi pole ma sinna enam läinud.

See diisli kokku laskmine ülevaatusel on tegelikult haige - väidetavalt on meil diislite hetgaaside normid võrdsed tehasest tulnud UUE auto omadega (tüübikinnituse normid) ja selle mõõtmise metoodika.. no ei kannata kriitikat minu arvates. Kunagi nõudsid osad punktid isegi allkirja, et kui testi käigus mootor kotti lastakse siis pole nemad süüdi. A kes on?

Sõidad 5 aastat tsikliga, müüd maha ja uus omanik sõidab kodupoole ning mootor jookseb kotti. Kes on süüdi, kes mootori ära väsitas?

Kasutaja avatar

Christina
Postitusi: 65
Liitunud: 12 Apr 2007, 10:32
Tsikkel: Kawasaki ER6N
Asukoht: Tallinn

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Christina »

Käidud eile Amservis Pärnu mnt-l ülevaatuspunktis. Tuled-viled ja raaminumber vaadati üle. Kiirelt ja mõistliku hinnaga 14 euri.
Loomulikul oli mul kõik ka päriselt korras ;)

Kawasaki

siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

mart211 kirjutas:

Sõidad 5 aastat tsikliga, müüd maha ja uus omanik sõidab kodupoole ning mootor jookseb kotti. Kes on süüdi, kes mootori ära väsitas?

Seda küll, aga milline diisliomanik laseb ja hoiab pöördeid piirajas nagu seda ülevaatusel tehakse? Ma ütleks, et see osa ülevaatusest on ebanormaalne.

Mis tänaval autode tahmamisse puutub, siis ülevaatuse ajaks on väga kerge näite normi ajada vaatamata sellele, et auto on igapäevaselt tõeline tahmakoll. Kilomeeter-paar enne ÜV punkkti üle keskmise pööretega sõita ja ma pole näinud veel diislit (isegi vanad oopeli rondid) mis selle peale näitudega ülevaatuselt läbi ei läheks. Samas mu 2001 PD diisel on kütuse suhtes nii peps, et ühe paagitäiega kaob teine auto peeglist vaadates musta pilve sisse ära ja samas järgmise paagitäiega on elu ilus jälle.. Olgugi et ainult Statist tangin :roll:

Tsikliga ülevaatusest kogemus eelmisest aastast kus käidi ümber 2007 aasta XT (LS seal 3000kmk kanti) ja vaadati et see nii uus ratas ja siin pole midagi üle vaadata :) Ja ega tegelikult polnud ka, sest seda ratast hoitakse paremini kui naist..

Viimati muutis siil_udus, 07 Juun 2011, 11:07, muudetud 2 korda kokku.

Teema algataja
mart211

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Mina ei ole oma silmaga veel näinud, et ülevaatusel diisel autol piirajasse pöörded aetakse. Kui nii tehakse, siis pole asi kindlasti õige. CO'd mõõdetakse ikka kindlate pöörete juurest, mitte nii palju kui auto välja annab. Enne ülevaatust ajasin mina diislil ikka lõõrid puhtaks ja kuna tegu oli veel turbodiisliga, siis öeldi et maad on küll ja veel, et läbi saaks. Pigem on ebapädevad ülevaatajad kuskil kokku kogunenud.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Aetakse aetakse nii, mis ludiseb. Isegi kaks korda jutti lasti. Kogemused enda diisliga. Süda tilgub verd seda nähes ja kuuldes.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mis puutub diisli kokkulaskmisesse, siis olin seal kõrval, pöördeid oli 4000 ringis, ei olnud põhjas. midagi pidi sellel turbopuhuril juba enne viga olema.

kuigi jah... mis puutub enda eelmisesse tsiklisse, siis käisin kunagi sellega Tulika ülevaatuses. Mootor käis veel, tuli onu torkima mu gaasirutskat natuke. Sellepeale keerasin rutskat ise, vajutasin vasakut jalga, vabastasin siduri ja jätsin ta kaugeneva plärina kätte. No ega ikka ei puutu küll mu ratast :lol:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas mella »

Et nagu mismõttes? Läksid ülevaatusele või niisama eputama sinna?
Ülevaatuse käigu minuteada peab ülevaataja tegema proovisõidu ja ma tahaks näha, kuidas sa tal seda käsed seisva mootoriga teha :D

Piipz kirjutas:

kuigi jah... mis puutub enda eelmisesse tsiklisse, siis käisin kunagi sellega Tulika ülevaatuses. Mootor käis veel, tuli onu torkima mu gaasirutskat natuke. Sellepeale keerasin rutskat ise, vajutasin vasakut jalga, vabastasin siduri ja jätsin ta kaugeneva plärina kätte. No ega ikka ei puutu küll mu ratast :lol:


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas koi »

Kas, Mella, annad alati oma tsiklit ruunata ülevaatusel?
Ma ei kujuta küll ette, kes seal peaks olema, et ma oma tsiklit annaks retsida.
Iga mees veeregu oma ratastel ikka!

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

rai00
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Nov 2007, 22:37
Asukoht: Pärnu Tallinn

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas rai00 »

koi kirjutas:

Kas, Mella, annad alati oma tsiklit ruunata ülevaatusel?
Ma ei kujuta küll ette, kes seal peaks olema, et ma oma tsiklit annaks retsida.
Iga mees veeregu oma ratastel ikka!

Tehnilise ülevaatuse käigus PEAB omanik andma oma ratta ülevaatajale, kes siis sõidab sellega ringi. Sooritab pidurdamise jms...
Tõenäoliselt, kui see teema siin kaua üleval on, siis igalpool ka nii varsti tehakse... :?

Mootorrataste müük remont ja hooldus.
http://www.motard.ee/
Kasutaja avatar

kraut
Postitusi: 228
Liitunud: 09 Juun 2007, 10:53
Tsikkel: XT660Z
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas kraut »

ilmar_n kirjutas:

Sai täna käidud ülevaatust tegemas.
Selline koht nagu Tehnokonsult, Kadaka tee 1, Tallinnas.
Väga mõnus ja lihtne.

Selle info põhjal minagi täna seal käisin ja kinnitan positiivseid kogemusi!

Pilt
Kasutaja avatar

alari83
Postitusi: 39
Liitunud: 29 Nov 2010, 14:46
Tsikkel: Aprillia RSV1000R
Asukoht: Saaremaa-Tallinn

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas alari83 »

Väike näide siis riigiteatajast:
Kood 404. Üldnõuded L kategooria sõiduki piduritele
Nõuded: 1) L3e ja L4e kategooria sõidukil peab olema kaks iseseisvat sõidupiduri süsteemi, millest vähemalt üks peab toimima esirattale ja teine tagarattale. Kui L4e kategooria sõidukil need süsteemid ei taga nõutavat pidurdustõhusust, peab külghaagise rattal olema pidur;
2) L5e ja L7e kategooria sõidukil peab olema:
a) jalaga juhitav sõidupidur, mis peab toimima kõikidele ratastele;
b) seisupidur, mis peab toimima vähemalt ühe telje ratastele;
c) rikkepidur, milleks võib olla seisupidur.
Sõidupiduri ja seisupiduri juhtimisseadmed peavad olema teineteisest sõltumatud.
3) piduriseadmed peavad toimima ratastega püsivalt ühendatud pidurduspindadele;
4) alates 1. jaanuarist 1998. a esmakordselt kasutusele võetud L kategooria sõidukite pidurid peavad vastama E-reegli nr 78 või direktiivi 93/14/EMÜ nõuetele.
Kontrollimine: 1) TÜ – vaatluse ja proovisõiduga;
2) TK ja TJV katsetustel vastavalt E-reegli nr 78/02 või direktiivi 93/14/EMÜ (paranduste direktiiv 2006/27/EÜ) metoodikale.

Kasutaja avatar

Cyberdyne
Postitusi: 402
Liitunud: 02 Dets 2005, 04:49
Tsikkel: Yamaha XT 660 X
Asukoht: Tabasalu/Harkujärve/Saaremaa
Kontakt:

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Cyberdyne »

Kuidas sa 10 euroga said, hinnakirjas ju 15 eurot? Vanasti oli jah kõige odavam ülevaatus Tallinnas, ainult 150kr.

Piipz kirjutas:

Käisin http://www.maitene.ee/
Töö kiire ja korralik ning hind ainult 10 euri. Aega läks paari tubaka jagu koos ootamisega, midagi broneerida seal reeglina pole vaja.
Xenon tuli oli ülevaatuse ajal ees. Ei taha nüüd hoobelda, kuna Maitene mehed võivad vabalt sedasama teksti siin lugeda, vaid lihtsalt kas ei pandud tähele (ma ju ei küsinud) või pole lihstalt vahet.
Tublid mehed.

Siin kohal tervitan ka turbodislaga skoda meest, kellel mootor sealsamas punktis samal ajal lihtsalt kokku jooksis.

Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Muide proovisõidu tõttu peab ka ülevaatajal olema reaalselt A katt, muud mehed ei või tsiklit vaadata.

Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas argoa »

Andrez kirjutas:

Muide proovisõidu tõttu peab ka ülevaatajal olema reaalselt A katt, muud mehed ei või tsiklit vaadata.

Võivad vaadata, aga see ei loe ;)

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom

kilx
Postitusi: 87
Liitunud: 02 Juul 2009, 00:08

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas kilx »

Aprillis viisin maitenesse nende jaoks aasta esimese tsikli. Rahuliku proovisõidu tegin ise sealsamas platsil/teeotsal, näitasin, et pidurdab küll ja ülemäära ei lärma. Lisaks näitasin, et tuled töötavad. Oli 10€ eur, kui mälu ei peta.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas koi »

Päris huvitav oleks teada, kui paljud annaksid oma tsikli ülevaatajale proovisõiduks?
Sõidu käigus lohistab siis tagapiduriga ja pidurdab esipiduriga tsikli üle nipli, või laseb niisama korraks esiratta alt :wack:
Saab sadulasse ainult juhul,kui paneb raha mulle peopeale, vastavalt tsikli maksumusele!
Või arvate, et kõik ülevaatajad saavad hakkama sõiduga säärekast superbaigini?
Ja kroomimehed lasevad oma tsikliga suvalisel jussil hullata?

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Droit du seigneur

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kle mella ära klähvi. kelle poolt sa oled nüüd (togi)
a) ükski kord pole ükski ülevaatus minult sõita küsinud.
b) kui hakkab, siis on mul veel esialgu võimalus valida ülevaatuspunkte.
c) pidurite toimimist näeb ta kõrvaltvaatajana ka.
d) kirjutamata seadus on parem seadus kui päris seadus :wink: kusjuures ma ikkagi ei loe välja, et proovisõitu peab ülevaataja tegema :P no ei anna oma ratast ja kõik :nono: mitte midagi siin ilmas ei PEA. proovisõidu teen ikkagi mina ise. kui tahab, istub taga või vaatab kõrvalt. krt mida tal seal veel peale pidurite kontrollimise ja niisama kõvatamise teha on? Kõike on kõrvalt näha. Autoga ei käida ju ka ringi sõitmas.
Kohapeal seistes näeb ta ära kõik tava ja suunatuled, pidurikettad, rehvid, amordid, laagriloksud jms (lisaks veel sadulakatte, värvi, sportsummuti logo, sportkleepsud). Mida see proovisõit annab või tõestab talle? Kuidas ma saan feikida pidurdamist, kui ma ise sõidan? Miks autodele on stend ja motikatele pole? Las seisab kohapeal ja pidurdab kuskil rullide vahel, mitte ei katku sellega mööda tänavat ringi.
e) keera gaasi, kui tahad, aga ütle ka, et mis sul plaanis ning ära kruti kohapeal niisama piirajasse (polnud ju veel ülevaatust alustatudki).

Ma ei ole mingi kõva mees ja seaduserikkuja ja sellega ka halva eeskuju näitaja aga kuskil on piir. Vanal ajal olid ka sellised seadused, et mingi a la külavanem võis esimesel ööl peale abielu su naist n*kkuda, siis oli alles sinu kord. Mingites kivifoorumites käis su vaarisa ka seletamas, et "mismõttes ei andnud?". http://en.wikipedia.org/wiki/Droit_du_seigneur

cyberdyne - ikka täitsa 10€ on praegu

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Andrez kirjutas:

Muide proovisõidu tõttu peab ka ülevaatajal olema reaalselt A katt, muud mehed ei või tsiklit vaadata.

Saaremaal Metra Autokeskuses just nii ka oli. Ülevaataja tuli välja ja ütles, et kutsub A kati ülevaataja kohale, ta ei tohi teha, kuna A kat. puudub. Teine tegelane tuli kohale, vaatasime koos tuled-viled üle ja tegi siis reaalse sõiduga pidurite testi. Vast 15m sõitis. Mina küll selles probleemi ei näe, et nad nii seda testivad :roll: Kusjuures sealsamas nad ka sõidukitega õuest ise garaazhi kontrolliks sõidavad. Ei näe samuti probleemi.

SERTÃO

discgolfar
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Aug 2008, 13:57
Tsikkel: Honda VFR 750

Re: Mootorratta tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas discgolfar »

tere, keegi oskab soovitada, kus Tartus kõige odavam ülevaatuspunkt on?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”