BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

Maadlen juba teist aastat tühikäigupööretega BMW (F650GS 2002a), mootori töö ebaühtlane ja tühikäigul turtsub. Käivitub hästi. Vahetatud kolvirõngad, tihendid, kaan on lihvitud ja klapid lõigatud (arvati et komressioon madal sellest ka jamad) Nüüd kõik korras kompressiooniga aga ikka jama tühikäiguga. Bemmikeskuses maadeldi mitu nädalat ja väidetavalt prooviti asendusdetailidega aga muud viga ei leitud kui madal kompressioon. Pritsung korras, lõdvikud korras, juhtmed korras.
NÜÜD aga Teile kel sama ratas, kas oleks võimalik Teil proovida motikas käima panna ja siis võtta õhulugejal juhe maha ja vaadata mis juhtub pööretega ja mootori tööga. (õhulugeja asub paremal pool õhuvõtu kopsiku esimese osa küljes all) Oleks väga tänulik tagasiside eest!!!

NB! Muide turtsumise selgituseks et lööb hooti justkui sisselaskesse tagasi.

Viimati muutis Endesson, 20 Mär 2012, 13:51, muudetud 1 kord kokku.



olli
Postitusi: 384
Liitunud: 11 Okt 2004, 21:27
Tsikkel: BMW F650GS
Asukoht: Tartu

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas olli »

Enda massina saaksin pöördesse ajada alles paari nädala jooksul, mil talvekorterist välja pakin, aga algatuseks küsiks, kas viga tekkis üleöö? United Motors tarkvara uuenduse tegi ära? Kui ma õigesti mäletan siis kusagil http://faq.f650.com/GSFAQs/ lehel oli päris pikalt juttu erinevate tarkvarade mõjust f650gs mootori tööle. Enamasti oli vist rohkem juttu küll maanteekiirusel jõnksutamisest. Kui hull see puterdamine on muidu? Kipub lausa välja surema?

Riga 13 -> Suzuki TS125 81.a -> Suzuki GS500E 91.a -> Suzuki GSXR 600 K1 -> BMW F650GS 2000.a

Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

olli kirjutas:

Enda massina saaksin pöördesse ajada alles paari nädala jooksul, mil talvekorterist välja pakin, aga algatuseks küsiks, kas viga tekkis üleöö? United Motors tarkvara uuenduse tegi ära? Kui ma õigesti mäletan siis kusagil http://faq.f650.com/GSFAQs/ lehel oli päris pikalt juttu erinevate tarkvarade mõjust f650gs mootori tööle. Enamasti oli vist rohkem juttu küll maanteekiirusel jõnksutamisest. Kui hull see puterdamine on muidu? Kipub lausa välja surema?

Tegelikult sai suure Tallinna uputuse ajal sõidetud ja siis ka tolmuseid teid, kuid viga tekkis jah enamvähem üleöö. Kui mootor külm siis pöörded nii madalad et tuleb peale keerata gaasitrossist, mootori soojenedes pöörded tõusevad ja siis peab tagasi keerama, sõita saab aga kui käiguvahetusel gaas maha lasta siis pöörded kukuvad nii alla et mootor seiskub. Seis ongi selles et kui saan reguleeritud pöörded enam-vähem paika siis peale gaasi andmist kukuvad pöörded hetkeks liiga alla. tervena on nii et kui gaasi maha lased siis kukuvad pöörded naksti reguleeritud seisu, mul aga ujub ja ei suuda leida õiget kohta. Peale selle justkui lööb tagasi ka ehk turtsub. United motorsis aga testiti väidetavalt detaile mis otseselt seotud mootori tööga, oli suht ümmargune jutt. Karpa küljest vahetati ära elektriline magnetklapp. Kasu null. Hetkel on mul aga nii et kui mootor töötab ja eemaldan õhulugeja juhtme siis ei muutu midagi, tahaks loota et selles viga aga ei jõua katseeksitusmeetodiga UM-ist juppe tellida. Iga jupp millel juhe taga maksab üle 60 euri.


olli
Postitusi: 384
Liitunud: 11 Okt 2004, 21:27
Tsikkel: BMW F650GS
Asukoht: Tartu

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas olli »

Mul on meelest nagu mingit tühikäigu pöörete reguleerimist sellel mootoril ette polnud nähtudki üldse. Peaks ta tõepoolest ise pöördeid hoidma. Võin jagada ka remondimanuali juhul kui veel olemas pole.
Karpa magnetklapp? Tegu on ikka sissepritsega ju, loodan, et me nüüd üksteisest mööda ei räägi millegi suhtes. :)
Ise olen juppe Motohoovist küsinud, tellivad A-varuosi mingeid muid kanaleid pidi kui UM. Samuti prooviks kütusefiltrit puhastada, kasvõi suruõhuga läbi lasta, uus maksab kahjuks 90€ kandis. :(
Õhufiltri kopsik on korralikult oma kohal? Mu omal vähemalt ei tahtnud ta üldse hästi sinna sisselaske otsa minna.

Riga 13 -> Suzuki TS125 81.a -> Suzuki GS500E 91.a -> Suzuki GSXR 600 K1 -> BMW F650GS 2000.a
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kontrolli, et tavaline saviküünal oleks vahetatud korraliku (näiteks iridium) vastu. See on tavaline probleem ühe küünlaga GS-del. Alates 2005 (vist) tulid juba kahe küünlaga mudelid. Võimalik, et viga võib olla ka mujal, aga enda kogemuste põhjal on saviküünal ühepütaste puhul kõikide probleemide ema.

Kasutaja avatar

kiidrockk
Postitusi: 144
Liitunud: 28 Jaan 2007, 14:10
Asukoht: tallinn

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas kiidrockk »

mina olen uuema g650X mootori kohta lugenud, et kui sisselaske torusse sisse vaadata siis on seal kaks peenikest auku, mille puhastamise korral on jagu saadud tühikäigul välja suremisest.

need on vist tühikäigu kanalid ja seotud kuidagi ka selle elektroonilise ajamiga mis on tähistatud nr. 2 pildid.

http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/ ... =195013124

minul on hetkel ratas täiesti laiali, sai vahetatud käiguvaheti hoob- aga kahjuks sealt midagi f650 mudelile ei sobi peale proovida.

kolmapäeval saan vaadata üle need peenikesed augud- siis tean kas mäletasin õigesti.

kontrolli igaks juhuks tugijala ja siduri hoova kaitselülitid ka üle.

life is what you make of it....

Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

olli kirjutas:

Mul on meelest nagu mingit tühikäigu pöörete reguleerimist sellel mootoril ette polnud nähtudki üldse. Peaks ta tõepoolest ise pöördeid hoidma. Võin jagada ka remondimanuali juhul kui veel olemas pole.
Karpa magnetklapp? Tegu on ikka sissepritsega ju, loodan, et me nüüd üksteisest mööda ei räägi millegi suhtes. :)
Ise olen juppe Motohoovist küsinud, tellivad A-varuosi mingeid muid kanaleid pidi kui UM. Samuti prooviks kütusefiltrit puhastada, kasvõi suruõhuga läbi lasta, uus maksab kahjuks 90€ kandis. :(
Õhufiltri kopsik on korralikult oma kohal? Mu omal vähemalt ei tahtnud ta üldse hästi sinna sisselaske otsa minna.

Tõsi, tühikäigu pöörded automaatsed, kuid gaasitrossist saab keerata nii oeale kui maha, manual on olemas. Jah sissepritse aga kui pilti vaatad siis tal on karpal küljes 2 elektrilist vidinat, üks neist peaks olema klapp nimega: throttle-valve actuator. Kütusefilter on nö puhastatud ja kopsik ka kenasti paigas.


Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

kiidrockk kirjutas:

mina olen uuema g650X mootori kohta lugenud, et kui sisselaske torusse sisse vaadata siis on seal kaks peenikest auku, mille puhastamise korral on jagu saadud tühikäigul välja suremisest.

need on vist tühikäigu kanalid ja seotud kuidagi ka selle elektroonilise ajamiga mis on tähistatud nr. 2 pildid.

http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/ ... =195013124

minul on hetkel ratas täiesti laiali, sai vahetatud käiguvaheti hoob- aga kahjuks sealt midagi f650 mudelile ei sobi peale proovida.

kolmapäeval saan vaadata üle need peenikesed augud- siis tean kas mäletasin õigesti.

kontrolli igaks juhuks tugijala ja siduri hoova kaitselülitid ka üle.

See nr 2 pole ajam vaid peaks olema andur mis fikseerib kui avatud on sisselaskelõõr, nimi on sellel: throttlevalve
potentiometer. Aga seda kanaliasja palun võimalusel täpsusta sest minu teada pole ma midagi sellist näinud-märganud! Anna teada.

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas ping »

Kas tühikäigu "mootori" (joonisel detail nr.6) sujuvat tööd on kontrollitud?
Need kipuvad vananedes kinni jääma.
Siibri potekas (nr.2) saab kah jamada, aga seda tuleb ossiga uurida.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Võib-olla loll ja liiga labane pakkumine aga kas pritsungi kere ja silindri vahe on ikka õhutihe? Tihti päästab lihtne loogika ilma, et ühtegi detaili peaks vahetama. Ja siis veel - mul on hetkel talvekorteris üks F650, millel oli suht sarnane mure - lambist suri kohati välja. Kohati töötas täitsa korrektselt ja kohati turtsus. Viga oli juhtmestikus, mis seotud süütepooli ja aju vahelise sidega. Ka küünlapiip+juhe+nende kulgemise nurk ei ole teab mis kultuurne lahendus sellel isendil.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

jUHO
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Nov 2004, 23:09
Asukoht: viimsi - rohuneeme

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas jUHO »

Tere,

Esmalt ei saa mainimata jätta, et see gaasitrossist pöörete timmimine pole hea plaan. Seda seepärast, et lenksu pöörates ei jää trossi kõri pikkus absoluutselt muutumatuks ja hakkab pöördeid muutma. Trollis peaks olema kerge lõtk.

Mäletan, et sellel mootoril oli tsentrifugaal dekompressiooni klapp. Kui see ei tööta laitmatult, siis võib ta anomaaliaid kaasa tuua. Uuri selle kohta ka...

Kordaminekuid soovides ;)

jUHO @ 1200gs, 300exc

MC IronButt Estonia
Reis imedemaale
Harju Ära 2012
MÜÜA rikkaliku lisavarustusega BMW enduro

Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

ping kirjutas:

Kas tühikäigu "mootori" (joonisel detail nr.6) sujuvat tööd on kontrollitud?
Need kipuvad vananedes kinni jääma.
Siibri potekas (nr.2) saab kah jamada, aga seda tuleb ossiga uurida.

See detail nr 6 pandi UM-is uus ja midagi ei muutunud, ka vool juhtmetest jõuab sinna. Nr 2 aga jäi vanaks, ma ei tea kas ja kuidas nad selle tööd kontrollisid.


Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

jUHO kirjutas:

Tere,

Esmalt ei saa mainimata jätta, et see gaasitrossist pöörete timmimine pole hea plaan. Seda seepärast, et lenksu pöörates ei jää trossi kõri pikkus absoluutselt muutumatuks ja hakkab pöördeid muutma. Trollis peaks olema kerge lõtk.

Mäletan, et sellel mootoril oli tsentrifugaal dekompressiooni klapp. Kui see ei tööta laitmatult, siis võib ta anomaaliaid kaasa tuua. Uuri selle kohta ka...

No kui mootor tühikäigul välja sureb siis on viimane võimalus sealt nö. timmida. Aga nüüd küsimus selle dekomp. klapi kohta: jah see on olemas ja on väljalaske nuka otsas, ehk selgitaksid selle tööpõhimõtet ja ja otstarbekust. Muidu liikus kergelt ja viga ei märganud.


Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

NB! Muide turtsumise selgituseks et lööb hooti justkui sisselaskesse tagasi.

Kasutaja avatar

jUHO
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Nov 2004, 23:09
Asukoht: viimsi - rohuneeme

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas jUHO »

Otstarbekus;
650m3 on päris suur kubatuur. Starteril on seda raske ringi vändata. Starteri tööd lihtsustatakse käivitamise alguses dekompresseerimisega.

Tööpõhimõte;
Põhimõtteliselt tsentrifugaal mehhanism. Ei mäleta mis pöördest alates (vist 600rmp kandist, aga see pole ka nii tähtis hetkel) lõpetab klapp dekompresseerimise.

Minu rattal väljendus keheti;

  • vahel seiskus mootor tühikäigul, kusjuures väga äkkiliselt ja lõi justkui tagasi.
  • käivitamisel starter ketras ketras ja ühtäkki seiskus nägu kännu taha, samuti väga äkkiliselt.

edu vea leidmisel!

Kordaminekuid soovides ;)

jUHO @ 1200gs, 300exc

MC IronButt Estonia
Reis imedemaale
Harju Ära 2012
MÜÜA rikkaliku lisavarustusega BMW enduro

Teema algataja
Endesson
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Mär 2012, 19:40
Tsikkel: BMW F650GS

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas Endesson »

Endesson kirjutas:

Maadlen juba teist aastat tühikäigupööretega BMW (F650GS 2002a), mootori töö ebaühtlane ja tühikäigul turtsub. Käivitub hästi. Vahetatud kolvirõngad, tihendid, kaan on lihvitud ja klapid lõigatud (arvati et komressioon madal sellest ka jamad) Nüüd kõik korras kompressiooniga aga ikka jama tühikäiguga. Bemmikeskuses maadeldi mitu nädalat ja väidetavalt prooviti asendusdetailidega aga muud viga ei leitud kui madal kompressioon. Pritsung korras, lõdvikud korras, juhtmed korras.
NÜÜD aga Teile kel sama ratas, kas oleks võimalik Teil proovida motikas käima panna ja siis võtta õhulugejal juhe maha ja vaadata mis juhtub pööretega ja mootori tööga. (õhulugeja asub paremal pool õhuvõtu kopsiku esimese osa küljes all) Oleks väga tänulik tagasiside eest!!!

NB! Muide turtsumise selgituseks et lööb hooti justkui sisselaskesse tagasi.

NB! Muide keegi pole teinud juttu varasest ja hilisest süütest, kas sellel margil saab seda ka reguleerida ja kui jah siis kuidas??? Kas keegi on ajanud ka oma GS-i välja ja saaks proovida õhulugeja tööd.

Kasutaja avatar

remlak
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Veebr 2011, 09:18
Tsikkel: F650ST
Asukoht: Tartu

Re: BMW F650GS jukerdab, GS omanikud aidake!

Lugemata postitus Postitas remlak »

Seni kuni teised F650GS omanikud omad masinad ka välja ajavad, võid vaadata F650-ste ülemaailmsele saidile: http://www.f650.com/. Esialgu soovitan läbi vaadata FAQ-d ja kui seal vastuseid ei leia, siis kammida foorumit.

Edit: kasutaja olli jõudis juba ette selle lingiga. :wack:

Minu kogemus on näidanud, et mida müstilisem kala, seda väiksem viga.

Edu!

'74 Verhovina 5 -> pikk paus -> 97' BMW F650ST
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”