Kuidas õhk pidurist välja saada?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

No krt ei saa pidurist õhku välja. Kas peaks kasutama süstla nippi, alt õli sisse laskma?



Kasutaja avatar

Magimees
Postitusi: 369
Liitunud: 18 Juul 2006, 23:06
Tsikkel: Aprilia Shiver 750cc
Asukoht: Nõmme

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Magimees »

No krt ei saa pidurist õhku välja. Kas peaks kasutama süstla nippi, alt õli sisse laskma?

Süstlaga ei hakkaks enne jamama, kui kõik muu juba proovitud poleks.

Sisetunne ütleb, et sul on tegemist pidurisuppordiga, millel on õhutusnippel all pool pidurivooliku kinnitust suppordi küljes. Selleks, et niisugusest suppordist õhku täiesti välja saama peab suppordi kinnitustest lahti laskma ja supporti niisuguse nurga alla hoidma, et õhutusnippel oleks kõrgemal kui pidurivooliku kinnitus.

Suht segane sai aga kell on juba hiline ka.

Edu!
:bsmile:

Muide järgmine kord võiksid pikemalt probleemist kirjutada.

Võrr-> Stella 50cc -> Moskva 125cc ->Dirt bike 110cc ->Kawasaki KMX 125cc -> Aprilia Shiver 750 cc

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Scrnyful kirjutas:

No krt ei saa pidurist õhku välja. Kas peaks kasutama süstla nippi, alt õli sisse laskma?

Ma ainult seda nippi kasutangi. Milleks endale elu raskeks teha. (togi)


taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas taat007 »

Ma nägin ka vaeva esipiduritega,õhk tuli välja siis kui lasin heebli lenksust lahti ja keerasin horisontaali,pärast tagasi :bsmile:
edu

Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 302
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Kui läheb alt süstlaga pritsimiseks, siis tasub kindlasti varuda kannatust. Ükskord muudkui pritsisin ja pritsisin, aga asja justkui ei saand ja mullitas ülalt kopsikust ikka. Lõin juba peaegu käega ja mõtlesin mõne spetsialisti kätte viia, aga igaks juhuks järgmisel päeval surusin veel ühe süstlatäie õli läbi ja - voila.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

Tohoh. Igatahes ma õhtul lasen nüüd süstlaga alt õli sisse ja proovin nii. Aga magi, kuidas sa mõtled? Mul on nippel täpselt pidurivooliku kõrval. Aprilia rs 125 brembo tagupidur on teemaks hetkel. Võtan suppordi täiesti küljest ära või lihtsalt nii, et nippel oleks üleval pool? Muidu eile proovisin igat pidi:
1) pumpan-pumpan, heebel alla, nippel lahti-nippel kinni
2) nippel alt veits lahti ja pumbata
3) voolik nipli külge ja alt õli sisse, pumbata

Mitte kuidagi see kuratlik õhk sealt välja ei tahtnud tulla. Eks õhtul proovin süstlaga ja siis räägin.
:bsmile:

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Süsteem peab olema sirge. Võtad peapumba lenksu küljest lahti ja asetad nii, et voolikule ei jääks sisse kaart, mis oleks kõige kõrgem punkt. Kui suudad asetada kogu pidurisüsteemi nii, et kõige kõrgemaks elemendiks jääb raudselt pidurivedeliku anum, siis saad ka õhu välja. Vastasel juhul võid õhutada lõputult, sest õhumull liigub ikka kõige kuskile voolikukaare sisse kõrgemasse punkti.

Sama nagu vesiküttega radiaatoritorud, mis ei tohi teha maja peal kõiksugu üles-alla ameerika mägesid, muidu ei saa ülemise korruse elanikud sooja küttevett radikas kunagi tunda, sest kuskil õhumull vahel vee liikumist takistamas.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

Tegelt ma vist juba kirjutasin, et tagupidur on praegu teemaks. Piduriõlianum on kohe istme all, niietkinldalt kõige kõrgemas punktis, kuid mis paneb mind kahtlema on see pikk pidurivoolik, mis jookseb piduri silindrist(?) supportisse. See voolik on päris pikk ja ma polegi vaadanud, et kas ta ikka korralikult alla jookseb, et õhumull tagasi üles ei paneks. Kas suppordi võin õhutamise aeg kükljest võtta? :wack:

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas mella »

Kiige küljest lahti - Jah
Vooliku küljest lahti - ei

Scrnyful kirjutas:

Kas suppordi võin õhutamise aeg kükljest võtta? :wack:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

mella kirjutas:

Kiige küljest lahti - Jah
Vooliku küljest lahti - ei

Mõtlesin jah pigem piduriketta küljest, mitte vooliku küljest.


Supermoto stunts
Postitusi: 127
Liitunud: 11 Aug 2009, 18:18
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Supermoto stunts »

Elementaarne, support lahti ja kõrgemale kui pump, vooliks sirgeks, pole vaja mingeid süstlaid, lisa ainult vedeliku anumasse, max 10 minti ja voilaa :bsmile:
võid veel mingi plaadi taolise asja klotside vahele toppida, pärast ei pea neid näppima.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas mella »

Segast peksad v?
Kui support on reservuaarist kõrgemal, miks sa anumasse vedelikku lisama pead? Jookseb ise ülesmäge? ;)

Supermoto stunts kirjutas:

Elementaarne, support lahti ja kõrgemale kui pump, vooliks sirgeks, pole vaja mingeid süstlaid, lisa ainult vedeliku anumasse, max 10 minti ja voilaa :bsmile:
võid veel mingi plaadi taolise asja klotside vahele toppida, pärast ei pea neid näppima.


Supermoto stunts
Postitusi: 127
Liitunud: 11 Aug 2009, 18:18
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Supermoto stunts »

vahepeal ikka pumpad kah ja lased õhutus niplist (see mis ikka suppordi küljes on, ja parem kui nippel ikka kõrgemas punktis on) õhku välja :wack:

Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Sten »

Mida siin seletada - trüki juutuubi otsingusse bike brake bleeding ja vaata .

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...
Kasutaja avatar

zweitakter
Postitusi: 109
Liitunud: 05 Mär 2008, 10:45

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas zweitakter »

Mul tagapiduriga (esipiduriga ei saanud, ju siis voolik liiga pikk või asend vertikaalne) väga hästi töötas järgmine algoritm: 1 vajutus pedaalile = 1 kord nippel lahti-kinni.
Tundub, et mimekordne vajutamine lihtsalt jooksutab voolikus mulle edasi-tagasi.

Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Lahendusi on päris palju... Ette rutates hoiatan, et kel aega vähe on või siis sellest kahju on, siis on siin ka lühemaid ja vähemlolle postitusi mida lugeda. Väärtustades aega ja serveriruumi... paar lahendust siis vaid.. Alustades juba eelnimetatud "vanakoolimeetoditega" lõpetades kõrgtehnoloogilistega, millest tõstaks esile viimase mulle teadaoleva teaduse saavutuse - nanotehnoloogiline, õhuhapnikku, koos selles leiduvate veeosakestega, pidurivedelikuks teisendav pidurivedelik. Välja töötadud tõenäoliselt koostöös kõige saamatumate piduriõhutajate, koduperenaiste ja kolmandate sarnastega sest tulemus on kõigi puhul sada protsenti üks. Töötab siis asi sisuliselt alkeemial - nanopidurivedelik on sellises koostises mille molekulaarosised seovad ära õhumullide omad ja moodustub ühtne vedelik - nanopidurivedelik. Järgmisena mõeldakse ilmselt välja nano sitapaber mis pühib sita ära enne selle tekkimist... Kui seda nanopidurivedelikku juhuslikult käepärast võtta ei ole siis tuleb hakata mõtlema järgmistele variantidele: alustuseks soovitaks minna tuletiste teed. Isiklikult järele proovitud meetod ja täiesti toimiv - minu vanaisa oli puussepp, isa oli ehitaja, ema pedagoog ja ometigi leidsin targutuste ja tellisepuru vahelt tee õlide ja tarkuste maailma juba varajases nooruses. Isa polnud endale veel jõudnud võrri ostagi kui olin selle jõudnud juba osadeks võtta ja kokku tagasi panna... mitu korda isegi. Tuletamiseks on vaja keskenduda asjadele mis on sarnase joonega kuid mitte päris samad. Sellest võib väga palju abi olla. Tuletades saavutatakse mitmeid paralleelselt toimivaid lahendusi probleemidele mida otse lahendada pole suudetud. Tasub esimesest neist haarata sest esimene mõte on tihtilugu see üks ja ainus õige. Harilikult tulebki üks hea mõte pähe iga kord kui probleemile rahulikult lähenedes, süvenedes, end lootusetus olukorras motiveerides sunnid siiski pea persest välja võtma. Teine variant on visata keskmine eestlase annus alkot ja saada korraga ühe asemel koguni kaks head esimest lahendust: 1) asudes maapiirkonnas või äärelinnas on vaja ühte üheeurost ja kesklinna või mereäärse elamurajooni piirides ühte kaheeurost. Siis on vaja ühte pikka voolikut ja paarikümmend kümnesendist. Kesklinnas ja kallimas elamurajoonis on viimaste asemel vaja ikka viiekümne sendiseid või siis isegi euroseid. Pole kindel selles täpselt aga kindel on see, et kui õhutusnipli külge kinnitada eelmainitud voolik ja teise otsaga joosta maast müntikorjava indiviidi perse siis õiges jadas ja õiges suunas paigutatud müntide korjamise käigus võib selline õhutamise või gaasitamise värk toimetama hakata küll. Tegelt ikkagi hoolega järele mõeldes võiks selle esimese eurose või kaheeurose mündi asemel ikka mingi paberraha panna, soovitatavalt liimiga maa külge - esimese kummarduse pikkusest ja sihtimise täpsusest sõltub kogu järgnev - kogu üritus läheb ju siis kas perse või siis persse. 2) variant on puhuks kui raha ei ole - selle vooliku otsas võib ka ise kükke teha, palju odavam.
Loo moraal on selles, et kui su vanaisa ei ole puussepp, isa ehitaja siis on su teekond pidurite õhutamiseni lühem kui näiteks lukksepa pojal... aga kui minu ema poleks olnud pedagoog siis oleks eelnevas tekstis veel rohkem komasi üle või puudu ja nüüd loo päris poindist enne kui magama lähen - polegi pointi, lihtsalt joon ja mõtlesin siin nats nõu anda või sedaviisi värki. Siinjuures oleks vist paslik soovitada lugeda selle postituse teist lauset või midagi sarnast...

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mitu viskit?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

tramm66 kirjutas:

Lahendusi on päris palju... .

(lol) (lol)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

(lol)
Aasta postituse võib vist valituks kuulutada (w)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

tramm66 kirjutas:

Harilikult tulebki üks hea mõte pähe iga kord kui probleemile rahulikult lähenedes, süvenedes, end lootusetus olukorras motiveerides sunnid siiski pea persest välja võtma.

(w)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

Tee või tina, aga kõik teie pakutud varjandid läbi käidud, õhk ikka piduris. Heebel on täiesti vedel. Kurat kas mina olen loll või võib seal midagi läbi olla? Või on veel varjante pakkuda? :wack:


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas joel »

Scrnyful kirjutas:

Tee või tina, aga kõik teie pakutud varjandid läbi käidud, õhk ikka piduris.

Kas sa proovisid ühe- või kaheeurosega? (lol)

Joel
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas retro »

Scrnyful kirjutas:

Tee või tina, aga kõik teie pakutud varjandid läbi käidud, õhk ikka piduris. Heebel on täiesti vedel. Kurat kas mina olen loll või võib seal midagi läbi olla? Või on veel varjante pakkuda? :wack:

Peasilindri mansetid võivad ka p-s olla - paljud juhendid soovitavad ülevalt pumbates heeblit mitte vastu rutskat suruda.
Lase rattal ja endal päev-kaks puhata ja alusta siis uuesti - võib juhtuda, et oled süsteemi väikeseid mulle nii täis ajanud, et võid jäädagi õhutama. Veidi seismist "rahustab" pidurivedeliku maha.
Siis keera õhutusnippel korra maha ja pane veidi paksemat määret keermele - see on üks tõenäoline veakoht, kust õhutamise ajal väikesi õhumulle juurde saab.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

Pärnumaal või Pärnus keegi ära ei taha teha mul seda? Vastu leiab ikka midagi.

Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas speedvana »

kuna sa asjast jagu ei saa siis tekib küsimus, millest järeldad, et õhk sees?

herr tramm, sa oled küps raamatu kirjutamiseks, lisateenistust soovid? :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

speedvana kirjutas:

kuna sa asjast jagu ei saa siis tekib küsimus, millest järeldad, et õhk sees?

herr tramm, sa oled küps raamatu kirjutamiseks, lisateenistust soovid? :bsmile:

Õhk sees on küll, kuna ma võtsin lahti ja puhastasin kogu süsteemi ära. Kuid mis sa veel pakud?


mart211

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Scrnyful kirjutas:
speedvana kirjutas:

kuna sa asjast jagu ei saa siis tekib küsimus, millest järeldad, et õhk sees?

herr tramm, sa oled küps raamatu kirjutamiseks, lisateenistust soovid? :bsmile:

Õhk sees on küll, kuna ma võtsin lahti ja puhastasin kogu süsteemi ära. Kuid mis sa veel pakud?

See on hea küsimus. Oled kindel et õhus on viga. Alguses on heebel lödi ja iga tombamisega läheb jaigemaks. Voi on koguaeg lödi?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Saarts
Postitusi: 101
Liitunud: 20 Apr 2012, 16:48

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Saarts »

mart211 kirjutas:
Scrnyful kirjutas:
speedvana kirjutas:

kuna sa asjast jagu ei saa siis tekib küsimus, millest järeldad, et õhk sees?

herr tramm, sa oled küps raamatu kirjutamiseks, lisateenistust soovid? :bsmile:

Õhk sees on küll, kuna ma võtsin lahti ja puhastasin kogu süsteemi ära. Kuid mis sa veel pakud?

See on hea küsimus. Oled kindel et õhus on viga. Alguses on heebel lödi ja iga tombamisega läheb jaigemaks. Voi on koguaeg lödi?

Heebel koguaeg lõdva.

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Scrnyful kirjutas:

Pärnumaal või Pärnus keegi ära ei taha teha mul seda? Vastu leiab ikka midagi.

Pärnus Klan MC garaaź , pädevad vennad teevad ära.

Kasutaja avatar

Hunnev
Kaupmees
Postitusi: 346
Liitunud: 05 Aug 2007, 12:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kuidas õhk pidurist välja saada?

Lugemata postitus Postitas Hunnev »

Saame ka ise aidata!

http://www.parnumoto.ee
ott@parnumoto.ee
Mootorratta kaubad, kuluosad, mootorrattad, atv-d 5665 9044
Mäevarustus Tootjalt K2 (LAUAD/SUUSAD/SIDEMED/SAAPAD)
Jalgrattad ja jalgratta varustus /Müük/ Hooldus/ Remont
THULE Sõiduauto haagised
Sõiduauto akud
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”