1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
wulfi
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mär 2014, 18:50
Tsikkel: Custom Gpz400

1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas wulfi »

Küsiks targematelt abi!

Tuleb välja, et väga vähelevinud ratta olen ostnud.

Üks süütepool läbi. Vaja uus osta. 84' aastal nagu polekski gpz400 tehtud, kuigi passis ja ratta peal nii kirjas. Ka service manual on olemas, kuigi seal pole poolide kohta midagi kirjas.
Ühesõnaga konkreetsele mudelile pooli ei leidnud kusagilt. Küll aga on saada sama ajastu teiste gpz'ide poole. Põhiliselt 550 ja 750.
Minu lootusrikas loogika ütleb, et nende poolid peaksid ju toimima samamoodi. Vaevalt, et igale rattale oma pool toodeti.

On mul õigus? Kas järgneva lingi alt leitav pool sobiks?

http://www.ebay.co.uk/itm/171242635148

Tänud ette!



Kasutaja avatar

t2g
Postitusi: 353
Liitunud: 13 Dets 2006, 20:35
Tsikkel: zx6r suure R-iga

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas t2g »

Neli silindrit? Gpz 500 on r2 ja gpz550 r4.
Pigem arvan ,et su mudel on r2 ja vaata parem selliste mudelite nagu en500, gpz500, kle500, el 250 süütepoole.
Neljasilindriliste mudelite omad ei sobi.


Teema algataja
wulfi
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mär 2014, 18:50
Tsikkel: Custom Gpz400

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas wulfi »

Mul on 4 silindrit ikka, oleks võibolla pidanud segaduse vältimiseks seda täpsustama varem.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas yeekim »

http://kawasaki.com/DefaultFrame.aspx?s ... EHICLE.ASP

Otsi sellelt lehelt oma masin üles', siis parts diagram ja siis konreetse varuosa juures leiad orig koodi. Selle peale klikates tuleb muu teksti juurde selline kollane küsimärgikene, mille peale klikates on kogu nimekiri masinatest, millele antud julla sobib.
Sinu ratas võib ka mujal olla KZ400 EN400 võimisiganes, samuti aasta 1984 ei pruugi olla masina tegelik tootmisaasta- arvesta võib olla mõni aastat "vanenemist"- kannatust ja proovimist :bsmile:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

t2g
Postitusi: 353
Liitunud: 13 Dets 2006, 20:35
Tsikkel: zx6r suure R-iga

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas t2g »

jap siis sobivad ka nii 550 kui 750 omad.


Teema algataja
wulfi
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mär 2014, 18:50
Tsikkel: Custom Gpz400

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas wulfi »

Tänan vastuste eest, uurin veel natuke, aga see antud ebay variant tundubki sobivat.


Teema algataja
wulfi
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mär 2014, 18:50
Tsikkel: Custom Gpz400

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas wulfi »

Nii, uus süütepool on peal, aga mingit vurtsu sealt ikka välja ei tule. Ratas käib endiselt kahe püta pealt ja ma ei oska jälle kuskilt otsast läheneda.
Kas on kõige targem viia ratas kugui töökotta, kus asjatundjad üle vaataks. Ilmselt olen jõudnud kohta, kus ise teeksin rohkem kahju kui kasu.
Või on meie seas teisi abivalmis tegelasi? Hea meelega annan tasu targemale, kes mu pilli tööle saab.

Igasugune nõu teretulnud!


matcho
Postitusi: 255
Liitunud: 27 Veebr 2007, 21:37
Tsikkel: hetkel rattatu

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas matcho »

aga mis siis juhtub kui olemasolevad poolid omavahel ära vahetad ??? kas hakkavad tööle need pütid mis ennem vaikisid ?? kui küünla piibu otsa paned kas sädet ültse pole ?

parem kaks politseid ees kui üks taga ....

Teema algataja
wulfi
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mär 2014, 18:50
Tsikkel: Custom Gpz400

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas wulfi »

Poole omavahel pole vahetanud, kuna minu loogika ütleb, et see ei muudaks midagi, kuna ühe poole pealt on juba kaks pooli läbi käinud. Ma ei tea kui hea mõtle oleks pooli sisse tulevad juhtmed omavahel ära vahetada. Vist mitte väga hea, kuna sädeme ajastus on erinev, aga nii saaks põhimõtteliselt kontrollida, kas juhtmetest pooli jõuab midagi. Ei tglt see on ju ka juba loogiline, et ei jõua. Säde kaob enne pooli jõudmist jub akuhugi ära.
Ma ei ole nüüd kindel, aga äkki on häda pickup poolides mootorikaane all. Neid peaks ju seal samuti kaks olema, üks ühe, teine teise pooli kohta.. äkki ühe juhtmetega mingi probleem või pool ise läbi.
Uurin ja uurin mööda interweebsi ringi, aga no kui 3 kuud tagasi ei teadnud tsiklitest midagi, siis on ikka keeruline kuhugi konstruktiivsele järeldusele jõuda.

Kasutaja avatar

hgl
Postitusi: 25
Liitunud: 17 Juul 2014, 23:03
Tsikkel: Kawasaki GT750 '89

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas hgl »

Hei, on Sul probleem lahendi saanud? Oleks ka nagu huvitatud sellest..


Teema algataja
wulfi
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mär 2014, 18:50
Tsikkel: Custom Gpz400

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas wulfi »

Hei
Jep lahend saabus suht peagi.
Veaks osutusid korrodeerunud süüteküünla juhtmed. Kuna väliselt paistsid need korras, siis ei hakanud neid vahetama kohe. Tegelikult lihtne viga, aga peavalu palju. Juhtmed andsid voolu nii kehvasti edasi, et säde jäi nõrgaks.
Poolid olid tglt täiesti korras. Seega kui vana ratas ei käivitu, siis uued küünlajuhtmed ja piibud tasub igaljuhul panna. Isegi kui viga selles ei ole, läheb säde ikkagi elujõulisemaks!


fomoco
Postitusi: 199
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: 1984 Kawasaki GPZ 400 süütepool

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Kas moto ning auto 12v süütepoolid on millegi poolest erinevad?
Kas saaks asendada tsikli süütepooli auto omaga, kui teeksin kinnitused ja pistikud ringi?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”