Lenksud värisevad

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas will111 »

oot milles siis viga lõpuks seisnes? tahaks ikka ka oma kahtlustele kinnitust saada :D




Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Ei mina tea, sest motikas jäi peale proovisõitu edasi senise omaniku vallasvaraks. Hiljem hakkas ennast huvitama, et kui suure portsu otsa/sisse ma oleksin ebaõnne korral sattunud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas will111 »

ahsedasi...no tuttav tunne, on ka tehtud proovisõite nii mõnegi masinaga. vibro esipidur on üks põhilisi asju, mis kõigi "perfektses korras" rataste juures kohe ilmsiks tuleb. eks inimesed uurivad välja palju uus ketaste komplekt maksab ja selle numbri peale enamasti võtab londi lõdvaks paugu pealt ning nii need perfektsed rattad müüki jõuavad :D


Ametivend
Postitusi: 35
Liitunud: 19 Aug 2018, 21:01
Tsikkel: Kawasaki er5 97a.

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas Ametivend »

Tere!

Küsimus, kui tähtsad on lenksu raskused, parempoolne raskus on puudu.
Sõites on kerge vibra lenksus sees, käed surevad ära ja surisevad.
Velg on sirge ja rehve olen ka vahetunud, vibra ikka sees.

Honda CBR600F.

Ette tänades.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas claw »

Üldiselt - väga tähtsad. Paljud vahetavad raskemate vastu või tuunitakse neid. Olen ka kuulnud, et lenks lastakse mingit silikoonilaadset massi täis, et veel vibra maha saada. Peaks küll olema rohkem v2 mootorite teema, aga kurat teab.
Käte ära suremise kohta - mina rohtu ei tea selle vastu. Mul ka surevad pikema otsa peal ja abi pole leidnud, viga kätes.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Käte suremise vastu aitab vahel ka veidi suuremate kinnaste kandmine või visiit neuroloogile.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mul oli kunagi see probleem, kuid see läks ise ära, käed enam ei surise. Vähemalt minu puhul harjumise asi.
Kaalusin Flexx bari ostu, kuid mingi hetk lihtsalt avastasin, et probleemi enam pole.
Ning see häda oli mul just rida4 mootoriga.

Muidu aga selline lenks kindlasti leevendab, paar mudelikaaslast on selle pannud ja kiidavad: https://www.fasstco.com/collections/mot ... -handlebar
Esimesed 5 minutit pidi harjumatu olema, tunne on algul, et midagi on valesti. Aga hiljem ei mingit käte surinat või siis oluliselt vähem.

Nende kohta mul kindel info puudub, kuid paistavad siiski asjalikud olevat: https://www.mototerre.com/product/xtrig ... ng-system/

Nende kohta ka mitte, kuigi tootja ise on "legit": https://www.ktm-parts.com/79001939500.html - siiski usun, et aitab.

Eelnevad kolm lahendust siiski kõikidele tsiklitele ei sobi, siis tuleb lihtsalt lenksule massi lisada, et see mass endale siis energiat rohkem sisse imeks. See ka kindlasti aitab veidi ning on ka kõige odavam lahendus.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas will111 »

oluliselt lihtsam ja odavam on siiski panna lihtsalt jämedamad kummid peale ja pommid torude otsa. võib ka osta r4 ratta kui ikka miski ei aita :D

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas franz125 »

claw kirjutas: 04 Juun 2019, 09:51

Üldiselt - väga tähtsad. Paljud vahetavad raskemate vastu või tuunitakse neid. Olen ka kuulnud, et lenks lastakse mingit silikoonilaadset massi täis, et veel vibra maha saada. Peaks küll olema rohkem v2 mootorite teema, aga kurat teab.
Käte ära suremise kohta - mina rohtu ei tea selle vastu. Mul ka surevad pikema otsa peal ja abi pole leidnud, viga kätes.

V2-l see mootorivibra on selline madalsageduslik et mind nagu ei sega(üks hetk oli neid 3)ridamootorid kipuvad tegema sellist vastikut värinat.FJ1200 oli selline et pärast sõitu ei püsinud käsi ka laual kui see vähe kaldu oli.Praegusel GTS-l on igavesti pirakad raskused kummiluttide otsas,mootor on jäigalt raami vahel.Ka sureb aeg-ajalt parem käsi ära kuigi kontrollin et liiga kõvasti pigista,eks vist kah käe omapära.Äkki peaks kindaid vahetama,praegused mingi 8a.vanad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas claw »

Täiendaks teemat nii palju, et nüüd mõned pikad otsad ise ka V2 mootoriga sõidetud ja käed ära ei sure. Eelnevad on kõik R4 mootorid olnud ja käed surid.
Küll võib olulisem faktor olla hoopis see, et eelnevalt klassikaliste ratastega sõidetud ning nüüd lasin cruiser tüüpi rattaga. Käed kõrgemal ja keha enam nii palju ettepoole ei lange.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas puna »

Pigem on viga enamasti ikka rehvis
On olnud üks kogemus selline rehviga ja peale vahetust muret pole enam
Minu ratastel pole neid lenksuraskusi olnud ja pole ka seda vibra millest räägitakse
need raskused pigem leevendavad seda vibra seal lenksus

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas isakene »

Mulle hakkasid need asjad peale proovimist kohe koledasti meeldima. Valusaks pekstud randmed ja krampis sõrmed peale päevast kruusa, metsa ja maastikku on unustatud: https://www.adventure-spec.com/default/ ... grips.html

Jälgimäelt sain ja Streetmotost Karu ütles ka, et tal olla letis saadaval.

Kasutaja avatar

mardixas
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Aug 2008, 10:15
Tsikkel: JAWA/URAL /Yamu/Honda/KTM/Kawa
Asukoht: Lääne-Viru/ Ida-Viru

Re: Lenksud värisevad

Lugemata postitus Postitas mardixas »

Olen sama murega. Kiirusel 60-80km/h võtab lenksu mõnuga laperdama.Rattaks KTM Adventure 1090 . Avastasin puht juhuslikult .Tahtsin näha kui stabiilne ka mopeed on käed lahti kulgedes :D
Aga natuke katsetades sain sellise tulemuse kui küljekohvrid küljest võtan on mure pea olematu kuid misket ikka toimub natuke.Top case puudub. Esirehv on ainult nuusutand asfalti (kuskil 6500km) .Kui esirehvi korralikult vaadata ja käega üle libistada on tunda mustril erinevat kõrguste vahet ehk tiba treppis .Lenksuotsa punnid puuduvad ju pole tootja ette näinud.Aga nüüd tegin väikse kulutusse ja tellisin lenksuamordi Touratech´i toodangu näol. Vaatab kui kätte saab kas teeb olukorra ideaalseks.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”