zx9r mootori viga?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

Tere, ma ei ole motika remondimees ja seega tean vähe asjadest mis seal paagi all toimuvad. niiet ma küsin siin siis, ehk keegi teab.

Võtsin ratta välja ühest garaazist, kus ta oli seisnud 3 ja peale aastat. eelnevalt oli sellega sõidetud ringrada ja niisama lubadeta paugutatud. siis pandi see külili ja garaazi ära. aga viga, mida ma kirjeldan oli juba enne külilipanekut.

esiteks on see et enne kui 2 pulka temperatuurinäidikul peal ei ole, siis ta ei tee üldse koostööd, ja sureb välja näiteks pidurdades. tavaliselt lasen toorega soojeneda (muidu sureb välja) ja siis 2 pulka ees, siis on töövalmis.

teiseks on see, et kui kiirendada aeglaselt, siis tundub nagu kõik oleks korras. aga kui keskmiselt või kõvasti rulli keerata siis teeb sellist häält: "TRRRRRRRRRRRRRRRR" madalalt (natuke nagu v2 hääl) ja tunne on nagu jõudu ei oleks. või vähemalt ei ole jõudu nii nagu 900sel peaks olema. ja mul on tunne et bensiini võtab ka rohkem kui peaks. hiljuti juhtus veel häbilugu, et bensiin sai otsa, ja pärast seda janti hakkas ta seda TRRRRRRRRRRRRR laadset häält tegema tihemini kui enne. nüüd nagu teeb koguaeg. nagu alguses pärast garaazist võtmist. vahepeal see nagu taandus, ja vahepeal sai vahetatud ära ka nõelad (dynojet stage 1) ja siis tundus et on enamvähem okei. aga nüüd jälle tagasi see TRRRRR värgendus.

nüüd ma ei tea kas ta jookseb 2 silindri peal, või 3? või 4, aga midagi muud on pekkis. kui kellegil on aimu, andke teada. :|

.
Kasutaja avatar

voyager
Postitusi: 114
Liitunud: 23 Mär 2010, 00:56
Tsikkel: ZX-6R
Asukoht: Läänemaa

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas voyager »

Kas küünlaid ja õhu/kütusefiltrit oled kontrollinud? Karpades mingit jama polnud sees?
Peale külilikäimist võis ka mõni vaakum vms voolik lahti tulla, kontrolli ka need üle. Kas kohapeal seistes, kui mootor soe on läheb normaalselt pöördesse?

Kasutaja avatar

Teema algataja
z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

pöördesse nagu läheb jah normaalselt kui kohapeal ja soe, ei saa kurta. karpades ei olnud jama, visuaalsel hinnangul. aga see jama oli väidetavalt juba enne kukkumist mingi 4 aastat tagasi. küünlaid pole kontrollinud aga nüüüd mõeldes oleks pidanud sellest ilmselt alustama. :idea:

.

FZR1000
Postitusi: 14
Liitunud: 28 Apr 2014, 11:28
Tsikkel: FZR1000

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas FZR1000 »

Mõõda mootori silindrites kompressioon kah ära, kui juba küünlaid maha võtad. Mul Yamaha kah ei käinud ja alustasin lihtsamatest asjadest aga viga oli küünaldest väga kaugel. Lihtsalt sisselaske klapid ei pidanud...

Kasutaja avatar

Teema algataja
z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

vahetasin bensufiltri ära, sest tundus et see puterdamine on kogu pöörete ulatuses nagu. ainult kui aeglaselt kiirendada siis ei tee. tundus et võibolla see umbes, et ei saa kütet peale. aga ei.. see ei teinud mingit vahet.

.
Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Ujuki tasemed normis. Kui kütuse tase karpas liiga madal imeb pööretel rokem välja kui peale jõuab tulla?

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas tfr »

lextastic kirjutas:

esiteks on see et enne kui 2 pulka temperatuurinäidikul peal ei ole, siis ta ei tee üldse koostööd, ja sureb välja näiteks pidurdades. tavaliselt lasen toorega soojeneda (muidu sureb välja) ja siis 2 pulka ees, siis on töövalmis.

Niimoodi karpaga mootori puhul käibki ju? Et käivitad toorega ja siis jupikaupa lükkad seda maha, kuni mootor soe on. Või sain ma millestki valesti aru?

Seda "kõrisevat häält" tegi mul YZF-750R siis, kui ma üritasin hoogsamalt kiirendada "powerbandist väljaspool" ehk näiteks liiga kõrge käiguga liiga madalatelt pööretelt. See oli üks põhjus, miks ma ta lõpuks maha müüsingi, kuna minu ja tema arvamus sellest, milliste pööretega sõita tuleks, natuke liiga kardinaalselt lahku läksid. :)

TransAlp '02
Kasutaja avatar

Teema algataja
z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

Hm. A see kõrisemine ei tundu nagu normaalne. Ma ei tea siis. Peaks sõitma paar tuhat pööret rohkem kui muidu ?

ei ta ikka teeb seda isegi kõrgemate pöörete peal kui rohkem kui 3 mm rulli keerata..

.
Kasutaja avatar

Lemmy
Postitusi: 44
Liitunud: 23 Mai 2010, 02:12
Tsikkel: ZX600-D3 (ZZR600)
Asukoht: Tln -> Mustamäe
Kontakt:

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas Lemmy »

On karbussid sünkroniseeritud ka ning vaakumvoolikud korrektselt peal?
Ning karpa kummimembraanid (kui seal on), et terved ning ilusti õiges asendis.

Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

ma omast arust mainisin neile et sünkigu ära ka kui nõelad ära vahetavad, ei saa pead anda kas tegid seda. voolikute kohta ei tea öelda. üldiselt tundub et tuleks lihtsalt lahti võtta ja tagasi kokku panna.. viga võib olla igal pool :)

.
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Bensu pump? Mis surve on?

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Teema algataja
z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

jälle jään vastuse võlgu, aga pean need asjad kõik meeles ja esimesel võimalusel tegelen nendega :) tänud info eest. :bsmile:

.

Jaan_S
Postitusi: 94
Liitunud: 05 Okt 2011, 22:48
Asukoht: Pärnu

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas Jaan_S »

lextastic kirjutas:

ma omast arust mainisin neile et sünkigu ära ka kui nõelad ära vahetavad, ei saa pead anda kas tegid seda.

Miks sinna tagasi ei vii kus tehti?

Yamaha RD250lc, Kawasaki ZR750f, Suzuki SV1000S, Yamaha YZF-R1 2005, Aprilia RSV1000
Kasutaja avatar

Teema algataja
z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: zx9r mootori viga?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

ei ole seda raha koguaeg pilduda ka siia sinna. enamjaolt läheb see ikkagi notarite tasku ja pahtli peale :D

.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”