LED lisatuled ja dimmer

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tere,
Plaan on LED tuled läbi dimmeri tööle saada, et nad põleks samal ajal poole võimsusega, kui lähituled põlevad ja täisvõimsusega, kui kaugtuli sisse panna.
Skeemilt on puudu eraldi lüliti, millega need üldse välja saab lülitada, kuid see polegi hetkel oluline.
Oluline on, et kas see skeem peaks niimoodi töötama nagu ta siia joonistatud on?
Ise ma elektris eriti käpp ei ole, oskan ainult juhtmeid kokku ühendada...

Pilt

Et asja veel keerulisemaks ajada, siis asi sai alguse sellest joonisest, mis korraks nagu töötas, kuid siis enam mitte.
Pilt
Siin on kasutusel ka kolm dioodi. See kõik töötas testimise ajal, kuid kui lõplikult kokku ühendasime, enam läbi dimmeri "pilti" ei tulnud.
võimalik, et kärsatasime mingi dioodi või dimmeri läbi.
Et kas siin joonises on mingi kala?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Suurel joonisel olev skeem peaks LED-id dimmerdatuna (või mida iganes see vidin seal vahel teeb) tööle panema lähitulega koos.
Ja kaugtulega üldse ära kustutama.
Kaugtule korral ledi massid viiakse otse massi ja plussi ei anta üldse, kuna sellele dimmerividinale ei anta toidet.
Lähitule korral saavad LEDid nii + kui - läbi dimmeri.

Väikene joonis on minu jaoks nii segane, et ei viitsi rohkem süveneda. Kas on kõik asjad tagurpidi või mõte täiesti vale või on kasutatud nii keerulist lähenemist, mis esmapilgul pole loogiline. Et nagu kaugtule niit on pandud läbi relee ja tehtud vaheväljavõte? Ja LEDid tagurpidi skeemi? Kuhu hõõgniidi teine ots on ühjendatud? Kus on lähitule niit?


Cul
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Juul 2012, 18:24
Tsikkel: Honda CBR1000RR 2004
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Cul »

Suur joonis teglikult peaks töötama küll. Ma muidugi täpselt ei tea, kuidas see jubin seal töötab. Hetkel tundub, et joonisel on relee lähitule asendis.

Ehk siis lähitule korral läheb pluss (roheline ) läbi selle jubina ja ka mass läheb ringiga läbi jubina -> läbi relee.
Kaugtule korral läheb pluss (roheline, ka lähitulele jääb toide peale) endiselt läbi jubina, aga mass ühendatakse relee abil otse.

Ehk siis eeldus oleks, et see jubin muudab massi takistust?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Leidsime vea üles, väikeses joonises on üks diood üleliigne, D4.
Tänud Macintoshile joonise ja abi eest ning Villemile veaotsingu eest :)
Sain ise ka aru, et see suur joonis töötab, kuid kuna sai juba väikesega alustatud, siis sellega ikkagi lõpetasime.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma ei imestaks, kui see PWM on.

Cul kirjutas:

Ehk siis eeldus oleks, et see jubin muudab massi takistust?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma oskan selle dimmeri kohta ainult niipalju öelda, et "dimmerdamine" käib läbi miinuse, mitte läbi plussi.
Väheke googeldamist ütleb, et on vist jah pwm.

Aga üldiselt juba kõik töötab nii nagu peab.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Nii palju, kui mina elektroonikast jagan, on sul LEDid skeemis tagurpidi.
Ja esimese skeemi peal pole aru saada, kas tegu on lähi- või kaugtule niidiga ning kas niidi märgitud ots on permanentselt 12V või lülitatav. Ja kui on permanentselt +12, siis on relee ka kogu aja kinnises olekus, klõpsuta seda lülitit palju tahes.

Kuna teine skeem on esimese edasiasendus, siis vead samad.

Macintosh kirjutas:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Vähemalt füüsiliselt enam seda viga ei ole :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mis selle dimmerdamise point oleks?
Kui tuled on nö kaugtule tüüpi,siis pimestavad nad täpselt sama moodi vastutulijat nagu ilma dimmeritta.No natuke väiksema valgusega,aga vihk on ikka kaugtule asendis.Või muudab siis ka valgusvihku kuidagi ,kui koormust maha keerad?Ja ega nad selle maha keeratud võimsusega suurt abi ka anna.Vähemalt need mida mina proovisin.Seal oli nö kaks asendit tulel endal.
Ma siin otsisin ka seda sama võimalust ja minu arust oleks ainuke lahendus kaugtule ja lähitule asendisse erinevad tuled panna.Ehk siis lähitule asendis nö udutule tüüpi tuled(odavaid ei ole olemas),aga need kõik kokku e-tähisetusega oleks maksnud vist mingi 1000+ euri.Ma ei sõida nii palju pimedas,et need ära tasuksid.Midagi ma kindlasti teen ,aga pole veel kindel mida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Mis selle dimmerdamise point oleks?
.... Ja ega nad selle maha keeratud võimsusega suurt abi ka anna.Vähemalt need mida mina proovisin. Seal oli nö kaks asendit tulel endal.
Ma siin otsisin ka seda sama võimalust ja minu arust oleks ainuke lahendus kaugtule ja lähitule asendisse erinevad tuled panna.Ehk siis lähitule asendis nö udutule tüüpi tuled(odavaid ei ole olemas),aga need kõik kokku e-tähisetusega oleks maksnud vist mingi 1000+ euri.Ma ei sõida nii palju pimedas,et need ära tasuksid.

Valgusvihk on 30 kraadi, seega ilmselt mitte liiga kaugele ulatuv vihk. Dimmerdamise eesmärk on ilmselt sõita nende tuledega päeval, dimmerdatud kujul vastutulija enam päris pimedaks ei jää. Paneb see eest sind aga väga-väga hästi tähele. Ma olen sõitnud kaks hooaega LED lisatuledega (dimmerdatud) ja olen teinud tähelepaneku, et ära on kadunud need autojuhid, kelle puhul näed juba eemalt, et "see keerab ilmselt ette, võtaks õige hooo maha". Ootamatutest ette keerajatest ma ei räägigi - neid enam lihtsalt pole. Üks asi mida lisatud tuled veel parandavad (juhul, kui nad ei ole esitulega samas joones) on autojuhi võime hinnata läheneva mootorratta kauagust adekvaatsemalt (muidugi teevad kogu selle sama asja ära ka lihtsad LED päevasõidutuled).

mella kirjutas:

Nii palju, kui mina elektroonikast jagan, on sul LEDid skeemis tagurpidi.
Ja esimese skeemi peal pole aru saada, kas tegu on lähi- või kaugtule niidiga ning kas niidi märgitud ots on permanentselt 12V või lülitatav. Ja kui on permanentselt +12, siis on relee ka kogu aja kinnises olekus, klõpsuta seda lülitit palju tahes.

Macintosh kirjutas:

Parendused sisse viidud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Milleks seda tavalist dioodi sinna üldse vaja on?
Vähe sellest, et diood on tagurpidi skeemis (ei lase kaugtulel süttida), on ka õiget pidi suhtkoht mõttetu, võtab ainult kaugtulelt mingi 0,7V pinget maha.
Eeldusel, et kõikide pirnide lahtised otsad -12V peale on mõeldud.

Vähe sellest - isegi elektrit mitte tundev tegelane saab aru, et LED-id töötavad ainult lähitule asendis.
Miks? Sest kaugtule asendis võetakse dimmeri kaudu tulev + toide üldse ära ja LED teatavasti ainult massi otsas ei põle.

Ja siis imestatakse, kuidas nett on täis mittetöötavaid skeeme, mida järele üritatakse teha.

mella kirjutas:

Nii palju, kui mina elektroonikast jagan, on sul LEDid skeemis tagurpidi.
Ja esimese skeemi peal pole aru saada, kas tegu on lähi- või kaugtule niidiga ning kas niidi märgitud ots on permanentselt 12V või lülitatav. Ja kui on permanentselt +12, siis on relee ka kogu aja kinnises olekus, klõpsuta seda lülitit palju tahes.

Macintosh kirjutas:

Parendused sisse viidud.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Kuna ilmselgelt skeemi ülesjoonistaja eriti palju komponentidest ei jaga, siis kontrolli 1 asi üle.
Kui mingi pirn toidetakse läbi dioodi, siis vaata, palju diood pinget maha võtab. Halogeenpirni valgusviljakusele on ka 0,1V kaotus märgatav.

Piipz kirjutas:

Vähemalt füüsiliselt enam seda viga ei ole :)


Cul
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Juul 2012, 18:24
Tsikkel: Honda CBR1000RR 2004
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Cul »

Vähe sellest - isegi elektrit mitte tundev tegelane saab aru, et LED-id töötavad ainult lähitule asendis.
Miks? Sest kaugtule asendis võetakse dimmeri kaudu tulev + toide üldse ära ja LED teatavasti ainult massi otsas ei põle.

Lihtsalt mõttetera.
Oleneb ilmselt muidugi konkreetse masina ehitusest, aga ei ole mina väga palju näinud selliseid, kus kaugtule asendis lähituli ära kustuks.
Ehk siis ka kaugtulede asendis jääb toide peale.

Võimalik, et dioodid on kuidagi vajalikud selle samuse dimmeri omapärast? Iseenesest ma ka muidu nei mõtet ei näe.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Päevatuled on mul reaalselt juba küljes.Panin kaks tk üksteise külge-peale = ,esiratta kohale gondli [Motobot: õige on "gondli"] serva alla.Toimivad hästi ja keegi pole ka viimase ajal niimoodi ette keeranud,et oleks aru saada,et ta mind üldse ei näinud.
Mul pigem mure selle pimedas sõitmisega.Lähi on HID ja annab suht normaalselt valgust,aga kaugtuli jääb kehvaks,samas võiks ka lähidega sõites midagi veel lisaks olla,et tee ääri rohkem valgustaks.Sõber installib enda rattale just hetkel sellieseid udukaid
http://www.autostuudio.ee/tooted/detail ... l?sef=hcfp
Ma ootan,et näha kui hästi valgustavad,siis lähevad minu rattale ka külge.
Kui,aga kehvad,siis panen enda rattale need.Kellelgi olen neid ratta küljes ka foorumis olevatel piltidel näinud.
http://www.autostuudio.ee/tooted/detail ... l?sef=hcfp
Mul on need kunagi naise autol olnud ja näitavad tõesti hästi,eredalt ja laialt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Mina lähtun esitatud skeemist ja lähitule osa pole sinna joonistatud.

Cul kirjutas:

Oleneb ilmselt muidugi konkreetse masina ehitusest, aga ei ole mina väga palju näinud selliseid, kus kaugtule asendis lähituli ära kustuks.
Ehk siis ka kaugtulede asendis jääb toide peale.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Black »

Cul kirjutas:

Lihtsalt mõttetera.
Oleneb ilmselt muidugi konkreetse masina ehitusest, aga ei ole mina väga palju näinud selliseid, kus kaugtule asendis lähituli ära kustuks.
Ehk siis ka kaugtulede asendis jääb toide peale.

Kahe niidiga lambiga (H4) kustub ära, kuna muidu kuumeneb lamp/latern üle.

Kunagi oli päeval popp tsikliga kaugtulega sõita, kuidas tänapäeval moevoolud on?

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Black kirjutas:

Kunagi oli päeval popp tsikliga kaugtulega sõita, kuidas tänapäeval moevoolud on?

Ise ju näed: tänapäeval pannakse veel ledid kah sinna silmaauku lisaks täistulele näitama... + osad panevad kotid,kiivrid vilkuma+kollased vestid selga.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Pontus kirjutas:
Black kirjutas:

Kunagi oli päeval popp tsikliga kaugtulega sõita, kuidas tänapäeval moevoolud on?

Ise ju näed: tänapäeval pannakse veel ledid kah sinna silmaauku lisaks täistulele näitama... + osad panevad kotid,kiivrid vilkuma+kollased vestid selga.

Mina ei pane neid kellelegi silmaauku näitama. Tule ja vaata ise, kuidas see töötab. Täistuled panen põlema ikka siis, kui kedagi vastu ei tule, niisama ei harrasta kellegi pimestamist.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mella kirjutas:

Milleks seda tavalist dioodi sinna üldse vaja on?
Vähe sellest, et diood on tagurpidi skeemis (ei lase kaugtulel süttida), on ka õiget pidi suhtkoht mõttetu, võtab ainult kaugtulelt mingi 0,7V pinget maha.
Eeldusel, et kõikide pirnide lahtised otsad -12V peale on mõeldud.

Vähe sellest - isegi elektrit mitte tundev tegelane saab aru, et LED-id töötavad ainult lähitule asendis.
Miks? Sest kaugtule asendis võetakse dimmeri kaudu tulev + toide üldse ära ja LED teatavasti ainult massi otsas ei põle.

Kes iganes siin nõu andis, andis väga vale nõu. Kõige esimene väike skeem oli kahe veaga: LEDid on skeemil märgitud valepidi polaarsusega (reaalsuses sa neid valesti juba ei ühenda, sest juhtmed on punane ja must) ja samaoodi üks diood. Seda valepidi dioodi pole seal tõesti vaja ning see oligi probleemi allikas. Kõik muud ühendused ja dioodid on vajalikud. Dioodide ülesandeks on lubada voolu liikumine vaid ühes kindlas suunas. Selline skeem on kokku pandud ja töötab laitmatult.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Väidad, et sellisel kujul, kui sinu lingil üles joonistatud skeem, sul asi töötab?
Kustkaudu kaugtuli toite saab? Läbi dioodi? Või on jätkuvalt skeemile olulised ühendused peale joonistamata?

Macintosh kirjutas:

Selline skeem on kokku pandud ja töötab laitmatult.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mella kirjutas:

Väidad, et sellisel kujul, kui sinu lingil üles joonistatud skeem, sul asi töötab?
Kustkaudu kaugtuli toite saab? Läbi dioodi? Või on jätkuvalt skeemile olulised ühendused peale joonistamata?

Macintosh kirjutas:

Selline skeem on kokku pandud ja töötab laitmatult.

Töötab nagu kulda.
Kaugtuld toidetakse ikka omast ahelast mis ratta peal olemas, seda ei hakka keegi nüüd ümber ehitama (ega välja joonistama). Kaugtulelt saadakse relee lülitamiseks vool - nii lähevad LED-id täisvõimsusele iga kord, kui kaugtuli sees. Diood ahelas välistab kaugtule süttimise, kui LED käsitsi täisvõimsusele pannakse.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Tee siis avalikult jagatav skeem korda, sest sellises kujul on see poolik ja segadust tekitav. Või võta õldse maha.
Ega teised ju tea, mida SINA mõtlesid ja joonistamata jätsid.
Vähemalt kaugtule juurde joonista originaallüliti pealt tulev signaal ka.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mella kirjutas:

Tee siis avalikult jagatav skeem korda, sest sellises kujul on see poolik ja segadust tekitav. Või võta õldse maha.
Ega teised ju tea, mida SINA mõtlesid ja joonistamata jätsid.
Vähemalt kaugtule juurde joonista originaallüliti pealt tulev signaal ka.

Sul on võimalik panustada, selle asemele, et niisama piuksuda: "tee korda", "võta maha", "paranda ära". Skeem on avalik, jagatav ja muudetav. Kui sul kõik selge on ja osakad paremini, siis tee plaanist oma koopia, vii parandused sisse ja jaga üldsusele välja. Siis pole nett enam vigaseid skeeme täis (vähemalt üks vähem). :)
Ega need vigased koopiad selle pärast tule, et entusiastid teevad vaid sellepärast, et oskajad osatavad nurgas.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Einoh, aitäh, et ma üldse viitsisin sellesse jamasse süveneda ja tähelepanu juhtida.
Eks ma järmine kord siis tean, et kui midagi valmis nikerdan, panen vigased skeemid netti ja kiren, et minul töötab ;)

Sõnnikut tuleb selle taime peale visata, mis vilja toodab, mitte niisama laiali loopida.

Moraal oli selles, et kui sa skeemi joonistada ei oska ja tingmärke skeemi korrektselt paigaldada, ära neid avalikult välja jaga. Teed teistele mitteoskajatele lihtsalt elu keeruliseks. Ise tegemise vastu pole mul midagi.
Järgmisena tuleb mingi 3 klassi haridusega Vasja ja hakkab internetti panema juhiseid, kuidas endal pimesoolt opereerida lauanoa, klambrilööja ja tamiiliga.

Macintosh kirjutas:

Sul on võimalik panustada, selle asemele, et niisama piuksuda: "tee korda", "võta maha", "paranda ära". Skeem on avalik, jagatav ja muudetav. Kui sul kõik selge on ja osakad paremini, siis tee plaanist oma koopia, vii parandused sisse ja jaga üldsusele välja. Siis pole nett enam vigaseid skeeme täis (vähemalt üks vähem). :)
Ega need vigased koopiad selle pärast tule, et entusiastid teevad vaid sellepärast, et oskajad osatavad nurgas.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ei ole vaja kaklema minna :)
Pigem ma nüüd paluks Mellal aidata ja välja mõelda sama asi Mella enda äranägemise järgi, kui Mellal aega on.
Otseselt pole seda enam vaja aga tõepoolest ei tahaks "vasjat" teha.
Macintosh pani selle ka heast tahtest üles, mitte sellepärast, et kedagi välja vihastada.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas mella »

Ära nüüd minu pärast küll muretse, sellist asja (ja ammugi mitte selle skeemi järgi) ma ehitama ei hakka ja seega mitte ka vihastama.

Piipz kirjutas:

Macintosh pani selle ka heast tahtest üles, mitte sellepärast, et kedagi välja vihastada.


tar.mo
Postitusi: 18
Liitunud: 14 Juun 2009, 09:51
Tsikkel: yamaha xt660r;gasgas 300E

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas tar.mo »

Tere,
Sooviksin elektriala paremini tundvatelt härrastelt nõu küsida.
Nimelt sai Hiinamaalt tellitud ühed LED lisatuled Cree LED U5,
tuled on kolmesüsteemsed:täis,pool võimsus ja strobo efektiga,
nii nüüd probleem-sain tuled külge ja põlema,kuid kuidas saaks need tuled põlema ainult täisvõimsusel ja ainult kaugtuledega koos ?
lihtsalt lisalülitiga ja läbi relee juhtides põleb kord üks, kord teine täis võimsusel,
siis korduval lülitamisel vilgub üks pool ja põleb teinepool,siis üks tuli pool võimsusel ja teine täisvõimsusel.
Olen natuke netist uurinud ja tundub ,et ainuke lahendus on tuli lahti võtta ja emlaldada plaadi pealt takisti ID3.
Kas kellelgi on veel kokkupuudet sellise asjaga ?

tervitades
Tarmo

Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Laur »

Peaks nägema seda LEDi oleneb kuidas tehtud on,PWM või lihtsalt tak.

M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: LED lisatuled ja dimmer

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma ikka maadlen oma dimmeritega :)

Selle dimmeri kõige madalam asend on liiga ere (pimedas vastutulevad autod vilgutavad, et võta maha ja siis alles ma vilgutan täistulesid vastu aga no paras jõmm olen ikka):
http://www.led-technik-shop.de/led-dimm ... r-mini-12v

Selle dimmeri kõige madalam asend on OK aga potekas on nii meeletult tundlik, et selles asendis ta mingi valemiga püsima ei jää, üks kerge puudutus ja ongi paigast ära.
http://goo.gl/2LuUVR
Kruvisin dimmeri lahti ja seal on poteka peale kirjutatud B1K, mis peaks tähendama, et tegemist on sellega:
http://www.oomipood.ee/product/r16110n- ... s-5mm-samm

Nüüd oleks elektroonikasõbra abi vaja - kuidas ma saan poteka asendada püsiva takistusega, st mul ei ole vaja mingit keeratavat nuppu, vaid ühte kindlat asendit.
Mõõta oskan, kui keegi ütleb, mida mõõta - panen süüte sisse, keeran pote õige asendi peale (tuled sobivalt tumedad) ja siis mõõdan mittevärisevate kätega mingit takistust ja siis tuleks teha mingi junn selle poteka asemele, mis hoiab seda ühte takistust.

Ma ei jaga väga elektroonikat, seega mulle tuleks täiesti lollide keeles seletada, et mis asendis peab tester olema ja mis numbreid ma lugema pean :) Minu jaoks on elekter sisuliselt pluss ja miinus....

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”