K: Svammfiltri pesu?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Tere.

Milline oleks alternatiiv svammfiltri pesuks, või milline neist korralikult ära puhastab? Kasutasin Motorex'i puhastit, kuid see täielik pask.... ei pesnud korralikult sama firma õligi maha.



KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas Black »

Pesupulber.


tafkin
Postitusi: 44
Liitunud: 25 Okt 2006, 22:34
Tsikkel: kx
Asukoht: Tallinn

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas tafkin »

Valvoline filtripesu aine.
Ostad ühe kanistri.
Valad pooleks kahte kaanega nõusse (värvimüügi kankud 10l).
Paned mõlema anuma põhja värvirullimise restid.
Üks jääb mustaks- ja teine puhtaks pesuaineks. Mustas pesed alati esimesena.
Kui tolmu plekid on välja saadud, siis võtad kolmanda nõu, milles pesed sooja vee ja fairiga liiva välja. Vett vaheta 2-3 korda.
Selliselt kestab filtripesu aine ühe hooaja.
Jõudu pesemisel

tafkin

mikkh
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Mär 2013, 17:46
Tsikkel: kx250

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas mikkh »

Valvoline pesufiltri aine peaks petrooleumi baasil olema, seega sobib ka tavaline petrooleum ehk ka lambiõli.


Rattal
Postitusi: 117
Liitunud: 26 Mai 2010, 00:34
Tsikkel: Duke 690, EC 250, V4R APRC
Asukoht: Viljandi

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas Rattal »

Motorexi kama tundub jah kräpp...
Valvoline filtripesu hea, kahte nõusse jah, aga peale puhtamas vedelikus pesu pigistad kuivemaks ja loputad voolava veega (seestpoolt väljapoole) kogu tolmu välja ja mingit muud jama pole vaja lisada! See pesuaine lahustub ise veega ja peale kuivamist on filter puhas.
Kord üht vanemat filtrit pestes hakkas mingit vahtu ja jama tekkima ja rikkus kogu pesuaine ära... keegi tark oli vist pesupulbri või mingi muu nõudepesuga seda pesnud!
No milleks see jama? On olemas õiged vahendid, töö lihtne ja korralik.
Kummikindaid soovitaks kindlasti, kõva keemia :)
Edu!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mikkh kirjutas:

Valvoline pesufiltri aine peaks petrooleumi baasil olema, seega sobib ka tavaline petrooleum ehk ka lambiõli.

Ei ole petrooli baasil.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas Black »

Rattal kirjutas:

Kord üht vanemat filtrit pestes hakkas mingit vahtu ja jama tekkima ja rikkus kogu pesuaine ära... keegi tark oli vist pesupulbri või mingi muu nõudepesuga seda pesnud!

Irw, pesuaine rikutud! :D

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Aga jah, peab kahjuks tõdema, et see Valvoline kraam on parim.
Mõtlesin ka olla roheline ja öko ning sai tellitud TwinAir BIO filtriõli ja pesuvahend. Õlil pole veel väga vigagi (kuigi ei ole selline kleeps peale kuivamist nagu Valvoline), aga no pesuvahend on ikka täiesti õnnetu, peseb ikka väga suure vaevaga ja päris puhtaks ei saagi.

Küsimus: ma olen siiani selle Valvoline mürgi jaoks kasutanud Pakendikeskuses müüdavaid 10 l plastämbreid, aga need on jamad, sest see stuff on nii kange, et mingi aja peale vajub see ämber lötsi. Kas keegi teab selliseid ämbreid mis veidi paremini vastu peaks?

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas Mart »

Mul on pakkuda plekist lahusti ämbreid. Ilma kaaneta, kui plaanis pole transportida koos sisuga või ümber ajada, siis võib suvalise kaane panna

56271134
Kasutaja avatar

Teema algataja
pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Motorex'i toode see Twin airil ongi... 100% sitta.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mart kirjutas:

Mul on pakkuda plekist lahusti ämbreid. Ilma kaaneta, kui plaanis pole transportida koos sisuga või ümber ajada, siis võib suvalise kaane panna

See ei kõlba, see staff lendub nii kergelt, et kui lahti jääb, siis on paari kuuga ära aurunud.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

pets77 kirjutas:

Motorex'i toode see Twin airil ongi... 100% sitta.

Ma arvasin et nad ikka ise on miskit leiutanud.


Rattal
Postitusi: 117
Liitunud: 26 Mai 2010, 00:34
Tsikkel: Duke 690, EC 250, V4R APRC
Asukoht: Viljandi

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas Rattal »

Black kirjutas:
Rattal kirjutas:

Kord üht vanemat filtrit pestes hakkas mingit vahtu ja jama tekkima ja rikkus kogu pesuaine ära... keegi tark oli vist pesupulbri või mingi muu nõudepesuga seda pesnud!

Irw, pesuaine rikutud! :D

Mis sul siin irw on? Seda pesuainet saab muidu palju kordi kasutada ja see ei ole väga odav, et peale ühte pesu ära visata.
IRW :mrgreen: on hoopis see, et filtri pesuks pesupulbrit soovitad!
Sa vist ei olegi kunagi ühtegi svammfiltrit pesnud, aga õpetada oskad? :wack:

To: mx77
Neid valgeid kaanega lahustikindlaid plastämbreid peaks saama auto värvidega tegelevast ettevõttest.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Aga jah, peab kahjuks tõdema, et see Valvoline kraam on parim.
Mõtlesin ka olla roheline ja öko ning sai tellitud TwinAir BIO filtriõli ja pesuvahend. Õlil pole veel väga vigagi (kuigi ei ole selline kleeps peale kuivamist nagu Valvoline), aga no pesuvahend on ikka täiesti õnnetu, peseb ikka väga suure vaevaga ja päris puhtaks ei saagi.

Küsimus: ma olen siiani selle Valvoline mürgi jaoks kasutanud Pakendikeskuses müüdavaid 10 l plastämbreid, aga need on jamad, sest see stuff on nii kange, et mingi aja peale vajub see ämber lötsi. Kas keegi teab selliseid ämbreid mis veidi paremini vastu peaks?

Tehnoplastist saab ka äkki neid lahustikindlaid ämbreid.Kankusid ja muud sarnast olen sealt ostnud.Asuvad Laki tänaval Tamrexi kõrval hoovis.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

selline pikk õpetus minu liikuril, aga vahendi nime konkreetselt pole :lol:
Fill a washing pan of a proper size with a non-flammable
cleaning solvent. Immerse the element in the cleaning solvent
and wash it.
• Gently squeeze the element to remove the excess solvent: do
not twist or wring the element or it will develop tears.
• Immerse the element in motor oil, and squeeze out the
excess oil. The element should be wet but not dripping.
• Reinstall the cleaned or new air cleaner element in the
reverse order of removal.

Ise olen 3000km järel maha võtnud, pehmes seebivees pesnud.. pigistanud õlijäägid välja. Siis immutanud sama õliga mis mootorisse läheb, jääb kergelt niiskeks, pesasse tagasi ja nagu kõik... 8)

Suzuki 650 K7
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Tehnoplastist saab ka äkki neid lahustikindlaid ämbreid. Kankusid ja muud sarnast olen sealt ostnud.Asuvad Laki tänaval Tamrexi kõrval hoovis.

Tänud. Vaatasin kodukat, materjal täpselt sama PP (polüpropüleen), mis nendel Pakendikeskuses müüdavatel ämbritel. See pagan ei kesta seda keemiat. Vaatasin, et kanistrid on kõik HDPE, usun et kanistrid on mõeldud kangema keemia jaoks, seega ilmselt peaks ka ämber sama olema.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Tehnoplastist saab ka äkki neid lahustikindlaid ämbreid. Kankusid ja muud sarnast olen sealt ostnud.Asuvad Laki tänaval Tamrexi kõrval hoovis.

Tänud. Vaatasin kodukat, materjal täpselt sama PP (polüpropüleen), mis nendel Pakendikeskuses müüdavatel ämbritel. See pagan ei kesta seda keemiat. Vaatasin, et kanistrid on kõik HDPE, usun et kanistrid on mõeldud kangema keemia jaoks, seega ilmselt peaks ka ämber sama olema.

Ma olen ühte tööstuslikku peitsi ostnud Susi htelli kõrval olevast värvipoest ja seal on ka ämbrid olemas,sest seda pandi mulle väiksemasse nõusse ja tooniti.Ämber on nüüd juba 3 aastat kestnud,aga aine on ka jube kange,isegi kummi kinnastele teeb pikapeale ära.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

tafkin
Postitusi: 44
Liitunud: 25 Okt 2006, 22:34
Tsikkel: kx
Asukoht: Tallinn

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas tafkin »

Minul on ostetud Espakist. Põhjad lähevad küll natuke loperguseks, kuid kuskilt välja ei aja ja ei haise garaažis. 2a. juba samad nõud.
Pilt

tafkin
Kasutaja avatar

Teema algataja
pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Nii filtrid pestud Valvoline'ga ja nüüd uus küss, et kuidas "määrite" õliga(ehk kuidas oleks parem, et ei jääks "tilkuma"). Olen varem ka määrinud, kuid alati jääb mingi nurk ilgelt lögaseks, ehk kuidas üleliigne ilusti kätte saada( õlitanud olen niiet jääb hea, kuid seistes vajub õli ära kuskile nurka)

Küss kaks:

Kuidas hoiustate kui on rohkem filtreid... näiteks kaheksa.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.

aivar424
Postitusi: 69
Liitunud: 31 Mär 2013, 19:16
Tsikkel: r6 2007
Tänanud: 1 kord

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas aivar424 »

Kastad õli sisse filtri ja siis nätserdad korralikult läbi, et kõik kohad koos oleks. Pigistad filtri kuivaks nii kõvasti kui suudad(väänata nagu pesu ei tohi, lõhud filtri ära) ja paned kuivama riiule kuskil ööpäevaks.
Hea oleks kui peseksid ja õlitaksid mitu filtrit korraga, endal mugavam kõik korraga teha.

Filtreid hoiustada tavalises kilekotis, õlitatud ja kasutuses olnud loomulikult eraldi kottides.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Ma olen ühte tööstuslikku peitsi ostnud Susi htelli kõrval olevast värvipoest ja seal on ka ämbrid olemas,sest seda pandi mulle väiksemasse nõusse ja tooniti.Ämber on nüüd juba 3 aastat kestnud,aga aine on ka jube kange,isegi kummi kinnastele teeb pikapeale ära.

oeh, ma olen nüüd asja jube teaduslikuks ajanud, aga see Susi kõrval olev Sadolini pood pakib oma värve samadesse PP toiduämbritesse ja kohal olnud spetsi kinnitusel ei kannata nendes värvi kah pikemalt hoida. Nimelt pidi see polüpropüleen ise mingil määral hingama ja laseb lahustitel ära auruda ja läheb ise pehmeks.
nii nagu ikka siin maailmas on kõik inimesele vajalik olemas USA-s, aga sealt hakata plastämbrit tellima on ikka paras hullus.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas 426f »

Filtrit ju igapäev ei pese.Miks pesuainet pärast kanistrisse valada ei või.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: K: Svammfiltri pesu?

Lugemata postitus Postitas Black »

Rattal kirjutas:

Mis sul siin irw on? Seda pesuainet saab muidu palju kordi kasutada ja see ei ole väga odav, et peale ühte pesu ära visata.
IRW :mrgreen: on hoopis see, et filtri pesuks pesupulbrit soovitad!
Sa vist ei olegi kunagi ühtegi svammfiltrit pesnud, aga õpetada oskad? :wack:

Sry, ei tahtnud tegelikult tühjast tüli üles tõmmata. Ma pakkusin pesupulbrit, kuna otsiti alternatiivi. Iseenesest toimib ta hästi (kodumaist Mayer'it, vana nimega BIO-EST ei soovita, see ei lähe kuskilt enam välja). 20a olen igal kevadel muruniitja svammfiltreid pesnud ja pärast tavalise õliga õlitanud. Eelmisel nädalavahetusel, näed, pesin just maal pesupulbri ja survekaga mingeid svammist kõhutuulefiltreid:

Spoiler

Pilt

Päris ropp, mis sealt välja voolas...

Tegelikult lahkneb arvamus sealt, kas on vaja vahel harva sellega tegeleda või on krossisõit elustiiliks. Esimesel juhul ei hakka keegi mingite pesuõliämbritega jändama, teisel juhul on see tõenäoliselt mõistlik. Ja omaette teema on kindlasti keskkonnakaitse. Kui spets ainega pesta ja see lõpuks kenasti kogumispunkti viia (mida iganes nad sellega edasi teevad, jäägu see nende südametunnistusele), on see kindlasti parem kui kausitäie kerge õlilisandiga pesupulbrivee põõsa alla või kanalisatsiooni läigatamine.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”