mootorratta jahutusvedelik

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas will111 »

Üks kiire küsimus jahutusvedeliku kohta, kuivõrd oluline on valada tsiklimootorisse justnimelt mingit spetsiaalset "tsiklitele mõeldud" coolanti? mõtlen puht praktilisest küljest, et kas kaasaegne (hetkel on mul kodus olemas rohelist) aga täiesti tavaline autodele mõeldud vedelik tõepoolest võib millegile seal halvasti mõjuda või tegelikult pole mingit vahet? hinnavahe on laias laastus 5kordne...aga põhipoint on hetkel selles, et auto vedelikku on mul juba kodus pudelis olemas ja tsikli oma peaks spets linna ostma sõitma.

tsikkel ise on ktm, mootor 2008 aasta.



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

Üks kiire küsimus jahutusvedeliku kohta, kuivõrd oluline on valada tsiklimootorisse justnimelt mingit spetsiaalset "tsiklitele mõeldud" coolanti? mõtlen puht praktilisest küljest, et kas kaasaegne (hetkel on mul kodus olemas rohelist) aga täiesti tavaline autodele mõeldud vedelik tõepoolest võib millegile seal halvasti mõjuda või tegelikult pole mingit vahet? hinnavahe on laias laastus 5kordne...aga põhipoint on hetkel selles, et auto vedelikku on mul juba kodus pudelis olemas ja tsikli oma peaks spets linna ostma sõitma.

tsikkel ise on ktm, mootor 2008 aasta.

Mina panin punast veoka oma,mis mõeldud alumiinium plokile.Töötab juba kaks aastat sellega,pole probleeme.See ongi ilmselt määrav,et oleks alu plokile sobiv.Ei usu,et midagi halba see auto oma teeb,ilmselt on nad suht sarnased tooted.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas Mart »

Ma panin ka punast. Olude sunnil ostsin Prismast, kui aluplokkile sobib, siis ei ole vahet jah. Minul vähemalt 1 aastaga pole midagi halba öelda

56271134

Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas will111 »

sam ajutt on ka rohelise tünni peal, et sobib ka aluplokiga mootoritele. selle järgi jah arvasin ka ise, et juu peaks ikka toimima. pigem kahtlustasin, et ehk on mingid plastid või kummidetailid tsiklil seal jahutusringis, mis ehk ei talu seda tavalist keemiat...aga noh kuskil netis ka nagu krijas pole ühtegi lugu suure kirjaga DONT DO IT. vast siis midagi hullu ei juhtu

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas poison »

Vahet pole, kas roheline või punane, lihtsalt neid ei tasu omavahel segada. Kui just meeldib teine värv, siis süsteem tühjaks ja läbi pesta ja uus värv sisse :) punane on pikema kasutusajaga, aga ma ei ole ka näinud eriti palju tsikliste, kes alles viie aasta tagant jahutusvedelikku vahetavad. Küllap mitmeid kordi kallimad vedelikud on ka head, aga tänavale mõttetud, neil nt keemistemp kõrgem, ühesõnaga racing värk, ehk R4 errilistele seda sisestada, kui rinkal mõnikord käia.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas mella »

Värv pole küll tänapäeva mingi näitaja.
Mine korralikku autopoodi ja vaata riiulisse - sama hinnaga ja omadustega vedelik on kogu spektri ulatuses saadaval, Meenub mitut värvi sinine, roheline, kollane, oranz, punane ja lilla. Kõik sama speciga ja omavahel segatavad. Müüja ütles ka, et värvivahe ainult.
See segamise teema käib erinevate tehnoloogiate kohta. Ehk siis silikaadivaba longlife või tavaline või tosool.

poison kirjutas:

Vahet pole, kas roheline või punane, lihtsalt neid ei tasu omavahel segada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mella kirjutas:

Värv pole küll tänapäeva mingi näitaja.
Mine korralikku autopoodi ja vaata riiulisse - sama hinnaga ja omadustega vedelik on kogu spektri ulatuses saadaval, Meenub mitut värvi sinine, roheline, kollane, oranz, punane ja lilla. Kõik sama speciga ja omavahel segatavad. Müüja ütles ka, et värvivahe ainult.
See segamise teema käib erinevate tehnoloogiate kohta. Ehk siis silikaadivaba longlife või tavaline või tosool.

poison kirjutas:

Vahet pole, kas roheline või punane, lihtsalt neid ei tasu omavahel segada.

Nüüd ka veel glükoosipõhine kollane saadaval,mida ei tohi teistega segada.Seda pidi tite pepu pesuks ka võima kasutada,on nii öko :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas Melx »

Tänapäeva vedelikud sobivad enamus kõigile plokkidele, siukest ainult alu või raua põhis polegi. Vaatama peab pigem, et silikaadi vaba, muidu võid mõne hooaja pärast pumba tihendeid vahetama hakata.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

Decipher
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Juun 2014, 18:07

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas Decipher »

urmas66 kirjutas:

Nüüd ka veel glükoosipõhine kollane saadaval,mida ei tohi teistega segada.Seda pidi tite pepu pesuks ka võima kasutada,on nii öko :D

Mingit viidet sellele jutule? Glükoos on viinamarjasuhkur ja selle kasutus jahutusvedelikus... no ei usu. Kollane jahutusvedelik peaks ikka etüleenglükooli baasil olema, mis on konkreetselt mürgine lugu. Nii et tite peput pesevad sellega äärmisel juhul kloordioksiidisõbrad.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas mella »

kui ma scannile jahutusvedeliku kontsentraati otsisin, pakuti tavalist rohelist (või misiganes muud värvi sama ainet) 2a kasutusajaga ning Scania tehasesoovitusega kollast 6a kasutusajaga, mis maksis 2x rohkem. Võimalik, et siis sama kollane.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas will111 »

peab vaatama, kas see silikaadivabadus on mul auto veveliku anuma peal ka kirjas. kuskil mingitel pudelitel olen sellist märget küll näinud, meenub midagi sellist.

vaatasin seda ise ka, et värvidel pole üldiselt suurt mingit vahet kui asja omadusi lugeda, aga noh roheline on mul seal mootoris senimaani sees olnud, tõsi küll see rohkem nagu selline neoonroheline kraam tundub. seetõttu peaks nüüd ka uuesti täitmiseks roheline igaljuhul safe olema. muidugi vanast vedelikust proovin ikka süsteemi tühjaks saada, kuigi pole kindel kui 100%liselt see just õnnestub. igaljuhul peamine, et seal mingi hull imevedelik pole, mis värskega kuidagi reageerima hakkab ja kõik auguliseks söövitab :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

peab vaatama, kas see silikaadivabadus on mul auto veveliku anuma peal ka kirjas. kuskil mingitel pudelitel olen sellist märget küll näinud, meenub midagi sellist.

vaatasin seda ise ka, et värvidel pole üldiselt suurt mingit vahet kui asja omadusi lugeda, aga noh roheline on mul seal mootoris senimaani sees olnud, tõsi küll see rohkem nagu selline neoonroheline kraam tundub. seetõttu peaks nüüd ka uuesti täitmiseks roheline igaljuhul safe olema. muidugi vanast vedelikust proovin ikka süsteemi tühjaks saada, kuigi pole kindel kui 100%liselt see just õnnestub. igaljuhul peamine, et seal mingi hull imevedelik pole, mis värskega kuidagi reageerima hakkab ja kõik auguliseks söövitab :D

Mis söövitamisse puutub,siis Volvo veokatele ei tohi panna neid osasid vene tosoole,mis veepumba malmist labad ära söövad.Samas alumiiniumist osadele süsteemis ei tee see midagi.Seal plokk malm ja palju juurde käivat alumiiniumist.Jaemüügi omadest kõlbab neile mootoritele kindlalt Neste roheline(kindlasti ka pljud teised),mis pidi olema ka heade määrimis omadustega.
Niipalju tean,et tänaseks on tehasepoolne soovitus ainult glükooli laadse aine baasilisele üle minna,aga see eelkõige vist loodushoiu põhine teema.Ei olevat nii mürgine kui maha voolab.Ja hoolduses kus meie käime ongi ainult see nüüd kasutuses.Oli punane ja nüüd on kollakas.Minu uuel autol on ka kollakas sees.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas amsung »

BMW manual näitab, et tuleks kasutada kontsentraati.
Pilt

Segatakse siis destilleeritud veega nagu ma aru saan.


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas Melx »

Eks tuleb arvestada kus masinat ületalve hoiustatakse, kui ikka soojas garaazis siis on soovitatav segada võimalikult vähese veega. Konsentraadi kogus on otseses seoses kui hästi korrosiooni kaitse kestab/toimib. -20 segu -30 juures ära ei külmu, samas on ta kasutuskõlbmatu kuna tegu on süldiga mida pump seni ringi ei aja kuni mootor üles soojeneb.

Ziccel

Ohverdan bensiini !

amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas amsung »

Unustasin mainida, et bmw soovitab min. -30c

Ehk on kellegile abiks.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mootorratta jahutusvedelik

Lugemata postitus Postitas will111 »

kusjuures, siin justkui mainib, et silicate paha ei teegi: http://motocrossactionmag.com/news/10-t ... verheating

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”