Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Knockaudiitor
Postitusi: 9
Liitunud: 19 Apr 2016, 12:11
Tänanud: 3 korda

Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Knockaudiitor »

Tere!
Plaanis endale suveks soetada naked, hetkel on silma jäänud sellised isendid: http://www.mototehnika.ee/used/2453316 ja http://www.mototehnika.ee/used/2458225
On kellegil antud ratastega kogemusi jagada, plusse, miinuseid mida peaks teadma antud rataste kohta?
Enda kohta, et pikkust 192, kaal 82. Sõidukogemust 1hooaeg omasin siis MT-07. Sõitma hakkaks enamasti linnas, vahest harva satuks ka maanteele pikemale sõidule.
Igasugune tagasiside teretulnud!



Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Ütleks, et mõlemad on Sinu jaoks väikesed aga mine proovi ise.

Mootori poole pealt on muidugi V2 omaette...

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Knockaudiitor kirjutas:

Tere!
Plaanis endale suveks soetada naked, hetkel on silma jäänud sellised isendid: http://www.mototehnika.ee/used/2453316 ja http://www.mototehnika.ee/used/2458225
On kellegil antud ratastega kogemusi jagada, plusse, miinuseid mida peaks teadma antud rataste kohta?

Ma võtaks Aprilia, pisut pirtaskam, nõudlikum ja vähem töökindel, kui Hornet. Aga see eest on selles stiili. Aprilia omamine on statement.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Henn »

Tere,
Kui seda Biker24 Apriliat lähed ostma, siis kutsu endine omanik ka kaasa. Muidu on varsti veel üks inimene kelle tsikkel müüdud, aga raha..... nagu ikka.

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Shiver igal juhul... Hornet on igav.

Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas timotelli »

Aprilia kindlasti ;) V2 on põnev!

Kasutaja avatar

ziggy
Postitusi: 184
Liitunud: 25 Jaan 2010, 21:38
Tsikkel: Yamaha YZF-R1
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas ziggy »

Shiver on äge ratas - kena ja muheda häälega V2. Jõudu on korralikult ja kompuutrist saab erinevaid sõidurežiime valida.
Hornet on tore R4.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas AzA »

Igal juhul shiver linna. Mõlemad on sinu pikkusele pisikesed putukad, aga V2 on linnas kaugelt vahvam kui R4.
Honda ainus eelis on vast töökindlus, aga seegi on selline rohkem legend. Nood pärast 2006 pritsungiga hornetid on ..... volkar golfid, igavad punkt A punkt B liikurid, shiver on pigem alfa romeo, hoopis teine mekk man :)

Aga mulle meeldib.

ViikingViki
Postitusi: 16
Liitunud: 29 Sept 2016, 11:21
Tsikkel: Aprilia Shiver '08
Tänatud: 1 kord

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas ViikingViki »

Tere! Olin just sügisel ise sarnase dilemma ees. Ma küll otsisin omale esimest ratas aga sai erinevatel seljas istutud (Hornet, Z750, Fz6, SV, Bandit. Tänud siinkohal Bikepointile). Lõplik valik jäi siis Shiveri peale kuna minu jaoks tundus kõige mugavam, eriti tänu veidi laiemale lenksule ja võimsuse muutmise võimalusele (vihmareziimis suht sarnane koolisõidu rattale minu arust, hea alustada). Kõrguse kohapealt minu arust olid need kõik suht sarnased, st võiks tiba kõrgemad olla. Lisaks siis veel minu arust äge välimus ning linnaruumis neid väga ei kohta :) Sügisel kahjuks väga sõita ei jõudnud, ca 550 km, millest 200 oli peale ostu Tartust Tallinna. Hetkel vähemalt ostuga :) Endal siis 1,91 pikkust ja 98 kg kaalu. Edu valikul!


Teema algataja
Knockaudiitor
Postitusi: 9
Liitunud: 19 Apr 2016, 12:11
Tänanud: 3 korda

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Knockaudiitor »

Kas kõikidel Shiveritel on see sõidureziimi valik olemas, või alates mingist aastast?

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Knockaudiitor kirjutas:

Kas kõikidel Shiveritel on see sõidureziimi valik olemas, või alates mingist aastast?

Tere,

1) shiver-i MAP-i lahendust pakuti ikka kõigile, millel on drive by wire juhtimine.
2) shiver-il on palju parem vedrustus ja paremad pidurid kui sama aja Hornetil.
3) Hääl nii sport kui tavalisel väljalaskel on shiver-il oluliselt mõnusam kuulata.
4) Hooldus sama tihe ja samade kuludega neil - aga esimeste aastate Shiveritel mõningaid hädasid vb küljes, mis võiks olla korda aetud.
5) Suurus tahaks kindlasti kontrollimist - nii hornet kui shiver on suhteliselt madala sadulaga ja originaalis mõeldud 165 - 180 cm sõitjale. vedrustuse häälestuselt 60-80kg ratturile. Üks asi on väljanägemine aga teine asi on ergonoomika suurele mehele seal sadulas. Kindlasti vaja üle kontrollida, et põlvenurk liiga teravaks ei lähe ja lenks vastu põlvi ka ei käiks lausa.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!


Vox
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Juun 2016, 11:51

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Vox »

Lenks ei tohiks vast ikka vastu põlvi käia; küll aga võib probleem tekkida jalgade mahutamisega paagi alla. Selles pikkuses suht piiri peal, endal sai ka kunagi uuritud. Olen muidu samas pikkuses ja ise otsustasin Dorsoduro kasuks.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas pyta »

Aprilia vist üldse pisematele inimestele mõeldud. Ma küll ainult 180 pikk,aga oma rsv seljas tundun paras hiiglane, peeglitest ei näe mitte midagi näiteks, peab kõvasti kummardama

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Kas Honda Hornet või Aprilia Shiver??

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Olen 185 pikk ja oma 1gen Tuono seljas ka ennast kõige mugavamalt ei tunne. Linnas on suva, kuid maanteel üle 130 km/h lotendan nagu kilekott ratta seljas (hoolimata ninagondlist ja tuuleklaasist). Aga väga ei huvita, sõidan ühel rattal ja mure murtud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”