Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Yes Sir
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Aug 2017, 14:15
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #1 Postitas Yes Sir » 07 Aug 2017, 10:51

Tere!

Kirjutan selle jutu siia teistele hoiatuseks ja moraaliks, et oksjonirattaid ei ole üldjuhul mõtet osta. Ja kui ostate, siis veenduge, et müüja ikka teab ka mida ta edasi müüb.
Ostsin ratta 2017 aprilli alguses. Hind 3000 eurot (Suzuki Bandit GSF650 2009 aasta). Müüja: Kunnar Sipelgas (ostuportaalis oma nime ära ei märgi), Asukoht: Pärnu
Proovisõidul tundus, et ratas toimis, aga proovisõidu ring oli väike ning väga korralikult selles veenduda ei saanud.
Rattal oli ülevaatus tegemata ning ta pakkus, et enne kui rattale järgi tulen, siis laseb sõbra juures ülevaatuse ka ära teha. Pani rattale peale ka uue aku (vähemalt nii mulle öeldi).
Järgi läksin rattale vihmase ilmaga ning panin kärule. Müüjat ennast järgi minnes kodus ei olnud.
Kui kodus uuesti sõita proovisime, siis ratas üle 75km/h välja ei võtnud. Õige kiiresti langes see kiirus lausa 35 km/h. Selgus, et ratas ei lähe üldse pöördesse.
Kui hakkasime otsast peale vaatama mis viga on, siis tuli välja igasuguseid vigu. Kõigepealt sai vahetatud õli, seejärel küünlad (rattal oli mingid täiesti valed ja mitte originaal küünlad). Kui olukord ei paranenud võtsime bensiini välja ja selgus, et paagis oli ligi 0,5L vett. Vett tuli välja veel mujaltki. Paagi all meeletu rooste. Pealt vaadates oli siin-seal roostet, aga kui raami teiselt poolt vaatama hakkasime, siis oli olukord päris nutune. Lisaks oli läbi roostetanud sigaretisüütaja (mida müüja kiitis kui head lisa kus telefoni laadida). Samuti tuli välja, et gondlit on varasemalt parandatud ja seda mitte korralikult vaid keegi geenius on teinud seestpoolt väga robustset silikooniparandust.
Jäi selline mulje nagu see ratas oleks kuskile basseini uputatud. Pärast esimeste asjade korda tegemist (vahetatud sai ka kütusepump) tegi ratas juba palju paremat häält, aga pöördeid polnud ikka. Oma mõistus otsas, viisin parandusse. Paranduses oli ratas kaks kuud, aga viga ei leitud ega leitud. Lõpuks otsustati ära vahetada klapp. Sellega sai ratta jälle pöördesse. Kutsuti järgi, sain sõita parandusest ainult kohvikuni kui ratas enam käima ei läinud. Vahetasin igaks juhuks uuesti ära ka aku ja peale sai tutikas Varta. Mitte midagi. Massipuudust polnud, järele jäi ainult starter. Nii oligi, starteri harjad peaaegu siledaks kulunud.
Täna on 07. august 2017 ja ootan ikka veel starteri harjakaant (juba kolmandat nädalat), et saada suve viimastel nädalatel ehk veel ratta selga.
Seega oksjoniratas maksis mulle 4 kuud sõidurõõmu ja ligi 1000 eurot lisaks.

PS! Müüja nime lisasin sellepärast, et pärast vea avastamist müüjaga ühendust võttes oli vastus ükskõikne - ratas oli pealtnäha korras ja sõitis. Täielik vastutusest kõrvale hoidmine.
Viimati muutis Yes Sir, 11 Aug 2017, 02:22, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 101
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: Hunt & Peletis
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 30 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #2 Postitas kent » 07 Aug 2017, 11:18

Midagi väga eriskummalist mille tõttu hoiatus ülesse panna siin küll ei näe. Pigem on ostueelne ülevaatus olnud puudulik. Kui endal kogemusi napib tasub lihtsalt keegi pädevam kaasa haarata. Lisaks on klassikaline vale toimetamine igasuguste juppide enneaegne vahetamine teadmata milles täpsemalt viga seisneb. Kui ise defekteerida päris kindlalt ei oska on ikka mõistlik pädevasse organisatsiooni viia. Tükkhaaval katsetamine läheb loomulikult kalliks.

Head sõitmist ja positiivne ehk see et nüüd palju uusi juppe küljes :D

kent

oil
Postitusi: 273
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #3 Postitas oil » 07 Aug 2017, 16:02

Tahaks samuti vastu vaielda. Selliseid vigu oleks pidanud esmasel ülevaatamisel ja korralikul proovimisel kindlasti nägema.

See müüja võis olla jah huiaja, kuid vahel ei tea müüja ka, et midagi rikkis on. Aus näide omast käest - müüsime kunagi naise tsiklit. Tuldi kohale, vaadati, uuriti. Ütlesin, et ühtegi viga ei ole, sest tõesti, sõitsime muretult ringi tsiklitega pikalt enne müüki. Ostja oli tüdruk, aga tal oli korralikumat sorti õlinäpp kaasas, kes tegi pikema proovisõidu ja leidis, et viiendaga suuremal kiirusel kiirendades sidur libiseb. Ja täitsa õigus tal oligi! Ainult et mul elukaaslane ei teadnud seda, sest tema selliseid manöövreid ei harrastanud ja ma ei olnud ise üle poole aasta tema tsikliga sõitnud.

Ja teine näide omast käest - kui elukaaslasele uut tsiklit ostsime, siis proovisõidule minnes väideti mulle, et kõik on idealna. Samuti kiiremate käikudega sõites ilmnes vägagi jamaks läinud siduri libisemine. Naine mul poleks eluilmaski sellest aru saanud, eriti uue tsikliga proovisõidul. Noh sõitsin tagasi müüja juurde, ütlesin et KUULE SUL SIDUR LIBISEB JU KOHUTAVALT! - Müüja lõi silmad maha, punastas ja ütles et "tegelikult libiseb jah..." ning võttis sõnagi lausumata oma asjad ning sõitis ilmselt järgmise huvilise juurde.

Et siis... üritas varjata ja jäi vahele. Loodan, et need kes meilt tsikli ostsid, samamoodi meist ei arvanud :D A me andsime rohkem hinnas alla, kui viga väärt oli, sest nad olid ausas lootuses kaugelt kohale tulnud. Ostsid ära ja paari nädala pärast sõideti meile Tartus igatahes vastu õnnelike nägudega.

Ehk siis ole mees ja kontrolli, pärast aga pole mõtet möliseda, kui ei viitsinud.

Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1297
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #4 Postitas Hr.Nõel » 07 Aug 2017, 16:40

Müüja nime lisasin sellepärast, et pärast vea avastamist müüjaga ühendust võttes oli vastus ükskõikne - ratas oli pealtnäha korras ja sõitis. Täielik vastutusest kõrvale hoidmine.

Kindlasti pole see vastutusest kõrvale hoidmine. Ja müüja nime oleks sul otstarbekas ära kustutada, et sulle endale sealt pahandust ei tule. Tema ei ole antud juhul küll selles süüdi, et sa ainult viskasid põgusa pilgu peale rattale enne ostmist, rääkimata olematust prooviringist.
Ma ei tea kust oktsionilt sa selle ostsid, aga neil on alati reegild paigas a´la - "Palun tutvuge tehnikaga enne enampakkumist, hilisemaid pretentsioone ei võeta arvesse. Või midagi sellist.
Proovisõidul tundus, et ratas toimis, aga proovisõidu ring oli väike ning väga korralikult selles veenduda ei saanud

Selles väikses ringis saad küll ainult iseennast süüdistada.

Kogu sinu jutt esimeses postis on tõeline õppetund ja koolitus kõigile teistele ostjatele:
KUIDAS TSIKLIT OSTA JA ESMASELT ÜLE VAADATA EI TOHI.
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1075
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #5 Postitas ishijupp » 07 Aug 2017, 16:53

Kokkuvõte- ostja on loll! Nii on, aga see ei tee müüjat mitte p u t s u karva jagu vähem suliks- pole võimalik, et isegi megalohh ei teaks selliste puudustega ratast müües mida ta müüb.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 490
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: 2007 R6
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #6 Postitas Krl » 07 Aug 2017, 21:36

see nagu ei tundu üldse mingi vähegi pädev põhjendus olevat, et sa ei tea mida sa müüd.
Sinu asi on teada seda, mida müüd, mitte pärast oma lolluse taha pugeda.
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 250
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #7 Postitas TiitX11 » 08 Aug 2017, 00:03

Pruugitud ja odava tehnika ostmisel on alati risk. Kas keegi võõras annab tsiklit pikemakas proovisõiduks ja lahtikiskumiseks? Kõige kuradimad on ümberehitatud tsiklid mis on "ägeda" välimuse nimel olematute sõiduomadustega. Väikesel proovisõidul seal vead ei ilmne sest ei saa kõike kontrollida. Parim on see kui on kaasas samatüübilise tsikli omanik kes teab ja tunneb asja põhjalikult. Vigadel aga kahjuks on halb komme järsku tekkida nii starteriharjadel kui siduri libisemisel. Õnneks need pole kõige hullemad vead!
Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 1484
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Asukoht: Tartu
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 102 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #8 Postitas ranel » 08 Aug 2017, 00:51

Kasutatud asja ostmine ongi nuhtlus. Ma millalgi panin enda suzuki müüki, ausalt kõik vead ära räägitud. Tükk aega hiljem, kui kahekesi rattal, tuli välja, et sidur oli libisema hakanud. Üksinda sõites polnud aga midagi aru saada. Nüüd hiljem, kui keegi oleks ratta ära ostnud, siis oleks ilmselt pahane, et müüsin libiseva siduriga ratta talle. :wack:

Aga reaalsest kogemusest, viimase transalpi ostsin, siis ~45 min sõbraga, mõlemad tegime proovisõidud, koos sai ratast uuritud ja järjest asju üle kontrollitud. Tulemuseks ikka, et sain õnnetu pilli, mille peale ropult aega ja raha läks. Selleks, et päriselt vigu leida, peab hakkama ratast tõsiselt lammutama ja vaevalt mõni müüja oma ratta külge võõrast lammutama laseks. Muideks, minu õnnetu ratas oli ka pärit Pärnust. :bsmile:
Kerghaagise rent 2.75x1.5x0.25 koos tasapindtendiga. 1-3H 7EUR, 3-6H 10EUR, 6-12H 13EUR, 12-24H 16 EUR. Hinnad sisald. KM.
Asjade vedu kerghaagisel koos autoga 15EUR+0.4EUR KM. 55684121
Mootoritõstuki rent Tartus 6 eur päev.

eetarga
Postitusi: 234
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Palamuse
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #9 Postitas eetarga » 08 Aug 2017, 08:41

Pruugitud ja odava tehnika ostmisel on alati risk. (w)

Pruugitud ja soodne tehnika ostmisel on vähem risk. :)

Pruugitud ja korraliku taustaga normaalse hinnaga tehnika ostmisel on tunduvalt vähem risk. :D
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1297
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #10 Postitas Hr.Nõel » 08 Aug 2017, 09:39

Muideks, minu õnnetu ratas oli ka pärit Pärnust.

Ahhaaaaa... tuleb välja, et Pärnu on "rontide" kasvulava. Pole midagi öelda. Heal lapsel palju nimesid. :bsmile:

Vaadates seda mis toimub pruugitud autode turul, siis pole ime et samamoodi toimetatakse ka tsiklite järelturul.
Aga kuna Eesti ostja ongi peamiselt ( Pakuks et nii 70-80%) selline keda huvitavad rohkem välispidine bling-bling kui see mis on kesta all, siis jõuamegi sellisesse olukorda. Ja kui sinna lisada veel, et seadus on pigem müüja kui ostja poolel.. polegi midagi arutada... :ner: :ner:
Nii paraku on ja jääb senikauaks kuniks ei muudeta seadusi selles vallas.
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 250
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #11 Postitas TiitX11 » 08 Aug 2017, 10:31

kunagi ostsin BMW 540i universaal odav.....ideaalses korras. Oligi kõik OK aga kunagi ei tea mida tulevik toob, 15 tuhat ja mootoris kolin V8 remont aga mõtetu.....
Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #12 Postitas Kaukaaslane » 08 Aug 2017, 14:22

Teema algatajale infoks, et õli, starteri harjad, küünlad, aku, tulede pirnid ja bensiin on tsiklitel kuluosad, mille uuendamine 8 aastat vanal tsiklil on sedavõrd tõenäoline, et sellega tasuks lausa arvestada. Kui ei taha, osta poest uus.
NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

reimps
Postitusi: 4301
Liitunud: 17 Juul 2007, 23:52
Tsikkel: Tuono V4R
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 390 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #13 Postitas reimps » 08 Aug 2017, 14:49

Hr.Nõel kirjutas:Ahhaaaaa... tuleb välja, et Pärnu on "rontide" kasvulava.
Ära siis kohe nii isiklikult solvu nagu mingi eit. Sadulad ja muud nahatamised on küll ausad, mis Pärnust tulevad :*
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people
Kasutaja avatar

Ardilla
Postitusi: 983
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tsikkel: Suzuki GSXR 600 VZR1800R
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 59 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #14 Postitas Ardilla » 08 Aug 2017, 17:32

Facepalm... Raha tulebki lollidelt ära võtta.

Järjekordne diletant... Seekord ei vabanda ka väga, s**t nädal valan kõik välja :evil: ! Vähemalt on asja positiivne külg see, et inimene üritab oma kogemusel teisi hoiatada!

Küll on kahju, et inemesed google-st ära bännitakse, et ei saaks teha eeltööd. Järjekordne, keegi kes emotsioonide najal ostab endale midagi ja siis tuleb halama. (Mitte, et ma repekteeriks xyiaritest müüaid!) Samas võib kilomeetrite viisi sitamaja paberile monoloogi kirjutada, aga mis sest kasu, kui keegi seda ei loe.

Kui tahate kellegile pärast pretensioone esitada siis on selleks kaks võimalust:

Osta OÜ-lt. Või laenuga. Miks? Googeldage.

Lisaks on siin mitmeid toredaid rattapoode kust tasub kindlasti ratast endale soetada ja kui raha jääb üle siis võib ka eritellimusel lasta ehitada. Kui sarkasm kõrvale jätta siis on ka asjalikke edasimüüjaid veel jäänud. Samas ega kasutatud turul on reaalselt enamasti kõnts. Tuleb siiski otsida kohaliku ajalooga siin sõtnud ühe omanikuga rattaid või võtta siis juba uus.

Jube naiivne on loota, et keegi müüb alla turu mingit jube head asja. Sama naiivne on loota, et ostad pea 10a. vana ratta ja see on uueväärne, enam veel kui ta on alla turuhinna.

Olen meie mototurgu eelnevates teemades piisavalt materdanud hinna ja kvaliteedi ja muude teemade kohta.

See on nii tüüpiline! Kuidas ostetakse arenenud Euroopas tehnikat. Kui inimesl on 20000 € ta ostab 10 kiloga auto, sest on vaja veel teha põhjalik hooldus, osta talverehvid, kindlustused teha aastaks ette ära. Kuidas käib ostmine Eestis: Kui inimesel on 20 000 € ta ostab auto 40 kilo eest! (Comedy Club ru)
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1396
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 377 korda
Tänatud: 115 korda
Kontakt:

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #15 Postitas AzA » 08 Aug 2017, 18:16

10 points goes to Ardilla.
Ostsin maja kümbi alla sota ... 50 kümppi remoks ja ...
Oleks võinud ju 140-se kohe ära teha ja siis talvel beikeris puid kerjata, eksole.
Väga ei imesta, kui boiler lekkima hakkab või aken katki ülehomme läheb.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 763
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 72 korda
Tänatud: 170 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #16 Postitas Jesper » 08 Aug 2017, 18:23

Oot a muidu 2009a Banditi eest 3k on nii räigelt odav või, et peab kohe vastassuunas jooksma? Mulle tundub küll üsna selline hind, et no kui starteri harjad vähe vaesemad on siis ok, a vähemalt 96km/h võiks ikka välja võtta. Üle selle ju nagunii keegi ei sõida, sest seadus!
Kasutaja avatar

Ardilla
Postitusi: 983
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tsikkel: Suzuki GSXR 600 VZR1800R
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 59 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #17 Postitas Ardilla » 08 Aug 2017, 19:40

Jesper kirjutas:Oot a muidu 2009a Banditi eest 3k on nii räigelt odav või, et peab kohe vastassuunas jooksma? Mulle tundub küll üsna selline hind, et no kui starteri harjad vähe vaesemad on siis ok, a vähemalt 96km/h võiks ikka välja võtta. Üle selle ju nagunii keegi ei sõida, sest seadus!


Tõsi ta on, tüübid müüsid turuhinnaga ratta ka veel takka otsa... Oh jah... mis siis ikka. 96??? sa vist elad 110 alast ikka väga kaugel :ner: :bsmile: Ja kuidas siis sellise rattaga jokkis peaga mendi eest ära paugutada ja pärast Evelin Ilvese heaks kiitu nuruda Õhtulele lehekülgedel? :-||| :mrgreen: ?

See tundub sama tark tegu kui romu.ee-st ülevõlli küinud ratas oktsionilt osta peaaegu turuhinnaga ja veel KM ka otsa keevitada (lol)

Igaljuhul ma saan aru, et inimene pigem üritab siin teemas algajate valvsust tõsta, kui see ei ole just feik klikikogumise või trollimise teema ning tema teksti on vaja lugeda hoopis emotsioonide vahelt, mis palub olla ettevaatlik, põhjalik ja mitte sattuda hasarti :bsmile: .

Tegelt tuleb saada aru, et kui ostad kasutatud ratta ja väga kogemust ei ole, siis peaks olema ikka 500 -600 euri mingite mast asjade ära tegmiseks kohe, et mitte pärast küüsi närida.

Mul käivad lauataga hooaja alguses mitmed kolleegid, kellel ila tilgub rataste suunas, autokool alustatud või kohe kohe saab läbi ja kõigilt tuleb sama jutt. Nädatakse mingit pastelt ja küsitakse nõu kas ta esimeseks rattaks sobib?

Kõigile vastan ühte moodi, SA PEAD ISE OTSUSTAMA aga ma vahetaks kohe need asjad ära ja panen hinnad excelisse. Peale seda inimesed ise otsustavad panevad selle summa + natukese peale ja ostavad korraliku ratta.

Paraku nii, on, et isegi kui ostad väga ausalt müüalt tehnika, siis tasib mingi ring kohe peale teha, et mitte teda pärast taga röökida. On ju ni?

Tulemus on turuhinnaga ratas, 1000 euri kooliraha, nässus niigi sita ilmatõttu nässus hooaeg jne jne jne.

Ega meil Eestis pole väga rusikareeglit kuidas ratast osta, aga no liialduseta, see mis meil müügis on on siiski suuremalt jaolt äraelanud kõnts, mis on puhtaks pestud ja uueväärse pähe määritakse seda rahvale sekka. Nähtud, neid bikesid, millel gondlid eripaksusega, vasak külg on OEM ja parem on hiina e-bay. Müüa aga kuseb sulle silma, et oi oi ratas on avariivaba. jne jne jne.
Kasutaja avatar

Ardilla
Postitusi: 983
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tsikkel: Suzuki GSXR 600 VZR1800R
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 59 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #18 Postitas Ardilla » 08 Aug 2017, 20:08

Muide Pärnakate kaitseks, tõin oma ratta Pärnust, olen ülimalt rahul. Eks seda ratast sai aasta otsa mudugi otsitud ka :) Aga väga tore inimene oli müja :) , ratas eeskujulikult hoitud. Seega pole siin midagi sellel Pärnul häda asi on siiski inimestes kinni.
Viimati muutis Ardilla, 08 Aug 2017, 21:19, muudetud 1 kord kokku.

Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1297
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #19 Postitas Hr.Nõel » 08 Aug 2017, 20:19

Paremini kui Ardilla seda ära seletas ... ilmselt ei oskagi keegi teine seda teha.
Eriti tema komentaari viimane lõik:
Ega meil Eestis pole väga rusikareeglit kuidas ratast osta, aga no liialduseta, see mis meil müügis on on siiski suuremalt jaolt äraelanud kõnts, mis on puhtaks pestud ja uueväärse pähe määritakse seda rahvale sekka. Nähtud, neid bikesid, millel gondlid eripaksusega, vasak külg on OEM ja parem on hiina e-bay. Müüa aga kuseb sulle silma, et oi oi ratas on avariivaba. jne jne jne.

Kuldsed sõnad/mõtted. Nii see paraku on. :bsmile: :bsmile:
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Ardilla
Postitusi: 983
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tsikkel: Suzuki GSXR 600 VZR1800R
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 59 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #20 Postitas Ardilla » 08 Aug 2017, 20:40

Ma jahusin seda teises teemas väga pikalt Finantseerimisest jne. Aga nüüd matemaatikat.

3000 ostis, + 1000 jupid, aja kulu + närv veel =4000 euri koos igasuguste sõitmiste käimistega varjatud kulude näol no 200 juurde aeg ka makab (arve ei ole veel lukus ja võib veel miskit ilmneda). Ja nüüd TADDA: https://www.motodepoo.ee/soidukid/8362-z650-2017 6690 :) võtame selle summa laenu ja saame kuumakseks 70 € :)

Mis me võidame :) garantii 2 aastat. Järelturg, sõidad muretult ja kasko saad ka peale teha kui tahad.

Veidi kallim aga mitte vähem lõbusam : https://ramo.ee/mootorrattad/tanav/suzu ... -2017.html Kuumakse tuleks veidikese kallim.

Ja nüüd minu küsimus milleks osta kasutatud põrsast kotis?

ttameri
Postitusi: 36
Liitunud: 25 Mai 2013, 18:44
Tsikkel: Kawasaki ZZR600 & ZZR1100
Tänatud: 2 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #21 Postitas ttameri » 08 Aug 2017, 21:11

Siinkohal astun ostja kaitseks välja. Te võite ilkuda, et lollidelt tulebki raha ära võtta, seda aga niikaua kuni seda teilt ei tehta - puhas demagoogia, millel puuduvad argumendid. Teadlikult varjatud puudustega kauba müümine on seadusevastane. Siinkohal oleks vajalik olnud kellegi abi, kes tunneb pisut rohkem seadusi. Koheselt puuduste ilmnemisel tulnuks fikseerida olukord. Küsida pakkumine remondiks ning nõuda müüjalt puuduste likvideerimist. Kui müüja keeldub, siis tegema ise kulutused (fikseerima need) ning nõudma müüjalt selle hüvitamist. Vajadusel tuleb olla valmis oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduma. See võib olla kulukas, kuid selleks, et vähendada selliseid pettuseid peab midagi tegema. Loomulikult tuleb olla valmis, et hüvitist ei saada, kuid märk tuleb maha jätta.

Olen isegi osjana saand tunga ning hiljem oma ajaga ja rahaga olukorra parandanud, kui tegelikult võinuks nõuda müüjalt. :wack: see on jäänud minu "koolirahaks". Igal juhul soovitan ostutehingule kaasa võtta keegi neutraalne isik. Ei pea olema mingi spetsialist, kuid vähemalt inimene, kes hoiab ostja "jalad maas". Ostjana kipud ikka põnevat asja valesti hindama.
Kasutaja avatar

reimps
Postitusi: 4301
Liitunud: 17 Juul 2007, 23:52
Tsikkel: Tuono V4R
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 390 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #22 Postitas reimps » 08 Aug 2017, 21:17

Ardilla kirjutas:Aga väga tore inimene oli müüa :)
Ou, inimesi ei tohi meil müüa.
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people
Kasutaja avatar

Ardilla
Postitusi: 983
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tsikkel: Suzuki GSXR 600 VZR1800R
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 59 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #23 Postitas Ardilla » 08 Aug 2017, 21:20

reimps kirjutas:
Ardilla kirjutas:Aga väga tore inimene oli müüa :)
Ou, inimesi ei tohi meil müüa.


Parandasin ennast, ärge siis välja lobisege inimkaubandust, muidu tuleb ka laibatükeldamine lagedale! :ner: :mrgreen:

Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1297
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #24 Postitas Hr.Nõel » 08 Aug 2017, 21:27

Miks ma arvan, et siia hakkab tulema järgnevate päevade jooksul lehekülgede kaupa arvamusi... lühamalt öeldes lendab s...tt ventikasse. :mrgreen: :mrgreen:
Mitte et ma pooldaks sellist tünga müüki, aga....
Teadlikult varjatud puudustega kauba müümine on seadusevastane.

...kust otsast sa nii surmkindlalt väidad, et tegemist on varjatud veaga??? Eelmine omanik kehitab selle peale lihtsalt õlgu ja vannub jumala nimel, et tema ei teadnud nendest vigadest midagi. Ole mees ja tõesta, et teadis. :wack: :wack:
Senikaua kui see müük detailides ( ei liigu üle 60 km/h, pöördesse ei lähe , starter pees jne.) pole paberil fikseeritud pole mõtet hakata tuuleveskiga võitlema.
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 763
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 72 korda
Tänatud: 170 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #25 Postitas Jesper » 08 Aug 2017, 21:28

ttameri kirjutas:seadusevastane.

Sry, aga see seaduste jutt hakkab juba natuke väsitama, eraisikute vahel toiminud tehingu põhjal võib selle umbes nii kokku võtta, et "mine püüa tuult väljal". Sealjuures max 96km/h nagu juba mainisin, sest kui sa tahad et seadus oleks sinu sõber, pead ka ise seaduse sõber olema. BTDT.

Ardilla kirjutas:Järelturg

Mitte paha pärast, aga kui sa selle kawa aastal 2022 turgu lükkad, siis oled ise automaatselt samasugune kabi ju :D Kuna teatavasti kõik Eesti kasutatud rataste müüjad on. Normaalses ühiskonnas üldiselt ikkagi inimesed ei tee tegusid ja tehinguid, millele nad hiljem avalikult oma nime alla kirjutada ei julge. Mitte nii et "kontaktnumber 51kolmkaheksadeuxviisidva1" ja siis 30 sekundit pärast tagatule kadumist on kuulutuse sisu "." ja kuulutuse pealkiri "MÜÜÜDUUUD KUSTUTAAADAA!".

Ma ei hakka ju poes igat moosisaia pooleks lõikama, igaks juhuks, et äkki pagar on moosi rotti pannud. A muidugi võibolla peaks.

ttameri
Postitusi: 36
Liitunud: 25 Mai 2013, 18:44
Tsikkel: Kawasaki ZZR600 & ZZR1100
Tänatud: 2 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #26 Postitas ttameri » 08 Aug 2017, 21:50

Hr.Nõel kirjutas:Miks ma arvan, et siia hakkab tulema järgnevate päevade jooksul lehekülgede kaupa arvamusi... lühamalt öeldes lendab s...tt ventikasse. :mrgreen: :mrgreen:
Mitte et ma pooldaks sellist tünga müüki, aga....
Teadlikult varjatud puudustega kauba müümine on seadusevastane.

...kust otsast sa nii surmkindlalt väidad, et tegemist on varjatud veaga??? Eelmine omanik kehitab selle peale lihtsalt õlgu ja vannub jumala nimel, et tema ei teadnud nendest vigadest midagi. Ole mees ja tõesta, et teadis. :wack: :wack:
Senikaua kui see müük detailides ( ei liigu üle 60 km/h, pöördesse ei lähe , starter pees jne.) pole paberil fikseeritud pole mõtet hakata tuuleveskiga võitlema.


Kui paagis oli vesi, ratas ei liikunud maantee max lubatud kiirustenigi. Ja seda koheselt pärast ostu. Seda juttu, et müüja polnud sellest teadlik võib müüja rääkida oma emale, kuid selliste suurte puuduste korral pole kahtlustki - see ratas polnud juba müües korras. See lihtsalt pole usutav. On küll ja küll olnud neid juhtumeid, kus sõidukit ostes platsilt või eraisikult on tuvastatud, et müüja tegelikult müüs teadlikult varjatud puudustega masinat. Müüa peab informeerima ostjat võimalikest puudustest masinas. Loomulikult oleme me kõik suured müügimehed ning suuga tegema suure linna, kuid kasutatud asja müügil peab ka müüja olema teadlik, mida ta müüb.

Nagu ennist ütlesin, see on lihtsalt "kooliraha" ja hea näide, kuidas mootorratast mitte osta ning kuidas mitte käituda hiljem puuduste avastamisel. :wack:

ttameri
Postitusi: 36
Liitunud: 25 Mai 2013, 18:44
Tsikkel: Kawasaki ZZR600 & ZZR1100
Tänatud: 2 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #27 Postitas ttameri » 08 Aug 2017, 21:58

Jesper kirjutas:
ttameri kirjutas:seadusevastane.

Sry, aga see seaduste jutt hakkab juba natuke väsitama, eraisikute vahel toiminud tehingu põhjal võib selle umbes nii kokku võtta, et "mine püüa tuult väljal". Sealjuures max 96km/h nagu juba mainisin, sest kui sa tahad et seadus oleks sinu sõber, pead ka ise seaduse sõber olema. BTDT.


Tallinna lähistel 110km/h mõjualas 96km/h proovida on täiesti legaalne. Selleks, et säärased tehingu ei muutuks valdavaks Eesti mootorrataste järelturul tuleb vahest ka "puult väljalt püüda" - midagi pole teha :( . Kui ka raha kätte ei saa, siis vähemalt teed ta olemise ebamugavaks. Sunnid müüjat asjale mõtlema ning raha kulutama - juristi või advokaadi palkama. Vajadusel kohtusse tulema jne jne. Kui veab, siis ehk saad ka mingi kokkuleppe.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 763
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 72 korda
Tänatud: 170 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #28 Postitas Jesper » 08 Aug 2017, 22:10

No selle aja peale kuni sa ühe Pärnu kabajantsikuga asjad ühele poole saad, suudab ta 3tk juurde sigitada ja alimentide eest Soome putkata. Sul on põhimõtteliselt täiesti õigus, aga puudub igasugune ettekujutus suurusjärkudest, samuti ajad sa sujuvalt segamini tarbijalemüügi ja eraisikute vahelise müügi - kui pärast selgub et sama aega töö peale kulutades oleks saanud poest kawa ilma igasuguse laenuta koju veeretada, siis usu mind, enesetunne on veel natuke lollim kui protsessi alguses :)

Minuarust lihtsam ja tõhusam on ikkagi üldine ühiskondlik põlgus igasugu sahkerdajate ja huiarite vastu, sealjuures liiga palju oma aega ja närve kulutamata. Sest midagi mõistlikku nad üldjuhul teha ei oska, küll siis õiglus maa peale tuleb, kui ta peab tööotsa saamiseks tühja kõhuga lõpubossi kabinetis istuma ja seletama, miks nimest pool Internetti punane on. Anoh võib-olla ma mõtlen liiga idealistlikult.
Kasutaja avatar

reimps
Postitusi: 4301
Liitunud: 17 Juul 2007, 23:52
Tsikkel: Tuono V4R
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 390 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #29 Postitas reimps » 08 Aug 2017, 22:17

Ma olen nii mu** olnud, et paari auto ostumüügilepingusse (kasutatud roima puhul mõistlikud ja loogilised) garantiitingimused kirja pannud.
I have an opinion and I'm not afraid to use it
Allergic to stupid people
Kasutaja avatar

Ardilla
Postitusi: 983
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tsikkel: Suzuki GSXR 600 VZR1800R
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 59 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus #30 Postitas Ardilla » 08 Aug 2017, 22:17

Jesper kirjutas:
ttameri kirjutas:seadusevastane.

Sry, aga see seaduste jutt hakkab juba natuke väsitama, eraisikute vahel toiminud tehingu põhjal võib selle umbes nii kokku võtta, et "mine püüa tuult väljal". Sealjuures max 96km/h nagu juba mainisin, sest kui sa tahad et seadus oleks sinu sõber, pead ka ise seaduse sõber olema. BTDT.

Ardilla kirjutas:Järelturg

Mitte paha pärast, aga kui sa selle kawa aastal 2022 turgu lükkad, siis oled ise automaatselt samasugune kabi ju :D Kuna teatavasti kõik Eesti kasutatud rataste müüjad on. Normaalses ühiskonnas üldiselt ikkagi inimesed ei tee tegusid ja tehinguid, millele nad hiljem avalikult oma nime alla kirjutada ei julge. Mitte nii et "kontaktnumber 51kolmkaheksadeuxviisidva1" ja siis 30 sekundit pärast tagatule kadumist on kuulutuse sisu "." ja kuulutuse pealkiri "MÜÜÜDUUUD KUSTUTAAADAA!".

Ma ei hakka ju poes igat moosisaia pooleks lõikama, igaks juhuks, et äkki pagar on moosi rotti pannud. A muidugi võibolla peaks.Siin kohal olen sinuga 100% nõus nii esimeses kui teises punktis: sellepärast mainisingi, et osta tuleb OÜ-lt, siis saab koinida, kui viga avastatud ja praktikas toimib. Kui ettevõte on endast lugupidav siis asjad lahenevad. Elust 2 reaaalset näidet. (siin nedi ära ei too) Samas kas mäletate seda Motardi jama mis siit läbi käis? Pikk vaidlus, kuidas ettevõte üritas teha ostajat lolliks ja alistus kui asi läks suure kella külge? Aga siiski. Samas minu kaks tuttavat ostisd kasutatud autod millel esines varjatud vigu ja mõlemad endast lugupidavad automüügi kohad lahendasid probleemi remodniga pikema vaidluseta. Nii, et vot.

Eraisikult ostes, on nii, et kui satud ausa inimese otsa (neid leidub) siis on pead ise tark olema. Samas on ka palju neid 5seitse tüüpe... kahjuks neid on enamus. Seega filtreerida tuleb hoolega.

Teine teema on liisingusse võtmine. Müüsin autot eraisikuna, ja pank kandis rahad ostja poolena rahad üle alles 14 päeva pärast minu kontole. Põhjendades seda võlaõigs seadusega. Ostjal on õigus 14 päeva jooksul tehingust taganeda, igasuguse põhjuse esitamata ja seda pank järgib väga selgelt. Omast käest võtta kogemus.

:D teises punktis ma ei mõlnud, et kõik aga väga paljud. Hea eksemplari otsimisega võib minna eriti kui on veel veidi erilisem tükk. Jällegi ostes kasutatud tehnikat, eelistan kodumaise ajalooga masinat, mitte toodud riigist x läbi riigi y ning edasi tead isegi mis ja kuidas. Tõesti on minu kommentaarid ülepingutatud, samas kohalikud masinad liiguvad kiiresti käest kätte.

Lisaks siis sellele, on meie kätes võimalus seda olukorda muuta. Xyiarid on ja jäävad, see on paratamatus, aga meie saame nendest ikka paremad ju olla eks? Lisaks sellele peab süsteem muutuma. Sul on 100% õigus, et normaalses ühiskonnas nii ei käituta ja sinna meie motokultuur peab liikuma (mitte võiks või peaks). Aga kui vaatad seda moto suremise teemat mis siin ka läbi käis, siis ma tõin välja idee kudas seda parandada :). Ehk järelturul tegelikult on väga vähe häid ausaid rattaid, ning see loob n.ö. halli turu. Autodega on olukord palju paremaks muutunud, aga seda tänu sellele, et uued autod on palju lihtsamini kättesaadavad ning maksu ja tolli amet on õla alla pannud. Ja ma usun, et kui aastaks 2022 on meil liikvel piisavalt järelturul kohalikelt esindustelt ostetud tehnikat, siis on vähem võimalusi ka huiaritel turgu solkida. Ehk, siis siin on vaja tervet süsteemi. Alates pankade finantseerimisest kindlustuse ja tagasiostu mudelini.

Kuhu ma isiklikult sel aastal ka takerdusin. Ma väga väga tahtsin tutikat VZR1800. Aga Esindus kes müüb ei oma õigust hinnata (Swedi arvates) seega uue mootorratta peab viima hindamisele Möller autosse :D naljakas eks. Siis ei saa talle rakendada jääk väärtust, panga arvates, on mootorrattal 5 aasta pärast jääk 0. Ja seda põhjusel, et esindus peab andma lepingule allkirja, et on nõus, ostma ratta tagasi kui mina seda endale ei taha. Aga noh, ma usun, et 5 aasta pärast võiks vzr1800 2-3 tuhat ikka maksta 5 aastane eks? Sinna otsa intress ja kasko. No ei ole kasulik osta uut mootorratast sellistel tingimustel kui selle kuumaskse kaskoga tuleb rohkem kui linnamaasturi kuumakse koos kaskoga :D eks?

Samas ma usun, et kui oleks paindlik süsteem, siis paljud, võimalik, et ka teema algataja, läheks poodi ja valiks endale meelepärase ratta, teeks esimese sissemakse, käiks hooldaks seda esinduses ja siis vahetaks 5 aasta pärast jälle uue ratta vastu välja. Ning kindlasti oleks huvilisi kes tahaks, osta endale poole hinnaga 5 aastat vana Eestis sõitnud, Eestis hooldatud ratta mida müüb esindus. Eks?

Ehk siis paidnlik turg parandab ka järelturu. Lisaks kui mootorratta kasko ei maksaks mootrotatta hinda, siis ma teeks kindlasti ka kasko, ja ma usun, et nii teeks ka veel 10 000 kaasmõtlejat. eks?

Ühesõnaga, ärme laski sinna, kus on need mölakad, kes sitapähe saia müüvad. Mul oleks huvitav teada saada mis on selle ratta REG ja VIN. Ning kas selle teema algataja, nüüd kui otsustab ratast müüa tutvustab ise kõiki vigu ostjale. Ja näitab lingi sellele foorumile? :D:D:D

Ma vabandan, kui ma riivasin kasutatud rataste omanike tundeid. Ma ei oma pretensioone kasutatud rataste vastu. Vaid ma mõtlen laiemalt, kuidas saaks kaasata turule rohkem uut tehnikat. Samas on müjaid, kes ütlevad väga ausalt ära, kust tehnika tuleb ja et seda on korrastatud, müts maha. Kaselliseid on. Nende juurde minnes tavaliselt tead väga täpselt mida ostad ning müja räägib enamasti ära ka millega tegu. Müts maha selliste ettevõtete ees. Aga korda tehtud rattal ja poolhiinapasal mida uueväärse päehe müükase on ka suur vahe.
Mine “Mootorratastest üldiselt”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist