I think I got cheated at Motodepoo

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas yeekim »

urmas66 kirjutas: 26 Sept 2021, 21:15

Tegelikult võiks selle teema pigem lukku panna.
....ja kui otseselt teemasse ka ,siis täna oli ilus sõiduilm....

Ma ei saand', mul ratas Depoos hoolduses ja värvis :)



Saadetud kettaga lauatelefonist!


werst
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Nov 2014, 19:59

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas werst »

Teemaalgataja oli küll võib-olla natuke liiga lühikese sütikuga aga selliseid olukordi kus tunnitööde eest küsitakse mingeid ulmelisi summasid (just kulunud aja tõttu) on endalgi rohkem kui 2-3 korda olnud. Loomulikult eestlasele kohaselt virisen selle üle tükk aega hiljem ja foorumis aga point selles, et liigagi tihti ei ole see juhuslik viga vaid sihilik äristrateegia ja teevad seda ka tuntumad remondiettevõtted( ei räägi ainult mootorratastest).

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas mx77 »

werst kirjutas: 26 Sept 2021, 21:20

Teemaalgataja oli küll võib-olla natuke liiga lühikese sütikuga aga selliseid olukordi kus tunnitööde eest küsitakse mingeid ulmelisi summasid (just kulunud aja tõttu) on endalgi rohkem kui 2-3 korda olnud. Loomulikult eestlasele kohaselt virisen selle üle tükk aega hiljem ja foorumis aga point selles, et liigagi tihti ei ole see juhuslik viga vaid sihilik äristrateegia ja teevad seda ka tuntumad remondiettevõtted( ei räägi ainult mootorratastest).

Aga tee siis ise, see ei maksa midagi

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust lõppkokkuvõttes oli see ju hea teema! Viga tehti. Viga tunnistati. Maksti tagasi valesti arvestatud summa. Siit on kõigil õppida ja järeldusi teha.
Läheme edasi!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma ei tea [mention]Ain[/mention], mida siit väga on õppida. Seda, et kohe esimese asjana ei tasu saagi käima tõmmata vaid küsida, et äkki oli eksitus? Aga seda teab enamik meist niikuinii ja neid kes seda teada ei taha... Kuidas see oligi... Küürakat parandab vaid haud?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas M.T. »

[mention]Macintosh[/mention], mida õppida? Seda, et trackeri paigaldus aitab tulevikus raha säästa. Saad teenust osta minutipõhiselt.


moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas moilo »

Noh ühe korra saad osta minutipõhiselt. Teine kord pead proovima õnne mõnes teises kohas.


werst
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Nov 2014, 19:59

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas werst »

mx77 kirjutas: 26 Sept 2021, 21:25
werst kirjutas: 26 Sept 2021, 21:20

Teemaalgataja oli küll võib-olla natuke liiga lühikese sütikuga aga selliseid olukordi kus tunnitööde eest küsitakse mingeid ulmelisi summasid (just kulunud aja tõttu) on endalgi rohkem kui 2-3 korda olnud. Loomulikult eestlasele kohaselt virisen selle üle tükk aega hiljem ja foorumis aga point selles, et liigagi tihti ei ole see juhuslik viga vaid sihilik äristrateegia ja teevad seda ka tuntumad remondiettevõtted( ei räägi ainult mootorratastest).

Aga tee siis ise, see ei maksa midagi

Kuidas ma küll ise selle peale ei tulnud. Aga kordaks siis oma postituse mõtte sulle üle: see oih, et läks jah natuke valesti vastus ei ole alati siiras ja kuskilt õhust summasid suuremaks ümardada täiesti levinud praktika ( ei ole oma kogemust motodepooga ) seega ei arva seda, et teemaalgataja nüüd hirmsasti liiga kellegile teeks ja sellised asjad tulekski välja tuua(mitte nüüd küll nii suure kella külge). Kui tegemist oligi anomaaliaga siis ju hästi ja asi järgmise saeteemaga unustatud aga kui tekib veel analoogseid olukordi siis on ju hea kui sellised postitused eksisteerivad

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tõepoolest, ei tarvitse olla siirad aga esimesel kahel korral peaks ikka eeldama, et on. Mitte vastupidi. Et algatuseks teeme nii palju kahju kui saab ja siis hiljem vaatame? Peaks ikka vastupidi olema.

Enam-vähem kõik Eesti motoettevõtted on siit mingi üksiku eksimusega läbi käinud. Iga kord on olnud "maailma lõpp". Pärast on ikka selgunud, et tavaline eksitus. Need kaks korda (ettevõtet), kus päriselt kliente peteti on kindlasti pigem erandid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas claw »

Mille alusel sa väidad, et kindlasti eksitused?

Mul antud teemaalgataja vastu sümpaatia puudub, aga ma olen samas ka üsna veendunud, et arvesse õhu kirjutamine on üldsielt Eesti NOKIA ning leida ettevõte, kes sulle seda ei tee, on pigem erand.

Ma küsiks pigem niipidi - kui antud rattal poleks selline omanik ning poleks ka tracker peal jms, kas siis firma oleks rahulikult üleliigse raha taskusse pannud? Tundub aus eksimus või?

Kui esineb selliseid probleeme, et kliendi arve peale kirjutatakse "kogemata" tunde, mida seal olema ei peaks, peaks olema mingi kvaliteedikontrolli süsteem, mis seda välistab/kontrollib vms. Või et teine mees vaatab arve üle, kui esimene mees nii kobakäpp on.

Ma oleks aru saanud, kui remontija oleks kohe vastanud, et meil töötas ratta küljes mitu inimest ning arve on tüüpide töötundide eest kokku, mitte selle eest, et ratas toas seisis. Aga ei läinud nii ju. Läks nii, et "sorry, panime jah tunni otsa". Ja see on imelik.

Minu jaoks on küsimus see, et kust nüüd klient teab, et teistele sama pudinäpp neid tunde sinna kokku ei kirjuta valesti?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas: 27 Sept 2021, 08:18

Minu jaoks on küsimus see, et kust nüüd klient teab, et teistele sama pudinäpp neid tunde sinna kokku ei kirjuta valesti?

Selleks küsidki enne ratta teenindusse andmist mida tehakse ja palju maksab? Kas oluline on see mis teenuse, õlivahetus või midagi muud, sa saad või see mitu tundi su ratas garaažis seisis ning keegi selle kallal nokitses? Kumba teenust sa sinna ostma lähed? Ajapõhist teenust pakutakse tüdrukute poolt ühes teises asutuses.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Krl »

M.T. kirjutas: 27 Sept 2021, 09:23
claw kirjutas: 27 Sept 2021, 08:18

Minu jaoks on küsimus see, et kust nüüd klient teab, et teistele sama pudinäpp neid tunde sinna kokku ei kirjuta valesti?

Selleks küsidki enne ratta teenindusse andmist mida tehakse ja palju maksab? Kas oluline on see mis teenuse, õlivahetus või midagi muud, sa saad või see mitu tundi su ratas garaažis seisis ning keegi selle kallal nokitses? Kumba teenust sa sinna ostma lähed? Ajapõhist teenust pakutakse tüdrukute poolt ühes teises asutuses.

Mis asutuses?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 26 Sept 2021, 21:38

Ma ei tea @Ain, mida siit väga on õppida. Seda, et kohe esimese asjana ei tasu saagi käima tõmmata vaid küsida, et äkki oli eksitus? Aga seda teab enamik meist niikuinii ja neid kes seda teada ei taha... Kuidas see oligi... Küürakat parandab vaid haud?

Kui õlivahetuse ajaks märgitakse 2,5h. Siis on ju õppida ja järeldada küll! Kui minnakse rattale järele millele tehti ainult õlivahetus ja seda kohe vastu võttes ära ei klatita (teades eelnevalt mida tehakse ja mis hinnaga) siis on õppida küll! Ja arvan et meil kõigil on sellistest asjadest õppida! Sarnastes olukordades ja ka omades tegemistes kuna selliseid olukordi ei taha ju keegi.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

werst kirjutas: 26 Sept 2021, 21:20

Teemaalgataja oli küll võib-olla natuke liiga lühikese sütikuga aga selliseid olukordi kus tunnitööde eest küsitakse mingeid ulmelisi summasid (just kulunud aja tõttu) on endalgi rohkem kui 2-3 korda olnud. Loomulikult eestlasele kohaselt virisen selle üle tükk aega hiljem ja foorumis aga point selles, et liigagi tihti ei ole see juhuslik viga vaid sihilik äristrateegia ja teevad seda ka tuntumad remondiettevõtted( ei räägi ainult mootorratastest).

Ja kui tekib olukord, et masin on töökojas sees 3 päeva,kuid arve tehakse kõigest 4-5 tunni eest? Lähed siis ja nõuad,et tehtaks ikka 32h eest, sest ma ju tean, et masin oli töökojas 32h :wack:
nali naljaks, aga see on üsna tavaline olukord, kui hoolduse või muu remondi käigus tekib vajadus mingit laos mitte olevat osa vahetada. Töö seisab ja osa tellitakse, kokku läheb siis täpselt nii palju tunde kui tööd tehti.
Mis antud teema asja ja veel muid nö liigsete tundidega arveid puudutab,siis esmalt tuleks ikka vastupidine ära tõestada(GPS tracker ei ole selleks pädev asi) ja siis hakata vastupidist väitma. Margi esindused kasutavad autode puhul täna isegi videoülevaatust enne ja pärast tööd ning üldjuhul on ka töökoda kaaameratega kaetud. Ma olen keksmisest inimesest kordi rohkem remonditeenustega kursis ja kasutan oma tuttavate ning ka margiersinduste tööd kuid ei ole viimase 10a jookusl küll tekkinud olukorda,kus oleks vaja asju üle vaadata. On juhuseid olnud,kus arvele on pandud asju,mis seal olema ei peaks ja olen 100% kindel,et need on olnud näpukad. Kõik eksivad ja eriti siis kui tööd on palju. Täna on kõigis hooldust ja remonti pakkuvates ettevõtetes järjekorrad mitu nädalat.

PS. Neid ulme summasid võidakse küsida mingites suvalistes urgastes, kus pole tegvusele kontrolli, aga margiesindustel on muud teenimise võimalused kui sellise jamaga tegeleda. Need ajad on juba ammu möödas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jube lahe on sardelli ...ga võrrelda?
Kui sa müüd tunnipõhist teenust, siis sa müüd tunnipõhist teenust ja hind on tunnipõhine ilma õhuta. Eksimusele või "eksimusele" reageeritakse kohe vabandusega ja tagasiarveldusega ning omalt poolt veel mingi hüve pakkumisega nn kompensatsiooniks võtmehoidjast tasuta õlivahetuseni või mis iganes. Mitte ei visata toru hargile. Tegemist on piisavalt piinliku eksimusega selleks, et rahulikult koju magama minna (minul näiteks ei tuleks rahulik uni kui olen selliselt eksinud (häbi taoks öö läbi jalaga **se), see et kodanikel tuleb näitab juba suunda)

Kui sa müüd tükipõhist teenust siis on tükipõhine ja see on oma risk kui läheb rohkem või oma kasu kui saab kiiremini (saab midagi tegemata jätta)

Teema pealkirja võiks veel muuta, et "süüdistasin ja eksisin ja olen muidu ka ***apea" :?

Mina ei näe 39€ kiunu vaid rohkem kui 50% "ah, mis sa vigised" jutu saatel juurde kirjutamist. Seda % võib nüüd isikliku fantaasia saatel klientide arvuga korrutada jagada.

See hilisem arutlus, et terve ettevõtte oli hooldust tegemas, kes määris ketti, kes poleeris sumpsi, kes kontrollis rehvirõhku lugu ei ole üldse mingi lugu.
See, et osa kommuunist Jürka kombel Repsu kaitseks särki rebib on täiesti mõistetav. Ja ma ei pahanda kui mõni mulle enam tere ei ütle.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Raki »

Ei saa aru miks pealkiri ära muudeti, kui motopood üritas kliendile tüssu teha.

Motopood pole ju väitnud, et tegemist on kindla hinnaga tööga ja arve oli õige, vaid et mehaanik või kes iganes pani tundide arvu valesti. Millegi pärast ma arvan, et kogemata pole siin midagi juhtunud.

See et tagatjärgi, peale kliendi vingumist, kahe erineva ülekandega raha tagasi kanti, pole mingi vabandus.

Kui ma poest midagi varastan ja vahele jään ja kauba tagasi viin, siis kas mu tegu pole olnud?

Motodepoo kahjuks sattusid nad vale kliendi otsa, kes ajab igat senti ja minutit täpselt taga ja nüüd on hädas.

Viimati muutis Raki, 27 Sept 2021, 11:02, muudetud 2 korda kokku.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Krl »

Teemat on mõtet lahtisena hoida siis, kui klient nüüd käib ikkagi välja, mis rahasummat, ratta juppi, või muud hüve ta kompensatsiooniks saada tahab. Siis Motodepoo käib välja omapoolse argumendi, miks ta seda soovi rahuldada ei soovi ja siis võime kõik koos edasi arutada, kas see soov/keeldumine on õigustatud või mitte.
Vastasel juhul pole siis tõesti nagu mingit lahendust paistmas. Isegi kui viga oli meelega tehtud, siis ikkagi ei ole pointi sellest siin lõpmatuseni rääkida. See et sellised vead antud asutuses juhtuvad on selle teema valguses juba siililegi selge ja eks igaüks saabki omad valikud teha, kas viib oma ratta sinna, või ei.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas M.T. »

[mention]Madlobster[/mention] millisest toru hargile viskamisest sa räägid ja sellele rõhud? Klient helistab, võetakse kõne vastu, klient kurdab probleemi, lubatakse täpsustada ja tagasi helistada. See on toru hargile viskamine? Või oleks pidanud kõne vastuvõtja jätma kõik pooleli ning tormama seda kohe lahendama, sest see oli nüüd top priority ja tuli lahendada kohe?
Takkajärgi on kõik aru saanud, et antud kliendi puhul olekski pidanud selle küsimuse esmajärjekorras lahendama ning tasuta veel asju ka kõvasti lisama. Läks teisiti.
Eksimine on inimlik, meist keegi pole täiuslik. See kas tegemist oli lihtsalt inimliku eksitusega või pahatahtliku ning ka korduvaga, seda me siin teada ei saagi, olenemata mida Motodepoo või klient ütleb. Kes usub ühte, kes teist ja need väljakujunenud arvamused vaevalt muutuvad.
Tasuta hüve pakkumine ei pea ka kohustus olema. Mingi seltskond loomulikult alati ootab, et nüüd peaks kohe midagi ekstra saama. Eks see ole omaette seltskond.
Õlivahetus peaks olema tükipõhine teenus, kuigi arvetel näidatakse tavaliselt töötunde. Võin ka eksida. Kui sul selle teenuse maksumus on vastuvõetav, siis pohh mis tunnid seal arvel kirjas. Ise pole neid kunagi jälginud, antud teemaga seoses nüüd huvist vaatasin. 100% ei julge kindlalt ka väita, et igalpool nii, kuid paljudel teenust osutavatel arvetel on ka kirjas, et arvet vastuvõttes ja allkirjastades nõustud sellega. Ehk ka kliendil on kohustus sel hetkel kontrollida mis seal on ja mille eest maksab. Tegelik elu on muidugi teine teema ja probleeme/küsimusi lahendatakse ka takkajärgi. Lahendati ka nüüd, aga ega osad ei jää nagunii rahule ja peavad juhtunut ikka tahtlikuks eksituseks. Ja kui nüüd Motodepoo pakuks omaltpoolt veel midagi kompensatsiooniks, siis seda enam see nende arvamust kinnitaks.
Su viimane lause muidugi iseloomustab su meelestatust eriti hästi. Erimeelsuste ja erinevate arvamuste korral inimesed ongi kohe sellised, et järgmisel korral on igasugu viisakus kadunud ja üksteist enam ei tunta. Mitte, et ma sind tunneks. Aga tere ütlen ikka, kui tean kes on kes. Osade teemade või maailmavaadete puhul inimeste arvamused kattuvad, osade mitte. See on normaalne.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Raki kirjutas: 27 Sept 2021, 11:00

Kui ma poest midagi varastan ja vahele jään ja kauba tagasi viin, siis kas mu tegu pole olnud?

Kui sa poes midagi sihilikult omale kotti või põue topid ja selle eest ei maksa, vargus. Kui sa aga kasutad kaupluses iseteeninduse püstolit ja unustasid kogemata või siis pistis sul laps sinna kärusse midagi nii, et sa ei märkand, VARAS? Koheselt varas või on võimalik inimlik eksitus?
Olen ise Selveris unustanud mingid kartulid skaneerimata, pole aimugi kuidas, sest juurikad ju kohe esimesed. Ostukontroll ja 30€ arvest olid kartulid puudu. Lisati arvele juurde ja Selver ei lisanud mind varaste nimekirja. Aga oleks vist pidanud.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas: 27 Sept 2021, 11:16

Või oleks pidanud kõne vastuvõtja jätma kõik pooleli ning tormama seda kohe lahendama, sest see oli nüüd top priority ja tuli lahendada kohe?

Su viimane lause muidugi iseloomustab su meelestatust eriti hästi. Erimeelsuste ja erinevate arvamuste korral inimesed ongi kohe sellised, et järgmisel korral on igasugu viisakus kadunud ja üksteist enam ei tunta. Mitte, et ma sind tunneks. Aga tere ütlen ikka, kui tean kes on kes. Osade teemade või maailmavaadete puhul inimeste arvamused kattuvad, osade mitte. See on normaalne.

Jah ma arvan, kui on leitud punkt, kus on tegemist võimaliku tüssamisega, siis sellega tuleb tegeleda kohe. Või öelda selgelt, millal. (Ma arvan, et kui sealt 39€´ne asi taskus ilma maksmata välja jalutatakse joostakse järgi kohe, mitte ei helistata nädala pärast, et uurida maksmise soovi kohta)
Pohuistlik suhtumine, et kui ma kunagi aega saan siis vaatan näitab suunda. Kas kellelgi on hädasti tasuta asju vaja? Ei ole. Takkajärgi kommikausiga jooksmine on pigem halenaljakas. See töötab ainult vahetult ja siiralt tegutsedes.

No ma ei arvanudki, et mitte keegi enam tere ei ütle :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Ain »

Tegelikult nagu ka enne olen ütelnud asjadega tuleks tegeleda kohe kassas! Nii nagu tagasiantud rahaga. Ja kui hakatakse tegelema pärast siis selleks läheb ka kauem aega. Kliendid kirjutavad oma muredega näiteks FB sõnumitesse ikka ja jälle 22.00 õhtul ja näiteks ka reede õhtul. Esmaspäeval ei pruugi seda inimest olla kes asjaga tegelab jne. Aga kliendi ootused on kohe.. Keegi arvab, keegi tunneb, keegi eeldab...
Lahenduse osas on ju Motodepoo käitunud igati mõistlikult!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas claw »

M.T. kirjutas: 27 Sept 2021, 11:42
Raki kirjutas: 27 Sept 2021, 11:00

Kui ma poest midagi varastan ja vahele jään ja kauba tagasi viin, siis kas mu tegu pole olnud?

Kui sa poes midagi sihilikult omale kotti või põue topid ja selle eest ei maksa, vargus. Kui sa aga kasutad kaupluses iseteeninduse püstolit ja unustasid kogemata või siis pistis sul laps sinna kärusse midagi nii, et sa ei märkand, VARAS? Koheselt varas või on võimalik inimlik eksitus?
Olen ise Selveris unustanud mingid kartulid skaneerimata, pole aimugi kuidas, sest juurikad ju kohe esimesed. Ostukontroll ja 30€ arvest olid kartulid puudu. Lisati arvele juurde ja Selver ei lisanud mind varaste nimekirja. Aga oleks vist pidanud.

Kui sa iseteenidudesus midagi skanneerimata jätad, on see konkreetselt Selveri otsustada, mis sa nende jaoks oled. See on osa nende turundusmudelist, et nad sind varguses ei süüdista. Sa arvad, et seal inimesed meelega ei jäta asju skännimata või? Nalja teed?
See, et sina tegid seda kogemata, on ainult sinu sõna. Olukorra normaalne lahendus tuleb Selveri poolt, sest tegelikult sa jah, varastad. Täpselt nagu ka see varas, kes üritab osta kolm asja aga ühe jätab skännimata, meelega. Erinevus on ainult sinu peas ja ainult sina tead, kas see juhtus kogemata või ei.

Selle vältimiseks mine kassase, kus skännimata kartulite eest jääb süüdi hoopis kassiir.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas claw »

Ain kirjutas: 27 Sept 2021, 11:56

Tegelikult nagu ka enne olen ütelnud asjadega tuleks tegeleda kohe kassas! Nii nagu tagasiantud rahaga. Ja kui hakatakse tegelema pärast siis selleks läheb ka kauem aega. Kliendid kirjutavad oma muredega näiteks FB sõnumitesse ikka ja jälle 22.00 õhtul ja näiteks ka reede õhtul. Esmaspäeval ei pruugi seda inimest olla kes asjaga tegelab jne. Aga kliendi ootused on kohe.. Keegi arvab, keegi tunneb, keegi eeldab...
Lahenduse osas on ju Motodepoo käitunud igati mõistlikult!

Välja arvatud see tekst, mis nad siia kirjutasid. Kliendi poolt on selline emotsionaalsus suht oodatud, tema jaoks on see isiklik. Ettevõtte jaoks peaks ka sellise olukorra lahendamine olema osa ärimudelist ning hetkel väga pädevalt minu arust nad seda ei teinud ju.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas mx77 »

claw kirjutas: 27 Sept 2021, 12:17

Välja arvatud see tekst, mis nad siia kirjutasid. Kliendi poolt on selline emotsionaalsus suht oodatud, tema jaoks on see isiklik. Ettevõtte jaoks peaks ka sellise olukorra lahendamine olema osa ärimudelist ning hetkel väga pädevalt minu arust nad seda ei teinud ju.

Ja milles siis konkreetselt sinu arvates probleem oli?

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas claw »

mx77 kirjutas: 27 Sept 2021, 12:19
claw kirjutas: 27 Sept 2021, 12:17

Välja arvatud see tekst, mis nad siia kirjutasid. Kliendi poolt on selline emotsionaalsus suht oodatud, tema jaoks on see isiklik. Ettevõtte jaoks peaks ka sellise olukorra lahendamine olema osa ärimudelist ning hetkel väga pädevalt minu arust nad seda ei teinud ju.

Ja milles siis konkreetselt sinu arvates probleem oli?

Vastusest kumas läbi ülbust ebameeldiva kliendi vastu. Olgu selle kliendi nimi MOHAMMED või AIVAR, on ta klient. On ta ebameeldiv, või ei - tuleb temaga juba alustatud ärisuhe normaalse teenidusega lõpuni viia. Ja siis saavad mõlemad pooled otsustada, kas nad üksteist väldivad tulevikus, või ei.

Lisaks, vältis siin klient, et talle kirjutati lampi töötunde arvele juurde. Ilmselt foorumisse postitamise mõte on see, et teisi sama skeemi eest hoiatada. Ma motodepoo vastusest kuskilt ei lugenud, kuidas ma saan kindel tulevikus olla, et see töömees vähem oma tunnisisestamisel eksib.
Küll lugesin ma välja, et nad räägivad kehvalt inglise keelt ja probleemseid olukordi ei lahenda väga ladusalt?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 27 Sept 2021, 11:48

(Ma arvan, et kui sealt 39€´ne asi taskus ilma maksmata välja jalutatakse joostakse järgi kohe, mitte ei helistata nädala pärast, et uurida maksmise soovi kohta)
Pohuistlik suhtumine, et kui ma kunagi aega saan siis vaatan näitab suunda.

Antud juhul oli asi vastupidine ehk klient oleks pidanud arvet vastu võttes kontrollima kohe mille eest maksab. Tegi seda hiljem, mis on ka ok. Aga siis ei ole päris ok eeldada, et sa oled nüüd nr.1 prioriteet. Talle öeldi, et kontrollitakse ja helistatakse tagasi. Ma ei tea kas lubati ka mingi kindla aja jooksul seda teha. Kuid natuke rohkem kui 1h pärast juba EU diilerile minna süüdistama Motodepood kui petiseid ja vargaid ning meedia ultimaatumiga on ka ikka :wack: ja näitab hästi, et selline klient pole päris normaalne.
Mis suunda see nüüd näitab? Kas öeldi, et kui kunagi aega san või kes millest seda järeldab? 1h jooksul tööpäeva lõpus ei lahendatud ja ongi pohhuistlik suhtumine kohe? Jube kannatamatud inimesed meil ikka :D Mul siin Hondaga oli mingi keiss, lubati kontrollida jne., ei lubatud ka konkreetset aega millal. Läks lõdvalt üle nädala, vist isegi 2 ja äkki vahepeal meenutasin ka oma muret, ei mäleta täpselt. Aga ühel päeval helistati, küsiti millal nad võiksid rattale järgi tulla, et saaksid probleemi lahendada ja käisid võtsid-tegid-tõid tagasi ning mul küll tunnet ei tekkinud, et pohhuistid oleks seal. Oleme endiselt sõralikes kliendisuhetes. Vahest tasub enne maailma süüdistamist ka peeglisse vaadata.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust kõige suurem probleem on täna FB-s e-mailis ja foorumites kirjutades, et seal ei ole emotsiooni. See on lihtsalt tekst mida kõik loevad oma hetke tunnetega, emotsioonidega, ootustega ja suhtumisega. Ja nii võib ühest lihtsast asjast lugeda välja väga erinevaid asju...Asjad lähevad täiesti metsa vahel. Näiteks kui oleme koos kuskil tanklas ja ütlen kellegile teist- Sa oled ikka paras töll! Siis ilmselt keegi isegi ei tõsta kulmu ka sellepeale... naerab vast.. Aga kui kirjutan siin foorumis kellegile, et sa oled paras töll... siis läheb ilmselt saag käima. Kõigil on oma arvamus ja arusaam sellest. Sellepärast polegi sellised kohad head mingite jamade klaarimiseks. Need oleks mõistlik ajada korda kahe poole vahel kellega probleem on ja veel parem kui silmast silma.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas: 27 Sept 2021, 12:16

Kui sa iseteenidudesus midagi skanneerimata jätad, on see konkreetselt Selveri otsustada, mis sa nende jaoks oled. See on osa nende turundusmudelist, et nad sind varguses ei süüdista. Sa arvad, et seal inimesed meelega ei jäta asju skännimata või? Nalja teed?
See, et sina tegid seda kogemata, on ainult sinu sõna. Olukorra normaalne lahendus tuleb Selveri poolt, sest tegelikult sa jah, varastad. Täpselt nagu ka see varas, kes üritab osta kolm asja aga ühe jätab skännimata, meelega. Erinevus on ainult sinu peas ja ainult sina tead, kas see juhtus kogemata või ei.

Selle vältimiseks mine kassase, kus skännimata kartulite eest jääb süüdi hoopis kassiir.

Mõnel eksisteerivadki maailmas ainult 2 värvi ja see on ka OK. Mõnel on muid värve veel.
Olen ma öelnud, et kõik skännimata juhtumid on eksitused? Ära tee ennatlike järeldusi.
Nagu ütlesid, et skännimata juhtumi põhjus on ainult minu peas, nii on ka see juhtum. Motodepoo teab seda, kuid vahet pole kas ja mida nad omaltpoolt ütlevad-teevad, sellest sinu ja nii mõnegi arvamus ei muutu ja nad on vargad. See on ammu selge ja nii on, nagu ka see et osade arvates on selline juhtum mitte pahatahtlik eksitus. Aktsepteerime erinevaid arvamusi ja elame edasi, maailm pole nii kole tegelikult. No tegelt vist on hullemgi.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas: 27 Sept 2021, 12:16

Selle vältimiseks mine kassase, kus skännimata kartulite eest jääb süüdi hoopis kassiir.

Vaata kõik inimesed ei ole sellised, kes peavad eesmärgiks kedagi süüdlaseks pidada. Osade jaoks on täiesti ok leida olukorrale lahendus ja eluga edasi minna ning mõista, et tegijal juhtub.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: I think I got cheated at Motodepoo

Lugemata postitus Postitas Piipz »

This topic is now closed, as it's getting nowhere. Both sides have had their say and the truth its how a person wants to interpretate it. No clear winners in this fight.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Suletud

Mine “Mootorratastest üldiselt”