Honda TransAlp, teadjad/omajad

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas speedvana »

täpsemalt V 650 XL, kas see on ratas, mis on rahulikuks ja probleemideta kulgemiseks pikemaks ajaks?
sõidu ja töökindel- maanteel, metsarajal, mägedes ja lumes?
Kambavaimu tekitab ainult omasuguste seas, asfaldi raketil vaatab tagaratast, endurode kõrval, kaelani liiva/mudaauku jääbki!

Petri, ratas
http://www.xs4all.nl/hanzw/jpg/petsan.htm

Kasutaja avatar

vincent
Postitusi: 404
Liitunud: 05 Juul 2004, 00:37
Tsikkel: Varadero XL 1000 V
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas vincent »

Küsimus on muidugi huvitavalt sõnastatud, aga jah ...uus Transalp peaks just see ratas olema. Rahulikuks igalpoolsõitmiseks hea valik,tasase loomuga kauakestev V 2.

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 495
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 46 korda

Lugemata postitus Postitas Divikas »

http://www.bikez.com/categories/index.php

Siin saad erinevaid rattaid omavahel võrrelda, ehk siis millise hinnangu on kasutajad oma ratastele andnud.
Vaatasin 2000 a rattaid ja üllatavalt parim oli KLE 500, teine BMW F 650 ja kolmas Transalp, neljas Freewind. Samas on Freewind saanud parimad hinnangud just vastupidavusele. Aga eks hinnet mõjutab kindlasti ka omaniku ootus oma ratta suhtes.
Ise arvan, et Transalp on igati hea ratas nii lühikesele kui pikale sõidule igasugustes tingimustes. Kaal võiks 20 kilo vähem olla aga eks hea raud peabki raske olema ja vastupidavus sõltub palju kasutajast endast. Honda on seda mootoritüüpi nii kaua tootnud, et mingeid jamasid sellega küll ei tohiks olla.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

udu

Re: Honda Translap, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas udu »

speedvana kirjutas:

täpsemalt V 650 XL, kas see on ratas, mis on rahulikuks ja probleemideta kulgemiseks pikemaks ajaks?
sõidu ja töökindel- maanteel, metsarajal, mägedes ja lumes?
Kambavaimu tekitab ainult omasuguste seas, asfaldi raketil vaatab tagaratast, endurode kõrval, kaelani liiva/mudaauku jääbki!

täpselt õige, TransAlp on kõige sobivam universaalratas :)
Mina olen enda omaga sõitnud nii Siberi mülkas kui ka Aafrka kõrbes - testitud - töötab :)

õnnestub sõita ka 180-ga kiirteedel, aga see enam mingi rõõm ei ole. Kruusa peal on nagu ema süles :)
Ei ole kapriisne bensiini ega kõrguse suhtes - neis kohtades, kus oli nigelam bensiin, siis teised rattad klõbisesid, TA töötas nagu peab.
Sama mägedes, et kui teised rattad jätsid vahele ja ei tahtnud kõrgustes käia, siis TA ei teinud probleemi :)


mamps

Lugemata postitus Postitas mamps »

Seletage palun rumalale, kas on bemmil ka muid eelised TA ees peale madalama sadula?
Ja kas on mingit lootust neid rattaid naisjõuga püsti ka ubida kui külili peaks vajuma?

Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas ht99 »

mamps kirjutas:

Seletage palun rumalale, kas on bemmil ka muid eelised TA ees peale madalama sadula?
Ja kas on mingit lootust neid rattaid naisjõuga püsti ka ubida kui külili peaks vajuma?

Õige tehnikaga on võimalik ;)

Kasutaja avatar

Antskala
Postitusi: 54
Liitunud: 06 Sept 2004, 09:51
Tsikkel: 790AdvR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas Antskala »

BMW (F650GS) on 15kg kergem, samuti on BMW ökonoomsem. Transalpi eeliseks on kindlasti väiksem mootorivibratsioon tänu kahele silindrile, ka on amrodikäik mõnevõrra suurem: Transalp ees/taga 200/172 mm, gs 170/165 mm.
Samas on GS'ist ka Dakar versioon, mille amordikäik 210/210 mm, aga sellel on iste oluliselt kõrgemal.

Kasutaja avatar

minenohh
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Juul 2005, 20:06
Asukoht: Lõuna

Re: Honda Translap, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas minenohh »

Tahan ka lähiajal masina osta, kuid ei oska ära otsustada, kas võtta Freewind või Transalp. Tahan umbes 70% alfaldil sõita, ülejäänud siis kruus, metsateed jms. Kirjutasin mõned eelised ja puudused Freeindiga võrreldes. palun täiustada! Ning vastake ka küsimustele ja vaielge kui on, mille üle vaielda. Huvitavad just need 95-98 aastast masinad, millel on pidurid korda tehtud ja istmealune veits ruumikamaks muudetud.

Puudused: 1)u.20kg raskem
2)hinnad on veidi kallimad

Eelised: 1) Maanteel mugavam (V2)
2) Suurem tippkiirus
3) Võimekam mootor ( rohkem kW ja njuutonmeetreid)
4) neid liigub Eestis rohkem
5) Eriti hea maine

Küsimused: 1) Kas varuosi ja lisavarustust ikka saab ja kust? Ning kui kallid need on võrreldes konkurentidega?
2) Mida kontrollida enne ostu eriti raudselt ehk mis võivad olla tüüpvead?

Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Honda Translap, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas Primo »

minenohh kirjutas:

Tahan ka lähiajal masina osta, kuid ei oska ära otsustada, kas võtta Freewind või Transalp. Tahan umbes 70% alfaldil sõita, ülejäänud siis kruus, metsateed jms. Kirjutasin mõned eelised ja puudused Freeindiga võrreldes. palun täiustada! Ning vastake ka küsimustele ja vaielge kui on, mille üle vaielda. Huvitavad just need 95-98 aastast masinad, millel on pidurid korda tehtud ja istmealune veits ruumikamaks muudetud.

Puudused: 1)u.20kg raskem
2)hinnad on veidi kallimad

Eelised: 1) Maanteel mugavam (V2)
2) Suurem tippkiirus
3) Võimekam mootor ( rohkem kW ja njuutonmeetreid)
4) neid liigub Eestis rohkem
5) Eriti hea maine

Küsimused: 1) Kas varuosi ja lisavarustust ikka saab ja kust? Ning kui kallid need on võrreldes konkurentidega?
2) Mida kontrollida enne ostu eriti raudselt ehk mis võivad olla tüüpvead?

Sinupakutud valikutest kindlasti TA :) .Siin pole vaja argumenteeridagi.

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Honda Translap, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

Julgen ka Transalpi soovitada. 500km. päevas polnud probleem sõita-sealjuures pool kruusa ja offroadi.Igaks juhuks sai muretsetud kukkumis rauad ja on ennast juba ära tasunud(muidu uus gondel ja radiaator). Maanteel 120ga tuleb vibra aga kruusal 140 ja tipp-topp pidamine. Olen ka mülkas käinud ja igalt poolt veab välja. Kui käiguvahetusel eksid annab andeks-erinevatel pööretel hea minek. Tüüpvigu pole suutnud leida ja juppe ka erineva hinnaga igalt poolt saada. Ise olen vahetanud siduri, õhufiltri, küünlad, keti, rehve ja peegleid. Nimetagem neid kuluosadeks kui metsas käia. Tsiklit niipea vahetada ei kavatse kuigi jõudu võiks aegajalt rohkem olla.

Honda Transalp
Kasutaja avatar

minenohh
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Juul 2005, 20:06
Asukoht: Lõuna

Re: Honda Translap, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas minenohh »

Aitäh vastuste eest. Tundub, et tuleb vist ikka Transalp ära võtta 8) Muidu kui kellegil müüa, siis andku teada ES kaudu.


lmno282

no1

Lugemata postitus Postitas lmno282 »

hope you guys add rose online soon...i refuse to buy from other sites as i dont trust them

Kasutaja avatar

minenohh
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Juul 2005, 20:06
Asukoht: Lõuna

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas minenohh »

Kumb on parem diil:
1) Freewind aastast 2003, ls. 10000
2) Transalp aastast 1998, ls. 30000
Hinnad umbes samad, seisukord kah. Sain Freewindile hea pakkumise, kuid ei oska nüüd kuidagi otsustada, kas see 5 aastat ja 20000km vahet on piisav, et võtta Freewind. Arvestage, et Freewind kaotab kiiremini väärtust. Mida võtaksid? Tahan kuulda arvamusi, et mida rahvas arvab :D

Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

Käisin sel suvel Transalpiga Jaanikese krossirajal. Väga ere elamus oli. Üle teise käigu küll kasutada ei julgenud. Ratas oli OK.

Honda Transalp
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

küsimus tavalise TA kõrguse kohta - kas siin üle 190 cm pikkusega kasutajad ka on? ega masin madalaks ei jää?

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas jup »

vaata andmeid bikez.com seal saad võrrelda erinevaim tsikleid. Vastuseks sinu küsimusele, siis ise olen ca 193cm saapa nr 47-48 (mõni peab oluliseks sedagi) sõita on väga mugav - minule meeldib. Kuigi kui aus olla, siis ega võrdlust teist tsiklitega palju pole olnud, aga näiteks meeldib mulle TA rohkem kui Yamaha SuperTenere oma sõiduasendi poolest!


Transalp

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas Transalp »

Mul on 1993 aasta transalp.Ise olen 199cm ja mahun ilusti oma rattale ära.

Kasutaja avatar

vincent
Postitusi: 404
Liitunud: 05 Juul 2004, 00:37
Tsikkel: Varadero XL 1000 V
Asukoht: Viljandi

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas vincent »

Ma omasin Transalpi aastast 1990. Olen umbes 191cm pikk ja suht jurakas, TA sõiduasend oli küll väga mõnus...proovi järele.

Riga 13 - Riga 22 - K 175A - IZ 56 - MT 11 - XL 600V - XL 1000V
56915288 Tiit.
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

tänud! tegi südame rahulikumaks küll! :bsmile:

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

marti252
Postitusi: 274
Liitunud: 11 Apr 2006, 16:16
Tsikkel: used to be Blackbird
Asukoht: Pääsküla

Re: Honda TransAlp, teadjad/omajad

Lugemata postitus Postitas marti252 »

ma olen 194 ja täitsa paras pill minu jaoks :bsmile:

Kui kellelgi vedeleb juturaamatuid, mida ta tahaks ära anda, siis ma hea meelega vahetaks mõne meelepärase asja vastu :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”