rataste müük ja sellega seonduv

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
CTR
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Juul 2006, 10:46

rataste müük ja sellega seonduv

Lugemata postitus Postitas CTR »

Tere

Kes siin pikaajaliste müügikohemustega on, oskab keegi mingit tendentsi prognoosida, mis kuus rataste müük üldjoontes aktiviseerub? Eks tänases majandus seisus on see üldse siuke tänamatu asi midagi prognoosida ja vist ilmselt kõige enam sõltub asi ka ilmast.

Kas ARKist on võimalik mingi statistikat saada üldse aastate lõikes?

Parimat
CTR

Viimati muutis CTR, 24 Veebr 2009, 13:31, muudetud 1 kord kokku.


R1 2004 -> CBR1000RR 2008 -> pseudomootorrattur -> Ducati Scrambler Classic 2015

theres' a child in all of us, mine just likes to go fast
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas creativ »

CTR kirjutas:

Tere

Kes siin pikaajaliste müügikohemustega on, oskab keegi mingit tendentsi prognoosida, mis kuus rataste müük üldjoontes aktiviseerub? Eks tänases majandus seisus on see üldse siuke tänamatu asi midagi prognoosida ja vist ilmselt kõige enam sõltub asi ka ilmast.

Kas ARKist on võimalik mingi statistikat saada üldse aastate lõikes?

Parimat
CTR

mootorrataste nagu ka paljude teiste hooajakaupade müük käib ilma järgi. kui lund maha ei saja siis suuski ei müüda. kui kevad on vihmane ja külm, siis motikate müük ka nigel. suur osa maailma majandusest toimib ilmastiku ehk aastaaegade järgi. logish! :wink:
niet sul on hoopis sünoptikute poole vaja pöörduda. sel aastal pead tulemuse jagama (või korrutama...?) majanduslanguse koefitsendiga. saad õigema vastuse (togi)

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

dimi1974
Postitusi: 778
Liitunud: 22 Aug 2007, 20:05
Tsikkel: Honda CBF 1000
Asukoht: Harjumaa

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas dimi1974 »

Otsisin naisele ratast ja turg on tühi,müügil midagi on aga vähe,valik puudub.Lõin käega,peaaegu oleks ...nüüd see soov kadunud,ootan ja mõtlen,et äkki hoopis uus.Usun,et paljud on sellepärast mitteaktiivsed kuna netiavarustes müügis olevaid rattaid on vähe.

Kasutaja avatar

randmevääne2
Postitusi: 187
Liitunud: 06 Sept 2006, 00:18
Tsikkel: Yamu,KTM,Kawa
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas randmevääne2 »

Mitte et ma nüüd suur müügimees olen,aga väike kogemus minult.Ka paar asja sügisest saadik huvipärast müügis.Muidu oli kuude kaupa täitsa vaikus ,aga nüüd vastu kevadet juba saadetakse kirju ja ka mõned kõned saabunud.On tunda turu elavnemist küll.Loomulikult see ei tähenda,et sinult kohe ostetakse,aga vähemalt huvi on. Ostja saab praegu ikka hindadega parajalt manipuleerida.


Alwayslate
Postitusi: 373
Liitunud: 16 Mai 2006, 17:08
Asukoht: Tallinn/Merivälja
Kontakt:

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Alwayslate »

Eks see sõltub paljustki ka rattast mida müüakse.
Sellised enam müüdavad asjad lähevad ka sital ajal.Need mida muidu ka vähem müügis on ei lähe üldse.
Ma olen oma priimas korras SV1000-t ajaviiteks müügis hoidnud u aastakese.Vaatamas on käinud 1 ja helistanud kokku 2 inimest :)
Aga üldiselt peaks ilusate ilmade rakendudes müük aktiviseeruma küll.

Minsk->Jawa->Yamahaxj600n->Yamaha dragstar 650->Suzuki TL1000S->SV 1000 S-> TL1000R
Kasutaja avatar

Teema algataja
CTR
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Juul 2006, 10:46

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas CTR »

huvitav oleks mingit võrdlust aastate lõikes muidugi näha arkist, aga seni pole veel suutnud sellist ülevaatlikku asja tuvastada.

Nii laisk nagu ma olen nüüd leidsin. 2007 märts kasvas regamiste arv ca 4 korda, 2006 aprill kasvas ca 4 korda, 2005 aprill, 2004 aprill. Nii et ilusat ilma ootama jäädes.

Kahju et auto24 miskit asjalikku statistikat ei kuva, kuulutamise vaatamiste lõikes. Tahaks teada kas vaatamiste arv on kuulutusel vähemalt hea või halb :)

Aga noh eks ole väike vale, suur vale ja siis statistika

Eks vist ilmast olulisem ole ka hind.

Arvestades jah tänast olukorda võib see müük üsna pikaks ettevõtmiseks kujuneda.

Kui mitu inimest kasutajatest on ostnud ratta siis kui lumi veel maas, ma arvan et üsna minimaalne arv :wack:

R1 2004 -> CBR1000RR 2008 -> pseudomootorrattur -> Ducati Scrambler Classic 2015

theres' a child in all of us, mine just likes to go fast
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Kes mäletab aastat 2003-2004, siis on oodata sarnast seisu müüginumbrites. Juba praegu on näha, et 10-20% hinnalangusega tormi ei joosta. Firmad, kes eelmise aasta hindadega kavatsevad kevadel sõita, tõenoliselt kõrbevad, aga eks üldmulje annavad märtsi kuus toimuvad motomessid.

CTR, 145 000.- EEK hinnaga ei kipu eriti keegi ostma, sest tutikaid rattaid saab juba suht sama hinnaga:
GSX-R1000K8 154 000.- (ramo)
YZF-R1´08 159 900 (velt)
ZX-10R 155 000.-(itmoto) 139 900.-(velt tartu)
need hinnad on kõik mingil määral räägitavad!
Kui mu mälu mind ei peta, siis suve teisel poolel pakkus Velt CBR1000RR hinnaga 159K.

Viimati muutis Vidget, 16 Veebr 2009, 13:18, muudetud 1 kord kokku.

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Raiki »

CTR kirjutas:

Kui mitu inimest kasutajatest on ostnud ratta siis kui lumi veel maas, ma arvan et üsna minimaalne arv :wack:

Lund küll maas ei olnud , aga oli aasta 2008 ja oktoobri keskpaik ning detsembris oli küll juba lumi maas kui esmalt arvele sai siin pool suurt vett ... seega lumi veel ei olnud maas :)

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 478
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Kõik kes huvi tunnevad rataste vastu pakuvad ühete auku ehk u. 20% madalamat hinda kui kuulutuses kirjas on. Tuleb vist hinda tõsta, las võtavad suuremast hinnast 20% :wack: Vahepeal oli suur soov lahti saada enda rattast, oleks suht odavalt isegi ära andnud, aga nüüd on tuhin üle läind ja kui müüdud ei saa normaalse hinnaga, siis sõidan ise edasi :bsmile:

SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Junzu kirjutas:

Kõik kes huvi tunnevad rataste vastu pakuvad ühete auku ehk u. 20% madalamat hinda kui kuulutuses kirjas on. Tuleb vist hinda tõsta, las võtavad suuremast hinnast 20% :wack: Vahepeal oli suur soov lahti saada enda rattast, oleks suht odavalt isegi ära andnud, aga nüüd on tuhin üle läind ja kui müüdud ei saa normaalse hinnaga, siis sõidan ise edasi :bsmile:

Mis on norm hind sinu jaoks 2005 z750 eest? 69K?

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

ärge seda eelmiste aastate statistikat nüüd küll aluseks võtke - tsikleid osteti kodulaenude ja liisingute eest.. Kel sellel aastal omavahendite eest võimalik osta, see on õnneseen ja valik saab kevadel olema lai. Müüjatele tunnen kaasa. Ärge uskuge mingit helget kevadet, kus ostjaid järjekordades tekib - kui keegi rahaga ukse taha ilmub, saage kaubale ja tehke tehing. Vaadake ise mis foorumis toimub - kõik uurivad mismoodi olemasolevat ratast ägedamaks ehitada. Uued mudelid ei koti kedagi :)

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Pihelgas kirjutas:

ärge seda eelmiste aastate statistikat nüüd küll aluseks võtke - tsikleid osteti kodulaenude ja liisingute eest.. Kel sellel aastal omavahendite eest võimalik osta, see on õnneseen ja valik saab kevadel olema lai. Müüjatele tunnen kaasa. Ärge uskuge mingit helget kevadet, kus ostjaid järjekordades tekib - kui keegi rahaga ukse taha ilmub, saage kaubale ja tehke tehing. Vaadake ise mis foorumis toimub - kõik uurivad mismoodi olemasolevat ratast ägedamaks ehitada. Uued mudelid ei koti kedagi :)

Väga loodan, et Effendi, seda loeb (lol) , tahaks talt ühe Aprilia ära sebida.

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

pacaan
Postitusi: 976
Liitunud: 25 Veebr 2005, 12:15
Tsikkel: ZX12R turbo
Asukoht: Tallinn / Eesti
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas pacaan »

hmm... rataste müük võibolla see-aasta siin Eestis hullumööda ei aktiviseerugi, küll aga müügipakkumiste arv üldjuhul tõuseb jah, kusagil aprilli alguses (kui kõik need kes oma rattaid kuskil varjul hoiavad ühtäkki panevad need müüki, nii mõnedki "niisama, igaksjuhuks, äkki ostetakse") - paljudel on idee, et panen KEVADEL müüki, saab rohkem raha (mis võib nii olla aga kehvemal juhul jääb liiga ahnel müüjal või kehvas olukorras ratta müüjal see ratas üldse müümata).

Minu kogemus (samuti vbla mitte nüüd väga pika-ajaline ja väga suur aga siiski midagi) on see, et ratast MÜÜA on kõige lihtsam ajavahemikul jaanuar kuni märts, selle eelduseks on korralik ratas ja mõistlik hind (või muud tingimused) - sest sel ajal tegelikult nõudlust täitsa on, samas kohapealseid normaalseid pakkumisi suht piiratult.

Raha olemasolu korral on ratast OSTA hea igal ajal, õige pakkumise korral on ilmselt suur osa inimestest nõus oma ratta müüma (ja siis nt omale uuema / parema soetama) aga üldjuhul kõige soodsam on ratas soetada detsembris mõnest EU riigist ostes.

Rataste pakkumiste arv nt Inglismaal on viimase kuu jooksul järsult tõusnud - kuid sellega pole kaasnenud (siiani) ülepakkumise ilminguid, st koos pakkumiste arvuga on järsult tõusnud ka hinnad (reaalsed müügitehingu hinnad) ja vähegi soodsamate hindadega korralikud rattad ostetakse ülikiiresti ära - ei ole mitte kuskilt otsast praegu näha sealpool seda majanduslangust (credit crunch-i nagu nad ise seda nimetavad). Samas - seal kasutatakse mootorrattaid ka laiemalt tarbeesemetrna mitte niivõrd hobiartiklina (nagu meil).

Igaljuhul - kui rattamüügiga Eestis jänni keegi jääb siis aitaks hea meelega selle realiseerimisel mujal 8)
isegi plaanin oma ducati UK-sse tagasi viia müügiks, siiani pole veel raatsinud aga ju tuleb varsti viia

8,64 @ 1/4 - Kawasaki ZX12R turbo
9,09 @ 1/4 - Suzuki Hayabusa turbo
9,8x @ 1/4 - Kawasaki ZX6R
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas creativ »

no teeme siis proovi! vaatame kuidas turg reageerib? :roll:
Müüa KTM LC8 2003 läbisõit 45 000 km (aus vastus!) hind 90 000.-

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

S.S.D.D.
Postitusi: 213
Liitunud: 14 Sept 2006, 11:05
Asukoht: Tln

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas S.S.D.D. »

Statistika jä'rgi on müügikuulutuste vaatamiste arv kevade poole kasvanud.
Tõenäoliselt lähevad paremini kaubaks hetke seisuga odavamad lihtsamad rattad.

Samas ei näe põhjust meeletul hindadega "tingimisel ja kauplemisel". See jura hindade ümber hakkab väsitama. Poes leiba või kingapaari ostes ei hakka ju küsima, et kas saan 50% veel alla? :mrgreen: Kui raha pole otsi odavam ratas või rohkem rahaliselt plindris olev müüja. :ner:
Eks igaüks teab mis hinnaga ta oma ratast müüa soovib aga lihtsalt niisama oma asi käest anda selle pärast, et " naabri Ants müüs sellise hinnaga äsja odavalt" ( arvatasvti võlgade katteks) ei tasu. Hinnake oma ratast ikka hinna vääriliselt.

Only a Motorcyclist knows why a dog sticks his head out of the window of the car...
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Loen Vidget, loen - ja Aprilia hinnad on juba praegu vägagi mõnusaks tehtud ;)

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

riksx
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Juul 2006, 13:25
Asukoht: Tartu
Tänatud: 2 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas riksx »

Ma ootan seda kui kõik kukuvad pritsungiga krossikaid ostma ja karpade mudelid antakse hea hinnaga ära.

Enduro - Beta 300RR 2018
Nostalgia
Planeta 5-S ja Jupiter 4-SS


kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

creativ kirjutas:

no teeme siis proovi! vaatame kuidas turg reageerib? :roll:
Müüa KTM LC8 2003 läbisõit 45 000 km (aus vastus!) hind 90 000.-

Minul, kui selliste rataste turul, käivitus Pavlovi refleks, st. ila jookseb. Rahakott seevastu käitus jällegi peksasaanud koerana, tõmbas saba jalgevahele ja puges niutsudes sügavale tasku põhja. :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
CTR
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Juul 2006, 10:46

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas CTR »

Vidget kirjutas:

Kes mäletab aastat 2003-2004, siis on oodata sarnast seisu müüginumbrites. Juba praegu on näha, et 10-20% hinnalangusega tormi ei joosta. Firmad, kes eelmise aasta hindadega kavatsevad kevadel sõita, tõenoliselt kõrbevad, aga eks üldmulje annavad märtsi kuus toimuvad motomessid.

CTR, 145 000.- EEK hinnaga ei kipu eriti keegi ostma, sest tutikaid rattaid saab juba suht sama hinnaga:
GSX-R1000K8 154 000.- (ramo)
YZF-R1´08 159 900 (velt)
ZX-10R 155 000.-(itmoto) 139 900.-(velt tartu)
need hinnad on kõik mingil määral räägitavad!
Kui mu mälu mind ei peta, siis suve teisel poolel pakkus Velt CBR1000RR hinnaga 159K.

no ma arvan et mu ratas on okei hinnaga, vaatasin võrdluseks mobile.de-st ja maailma mastaabis ka asi klapib, siin eestis mul sellest muidugi palju kasu :)

See mis velt tegi uue CBR-i hinnaga on muidugi sigadus. Üks põhjuseid miks ka Bikeworld enam Hondat ei müü, oli muidugi ka teisi olulisi faktoreid.

R1 2004 -> CBR1000RR 2008 -> pseudomootorrattur -> Ducati Scrambler Classic 2015

theres' a child in all of us, mine just likes to go fast
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas creativ »

kõrtsmikumolu kirjutas:
creativ kirjutas:

no teeme siis proovi! vaatame kuidas turg reageerib? :roll:
Müüa KTM LC8 2003 läbisõit 45 000 km (aus vastus!) hind 90 000.-

Minul, kui selliste rataste turul, käivitus Pavlovi refleks, st. ila jookseb. Rahakott seevastu käitus jällegi peksasaanud koerana, tõmbas saba jalgevahele ja puges niutsudes sügavale tasku põhja. :)

ma parem oma rahakotist ei räägigi! :twisted: vanasti öeldi et Mõrv Rahakotis!

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Krt, keegi võiks Valga nimelisse kohta midagi motondusega luua... täiesti tühi maa. Selleks et kusagilt midagi saada sõida Tartusse järgi.

Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas creativ »

vintisvint kirjutas:

Krt, keegi võiks Valga nimelisse kohta midagi motondusega luua... täiesti tühi maa. Selleks et kusagilt midagi saada sõida Tartusse järgi.

isegi hästi! 90 km! ma pidin saksa sellepärast sõitma! (togi) :nono: :mrgreen:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Muidugi müük elavneb!
Tulumaksu makstakse ju koormate viisi tagasi :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Nojah maksuameti andmeil umbes 2.5 miljardit.Selle eest saab päris mitu ratast :mrgreen:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Nuclear
Postitusi: 225
Liitunud: 14 Juun 2007, 13:04
Asukoht: Tallinn

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Nuclear »

franz125 kirjutas:

Nojah maksuameti andmeil umbes 2.5 miljardit.Selle eest saab päris mitu ratast :mrgreen:

Jaga see esimese päeva lõpuks deklareerinutega/+- ja ei saa keegi midagi normaalset :lol:

Silmad kardavad, käed teevad.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Siis tuleb kiirustada.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
CTR
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Juul 2006, 10:46

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas CTR »

Vidget kirjutas:

CTR, 145 000.- EEK hinnaga ei kipu eriti keegi ostma, sest tutikaid rattaid saab juba suht sama hinnaga:
GSX-R1000K8 154 000.- (ramo)
YZF-R1´08 159 900 (velt)
ZX-10R 155 000.-(itmoto) 139 900.-(velt tartu)
need hinnad on kõik mingil määral räägitavad!
Kui mu mälu mind ei peta, siis suve teisel poolel pakkus Velt CBR1000RR hinnaga 159K.

Kommentaariks veel uute rataste hindade peale, et Suzuki ja R1 on põhimõtteliselt faceliftid (ma loodan et ma mäletan õigesti), mitte uued mudelid, Kava peast ma ei tea, et see vist oli ka pmst uus ratas, kas selle saab tõesti kätte 139 900.-?

Aga see polegi siinkohal nii oluline, parem võiks kevad käes olla, saaks isegi veel mõned ringid ehk ennem müüki teha.

Kellel suurem kogemus müügiga on varustuse kaasa andmine arvestatav argument?

R1 2004 -> CBR1000RR 2008 -> pseudomootorrattur -> Ducati Scrambler Classic 2015

theres' a child in all of us, mine just likes to go fast
Kasutaja avatar

matu
Postitusi: 250
Liitunud: 13 Jaan 2007, 13:39
Tsikkel: välismaa motikas

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas matu »

Mina väidan jumala kindlalt seda, et varustuse kaasaandmine pole arvestatav argument. Enda tsiklit äsja müües oli mul kuulutuses kirjas kõiksugu lisavarustust, väljavahetatud kuluosi uute vastu, tehtud hooldused jne aga see ei pane absoluutselt inimest mõtema, et "ohh see on korras ratas, selle ma võtan sest sinna ei pea raha sisse taguma hakkama". Täpselt nii heas korras mu ratas oli ka - põhjanaabrid tulid ja kontriollisid põhjalikult ning iniseda polnud midagi, paar päeva hiljem müüdi soomes kallima raha eest edasigi.
Saan aru, et sa mõtlesid varustuse all riietust, kiivrit jms aga niipalju kui mina asjast aru saan siis loeb ainult see LÕPLIK hind. See mis korras ratas on, millal midagi vahetatud on ei huvitagi nii väga....peaasi, et saaks ratta garaasi ja kuidagi sõita. Kui keegi pakkus naeruväärselt väikest hinda siis saatsin omalt poolt vastu mõned teiste poolt pakutavad odavamad tsiklikuulutused - seepeale öeldi umbes, et "seda sara" ka ei taha.....no miks peaks keegi hea asja sita hinnaga andma.
Vahepeal siin mainiti ka seda, et rataste müük aktiveerub arvatavasti siis kui lumi sulanud ja sõita saab. See võib tõesti nii olla aga julgen arvata, et seda ainult uute rataste puhul. Kel pappi palju see läheb tõepoolest julge rinnaga kevadel esindusse ja ütleb, et ma võtan selle. Kasutatud ratastega on arvatavasti lood täpselt vastupidi, kuna paremad/odavamad palad võetakse just talvel enne lume sulamist ära ning kevadeks on järel see mida ei peeta ahvatlevaks pakkumiseks.

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas Vidget »

CTR kirjutas:

Kommentaariks veel uute rataste hindade peale, et Suzuki ja R1 on põhimõtteliselt faceliftid (ma loodan et ma mäletan õigesti), mitte uued mudelid, Kava peast ma ei tea, et see vist oli ka pmst uus ratas, kas selle saab tõesti kätte 139 900.-?

Aga see polegi siinkohal nii oluline, parem võiks kevad käes olla, saaks isegi veel mõned ringid ehk ennem müüki teha.

Kellel suurem kogemus müügiga on varustuse kaasa andmine arvestatav argument?

Suzuki ja R1 on tõesti värvimuudatusega vaid, aga Kawasaki oli uus mudel, mis rajal väga palju alla Hondale ei jäänud. Samas kes meist ringrajal seda ülinappi erinevust ära oskab kasutada? Linnavahel paugutamiseks pole küll erilist vahet.
Kawasaki link: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Muideks Aprilia pakkus aastalõpus RSV 1000 R hinnaga 130K

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: rataste müük aktiviseerub?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Vidget kirjutas:

Muideks Aprilia pakkus aastalõpus RSV 1000 R hinnaga 130K

Pakub siiani, ja RSV1000R Factory on 150K

Factory erinevused siis tavalisest:

  • Öhlins Racing tagaamort
  • Öhlins Racing kahekambriline juhtrauaamort
  • Carbon detailid (porilauad, küljekatted jne)
  • OZ Racing sepistatud alumiiniumveljed (25% kergemad)
  • Pirelli SuperCorsa Pro rehvid
  • Aprilia "Enjoy Me" programmi raames garantii 4 aastat või 50 000 km.
i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”