Käed surevad

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
DRUMFISH
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Juul 2006, 00:41
Tsikkel: BMW R1250GS Adventure

Käed surevad

Lugemata postitus Postitas DRUMFISH »

Suzuki gsx750f 98a. sõites surevad sõrmed juba suht lühikesil distantsil. Tundub, et tahaks lenksu nurka muuta või kõrgemale tõsta aga sellist võimalust sellel rattal pole. Mis võiks abiks olla, oskab keegi midagi soovitada?



Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas argo »

Osta suuremad kindad, need mängivad suurt rolli! Või siis vaja lihtsalt sõita sõita sõita ja käed harjuvad ära:) Mul oli kunagi alguses ka samad probleemid. :bsmile:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas piloot »

Kas lenksu otstes paiknevad raskused on olemas ja kas need on paigaldatud korralikult kummipuksidega? Mina otsiks asjale lahendust just sealtpoolt.

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

kaoz
Postitusi: 139
Liitunud: 14 Mai 2009, 13:50
Tsikkel: BMW R850R
Asukoht: Tallinn

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas kaoz »

Mul väsib pigem ranne ära, kuna kangide vajutamiseks pean kätt nö üles poole tõstma - sõrmed üles ja ranne alla. Sõiduõpetaja ütles, et tuleks kangid veidi allapoole keerata - käe järgi, ise seda veel ära korraldanud pole, kuid seal kenasti kruvid olemas, mida nö lõdvaks lasta ja siis asi käe järg õigeks keerata.(Ise sõidan Suzuki XF650 98`)

Olevik: BMW R850R
Minevik: Suzuki GSF1100F
Minu esimene: Suzuki Freewind
Kasutaja avatar

indrek91
Postitusi: 138
Liitunud: 08 Juun 2005, 22:31
Tsikkel: sinine ja paljas
Asukoht: Tallinn

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas indrek91 »

Mul oli väiksel kiirusel sõites sama mure, käed surid ära ja tahtsid krampi minna. Ma ei oska öelda mis linnas tee, aga maanteel sõites proovi lasta ennast tuulel kanda, et ei pea eriliselt kätele toetama, vbl on asi selles, et hoiad ennast kramplikult küürus tsikli peal.

Life may begin at 50, but it doesn't get real interesting until about 150

Zinfandel
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Okt 2009, 11:21
Tsikkel: BMW 1200gs adv

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas Zinfandel »

Mul oli samamoodi algselt, aga asi oli kinnastes, kindad olid uued ja veel sisse kandmata, pigistasid kätele tugevad jäljed peale ja veri ei saanud piisavald liikuda.

Kasutaja avatar

dux
Postitusi: 99
Liitunud: 04 Dets 2008, 19:57
Tsikkel: CB 750
Asukoht: Pärnumaa

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas dux »

mu kindad on ammu sisse kantud, lisaks sõidan ka piisavalt, aga pikema sõidu järel (tallinn-pärnu)ikka surisevad nats aega. alguses ajasin külma kaela, kuid asi pigem vast ikka pinges, mida ei pane tähele enne kui sõit läbi. vahest aitab kui sõidu ajal lõdvestada vasakut, paremaga pole muud teha, kui puhkepeatus aegajalt või üle elada. linnavahel saab foori taga lõdvestada.

Haamriga mehele paistab kõik naelana. :wack:
Kasutaja avatar

vincent
Postitusi: 404
Liitunud: 05 Juul 2004, 00:37
Tsikkel: Varadero XL 1000 V
Asukoht: Viljandi

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas vincent »

Abiks võib olla ka isteasendi korrigeerimine, sedasi et keha ei toetuks niiväga kätele. Käsi ei tohiks muidugi ka lenksu liiga kramplikult haarata...

Riga 13 - Riga 22 - K 175A - IZ 56 - MT 11 - XL 600V - XL 1000V
56915288 Tiit.
Kasutaja avatar

rolex
Postitusi: 246
Liitunud: 31 Jaan 2004, 04:05
Tsikkel: Suzuki 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas rolex »

DRUMFISH kirjutas:

Suzuki gsx750f 98a. sõites surevad sõrmed juba suht lühikesil distantsil. Tundub, et tahaks lenksu nurka muuta või kõrgemale tõsta aga sellist võimalust sellel rattal pole. Mis võiks abiks olla, oskab keegi midagi soovitada?

Probleemi algatajal on mureks sõrmed mitte käed. Isegi katsetatud erinevaid kindaid ja kinda suurus ega sissekäimine pole see mis nii väga mõjutab vaid kinda voodri paksus peopesas ja sõrmede all, mida paksem see koht on seda kõvemini peab kinni hoidma ja seda kiiremini sõrmed ära surevad. Muideks suviste kinnastega mis on tunduvalt väiksemad ei sure sõrmed ära aga külma ilma kindad mis on suuremad ja paksemad ka peopesa ning sõrmede alt, tuleb see probleem esile. Olen sedasi omalt poolt täheldanud.

Viimati muutis rolex, 23 Mai 2010, 17:55, muudetud 1 kord kokku.
tasa ja targu
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

kui ranne väsib siis on üks vana hea nipp, tuleb endale püsisuhe tekitada, ranne saab puhkust kohe... ;)

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

Deiv
Postitusi: 367
Liitunud: 15 Mai 2006, 22:12
Tsikkel: HayabusaTurbo 350 HP/300 TQ
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas Deiv »

(lol)


kolekoer

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas kolekoer »

Margusxx kirjutas:

kui ranne väsib siis on üks vana hea nipp, tuleb endale püsisuhe tekitada, ranne saab puhkust kohe... ;)

Tundes sind - küllap tead millest räägid :lol: Nüüd sul siis randmed korras? :ner:

Teemasse - ega seal suurt muud saa olla, kui et kas valed kindad või asend. Liiga väiksed kindad võtavad
olenematta rattast ja isteasendist sõrmed sigaruttu surisema. Randmed jäävad valusaks vale asendi tõttu.
Heeblite õige nurk ka muidugi oluline.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

tundes mind? hmm, midagi uut.. äkki tutvustad ennast? elu jooksul igast inetuid näinud, anna andeks kui hakkan otsast unustama:) :bsmile:

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

kolekoer

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas kolekoer »

uut my ass :lol: ei tutvusta. andeks ka ei anna.
Kui kunagi kodumaale sattute, siis astu õe poolt läbi. teeme sauna ja värskendame su mälu.
:lol:
T.T.

Margusxx kirjutas:

tundes mind? hmm, midagi uut.. äkki tutvustad ennast? elu jooksul igast inetuid näinud, anna andeks kui hakkan otsast unustama:) :bsmile:

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

ehee, hakkab koitma küll :D Sauna tahaks küll, tuletan igaks juhuks veel meelde, et saunavihad peab enne jaani tegema;)

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

dux kirjutas:

vahest aitab kui sõidu ajal lõdvestada vasakut, paremaga pole muud teha, kui puhkepeatus aegajalt või üle elada. linnavahel saab foori taga lõdvestada.

Tegelikult on üks vidinas veel, mis väga hästi aitab selle probleemi vastu just siis parema käe puhul - cramp buster.

Pilt

Ise kasutan ja saab lasta trassil siis aegajalt sõrmed ikka täiesti lõdvaks. Linnas liigeldes kasutan ka seda, olen juba harjunud, ei sega, väga mugav on, soovitan!

Kasutaja avatar

kaoz
Postitusi: 139
Liitunud: 14 Mai 2009, 13:50
Tsikkel: BMW R850R
Asukoht: Tallinn

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas kaoz »

Margusxx kirjutas:

kui ranne väsib siis on üks vana hea nipp, tuleb endale püsisuhe tekitada, ranne saab puhkust kohe... ;)

(togi)
et siis lihtsalt mainiks, et mina - kaoz olen naine, et mis see püsisuhe siin loeb?
8)

Olevik: BMW R850R
Minevik: Suzuki GSF1100F
Minu esimene: Suzuki Freewind
Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas reinz »

pyramiid kirjutas:
dux kirjutas:

vahest aitab kui sõidu ajal lõdvestada vasakut, paremaga pole muud teha, kui puhkepeatus aegajalt või üle elada. linnavahel saab foori taga lõdvestada.

Tegelikult on üks vidinas veel, mis väga hästi aitab selle probleemi vastu just siis parema käe puhul - cramp buster.

Pilt

Ise kasutan ja saab lasta trassil siis aegajalt sõrmed ikka täiesti lõdvaks. Linnas liigeldes kasutan ka seda, olen juba harjunud, ei sega, väga mugav on, soovitan!

kuidas seda "välja lülitatakse"?

Pilt
Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas baltroon »

See "krambilõhkuja" on üks kena asi aga hetkel kuugeldades andis ainukesena netikulleri lehe kus selle plastikvidina odavaim hind oli 300.-
Kas ja kuidas meie kodused kaupmehed neid müütavad? Tõtt ütelda oleks minu arvates selle asja mõistlik hinne 15.- aga no nii hea idee poolest olen nõus 50.- juurde maksma.
Üle 100.- hinnaga tekivad omal juba sionistlikud kalduvused sovjeetlikult asja lahendada.

:?:

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas kris. »

Liiga väike sõidukiirus :twisted: - ei tekita piisavat "õhupatja" kuhu toetuda ja seega kogu raskus käte peal.

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas cool200 »

selline näppude suremise probleem juhtub baikidega sõites,
aitab see kui hoida lenksust võimalikult tsikli keskemale, seal kus on lai kummist serv, poolest kinni ainult pöidla ja nimetissõrmega,
nii et teised näpud ei saa pinget--siis nad jätavad suremise ära, niimoodi käe asendit muutes aegajalt sõidu ajal, saad hakkama :)

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)

tasujatom

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas tasujatom »

kodumaisetest poodidest kindlasti olemas motohoovis. Mitu korda isegi neid piilutud aga maksid küll palju.

Kasutaja avatar

xero
Postitusi: 203
Liitunud: 20 Mai 2009, 22:16
Tsikkel: Monster 900ie
Asukoht: Pärnu

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas xero »

Käed vabaks sõiduasendist ei ole midagi kuulnud ?

Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Motodepoos oli ka viimati midagi taolist müügil. Hinda kahjuks ei mäleta.


bandit 1200
Postitusi: 261
Liitunud: 23 Jaan 2007, 12:44
Tsikkel: GSX-R 750,R-1
Asukoht: teletornikandis
Kontakt:

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas bandit 1200 »

xero kirjutas:

Käed vabaks sõiduasendist ei ole midagi kuulnud ?

Äkki seletaks siis juba lähemalt? (togi)

Transporditeenus ja kaevetööd
http://www.revemont.eu/
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

reinz kirjutas:
pyramiid kirjutas:
dux kirjutas:

vahest aitab kui sõidu ajal lõdvestada vasakut, paremaga pole muud teha, kui puhkepeatus aegajalt või üle elada. linnavahel saab foori taga lõdvestada.

Tegelikult on üks vidinas veel, mis väga hästi aitab selle probleemi vastu just siis parema käe puhul - cramp buster.
Ise kasutan ja saab lasta trassil siis aegajalt sõrmed ikka täiesti lõdvaks. Linnas liigeldes kasutan ka seda, olen juba harjunud, ei sega, väga mugav on, soovitan!

kuidas seda "välja lülitatakse"?

Et nagu mis mõttes? Ta on sul ju peopesa poolel, käe all ja keerad gaasi, siis ei hoia mitte kramplikult rullikust kinni, vaid toetad nagu randme kergelt sellel labida peale. Lased gaasi maha (keerad siis randmest kätt) ja ongi maas. See ei fikseeru kuskil ja kuna tsikli gaasirutska teadupärast ei pea tegema mingeid 180 kraadiseid pöördeid kui kiirendada legaalsuse piires, siis väiksest randmeliigutusest täitsa piisab. See cramp busteri mugav asend kujuneb sul sõitmise käigus kenasti välja, ei häiri üldse!

Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas reinz »

pyramiid kirjutas:

Et nagu mis mõttes? Ta on sul ju peopesa poolel, käe all ja keerad gaasi, siis ei hoia mitte kramplikult rullikust kinni, vaid toetad nagu randme kergelt sellel labida peale. Lased gaasi maha (keerad siis randmest kätt) ja ongi maas. See ei fikseeru kuskil ja kuna tsikli gaasirutska teadupärast ei pea tegema mingeid 180 kraadiseid pöördeid kui kiirendada legaalsuse piires, siis väiksest randmeliigutusest täitsa piisab. See cramp busteri mugav asend kujuneb sul sõitmise käigus kenasti välja, ei häiri üldse!

ma ei viitsinud kohe asja kohta uurida täpsemalt, seetõttu ei lõikand kohe läbi et mis moodi asjandus töötab :D aga sain ammendava vastuse :bsmile:

Pilt

gs
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Mär 2003, 13:27

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas gs »

Kunagi Ironbutti jaoks soetasin sellise vidina aga peale 500m loobusin kasutamast kuna minu rattal pigistas see rutskat nii tugevalt, et gaas jäi peale sellesse asendisse kuhu keerasin... ei ole üldse ohutu 8)

Kasutaja avatar

mufista
Postitusi: 439
Liitunud: 07 Apr 2005, 16:00
Tsikkel: Honda CBR
Asukoht: Turku

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas mufista »

Mis rutskad? Mis asend?
Päh!
Teile on massaaži vaja! Õlavööde ja karpaalkanalite avamist! :lol:

Aga tegelt jah... minul on bike ja olen täheldanud, et asend aitab.

Koduperenaine. Bitchsläpin moosilusikaga.
Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: Käed surevad

Lugemata postitus Postitas jup »

massaazist odavam on panna kinesiotape kaelale või karpaalkanalitele ja paigi asemele osta püstisema istumisasendiga mootorratas :bsmile:

http://www.kinesiotaping.com/arms.php

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”