mootorratas Leedu teh passiga? (LUKKU?)

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

mootorratas Leedu teh passiga? (LUKKU?)

Lugemata postitus Postitas leko »

Tervist,
Plaanin mootoratast osta ja on juba sobiv välja ka otsitud. Kui aga müüjaga kontakteerusin, tuli välja, et mootorratas ei ole Eestis arvel. Tegemist siis Leedus arvel oleva masinaga, millel on siis ka Leedu tehniline pass. Kuidas saaksin kontrollida, et peale ostu ei tekiks mingeid probleeme masina arvele võtmisega?
Mida peaksin kindlast jälgima.
Sain müüjalt ka tsikli tehnilise passi sisseskännitud koopia.

Siim

Viimati muutis leko, 10 Apr 2011, 11:19, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

pacaan
Postitusi: 976
Liitunud: 25 Veebr 2005, 12:15
Tsikkel: ZX12R turbo
Asukoht: Tallinn / Eesti
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas pacaan »

ideaalis lase müüjal (eeldades, et ratas on Eestis juba) teha enne ostu ARK-s rattale "registreerimiseelne ülevaatus", see maksab 0 raha ja on vajalik tegevus enne esmast registreerimist Eestis. Seal ARK onklid kontrollivad ratta (VIN-id jms) üle, et vastaks kehtivatele normidele, samuti kontrollitakse ka dokid üle ning muud ratast puudutavad asjaolud (tüübikinnitused, tulede/vilede vastavus normidega jne jne jne). Kui kõik OK siis väljastavad vastava akti, mille olemasolul võid olla kindel, et saad ratta probleemivabalt arvele võtta hiljem (siis ei pea ka enam ratast ARK-i kaasa vedima).

Oma müüdavate rataste (Inglismaalt) puhul teen müüjana selle akti tihtlugu puhtalt omal soovil enne ratta reaalselt müüki minemist ära, et oleks kindel, et hiljem mingit jama ei teki vormistamisel. Kui ratas on Eestis kohal muidugi juba. Ausaltöeldes Leedust pärit, eriti veel uuemat kui 2004 reg ratast ma muud moodi isiklikult osta ei julgekski.
Olen kindel, et normaalne müüja ei keeldu selle akti tegemisest juhul kui rattaga kõik ok on - see ei maksa ju midagi peale mõningase ajakulu ARK külastamisel.

Edu ratta ostmisel!

8,64 @ 1/4 - Kawasaki ZX12R turbo
9,09 @ 1/4 - Suzuki Hayabusa turbo
9,8x @ 1/4 - Kawasaki ZX6R

0tt
Postitusi: 151
Liitunud: 19 Apr 2004, 17:42

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas 0tt »

Leedus arvel olevatel tsiklitel on enamasti puudu Euroopa tüübikinnitus. Kui seda Eestis arvele tahad siis pead taotlema vastava sertifikaadi, eestis tegeleb paar kohta sellega. Krooniajal oli selle asja maksumus 10+ tuhat raha, sellele lisaks siis arvele võtmine. Võib olla ka nii, et tsiklil peal mingi võõrandamiskeeld, selle saab jah arkist vini järgi teada. Nii palju tean, olen kuulnud mina sellest.

cbr600--r6--zx10r
cr125-cr250-cr250f-kx250f..jne..cr450f 09`yz450f 11`

kaits42
Postitusi: 23
Liitunud: 09 Apr 2009, 00:05
Tsikkel: R1

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas kaits42 »

kas ma saan siis põmst seda teada nii et küsin leedumüüja käest VIN-i, lähen siim arki ja nad ütlevad kas saab arvele või ei. Ja siis alles otsustan kass tasub tuua või ei?

Kasutaja avatar

Teema algataja
leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas leko »

Tänud vastuste eest.
Õnneks on tsikel siiski Eestis(Kohtla-Järvel) ja seda juba mõnda aega, pole lihtsalt arvele võetud. Kontrollisin ka vin koodi Leedu ARK-is ja seal mingeid probleeme ei paistnud. Milline see EU tähis on, mida tasuks kontrollida?

Lasen tal siis masina ARK-is üle vaadata.

Tänud veelkord.


janar68
Postitusi: 82
Liitunud: 08 Sept 2008, 16:49
Tsikkel: Kawasaki zx10r
Asukoht: Tallinn, Viimsi

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas janar68 »

Mul oli mõned aastad sama olukord-ostsin ratta millel olid leedu dokid.. Läksime siis koos müüjaga ARKi, ja kui kõik oli ok ja ratas minu nimel, andsin ka raha üle.

Kasutaja avatar

Teema algataja
leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas leko »

janar68 kirjutas:

Mul oli mõned aastad sama olukord-ostsin ratta millel olid leedu dokid.. Läksime siis koos müüjaga ARKi, ja kui kõik oli ok ja ratas minu nimel, andsin ka raha üle.

Nojah, nii oleks kõige parem tõesti kuid minu olukord on natukene keerulisem. Nimelt siis asub tsikel Kohtla-Järvel (mina Tallinnas) ja müüjaks on umbkeelne venelane :(

Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Leedust ostes kindlasti kontrollige VIN koodi, las müüja saadab selle teile ja kontrollige Ark`ist kas saab eestis tüübikinnituse ennem kui leedu poole uhama panete. Endal paar korda juhtunud, et üks nr VIN koodis teine ja eestis arvele ei saa :cry: ! Seal suur osa rataist usast tulnud ja euro tüübikinnitust neil ei ole, samas on kummaline, et leedus võivad nad ringi uhada-euroliit peaks seal ka ju kehtima või ....???

Üks veider kogemus oli kunagi kui tsikliga soomes käisin.Ratas oli pärit leedust ja eestis arvel ning minu nimel. Siis oli veel piiril passikontroll. Põder võttis tsikli dokustaadid ja oli nendega oma 20 min ära. Valvuri tagasi tulles küsisin, et milles ongelma, vana vastas, et ratas leedust pärit ja kontrollivad neid eriti hoolikalt kuna seal pidi varastatuid rattaid kergelt arvele saama. Kummaline oli ka see, et kuidas ta välja luges, et ratas leedust toodud. Oli teinud mu reg.passist koopia ja soovitas enam mitte üle piiri sellega tulla, et kui mingi jama rattaga on, võtavad käest ära. Võibolla tahtis lihtsalt kõvatada, ei tea :roll: . Peale seda käisin korduvalt põdras ja mingeid jamasi önneks ei olnud, aasta oli siis 2005.

Edu ja kevade tulekut

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Arkis ei ole võimalik kontrollida vin koodiga mitte midagi ennem kui sõiduk on sinu oma, võtad dokumendid, jalutad arki ja siis saad teada. Niimoodi väideti mulle Pärnu arkist, mõistlikku põhjendust selle kohta ma ei saanudki.

PiltPilt
Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

[quote="--DogFood--"]Arkis ei ole võimalik kontrollida vin koodiga mitte midagi ennem kui sõiduk on sinu oma, võtad dokumendid, jalutad arki ja siis saad teada. Niimoodi väideti mulle Pärnu arkist, mõistlikku põhjendust selle kohta ma ei saanudki.[/quote]

Ei tahtnud nad mind ka algul juttule võtta, kuid väheke moosimist ja oligi olemas :wink: , seda siis Tallinnas ja telefoni teel.

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee

jäme kobra
Postitusi: 133
Liitunud: 11 Sept 2008, 17:51
Tsikkel: Kawasaki KLE
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 3 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas jäme kobra »

Pärnu ARK-is ei olegi v6imalik mingeid asju ajada mis vähegi tavareeglitest erinevad.Endal kogemus Soome müüdud masinaga,mida Pärnu ARK-is keelduti arvelt kustutamast ja jäigi nii.Ennastäis bürokraadid.

Alkohol pole minu jaoks mingi probleem!
Kasutaja avatar

Teema algataja
leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: mootorratas Leedu teh passiga?(bandit 600)

Lugemata postitus Postitas leko »

Jutu jätkuks kirjutan, et sain müüjaga kokkuleppele, et viiks tsikli, siis esmasele ülevaatusele.
Täna käisin arkis seda kontrollimas ja tuli välja, et kõik korras - tsiklel arvelevõtu kõlblik.

Nii, et tänud inimestele kes nõu andsid.
Järgmine nädal plaanin siis Kohtla - Järvele tsiklile järgi minna.
Tsikliks muidu Suzuki Bandit 600 (1998a). Kui keegi oskab mingeid kindlaid murekohti ette lugeda või kuhu peaks antud mudeli puhul kindlasti tähelepanu suunama, siis oleks nendest nõuannetest ka suur kasu :)

Siim


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

mida Pärnu ARK-is keelduti arvelt kustutamast ja jäigi nii.Ennastäis bürokraadid.

Mis mõttes keelduti arvelt maha võtmast. Räägi lähemalt. Tahaks ka teada mida põhjuseks toodi. Võib olla ootab sama teekond ees.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas VWman »

Kui teenindaja keeldub sellist asja tegemast, istud toolile, palud kutsuda juhtaja. Kui juhatajat ei ole, siis lased kutsuda kellegi kõrgema ülemuse
ja palud neil paberil vormistada kiri ja viidata seaduse punktidele, miks nad keelduvad seda tegemast . Kui on kange vastane ARK-is siis võib ka mitte õnnestuda.
Siis esitad kohapeal kirjaliku nõude ja palud viidata , miks nad seda ei teinud.
Jutt käib siis sõiduki registrist kustutamise kohta. Ja tegelikult ei pea sina seda tegema, vaid uus omanik, kellel on ost-müük leping taskus

Hr.Nõel kirjutas:

mida Pärnu ARK-is keelduti arvelt kustutamast ja jäigi nii.Ennastäis bürokraadid.

Mis mõttes keelduti arvelt maha võtmast. Räägi lähemalt. Tahaks ka teada mida põhjuseks toodi. Võib olla ootab sama teekond ees.

KÄIN JALA JA JOON VETT

jäme kobra
Postitusi: 133
Liitunud: 11 Sept 2008, 17:51
Tsikkel: Kawasaki KLE
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 3 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas jäme kobra »

Hr.Nõel kirjutas:

mida Pärnu ARK-is keelduti arvelt kustutamast ja jäigi nii.Ennastäis bürokraadid.

Mis mõttes keelduti arvelt maha võtmast. Räägi lähemalt. Tahaks ka teada mida põhjuseks toodi. Võib olla ootab sama teekond ees.

Tsikli müüs teine inimene Soome.Tõi minu kätte ostu-müügi lepingu koopia ja reg.numbri.Läksin Pärnu ARK-i,et masin enda nimelt kustutada.Seal aga öeldi,et vaja on orginaallepingut ja veel seda inimest,kes lepingu tegi.Ja nii jäigi.Kui nüüd seda tsiklit Soomes arvele ei võeta-vb osteti juppide pärast,siis ei tule Soome ARK-ilt ka kinnitust ja jääbki minu nimele.

Alkohol pole minu jaoks mingi probleem!

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Sa oled ratta omanik, sul on number näpu vahel ja ARK ei võta arvelt maha?
BS!
Sa ajad midagi segamini ...


jäme kobra
Postitusi: 133
Liitunud: 11 Sept 2008, 17:51
Tsikkel: Kawasaki KLE
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 3 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas jäme kobra »

Asjalood olid täpselt nii.Tallinnasse satun siis külastan sealset ARK-i ja vaatab,mis seal räägitakse.

Alkohol pole minu jaoks mingi probleem!

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Pigem mine oma kodulinna registrisse tagasi ja küsi selle ametniku käest, mille alusel ta registritoimingust keeldub. Või kui satud teise ametniku juurde, siis ilmselt saad ka oma asjad aetud. Kui ühel või teisel puhul saad keelduva vastuse, siis ikkagi uuri, konkreetselt mille alusel keeldutakse ja mis puudu on ning mida vaja on, et toiming tehtud saaks. Kolmanda isiku kutsumine registrisse, kui sina oled sõiduki ainuomanik (kui ei ole tegemist kaasomandiga abielu vms. läbi), ei ole vajalik. Sõiduki omanikuna teed sina avalduse registritoimingu tegemiseks ja kui ei ole seadusest tulenevalt konkreetselt selline toiming keelatud, siis peab register selle tegema. Niisama lihtne see ongi. Juhul, kui see ametnik, kes sinu asjaga tegelema satub, seda ei tea, pole sul mõtet tema peale aega kulutada ning lase tal kutsuda ametiastmelt kõrgem ametnik, kes eeldatavasti tunneb kehtivat õiguskorda. Ühe ametniku subjektiivse ja põhjendamata arvamuse pärast hakata Tallinna sõitma on mõttetult kallis. Muuseas, olgu mainitud, et ametniku ülesanne on sind juhendada, kuidas toiming tehtud saaks. Lolluste rääkimine ei ole juhendamine.

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas boob »

Tarts kirjutas:

Sa oled ratta omanik, sul on number näpu vahel ja ARK ei võta arvelt maha?
BS!
Sa ajad midagi segamini ...

Ei aja ta midagi segi, nii see on.

Mul on samamoodi üks auto enda nimel. Masin on maha müüdud, mul on ostu-müügi leping ja tean, et masin on ammu ära lammutatud. Käisin ise ARKis juttu tegemas, et masin arvelt maha võetaks, kuid ostu-müügi lepingu alusel tehakse küll märge, et masin on võõrandatud, kuid kui uus omanik seda enda nimele ei rega, on masin ikkagi minu nimel. Ainus võimalus arvelt maha saamiseks oli lammutustõend või siis ise numbrid ja ämbrid ARKi viia ning kirjutada avaldus, et masin on keskkonnasõbralikult lammutatud vms.

Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas max07 »

Sama asi, et ei saa üht lumesaani mis Rootsi läks arvelt maha. Ost-müük sai vist isegi Eestlasega tehtud a see selleks, sest seda vaevalt enam näeb. Käisin oma ost-müük lepinguga arkis ja tegid nad seal siis sihukese asja; Tehingu tüüp: AUTOMAATNE_AJUTINE_KUSTUTAMINE. Seega sihuke poolkõva värk, oleks nagu kustutatud a ikkagi sinu nimel :) pole viitsind asjaga tegeleda ka, kui järgmine kord ark-i satub ja meeles on siis uurib kuidas sellest saanist täitsa lahti saada.

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Kui sa tähele panid, siis sellest ongi jutt, et inimesel on number näpuvahel ja arvelt maha võtmise soov. ARK aga nõudis kellegi kolmanda isiku osalemist, kes justkui on tehingus osaline olnud. Mina räägin sellest, et asja omanikuna, kellel on number näpuvahel, peab saama registritoimingu teha ilma kolmanda isiku juuresolekuta. Seadus ei pane ARKile tehingu kontrollimise kohustust (ja ei anna selle kontrollimise õigust). See, mida kodanik nimetab, tuleb eeldada, et on tõde. Kodanikul ei ole kohustust oma tsikkel metalli kokkuostu viia või kuskil töökojas lammutada (sest Lammutustõend on vajalik sõiduauto ning kuni 3 500 kg täismassiga veoauto (N1-kategooria) kustutamisel liiklusregistrist). Kui tsikkel on võetud varuosadeks (ilma jäätmetekäitluse mõttes jäätmete tekkimsieta) ja needsamad varuosad oma huvides ära kasutatud kasvõi muruniiduki või pesumasina trumli jaoks, siis ma ei näe põhjust, miks peaks ARK keelduma registrist asja kustutamisest. Meenutan siinkohal, et registri ülesanne on üksnes arvestuse pidamine sõidukite [...] üle. Registrist sõiduk kustutatakse sõiduki omaniku või tema esindaja kirjaliku taotluse alusel, millega kinnitatakse, et sõiduk on hävinud või puudub. Teisisõnu,omanik viib ARKi numbri ja ämbri, kirjutab õigesti vormistatud avalduse ja tehtud.
Igasugused väited teemal lellepoja sugulase kälimehel oli niimodi - ei maksa midagi, sest keegi ei tea kuidas lellepoja sugulase kälimehel tegelikult asjad olid. Siinses kontekstis on ratta omanikul number (ja eeldatavasti ka regtunnistus) näpuvahel, jääb vaid avaldus vormistada. Kui regtunnistust ei ole ja valu suur on, saab tellida regtunnistuse duplikaadi ja siis juba koos numbri ja regtunnistusega ARKi minna avaldust kirjutama.

Kasutaja avatar

Teek
Postitusi: 113
Liitunud: 17 Aug 2009, 11:00
Tsikkel: KawaZ;busak9;Duc
Asukoht: Tallinn

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas Teek »

tõesti vähe kummaline lugu. Seni olen toonud nö enda tarbeks mõndasid sõidukeid ning ei ole kordagi probleeme esinenud. Oli küll vajal üks kord 1,5 ndlt vin koodi oodata kuid see ka kõik (sõiduk oli rootsist).


rainer300
Postitusi: 346
Liitunud: 01 Jaan 2010, 14:09

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas rainer300 »

jäme kobra kirjutas:
Hr.Nõel kirjutas:

mida Pärnu ARK-is keelduti arvelt kustutamast ja jäigi nii.Ennastäis bürokraadid.

Mis mõttes keelduti arvelt maha võtmast. Räägi lähemalt. Tahaks ka teada mida põhjuseks toodi. Võib olla ootab sama teekond ees.

Tsikli müüs teine inimene Soome.Tõi minu kätte ostu-müügi lepingu koopia ja reg.numbri.Läksin Pärnu ARK-i,et masin enda nimelt kustutada.Seal aga öeldi,et vaja on orginaallepingut ja veel seda inimest,kes lepingu tegi.Ja nii jäigi.Kui nüüd seda tsiklit Soomes arvele ei võeta-vb osteti juppide pärast,siis ei tule Soome ARK-ilt ka kinnitust ja jääbki minu nimele.

Pane arkis reg. number lauale ja palu ratas arvelt kustutada ,pole vaja seal midagi neile jahuda ja mingeid lepingud näidata ,sest see teeb olukorra nende mõistuse jaoks liiga keeruliseks,mul võeti vana ratas arvelt maha ilma reg. numbrita ja ilma dokideta.

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas sang »

Pane arkis reg. number lauale ja palu ratas arvelt kustutada ,pole vaja seal midagi neile jahuda ja mingeid lepingud näidata ,sest see teeb olukorra nende mõistuse jaoks liiga keeruliseks,mul võeti vana ratas arvelt maha ilma reg. numbrita ja ilma dokideta.

Ei ole nii lihtne. Registritoiminguid saab teostada vaid sõiduki omanik. Ka mina olen registrist kustutanud sõiduki, mille number ega pass polnud säilinud, kuid kuna mina olin omanik, sain selle ära teha.

Ostu-müügi tehingu omamine ei tee sinust veel omanikku ARKi jaoks. Nende jaoks oled omanik alles siis, kui oled omanik tehn passis. Ehk siis vormista tsikkel oma nimele (aitäh riigilõivude eest) ja kustuta siis registrist.

Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas Andrez »

sang kirjutas:

Pane arkis reg. number lauale ja palu ratas arvelt kustutada ,pole vaja seal midagi neile jahuda ja mingeid lepingud näidata ,sest see teeb olukorra nende mõistuse jaoks liiga keeruliseks,mul võeti vana ratas arvelt maha ilma reg. numbrita ja ilma dokideta.

Ei ole nii lihtne. Registritoiminguid saab teostada vaid sõiduki omanik. Ka mina olen registrist kustutanud sõiduki, mille number ega pass polnud säilinud, kuid kuna mina olin omanik, sain selle ära teha.

Ostu-müügi tehingu omamine ei tee sinust veel omanikku ARKi jaoks. Nende jaoks oled omanik alles siis, kui oled omanik tehn passis. Ehk siis vormista tsikkel oma nimele (aitäh riigilõivude eest) ja kustuta siis registrist.

Aga mees oligi ju ise omanik!

Kasutaja avatar

hannezk
Postitusi: 37
Liitunud: 26 Jaan 2011, 10:40
Tsikkel: IZ49,KTM 250EXC-F, Yamaha FZ8
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas hannezk »

Ratta toomisel Leedust pead arvestama euro sertifikaadiga, kui on uuem ratas kui 2004. siis passis on märge E13*2002/24. Tüübikinnitus tehakse Eesti niisama ära, kui sul on euro sert olemas. Muidugi selle tüübikaga kulub keskmiselt 10 tööpäeva, sest kiiremini ei viitsi nad liigutada. Inglismaalt ratast tuues pead arvestama, et esitule valgusnurk oleks õige, sest seda nad ARK kontrollivad mõnuga. Usa,st tuues on teine teema, selle kohta on ka siin kusagil pikk jutt.

Tarmak, Gravel, Mud :bsmile:
Kasutaja avatar

Teema algataja
leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: mootorratas Leedu teh passiga?

Lugemata postitus Postitas leko »

Algatasin teema kui plaanisin tsiklit osta. Nüüd on mul Bandiit käes, nii, et minu poolest võib teema kinni panna. Kui moderaatorid leiavad, et teema on kasulik ja võiks alles jääda, siis palun :)

Suletud

Mine “Mootorratastest üldiselt”