Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas:

Järelikult ikka ei ole imelik, kui sa õli teadlikult sinna kõigest nö augutäiteks panna lasid. Parem ikka kui ilma. Ma vist pole kuskilt lugenud veel, et mis siis põhjustas selle õli kadumise ja jamad? Läks laiali ja käruga Eestisse või?

See mootor sai ilmselt liigapalju ilma õlita sõitu,et sealt tagantjärgi midagi reaalselt defekteerida oleks saanud.Aga lihtsalt kulunud oli see tehnika ja sai liiga kõva valu.Selliste mootoritega ilmselt ei kannata üle 120-ne või isegi sellega pikemalt lasta.Viimasel reisil oli meiega üks Yamaha millega ka ei olnud omaniku sõnul mõistlik üle 120-ne lasta ja sedagi mitte pikalt.Tema igaljuhul kavatseb selle ratta välja vahetada,sest reisimiseks on paremaid rattaid olemas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kr0om
Postitusi: 205
Liitunud: 24 Apr 2006, 16:58

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas kr0om »

Ära soovi kasutatud tehnikat kasutada nagu uut. Saad "soodsalt" ooratud räime ja siis oled temaga teepeal. Osta uus masin poest ja sõida! Tee korraline hooldus ja see masin teenib sind veatult.


Pähkel1
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Nov 2014, 19:13
Tsikkel: Honda Transalp

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas Pähkel1 »

Mina olen see äi, kes käis tsikliga kevadel Rumeenias Honda Shadow 750 2002 aasta. See on ju igavene loll jutt, et vana tsikliga ei saa matkata. Mina konkreetselt oma tsiklile 7000km läbimisel ei olnud vaja kordagi lisada õli ega teha ühtegi remonttööd. Tänasel hetkel vahetada õli, filter ja võib minna uuele ringile. Lennukit õhus ei remondita. Kui võtta ükskõik, mis mootorratas ja kuulab selle häält korralik mehhaanik, ütleb kohe ära, kas on risu või on korras. Ja mingi jutt, et on vaja üle 1000 kuubist ratast, on "pullikaka". Ma olen "papi" (vanaisa) ja sõitsime koos 80 KW BMW GS 1200 ccm (tutikas) ja ma ei jäänud kordagi tast maha. Muideks Rumeenias olime 5 mootorrattaga- Honda Shadow 1100, BMW GS 1200, Aprilia Capanord, Honda Transalp- ja minu tsikkel oli kõige ökonoomses, 5L 100le. Jätke see loll jutt, tsikkel peab olema uus, korras peab olema, et minna ükskõik milla ja kuhu. Eks iga mees teab, millega minna ja kuhu. Mina olen oma vana rattaga rahul ja uut ostam ei torma.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas 426f »

tsikli puhul on 7000km suht väike läbisõit.ma oma 2 takti mopeediga olen sõitnud üle 6500km ja miski pole katki läinud,lõpp kiirus on ikka 100kmh.loomulikult olen vahetanud kõik õlid ja asjad manuaalis ette nähtud ajal.8000km pealt pandi uus kolb ja silinder,nüüdseks on masin sõitnud üle 16000km .see ikka sõtub ka mida eelmised omanikud masinal tegemata on jätnud.eestist kasutatud vanemat tsiklit ostes oleks paras asi kohe juppideks võtta ja kontrollida kulumine siis uued osad külge ja peaks päris kaua muretult sõitma

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas Black »

See 7000 oli vast konkreetse retke pikkus, mitte 12a vana kruiseri kogu läbisõit (kuigi mul on 35a vana Dnepr, mis on reaalselt alla 8000 sõitnud :D)

Pähkel1, kirjutad, et ratas on alles, aga profiili oled värskelt reganuna "Transalp" märkinud. Shadow on tagaplaanile jäänud?

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Lõppude lõpuks sai ostetud hoopis uue Screamin Eagle mootoriga Harley Davidson Dyna Wide Glide. :bsmile:
Täna läheb tähistamiseks.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Palju õnne ja loodame et jõuad Poolast kaugemale sellel korral :)

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas poison »

karjuv kotkas on pirtsakas, samas, palju õnne (w)

Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas Pikk »

MotoGabriel kirjutas:

Lõppude lõpuks sai ostetud hoopis uue Screamin Eagle mootoriga Harley Davidson Dyna Wide Glide. :bsmile:
Täna läheb tähistamiseks.

Kui see nüüd suur saladus ei ole, siis kuidas sa matkaratast otsides lõpuks Dyna otsa "komistasid"? Kas edevus sai vastupidavuse otsingutest võitu või on miski muu põhjus?

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Pikk kirjutas:
MotoGabriel kirjutas:

Lõppude lõpuks sai ostetud hoopis uue Screamin Eagle mootoriga Harley Davidson Dyna Wide Glide. :bsmile:
Täna läheb tähistamiseks.

Kui see nüüd suur saladus ei ole, siis kuidas sa matkaratast otsides lõpuks Dyna otsa "komistasid"? Kas edevus sai vastupidavuse otsingutest võitu või on miski muu põhjus?

Ei ole saladus :)
Esiteks - müüs pood mitte eraisik - motokeskus.ee, seega oletasin et seal ikka näkku ei valetata nende poolt tehtud tööde ja olukorra osas.

Teiseks - kuna hinnapiir muudkui tõusis ja tõusis siis mingist punktist tundus Japsi ostmine juba mõttetu ja otsustasin kasutada enam-vähem sama raha eest võimalust Harleyga tutvust teha. Eks näha ole kui tark see otsus oli.

Kolmandaks - tundsid paljud sõbrad nii eelmist omanikku, konkreetset ratast ja ajalugu ja see tekitas ka suuresti usalduse masina vastu.

Neljandaks - ma usun et iga hea ja korras ratas sobib piisava tahtmise puhul ka matkarattaks, ei aja veel Gold Wingi tüüpi mugavusi taga ja koguaeg ju ka müüda euroopat ei põruta.

Ja noh üleüldse, mõne rattaga lihtsalt tunned et vot, see on mulle.

Niisiis minu tsikliajalugu on hetkel 535 Virago -> 1400 Intruder -> 1500 Vulcan -> 1400 HD Dyna,
ja muidugi tänud õnne eest 8)

Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Lollikindel chopper/cruiser pikemateks matkadeks?

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

[quote="mella"]Üldiselt mida vanem ratas ja suurem läbisõit, seda väiksem tõenäosus ilma näppe õliseks tegemata euromatkalt saabuda. Kui just pole eelnevalt kõik vähegi oluline üle käidud.
Sinu loetletud 200x aasta masinad pole erand.[/quote]

Hmm, olen nüüd oma vanakesega reisinud aastast 2008. Teed on viinud euro läänetipust ida tippu ja natuke peale. See 1996 aasta üle 250 000 km läbinud Yamu XTZ750 ei ole mind KORDAGI jätnud tee peale reisidel. Korra Sloveenias olen karpasi puhastanud ja korra Uuralites tagapiduri suportit kohandanud. Ses suhtes on Mellal õigus, et reisi eelne hooldus ja ratta tundmine on alus. Seda loomulikult ka uuemate rataste puhul. Plaan on selle rattaga see aasta üks ca 15 tuhandene reis ette võtta ida poole.
See jutt siin lihtsalt minu poolt selleks, et ei ole tarvis neid vanemaid rattaid karta, kui natuke hoolas olla ja tead mida teed. Teine varjant, et mul on lihtsalt vedanud :wack:

Vabandust offtopicu pärast!!!

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”