Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Väinz
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Dets 2014, 10:34

Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas Väinz »

Tere talve :-)

Tean, et teema on tuhandeid kordi erinevates variatsioonides siit läbi käinud, kuid kahjuks ei ole mina omale selget (kahjuks mitte ka pool-selget) pilti saanud. Seepärast palun taaskord abi, lootuses, et sellest on kasu tulevikus ka teistel algajatel.

Päris-päris algaja mootorratturina teen kevadeks oma esimese mootorratta ostu plaane (lähtudes mõttest 'Osta see, mis endale TÕESTI meeldib'). Olen 38 aastane meesterahvas, kes juba ca 20 aastat unistab cruiseri/chopperi omamisest. Nüüd tundub, et õige aeg on käes ja valikus on nii Honda kui Yamaha rattad (DragStar 650, Shadow 750). Kuna tegemist on ESIMESE rattaga siis jätan targu kubatuuri ja kW mõistlikuse piiridesse.
Samas tahan olla tark ja mitte oma vigadest õppida (parem on ju teiste kogemustest!). Ühes foorumis kirjutati:
"See, et esimeseks rattaks esindusest tutika ostmine halb mõte oli, saab sulle muidugi alles hiljem selgeks :-) , aga eks omad vitsad peab igaüks ikka ise kätte saama."

Aidake palun algajat ning selgitage MIKS on kehv osta esimeseks rattaks päris uus?
Kihutama ei plaani hakata (mul on kodus kaks last), kuid sõpradega maanteel matkata või nädalavahetusel linnas tiirutada ning ehk ka Jõgeva Treffile minna, on küll plaan.

Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

Mina ostsin esindusest (demoratas, nimetama uueks). Olen rahul, palju sellega juba sõitnud ja ikka meeldib, sõidan edasi. Aga see oli mu kolmas ratas....ja see ei olnud üldse kahe esimese sarnane....isegi mitte samast klassist/margist/stiilist...

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Minu esimene ratas kukkus päris mitu korda maha. Ise külili käisin 1 korra, aga ikka hooletusest unustasin pehmel pinnasel jala alla midagi panna, kukkus rohkem.
Aga minu ratas oli tol hetkel 19a vana. Oleksin tutika ostnud, oleks päris kahju old vaadata, kuidas esimesed kriimud peale tekivad.

Paljudelt teistel sõpradelt ka kuulnud sama juttu, et kõige esimene ratas tõenäoliselt ikka kukub mõned korrad, seega võibolla poleks päris esimest mõtekas tutikat võtta. Teine häda, et sa tead, et tahad kruiserit, kuid täpsemalt, millist, sa ei tea ju. Ostad kalli raha eest kuuepoolesajase ära tutikana, vb paari kuu pärast juba mõtled, et oleks võin ikka liiter ja ülespoole kubatuuriga võtta. Kuna tutika asja ost on nagunii rahaliselt kena kahjum, siis mitte ei hakka paar kuud hiljem uhke kahjumiga ratast maha müüma, et lõpuks ikka osta see, mida tegelt tahad ning siis sõidad sellega edasi, kiiver pisaraid täis nutetud, et miks suuremat ei võtnud.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Osta nii suur ja võimas nagu rahakott lubab.Vähem saab peale keerata alati.Uuele asjale teed niikui nii kasko,omavastutus nagu vajalikuks pead.Sõida ja ära mõtle äkki käib külili.Tarbeese nagu iga teinegi,autoga sõites ei mõtle ju kogu aeg millal mingi kraaps peale tuleb.Ei saa aru nendest kes tsikklit mingiks altariks peavad-Rauast ja plastist kärakad on nad kõik.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

franz125 kirjutas:

......Tarbeese nagu iga teinegi,autoga sõites ei mõtle ju kogu aeg millal mingi kraaps peale tuleb.
Ei saa aru nendest kes tsikklit mingiks altariks peavad-Rauast ja plastist kärakad on nad kõik.

(w) (w) (w)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Uus või kasutatud on tõesti igivana teema ja oma pooldajad on mõlemal valikul. Hetkel jääb arusaamatuks sinu senine kogemus mootorratastega üldse. isiklikku ratast pole sul seni olnud, aga milline kogemus sul üldse on? Kuidas on tekkinud kindel veendumus just chopperi kasuks, oled sõitnud sõprade ratastega või kuidas? Kirjuta natuke rohkem oma senisest kokkupuutest ratastega.
Enda näite põhjal võin öelda, et olin samasuguse dilemma ees 1-2 aastat tagasi. Vanus tänaseks sama nagu sul ja viimatine kokkupuude oli 20 aastat tagasi kui sai load tehtud. Pärast seda pikk paus ja noh "keskea kriis" jõudis lõpuks kohale ning ei andnud enam asu - pean ratta saama! :lol: Ja nii ta läks ning ei kahetse. Ainus kahetsus on, et miks krt ma nii kaua venitasin sellega :twisted:
Aga valikust rääkides oli mul tegelt selline 90% kindlus, et soovin uut ratast. Kuid mõtlemiskoht oli korraks ikka, sest uus ratas maksab tunduvalt rohkem ning väärtus hakkab kohe langema pärast kauplusest väljasõitu. Uue ratta kasuks otsustasin mitmel põhjusel, aga eelkõige suurema meelerahu pärast. Uus on uus ehk rattal on garantii ja ei pea muretsema eelmise omaniku võimalike tegemata tööde või kehva hoolduse pärast jne. Ühesõnaga, saan minna ja sõita millal soovin ning võimalus, et midagi laguneb või vajab putitamist on siiski väiksem kui kasutatud ratta puhul, kuigi välistatud see 100% siiski pole. Ja kuna mul hobideks aega napib ning hobisid on rohkem kui 1, siis mehaanikut mul hobikorras aega teha pole. Loomulikult tuleb see lõbu igakuise liisingmakse näol kinni maksta, aga oma aega ja meelerahu hindasin ma kallimalt kui see kuumakse.
Kas olen rattavalikuga rahul või mitte ja mitu korda rattavahetuse mõtted pähe on trüginud? Ka see oli teema millele ratast valides tasub mõelda ja ka mul soovitati seda kunagi teha kui samasuguse teema kui sul siia foorumisse kunagi tekitasin. Aja ja kogemustega saab loomulikult selgemaks mida tegelikult tahad ja vajad. Samas oleneb kui hästi ennast tunned ja teab mis sulle kõige rohkem rõõmu pakub. Mul oli kindle ettekujutus, et valitud ratas on see mis minu vajadused täidab ja saan sõita nendel teedel kus soovin. Paar alternatiivi olid veel ja 1-2 neist kummitab tänaseni, samas maksid need 1,5-2x rohkem kui mu tänane valik ja see sai ka määravaks. Kokkuvõttes, jah tõesti olen rattavahetusele mõelnud. Samas iga kord kui lähen sõitma, siis saan jälle aru, et see ratas on just SEE ning koju tagasi jõuan naeratusega.
Seega valik sõltub väga palju sellest kui hästi sa end tunned ja kui kindel sa oled selles mida tahad ning mis sind õnnelikuks teeb ning millised on sinu võimalused ja kas uue ratta ost toob kaasa millestki loobumise näiteks. Siin ei ole ühest ja õiget vastust kas uus või vana, iga inimene ja olukord on erinev.

Mis puutub pidevalt reklaamitavasse, et varsti kukud nagunii või lased ratta külili, siis ma ei tea. Kui asja ajudega võtad, siis ma küll aru ei saa miks peaks ratas külili kukkuma. Mismõttes unustad tugijala korralikult alla panna? :roll: Jah ma olen ka rattaga korra külili vajunud, mitte kukkunud. Väiksel kiirusel kurvi peal pidin tegema äkkpidurduse ja polnud arvestanud, et ratta raskus nii tugevalt ühte nurka koondub. Jalg lihtsalt ei pidanud enam muru peal vastu ja ei jõudnud ratast püsti hoida ning vajusin koos rattaga pikali. Kukkumispunn sai natuke kriipida ja sellega kahjud piirdusid. Kogemus õpetas ja järgmisel korral jäin sarnases situatsioonis juba ka koos kaassõitjaga püsti. 2 aasta jooksul on ka korduvalt autojuhtide poolt ette sõidetud, kuid ükski neist ei tulnud ootamatult. Ehk natukenegi liiklust ja võimalikke ohte analüüsides on võimalik neid olukordi ette näha ja selleks valmis olla ning kui ise madallendu pidevalt ei harrasta, siis pole see kukkumise tõenäosus nii suur midagi. Nüüd sõnasin oma järgmise sõidu või hooaja ära kindlasti :wack:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas AzA »

franz125 kirjutas:

Tarbeese nagu iga teinegi,autoga sõites ei mõtle ju kogu aeg millal mingi kraaps peale tuleb.Ei saa aru nendest kes tsikklit mingiks altariks peavad-Rauast ja plastist kärakad on nad kõik.

Kummardused mõtlemisvõimele.

Teemasse - tead, kruiser mine raba ikka 1000+ ära. Vaata sa kirjutasid sellise jutu valmis, et ilmselt ikka tead, mida parema käega teed. Möönan, et väiksemaga ei teki kiusatust katsetada, mida see aparaat 100kmh pealt ütleme 180mneni kiirendades teeb, aga siiski 600sest saab su isu 1 hooajaga täis. Eriti kui kavatsed selja taha paigutada kellegi, kes vajab hädasti soengu kohendamist sooja suveöö briisi poolt.
Esindusest esimese ratta ost on seepärast pisut halb mõte, et ilmselt sa tüdined temast paari hooajaga ära, eriti sellisest 600cc võrrist ja siis istud ratta otsas, mida on üsna raske müüa ning lisaks võib maitse muutuda.
Avastad, et tahaks hoopis mingit kruusavõimekusega aparaati, sportivnikut või matkabaiki.
Kui sa ütleksid, et osta mingi 1800 intruderi esimeseks tutika ja oled sõbra käulaga 3 tuhat juba kruisinud, siis saab öelda vaid, et lase käia.

Viska kubatuur peast välja, sa pole enam 18 aastane, et ei oskaks 3 liitrise tagaveolise pemariga mõistlikult sõita. Milleks sulle esimeseks autoks liitrine korsa? Tsiklitega on täpselt samamoodi.
Kui aru peas, siis normaalne aparaat, kui aga kahtled oma võimes end tagasi hoida, siis võta pigem hinda hoidev algaja ratas. Näiteks hornet vms. Sõidad hooaja ära, saad paar sotti pügada ja võtad päris aparaadi.

Mul on tegelikult kogemus ka. Sõitsin alustuseks hooaja 600 eurise 125cc nö kruiseri laadse aparaadiga. Siis pere sai jätku ja suunasin aja sinna, seejärel ostsin 650cc kruiseri, et hea podistada. Selgus, et noh ikka pole see :bsmile:
Seejärel õppimise ideega 600cc nakedi (hornet). Nuh, nüüd tean küll, et oleks pidanud itaallanna kodustama :P

Aga mulle meeldib.

Teema algataja
Väinz
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Dets 2014, 10:34

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas Väinz »

M.T. kirjutas:

Uus või kasutatud on tõesti igivana teema ja oma pooldajad on mõlemal valikul. Hetkel jääb arusaamatuks sinu senine kogemus mootorratastega üldse. isiklikku ratast pole sul seni olnud, aga milline kogemus sul üldse on? Kuidas on tekkinud kindel veendumus just chopperi kasuks, oled sõitnud sõprade ratastega või kuidas? Kirjuta natuke rohkem oma senisest kokkupuutest ratastega.

Suur-suur siiras tänu M.T. .... Just sellised, omadele kogemustele tuginevad, nõuanded aitavad minusuguseid algajaid kõige rohkem. Veelkord suur aitähh!

Minu kogemusest rääkides tuleb alustada nullist ehk siis, vaatamata 20. aasta pikkusele unistusele, said load tehtud alles eelmine aasta augustis (sünnipäevaks kingiti selline võimalus). Seesama 20 aastat kantud unistus on aga jäänud kindlaks veendumuseks, et just cruiser/chopper, mitte midagi muud. Mulle meeldib see stiil ja sõiduasend (niipalju kui erinevatel messidel-näitustel erinevate rataste seljas on istutud). Sõpradel on pigem naked-rattad, kuid...mulle MEELDIB cruiser/chopper (kuigi reaalselt sõitnud ei ole mitte senimeetritki). Ning ka tulevik kujuneb ilmselt sõites töö ja kodu ja trennipaikade vahel (s.t. linnas eelkõige) + vahel maanteel (Tartu-Viljandi-Pärnu-Tallinn jne).

Kokuvõtteks olen ma iseloomult selline edev, kuid pigem rahumeelne, kellel on kodus kaks väikest last ja lähenev 'keskeakriis' :D ning kes edvistaks (kui üldse siis...) pigem kroomi ruutmeetri kui kiirusega :-P

Viimati muutis Väinz, 02 Dets 2014, 14:10, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Lugesin teema läbi. Kuna oled juba 38'seks elanud ja pole ennast veel ümber puu keeranud siis ilmselt on kahe kõrva vahel midagi rohkemat kui tuul. Seega vali rahulikult alates 1100'sest oma kätt suudad ikka kontrollida, aga kui tahaksid pidevalt sõidu ajal jalaga hoogu lükata võib frustratsioon kiirelt kasvada.

Minu 5 senti siia teemasse siis


p6rguline
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Mär 2009, 08:10
Tsikkel: vn 1500
Asukoht: +372 52 41 neli kuus kuus

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas p6rguline »

Kui esimese liiga raske ostad (kubatuur ei näita kaalu, kuigi väike seos on), siis võib sõiduisu ära minna. Ja ma ju ei mõtle, et võrriga peaks sõitma. Sama kubatuuriga ratastel on ka teinekord sada ja rohkem kilo kaaluvahet.

Enese toekam erikaal on abiks ja loomulikult on rataste käitumine erinev ka.

Hakatagu nüüd mu mõttekäiku maha tegema :)


Teema algataja
Väinz
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Dets 2014, 10:34

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas Väinz »

....ja kui konkreetsetest meeldimistest/valikutest rääkida siis need on:

  1. Yamaha XV 1700 Road Star Warrior 1.7 V2 63kW: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1892546
    või
  2. Honda VT750 Black Spirit: http://moto.catwees.ee/custom/1/144/201 ... sed-andmed

Selle peale ei hakka lihtsalt rahakott :( : http://moto.catwees.ee/custom/1/144/174 ... sed-andmed

P.S. kui veel enda mõõtmetest rääkida (see määrab ka päris palju!) siis mul on pikkus 180 cm ja kaal 78 kg :)

Viimati muutis Väinz, 02 Dets 2014, 14:59, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Kuna ise otsin ka suurt cruiserit siis, seda warriori piilusin ise ka- AGA vin annab ajalooks USA oksjoni. Mitte et see midagi halba peaks tähendama, aga minu persekarv seda julgustükki ette ie võta :D

Aga teemaalgatajale- mine Bikepointi (Läike teel). Neil seal mingi valik choppereid erinevate kubatuuridega kohapeal. Saad seljas karata ja persega katsuda. Ehk muutub ka mõte uue ostmise pealt kasutatu kasuks. Kui ei siis saad äkki mingi pildi ette endale.

http://www.mototehnika.ee/kasutatud/nim ... c=466&a=25

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

p6rguline kirjutas:

Kui esimese liiga raske ostad (kubatuur ei näita kaalu, kuigi väike seos on), siis võib sõiduisu ära minna. Ja ma ju ei mõtle, et võrriga peaks sõitma. Sama kubatuuriga ratastel on ka teinekord sada ja rohkem kilo kaaluvahet.

Enese toekam erikaal on abiks ja loomulikult on rataste käitumine erinev ka.

Hakatagu nüüd mu mõttekäiku maha tegema :)

Maha ei tee aga tsikkli raskusega pole sõitma hakkamisega vähemalt oma kogetu järgi mingit pistmist.Ma olin nii 35-6 kui omale FJ1200 ostsin viimane sõit enne seda oli nii umbes 15-16 Minskiga.Ja see sujus ilma ühegi viperuseta ja kiiresti omandades.3 aastat teda pidasin siis osteti käest ära.Tuli järjekordne pikk paus 2010 hankisin VTR-i ja sellega läks tükk maad konarlikumalt.Pigem oli tegu vanusega ja asjadega kohanemises kui kaalus.
P.S.Siiani pean omale kõige sobivamaks sportliku olemusega rattaid.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Väinz kirjutas:

Aidake palun algajat ning selgitage MIKS on kehv osta esimeseks rattaks päris uus?
Kihutama ei plaani hakata (mul on kodus kaks last), kuid sõpradega maanteel matkata või nädalavahetusel linnas tiirutada ning ehk ka Jõgeva Treffile minna, on küll plaan.

Näiteks seepärast, et esmakordse ostjana sa ei tea veel väga täpselt, mis sul hakkab päriselus meeldima. Jah, tahad cruiserit, mis näeb hea välja, aga äkki siis tunned, et selle sõiduasend ja manööverdamisvõime ei ole sinu jaoks - aga metsas enduurokaga mürada on ülimõnus. Või konkreetselt Honda ergonoomika/insenerilahendused on sinu jaoks mugavamad kui Yamaha omad, jne.

Kasutatud ratas ühe hooajaga väga palju hinnas ei kaota, sul on võimalus erinevaid asju ära proovida ja siis juba mõtestatud, isiklik valik teha. Uue ratta poest ostmine on aga suurem investeering.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas sepp »

Kri§to kirjutas:

Lugesin teema läbi. Kuna oled juba 38'seks elanud ja pole ennast veel ümber puu keeranud siis ilmselt on kahe kõrva vahel midagi rohkemat kui tuul.

Mis siin imestada? :mrgreen:
Tsikkel: RRRRRattatuuuuuuu

Viimati muutis sepp, 02 Dets 2014, 16:45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

RiivoK
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Mai 2010, 23:41
Asukoht: Muraste
Tänanud: 6 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas RiivoK »

Väinz kirjutas:

....
Selle peale ei hakka lihtsalt rahakott :( : http://moto.catwees.ee/custom/1/144/174 ... sed-andmed

Vaata proovisõitu sellega, äkki huvi kaob. Ise sai ka tookord antud isendiga proovisõidu päeval väike linnatiir tehtud. Esmamulje jäi üpris sarnane. Polnud vihane rahakoti peale.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas 426f »

Unusta need kasutatud sarad ja osta poest uus.kui uue masina ära kriibid saad sprey värviga ära parandada ja maha müüa

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tegelikult mis pagana jahumine see on, esimeses postituses on ju öeldud selge sõnaga "20 aastat unistanud chopperist"-võta nuts taskust ja mine too ära.See emotsioon mida pakub uue asja ostmine ei ole millegagi asendatav.Neid ühe ratta seljast teisele kargajaid ära võta üldse kuulda-see sihuke mõtetu aja raiskamine.Nii vana inimene teab juba küll kas kargab porri või ei.Loe sind huvitavatest asjadest USA foorumitest, see suur turg ja titevead leiavad kajastamist.Pealegi saab tsopperitüüpi masinatel küllaltki palju isteasendit muuta.Kevadeni aega kyll ja ära üle mõtle.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Väinz kirjutas:

Aidake palun algajat ning selgitage MIKS on kehv osta esimeseks rattaks päris uus?
Kihutama ei plaani hakata (mul on kodus kaks last), kuid sõpradega maanteel matkata või nädalavahetusel linnas tiirutada ning ehk ka Jõgeva Treffile minna, on küll plaan.

Algatuseks, õnnitlused - sa oled nüüd leidnud koha, kuhu edaspidi kulub suur osa sinu vabast ajast ja rahast (mitte ainult vabast).
Mis kihutamisesse puutub, siis me oleme siin kõik eeskujulikud liiklejad.

AnTyx'i sõnavõtt on väga mõistlik, jagan seisukohta.
Hooaaja lõppedes võib sul tekkida ootamatult tunne, et cruiser polnud siiski see päris õige (et oleks rohkem pikkade jalgadega ja leebe iseloomuga blondiini tahtnud). Jah, võib juhtuda, et see esimene on kohe see õige. Paar korda näitustel tsikli seljas istumine ei anna sulle siiski arusaama, kuidas Tartusse ja tagasi ning veel natuke otsa õigupoolest tundub (rääkimata sõpradega koos matkamisest). Cruiser on sul puhas unistus - reaalsus kipub tihtipeale erinev olema.

Minu valik oleks ilmselt osta mitte vanem, kui 5 aasta vanune masin, hooaja jagu sõitu ja uuesti kaalutlemine. Kui cruiseri isu pole selleks ajaks kahanenud, siis too poest tuliuus kullakallike.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas 426f »

Väinz ära loe seda jama mis siin aetakse,võta raha patakas kaasa ja too poest uus cruiser ära,päris niru on 20 pikka aastat tsiklist unistada ja siis internetis mingite onude jutu peale osta mingi kulunud raibe mis pidevalt paranduses on ja sõita ei saa.tutikal masinal on see eelis ka,et kui miski ära laguneb on garantii ja tehakse korda,aga kui kuskilt kasutatud asja ostad võib remondiks kuluda suur summa ja pärast näed,et tsikkel koos parandusega läks rohkem maksma kui tutikas.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Ma olen väga mõõduka sõidukogemusega inimene ja võib-olla seepärast ei mõistagi seda hiigelsuurte kubatuuride kummardamist. Ma arvaks küll, et kui kodanik sõidab esimesi tiire, enamasti cruisib linnas ja vahel maanteel, siis on talle vähemalt mõneks ajaks kasvõi 600 kuubikust küll. Kui just motohundiks kätte ei lähe, kes aprillis Euroopa vahet sõitma hakkab ja siis tsikli käest paneb, kui seda enam hästi lume seest näha pole. Siis ilmselt jah hakkab lahjana tunduma. Aga need nn lahjad on siiski ka suutelised täitsa kenasti kiirendama.

Mis puutub sellesse juttu, et võta neikid või või matkabaik või võta misiganes... no kui mees tahab cruiserit ja mehele meeldib cruiser, siis peab ta oma cruiseri saama ju! Kui talle cruiser ikkagi ei peaks sobima, küll ta selle omal ajal teada saab.

Aga mis teema põhiküsimusse puutub, siis - kui rahakott võimaldab, siis tasuks osta uus ratas küll. Garantii ja muud vigurid on ikka head asjad ja kui kodanik on näinud oma silmadega, millist kaost koduses majapidamises lapsed suudavad vahel tekitada, siis ta ilmselt on suuteline ka esimesed kriipsud ja kraapsud tsiklil ilma liigselt pisardamata ära taluma.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kui kodanik just tsiklit kohe välja ei osta, siis võiks keegi teda tsikli-kasko "võludega" tuttavaks teha :roll:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

harrys
Postitusi: 58
Liitunud: 01 Juul 2010, 16:31
Tsikkel: ZR-7
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Aidake päris algajat: uus (esindusest) või kasutatud?

Lugemata postitus Postitas harrys »

Pakuks, et võta esimeseks kasutatud.
Noh, kuna mainid et päris algaja.
On mõned iseärasused ratastel, mis enne väga pähe kinni ei jää, kui oled ise läbi teinud. Näiteks ka väga väikese kiiruse juures pöördel (lenks nii risti kui annab) esipiduri blokki laskmine. Oled külili. Hiljem mõtled, et oleks ju võinud tagumist kastada.
Ehk esialgu kipume tegema igasuguseid lollusi ja tutika ratta puhul vähemalt minul oleks veidi kahju seda õppematerjalina kasutada.
Aga noh, see vaid see, kuidas ise juhindusin (hankida võimalikult odav vähegi meelepärane ratas esimeseks); see lõpuks ikkagi igaühe oma otsus, mida hangib ning kui kindel endas on :wink:

Suletud

Mine “Mootorratastest üldiselt”