Esimese ratta otsinguil...

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
vetu
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Jaan 2015, 18:49

Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas vetu »

Tere!
Kui teema liiga palju läbi jahvatatud siis võib kustutada.
Lugesin küll enamus ostuabi ja muid teemasid läbi aga ikkagi pean ise üle küsima.
Kuna eelmine aasta läks aeg ja raha CE peale siis see kevad järg lõpuks A-kategooria käes. Kogemust on vaid kalakastiga M-ga ja natuke krossikaga aga hinges tunnen end ikka chopperi-mehena. Eks seda vist soodustab ka pikkus 178cm ja kaal üle 90kg- kujutan ette, et paagi peal kõveras olla ei ole mul mugav.
Aga peamine küsimus on see,kas äkki oleks mõistlik osta alguses ikkagi odavalt( alla 2000.-loodetavasti) mõni klassikaline ratas ja sellega esimene hooaeg korralikult sõitma õppida. Või võiks ikkagi kohe ihaldatud rataste poole vaadata? Iseloomult olen rahulik ja kihutama ei kipu( viimased autod olnud USA päritolu, seega hindan teekonda vahest rohkem kui kohalejõudmist). Samas liigun suhteliselt tihti mööda maanteid - seega võiks ratas ikkagi mugavalt 100+km/h liikuda( liigun vabal ajal palju Põhjanaabrite pool)

Tean, et pean minema poodidesse rattaid nö läbi istuma ja katsuma aga ehk oskab keegi õige teeotsa kätte näidata. Ehk siis kas on mõtet lasta end kohe kroomil ja suurel raua pimestada või alustada ikkagi tasa ja targu...
Tervitades, Vetu.


reimps

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas reimps »

Esimene aasta või isegi kaks sõida mõne vana kuuesajase GSXF-ga või analoogsega. Pommikindel, odav ja saad põhinõksud kätte. Enne seda mingeid kilosed jms ära vaata ka. No ok, onada võid, aga ära tõsiselt nende peale mõtle. On mõnusam nö areng suurte ratasteni :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Reimps ütles peamise ära.Ise lisaks niipalju,et on vahe sees,kas istuda jalad ees(kroom) või jalad taga-enda all(klassikud,touringud ja baigilised).Mulle kroom iseenesest välimuselt ja stiililt väga meeldib,aga sõita nendega ei meeldi.Isteasend on lihtsalt minule vastuvõetamattu.Ilmselt on hästi sõitma õppimiseks kõige parem mõni klassikalise isteasendiga ratas.Näiteks Hornet või muu taoline.Saab alla 2 kätte kindlalt.Lihtsam on alustada kaalult kergema rattaga.
Näiteks selline http://suchen.mobile.de/motorrad-insera ... ORT&noec=1

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Yerba »

reimps kirjutas:

Esimene aasta või isegi kaks sõida mõne vana kuuesajase GSXF-ga või analoogsega. Pommikindel, odav ja saad põhinõksud kätte. Enne seda mingeid kilosed jms ära vaata ka. No ok, onada võid, aga ära tõsiselt nende peale mõtle. On mõnusam nö areng suurte ratasteni :bsmile:

Jah, tee nagu Reimps - esimene aasta lihtsalt ona. :bsmile:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Pan »

Targem oleks esimesed aasta-paar onada kuuesajaste peale enne kui tonniseid piiluma hakkad (lol)
Aga kui teemasse rääkida siis ega muud varianti väga ei olegi kui käia erinevates motopoodides ja lihtsalt erinevate rataste otsas aeleda. Mingi ettekujutuse asjast ikka saab. Ilmade paranedes õnnestub ehk ka sõita proovida. Siis saab asi selgemaks, mis rohkem tagumiku järgi on.

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.

Teema algataja
vetu
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Jaan 2015, 18:49

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas vetu »

No jah, eks igasugu kroomi peale ole onatud juba aastaid ja Sassis istudes neid rattaid imetletud mis seal sees seisnud on läbi aegade...

Praegu küll hea mõelda, et ostan kevadel mingi tavalise 600se ja õpin sellega sõitma alustuseks. Loodan, et see "kaine" mõtlemine on alles ka siis kui reaalselt ostuks läheb :wack:

Küsin veel, kas kellelgi on kogemusi ratta ostmisega Soomest? Seal odavama otsa omasid liigub rohkem kuna turg suurem ja kuna endal keel suus ja riiki tunnen siis lihtsam ja odavam tuua kui Saksast.

Vetu

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas AzA »

Hornet on sulle täpselt paras või siis veidike pisike.
Aga idee hankida lollikindel 600ne on selles, et nood annavad pisut vigu andeks.
Ühtlasi pole väga kahju, kui jala pehmele pinnasele paned ja asi ümber kukub.
See jutt, et mina matsu ei pane, olen ettevaatlik jne jne kerigu karuhänna alla. Üks sõber hankis sellise jutuga esimeseks kohe tonnise neikedi ... tervelt 2 kuud omas, siis pidi maha kandma.
Vinge vend küll foori alt minema minnes, aga kõik muu jääb onule siiani kaugeks.
Kaine mõtlemise säilitan sulle sellega, et panen paberile kirja näiteks 2014 hooaja olukorrad ja nende lahendused .... eks sa siis ise mõtiskle, kas on arukas esialgu riskida ;)
Alustades näiteks sellest: Lõuna tänav, nn. viktoria ühesuunaline kurv. Vastu tuli seal täitsa kena sakslanna oma volkariga. Munamäe kurvi topelt möödasõit. Sekspoe kurvis mersumees paremalt mööda kiirendamas jne.
Enne kui sellist jama ette nägema ei hakka, pigem harjuta mingi vahvliga.

Pole sinu pikkuse ja kaalu juures klassikalisega häda midagi kulgeda. Nagu Reimps ütles, võta klassikaline algaja käru ära ja küta paar hooaega ringi, niikau akogu pappi ja ona unistuse kallal.
Sealjuures maitsed võivad tublisti muutuda. Mul näiteks läks peale hooaega cruiseriga töristamist isu üle, kuigi mõte oli umbes sama nagu sul.

Kuna meil lemmikkoht sama, siis anna teada, trehvab, võtab mõned kesvad ja ma seletan sulle kokkuvõtvalt asja olemuse ära. Ühtlasi on mul üks hornet kah, standardne ... külili keerad katsetades on sinu oma teatava summa eest :bsmile:

Edit:
Aheh meenus, et Pärnus pakutakse üht suzu sv650s-i hinnaga nõks alla 2 kilo kui õigesti mäletan. Aasta oli vist 2003 või 2004. Ma ise 181cm ja 60kg, niisama peal istudes tundus okei - parem kui hornet. Kellal oli 23-24 tuhat. Väljanägemine täitsa okei. Ma süviti teda ei uurinud, aga esmapilgul kõik kellad viled töötasid, vaid rehvid tahaks paari tuhande pärast vahetust (ca 200€) .... parem kui kohe :mrgreen:
Peaks ta olema 50kw kanti V2 konega. Puusalt küttes üsna sobilik pill sulle ja üsna müüdav ka. Heal juhul saad 500 pügada paari hooaja peale. Arvestades, et gondlis ratas, siis maanteel kaugelt mugavam kui hornet.

Sassi Einfeldi ja harlisi ära esialgu parem taha :P Nood juba siis kui asi elustiiliks kipub.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas yeekim »

vetu kirjutas:

No jah, eks igasugu kroomi peale ole onatud juba aastaid ja Sassis istudes neid rattaid imetletud mis seal sees seisnud on läbi aegade...

Praegu küll hea mõelda, et ostan kevadel mingi tavalise 600se ja õpin sellega sõitma alustuseks. Loodan, et see "kaine" mõtlemine on alles ka siis kui reaalselt ostuks läheb :wack:

Küsin veel, kas kellelgi on kogemusi ratta ostmisega Soomest? Seal odavama otsa omasid liigub rohkem kuna turg suurem ja kuna endal keel suus ja riiki tunnen siis lihtsam ja odavam tuua kui Saksast.

Vetu

Miks "tavalise" :roll:
Kui süda ikka jalad ees sõita ihaldab, siis võta mingi vanem Virago või Vulkan ja küta palju tahad.
Kui ikka selgub, et aastaid on ONA vale liigi peale pandud, ostad normaalse tavalise ratta.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas reimps »

AzA kirjutas:

Aheh meenus, et Pärnus pakutakse üht suzu sv650s-i hinnaga nõks alla 2 kilo kui õigesti mäletan. Aasta oli vist 2003 või 2004. Ma ise 181cm ja 60kg, niisama peal istudes tundus okei - parem kui hornet. Kellal oli 23-24 tuhat. Väljanägemine täitsa okei. Ma süviti teda ei uurinud, aga esmapilgul kõik kellad viled töötasid, vaid rehvid tahaks paari tuhande pärast vahetust (ca 200€) .... parem kui kohe :mrgreen:
Peaks ta olema 50kw kanti V2 konega. Puusalt küttes üsna sobilik pill sulle ja üsna müüdav ka. Heal juhul saad 500 pügada paari hooaja peale. Arvestades, et gondlis ratas, siis maanteel kaugelt mugavam kui hornet.

SV650 on iga kell mõttekam esimene ratas kui mingi naistekas, ptüi, Hornet 8)

Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Laur »

Kasvult suur mees, vahet pole on ta kuusada või tuhatkuusada. Kui kupliall kõik korras saad kõigega hakkama, kui pole siis (crash)
Sõida selle arvestusega, et oled nähtamatu.

M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

See kas ratas on 600 või 1000 ei oma erilist tähtsust. Kui sa just kindlalt k6ige v6imsamat ei taha. Soovitan minna k6igepealt kuhugi motopoodi ja rataste isteasendeid proovida. Mina olin suvel valiku ees kas naked v6i bike. Kuna enamus s6idukaaslastel gondlis biked siis sai ka ise neid vaatama hakatud. Ei kahetse. Nakediga puhus tuul p6lvedele. Päris tihti oli ka nii, et linnavahel s6ites oli palav ja maanteel jahe. Gondlis bike puhul see vahe nii suur pole.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas AzA »

reimps kirjutas:

SV650 on iga kell mõttekam esimene ratas kui mingi naistekas, ptüi, Hornet 8)

Eks ta kasutus otstarbest sõltub. Ma linna jätan hooajaga umbes 5000 ja neist enamik 2-3 kilti otsad. Siiamaani hornetiga kõige enam rahul - lai krossilenks pääl ja igati hüva lakku täis põtrade vahel manööverdada :bsmile:
Esialgu müttasin FZ1N-iga, no ei taha seda kolakat. Ma naisterahva kaalus kah muidugi, meibi seepärast.
Ma pole ise kunagi sv650-ga sõitnud, aga loogika ütleb, et sv650 peaks antud keisi puhul arukam olema.
Eks ta sõltub sõitjast ja vajadusest, hornet on lihtsalt väike, st. madal, seevastu väga hästi manööverdatav ja kuvaldaga remonditav.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Raki »

Täiesti veider soovitus, et osta kaheks aastaks mingi rimakas.

Jumal küll, osta see ratas millega sa sõita tahad ja kui ei meeldi siis müüd maha ja ostad mingi teise ratta.

Täiesti arutu kartus et äkki on liiga võimas või suur või juhtimatu.

Vb tõesti ratas võiks olla alla 100kw. Sealt edasi on ehk liiga äkilised, aga chopperiga sellega probleeme pole vast niikuinii.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raki kirjutas:

Täiesti veider soovitus, et osta kaheks aastaks mingi rimakas.

Jumal küll, osta see ratas millega sa sõita tahad ja kui ei meeldi siis müüd maha ja ostad mingi teise ratta.

Täiesti arutu kartus et äkki on liiga võimas või suur või juhtimatu.

Vb tõesti ratas võiks olla alla 100kw. Sealt edasi on ehk liiga äkilised, aga chopperiga sellega probleeme pole vast niikuinii.

Jutt polegi ju rimakast või korralikust rattast, jutt pigem rattatüübist ja erinevatest võimsustest.Ka suur ja raske ratas võib vabalt rimakaks osutuda.Meil siin näide matka teemast olemas.Ja olen jatkuvalt seda meelt,et ostes kohe suure ja raske ratta võtab sõitmaõppimine kõvasti kauem aega ja vigasid suuremad naljalt ei andesta.Kergema klassikalise asendiga rattaga on ühe suvega ikka enamvähem kõik nipid selged,aga suure ja raske rattaga võtab aega ,kuni julged üldse kõike proovida.Jutt,et ma olen seda kuulnud,aga minu puhul oli teisiti, ei ole pädev.No ja pakun,et 600 või midagi sealtkandist on piisavalt kiired,et ei peaks piinlikust tundma.Keegi ei soovita ju 11kw ratast vaid need pakutud ka ikka norm liikumis võimega rattad, SV 55kw ja Hornet 70kw.Ma olen ise 179 ja minu jaoks polnud Hornet liiga väike.Isteasend oli täiesti OK.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Hakatuseks soeta midagi ökonoomset. Hayabusa näiteks. Hiljem võid siis midagi eripäralist, oma invaliidsus-astmele vastavat, muretseda.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kõigega on võimalik sõitma õppida, mõne aparaadiga on paraku lihtsam.
Ei mäleta enam heaste, aga pärast B-kati camaroga ringi kütta ... mnjaa miks mitte :)

Aga mulle meeldib.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mina olen Rakiga sarnasel arvamusel, et osta tuleb selline ratas, mis meeldib, mitte s*tt püksis mingi saaniga sõita, et äkki juhtub midagi. Kroom on just hea rahulik ju. Mis vahet seal on, palju kw tooli all, rutskat keerab mõistus mitte randmejõud. Autoga ju ka nii ei sõida, nagu torust tuleb. Kui mees tahab kroomi, siis mees ostku kroom. Mingist naiste plastmassrattast tüdineb ilmselt paari kuuga.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui netis ringi tuulate, siis avastate, et üheksal juhul kümest soovitavad kogenud koolitajad võtta midagi lahjemat. Esimeseks aastaks. Siis on eksimiseks maa ja ilm ruumi ning ratturi jõud käib iga kell tsiklist üle, mitte vastupidi. Ei pea just ilmtingimat rimakas olema. 500cc on teglikult vägagi OK tsikkel (vähemalt nakedi kujul).

Ja kui auas olla, siis tegelikult pole üldse vahet, mille ostab. Aasta hiljem (kui julgeb endale muidugi tunnistad) saab aru, et tegi vale valiku ja ostab nii või teisiti midagi muud.
(Või siis ka mitte, sest on pannud arutu hulga raha hakkama kroomimeeste varustuse alla). Lõppude lõpuks on oma vigadest palju lahedam õppida kui teiste omadest.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas 426f »

maxi roller oleks ju veel mugavam kui tsikkel,sadul pehme ja tuul ei puhu põlvedele ja ei pea käiku ka vahetama,osadel on veel tuuleklaas ka olemas.see on imelik,et kõik need 600 horneti mehed ajavad täpselt sama juttu,alguses et ah pole vaja kiiremat ja hiljem räägivad,et vaja ratas maha müüa ja võimsam osta.too omale selline tsikkel milles unistanud oled ja kontrolli,et väga logu poleks

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ole meheks 426, kui sa aru ei saa millest jutt käib, siis hoia näpud taskus.

Aga mulle meeldib.

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Mina teinud 5a tagasi valiku siiani rahul! Ja kui tahta siis midagi kõrvale. Ei plaani vahetada!
Osta see mis meeldib. Kui ei tea mis meeldib osta see mis sõpradel, omamise käigus tekib ettekujutus ja eelistused

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas pühak »

See. milline stiil meeldib, kas jalad sirged või kõhuli paagil, seda peab igaüks ise otsustama. Teiste nõu selle koha pealt on sama, kui et anda nõu, mis asendis on mõnusam magada. Nõu saab anda markide-mudelite sõiduomaduste suhtes, et mis on teravam ja mis tuimem, samuti saab nõu anda, milline tsikkel paremini kestab (kui püsti püsib).

Ma soovitan, et mine käi mööda tsiklipoode ja istu võimalikult palju tsikleid läbi. Siis tee oma lemmikutest nimekiri ja hakka selle põhjal nõu küsima. Praegu tsiklipoodides rahulikud ajad (kui üldse lahti on). Käisin täna näiteks Streetmotos õlifiltrit ostmas, olin sel hetkel ainuke klient ja dr Neeme isiklikult igavles leti taga. Suvel, kui teda leti taga nägema juhtusin, oli tal sealgi tuhat ja sada asja korraga käsil.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

reimps

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas reimps »

AzA kirjutas:

Ole meheks 426, kui sa aru ei saa millest jutt käib, siis hoia näpud taskus.

Ou, võrdõiguslikkus on, rollumehed peavad ka sõna saama. Või antud juhul, võtma :mrgreen:


Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Mina endale ratast otsisin ja enda valikust tuttavatele rääkisin, siis enamus hakkasid kohe ohkima, et liiga võimas ja sõidan end esimese kahe nädalaga sodiks. 8000km ja ühtegi kukkumist. Nii et mina soovitan Sul osta see, mida hing ihaldab, aga gaasi keera mõistusega :bsmile:

Tissidega uss
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Sandra kirjutas:

..... 8000km ja ühtegi kukkumist.......

(lol) (lol) (lol)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Kus nali oli? Ma arvan, et esimese hooaja kohta väga hea tulemus. Arvestades, et hooaega alustasin juulis.

Tissidega uss
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas efendi »

Eks siin kehtib ka see vana saekaatrimeeste tarkus, et näppudest jäävad ilma noored, kes ei oska karta ja vanad kes enam ei karda midagi. Selle saab tsiklimaailma üle kanda küll ;)

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Vanad saekaatrimehed sõidavad tsikliga? Või sa käid saekaatris tarkust otsimas? :D

Tissidega uss
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas efendi »

Sandra - sinu seniste postituste põhjal arvasin, et oled veits kiirem kalkulaator :P Saad ehk ilma seletamata aru küll ;) Ja sujuvalt läheb teema käest ära. Et seda mitte lubada, siis mees, osta ratas - selline nagu meeldib ja sõida. Kui on liiga suur, liiga kole, liiga kallis, liiga hirmus - siis vaheta välja ja osta järgmine - siis juba tead rohkem, millist tahaks. Lihtne!

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Esimese ratta otsinguil...

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Ülikiire kalkulaator olen. Muidugi sain aru :D aga kuna nägin head võimalust su postituse kallal nokkida, siis... :bsmile:

Tissidega uss
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”