Ratas rootsist

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 184
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 26 korda

Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Tere,

Oskab keegi lähemalt rääkida, et kui osta Rootsist eraisikult ratas siis milliseid dokumente peab kohapeal täitma? Kas on vaja käia müüjaga koos ARK-s jne. Äkki keegi kirjeldaks seda protsessi lähemalt.

Tänud ette!



Kasutaja avatar

mrc
Postitusi: 42
Liitunud: 13 Aug 2008, 13:20
Asukoht: Tallinn

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas mrc »

Kui müüja on nõus, võib ta anda registreerimistunnistuse (A+B pool), numbri, vormistage ostu-müügileping ja nendega Eestis MNT ametisse. Siit saadetakse juba info Rootsi. Rootsis ratta arvelt mahaminek võib võtta kuni paar kuud.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas mella »

Kasutaja avatar

mrc
Postitusi: 42
Liitunud: 13 Aug 2008, 13:20
Asukoht: Tallinn

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas mrc »

Õlleteema on Mellal tuju pahaks ajanud?
Kui otsingu vastused jäävad aastasse 2006, võib ju infot küsida küll?
Mina antud lingil olevatelt numbritelt neid inimesi kätte ei saanud.


Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 184
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Millist ostumüügi lepingu vormi kasutada? Jah nett on erinevaid näiteid täis aga uuriks ikkagi mida reaalselt keegi kasutanud on...

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tegin autoostu soomest, oli tavaline ostumüügileping, käsitsi kirjutatud suht vabas vormis aga üks paber, mida kohapeal täitsin, mille nimi mul meelde ei tule enam, vajas veel müüja allkirja.
Müüja ei pea ise küll kohal olema aga vot krt ei tule meelde, mis paber see veel allkirjastamist vajas :(
Parem küsi ARK-ist, muidu pead ilmaasjata edasi-tagasi jooksma.
Ja ütle siis meile ka :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

keio
Postitusi: 63
Liitunud: 13 Sept 2013, 22:55

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas keio »

Olen ise üsna palju autosid ja rattaid rootsist toonid. Tegelikult on sul vaja ainult mõlemat passi poolt- kollane ja sinine.
Kollane pool ongi põhimõtteliselt ostumüügi leping, kuna seal on sõiduki vin number, omaniku andmed ja uue omaniku andmete jaoks tühjad lahtrid.
Tõsisem probleem on aga see, et suur osa eraisikuid ei ole nõus võõramaalastele müüma. Põhjus on tegelikult üsna lihtne- omanik saab auto enda nimelt maha ainult juhul kui on lammutustõend või auto kellegi teise nimel arvele võetud. Paljud oda euroopa ärimehed kasutavad seda aga kurjasti ara..

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas puna »

soomes omanimelt saab maha ka ostumüügi lepinguga.
rootsi kohta nii ei tea

Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Olen ka nii mõnegi auto ja paar ratast Rootsist ostnud ja naljalt ikka sellist eraisikut ei leia, kes oleks nõus võhivõõrale välismaalasele sõiduki passi mõlemad pooled kaasa andma, ise teadmata, millal see tegelane suvatseb ümbervormistamise teha (togi) . Kuna kohalik seadus näeb ette, et kuni sõiduk pole sinu nimelt maha võetud, siis kõik parkimis-, kiiruseületus- ja muud trahvid laekuvad ikkagi registrijärgsele omanikule. On võimalik taotleda ka transiitnumbrit, ent selle kättesaamine võtab vähemalt nädala. Ja seda varianti, et omanikuga koos registrisse minna kah pole, sest Rootsis käib kogu see ümbervormistamise teema posti teel.
Kui kellelgi mingi konkreetne soov, siis saan ehk aidata nii suhtlusel kui ka vormistamisel, kuna oman ka Rootsi ID kaarti ja seega ka võimalust rootslaselt otse osta. :wack:


keio
Postitusi: 63
Liitunud: 13 Sept 2013, 22:55

Re: Ratas rootsist

Lugemata postitus Postitas keio »

Kiilukas kirjutas:

Olen ka nii mõnegi auto ja paar ratast Rootsist ostnud ja naljalt ikka sellist eraisikut ei leia, kes oleks nõus võhivõõrale välismaalasele sõiduki passi mõlemad pooled kaasa andma, ise teadmata, millal see tegelane suvatseb ümbervormistamise teha (togi) . Kuna kohalik seadus näeb ette, et kuni sõiduk pole sinu nimelt maha võetud, siis kõik parkimis-, kiiruseületus- ja muud trahvid laekuvad ikkagi registrijärgsele omanikule. On võimalik taotleda ka transiitnumbrit, ent selle kättesaamine võtab vähemalt nädala. Ja seda varianti, et omanikuga koos registrisse minna kah pole, sest Rootsis käib kogu see ümbervormistamise teema posti teel.
Kui kellelgi mingi konkreetne soov, siis saan ehk aidata nii suhtlusel kui ka vormistamisel, kuna oman ka Rootsi ID kaarti ja seega ka võimalust rootslaselt otse osta. :wack:

Paraku nii see, on, Et väga paljud ei usalda aga samas kui müüa tahavad, siis neil teist varianti ei ole ka. Tõsi, kui MNTs mõne väheke mõistlikuma onku otsa satud, peaks teoreetiliselt ka ainult kollase passiga sõiduki arvele saama( olen ühe korra proovinud ja peale pikka kiuni see ka õnnestus). Teisest küljest jälle ei anna see sinine passi pool Rootslasele jälle mitte kui midagi- siiamaani on mul olnud ainult üks juhus, kus ma mõlemat passi poolt pole saanud, ja seda selle pärast, et sinine olevat kadunud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”