Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Hardrocker kirjutas:

Minu praegune ratas on tulnud Eesti teedele just Bikepointi uksest.
Ja no kuidas ka ei nuputaks,midagi halba öelda ei oska.Ka paljud vaatajad on küsinud:"Võtsid päris uue,vä :O "?
Ennem talvekorterisse panemist lasin ka teadjatel meestel tehnilist seisundit hinnata(kohe algul lasin KÕIK mahlad ära vahetada) ja muu hulgas ka klapivahesid kontrollida.Ka nemad ei leidnud negatiivset,mida öelda.Kett+hammakad kestavad selle hooaja kindlasti veel.Ahjaaa...rehvid vahetasin ka kohe ära.
Mhh...tea,kas see Bikepoint on ikka nii s*tt koht...

Ja Bikepoint kirjaga numbrialuse võin ka mina sulle anda.Saad ette ka numbri panna :)

Palju see ratas siis sõitnud on et kett vahetust tahab sellisel ühtlase tõmbega r4 kestab vast 35000 km ära.



Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R

Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

mega1 kirjutas:
Hardrocker kirjutas:

Minu praegune ratas on tulnud Eesti teedele just Bikepointi uksest.
Ja no kuidas ka ei nuputaks,midagi halba öelda ei oska.Ka paljud vaatajad on küsinud:"Võtsid päris uue,vä :O "?
Ennem talvekorterisse panemist lasin ka teadjatel meestel tehnilist seisundit hinnata(kohe algul lasin KÕIK mahlad ära vahetada) ja muu hulgas ka klapivahesid kontrollida.Ka nemad ei leidnud negatiivset,mida öelda.Kett+hammakad kestavad selle hooaja kindlasti veel.Ahjaaa...rehvid vahetasin ka kohe ära.
Mhh...tea,kas see Bikepoint on ikka nii s*tt koht...

Ja Bikepoint kirjaga numbrialuse võin ka mina sulle anda.Saad ette ka numbri panna :)

Palju see ratas siis sõitnud on et kett vahetust tahab sellisel ühtlase tõmbega r4 kestab vast 35000 km ära.

Hetkel näit 21 000+ km-i ja nagu mainisin ,siis selle hooaja kindlasti.Kui si*ad ilmad jätkuvad,siis järgmisegi veel :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

kAMELION kirjutas:

Kui nüüd avatari pilti vaadata,oleks suht koomiline vaatepilt küll jh (lol) nagu uus "Black rokid" oleks sündinud :bsmile:
tee siis ikka youtuub ka 8) selle suve teema NB1,aitäh

jeehhh.. see kiiver mu isa poolt pärandatud... ja noh.. kuigi linnas sõitmiseks hullult mugav, siis tegelt tahaks ikka icon variant kiivrit. aga jällegi - kui valida on see, et ootan, kuni piisavalt rahhi on, et äge kiiver osta, või siis kohe sõitma hakata, siis valik on väga lihtne.. :bsmile:

ja juutjuub tuleb kohe, kui gopro või drifti jaoks rahhi on... 8)

Kasutaja avatar

ermicas
Postitusi: 88
Liitunud: 31 Dets 2013, 17:31
Tsikkel: XJR1300 Racer 6oth Anniversary
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ermicas »

Muide see "nüüd sõidan iga päev, tulgu või vihma, lörtsi või lund" tunne läheb üle aga naudi kuniks seda jagub. Ja hoiatus enda kogemusest, pärast esimest-teist kuud, kui vaikselt hakkad arvama või uskuma, et juba natuke oskad sõita...siis tõmba hoog tagasi sest just siis, liigsest enesekindlusest võib esimene pauk maru lihtsalt tulla :)

Küsimus pole selles kas sa kukud, vaid pigem selles kuna sa kukud (crash)
Muretuid kilomeetreid!

ermicas

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

ermicas kirjutas:

Muide see "nüüd sõidan iga päev, tulgu või vihma, lörtsi või lund" tunne läheb üle aga naudi kuniks seda jagub. Ja hoiatus enda kogemusest, pärast esimest-teist kuud, kui vaikselt hakkad arvama või uskuma, et juba natuke oskad sõita...siis tõmba hoog tagasi sest just siis, liigsest enesekindlusest võib esimene pauk maru lihtsalt tulla :)

Küsimus pole selles kas sa kukud, vaid pigem selles kuna sa kukud (crash)
Muretuid kilomeetreid!

ermicas

Nõus. See mõte on pidevalt kuskil kuklas kummitamas ja selle pärast ka hoian end teadlikult tagasi. Õnneks on mul juba üle kolme kümnendi jagu oidu pea ja vähemalt üks kümnend Tallinnas liiklemise kogemust nii auto kui jalgrattaga ja eriti selle viimasega sõiduteedel liiklemine on kõva õppetunni andnud just selle 360-kraadi jälgimise teemal. Ja seni on see veatult toiminud (ptüi-ptüi-tpüi ja koputus puule).. :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Teine nädal Matildaga hakkab täis tiksuma ja väike vahekokkuvõte.

Esimese nädala täitumise auks sai kohe hommikul töö juures parklas tsikkel pikali pandud. Üritasin schlagbaumi juures järsku pööret teha ja ei õnnestunud. Tsikkel jäi seisma ja vajus jalgevahel ümber. Tulemus: sabal mõned kriimud, kuna see maandus vastu schlagbaumi posti.. lisaks veel kärbitud eneseuhkus. :D

Sellel nädalal jõudis ka kohale bikepointi poolt tellitud uus toore-heebel kogu selle suunatulede ja signaalinuppude komplektiga. Toore heebel oli ostu hetkel ära murdunud ja toorest sai peale lükata vaid võtmega susides.. Bikepoint oma kulude kirjadega tellis ja paigaldas. Suured tänud selle eest! Lisaks sain paigaldamise ajal lõbusalt aega viita Ducati Scrambleri seljas, mis kinnistas veelgi veendumust, et järgmine tsikkel järgmine või ülejärgmine aasta saab raudselt olema Urban Enduro! Täiesti haiglaselt lõbus asi! :D

Käisin esimest korda ka maanteel ära Matildaga ja 110km/h on ikka väääääga ebamugav sisuliselt lahtise kiivriga. Lõug tahtis ära jäätuda.. Esimest korda leidsin ka teise poole pöörete kogusest üles.. selle ülemise siis. Kui siiani tundus, et seal 4-5K kandis on päris viisakas mineks, siis seal 7-8K kandis tahtis masin juba omapäi edasi minna. Ma justkui nagu ootasin sellist käitumist, aga ikkagi tuli üllatusena. Ma nüüd praegu arvan, et kannatan veel veidi ja väga seda teistpoolsust veel ei puudu. Igaks juhuks. Äkki veab liiga teistpoolsusesse. Seda eanm - enne peaks mingid kaitsmed peale saama ja siis julgeks alles hakata piire kompama.

Tegin ka esimest korda elementaarset käsipesu ja panin seina äärde:

Pilt

Järgmisena on siis plaanis muretseda korralik riietus, siis teha ketile hooldus, siis tahaks siduri ja piduri heeblid välja vahetada ja ketikaitse ning tagumise ratta kallistaja muretseda..

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

..siit ka küsimus. Kui tagumine õõtsuv käsi (swingarm?.. ma ei tea, kuidas see ametlik nimi kohalikus keeles on..) näeb välja selline:

Pilt

...kas see tähendab, et ketikaitset panna pole võimalik ilma, et uue kinnituskoha sinna keevitaks?... :shock:

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ja kui juba lollide küsimuste esitamiseks läks, siis kas värvilised ketid on rohkem bling kui funktsionaalsus või sõltub ikkagi asi pigem tootjast ja hinnaklassist?

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Margit kirjutas:

I like you, sa küsid vahvaid asju :D

:oops: meelitaja! :D

seitse aastat tagasi ostsin omale kalli kruiiser-jalgratta (10K+ krooni maksis) ja kuna see oli ehitatud nagu tanks siis olen sellega halastamatult sõitnud (ehk siis vees-lumes-liival tänavaäärtest hüpates ja muid lollusi tehes) ja hooldanud minimaalselt. see hooaeg pole isegi pesta jõudnud. kogu selle aja jooksul vist paar korda olen ketti õlitanud... ja no ma olen sellega ikka igapäevaselt tööle ja tagasi sõitnud (päevas mingi 10km kindlasti) lumest lumeni... ja kuna ta jätkuvalt töötab ja vastu ei punni, siis kuidagi ei tõmba ka seda aega investeerima, et talle korralik vann ja õlitus teha.. ma vahel tunnen piinlikust selle pärast, et ma olen lohakas ja laisk ja mõtlen ainult funktsionaalsuse peale ja alati ei hoolitse anaalselt oma asjade pärast, aga siis on jälle vaja kuskile sõita ja asju teha ja jälle ununeb see teema..

no vot, ma nüüd veits kardan, et mul läheb tsikliga umbes sama teed, et kuni masin sõidab, siis ma väga ei pabla ja kui ühel hetkel mingi asjaga kellad, siis alles hakkan asjaga tegelema. aga samal ajal ma tean, et ega tsikkel pole jalgratas ja kui sõidu hetkel midagi pekki läheb, siis see on veits ohtlikum teema. lisaks tsiklit on veits nürim käe kõrval koju lükata.. ja selle pärast ma nüüd jooksvalt üritan muuta oma mõtlemist selles vallas ja korralikumalt hoolt kanda Matilda eest. nii palju kui rahakott ja sõitmisest üle jääv aeg lubab..

tunnen sügavat austust inimeste ees, kes tublit hoolt kannavad oma tsikli eest. ausõna, üritan ka selliseks saada! (w)

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas tfr »

motikamees kirjutas:

Normaalne tsiklivend sõidab ikka siia-sinna ja nii see läbisõit tuleb, mitte ei pauguta ainult tallinna fooride all.

Näed siis - sain teada, et ma olen ebanormaalne tsiklivend ja motokukk :)

Vanus ja elu on sealmaal, et töö ja pere kõrvalt lihtsalt ei kipu seda "siia-sinna sõitmise pärast sõitmise" aega eriti jääma ja põhiline läbisõit tulebki "Tallinna fooride all paugutamisest" ehk sellest, et üksi liikudes kasutan ratast puhtalt transpordivahendina. Aga kuna päris igale poole ja iga kliendi juurde tsikliriietes minna ei saa, siis niimoodi hooajal üle 1500-2000km kogunema ei kipu.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas franz125 »

elektromargu kirjutas:

..siit ka küsimus. Kui tagumine õõtsuv käsi (swingarm?.. ma ei tea, kuidas see ametlik nimi kohalikus keeles on..) näeb välja selline:

Pilt

...kas see tähendab, et ketikaitset panna pole võimalik ilma, et uue kinnituskoha sinna keevitaks?... :shock:

Sa võid selle väikese vinklist kõrvakese sinna kas tõmbmutri või tavaliste tõmbneetide abil ka kinnitada.Hangi enne ketikaitse,neid jebais igatsugut.
See õõtsuv käsi on "kiige" eestipäraselt.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Margit kirjutas:

Mingi Horneti kiige on Mäkil müügis 39 eest kui sulle meeldivad originaalosad. Siis sobiks ka originaal ketikaitse. Kui 39 on palju siis tasuks jah kaitse osta ja selle järgi ise need kinnitused meisterdada.

sellele viskasin juba silma peale, jah... kui see paari nädala pärast veel alles on (kui raharong kohale jõuab..), siis vast võtan ära.. siis on järgmine teema välja mõelda, kuidas seda vahetatakse kui puuduvad oskused ja tööriistad :D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ketikaitse on selline mitte ketikaitse, vaid rohkem selleks, et ketiõli mis lendu läheb saba reitele ei maanduks jms.
Saad ta sinna mistahes aretusega teha, kasvõi ümber kiige mingi jepstükk lasta väänata või pisike auk puurida ja nurk kruvida.
Aga kui soetad kaitsme, siis palju olulisem on tagaporikas. Pikka iga su tagaamordile.

Kiiget vahetama hakkad, siis vaheta üksiti laagrid ka ära .... ja noh soeta korralik momendivõti, seda ära käsitsi igaksjuhuks keera.
Pisut liiga oluline sõlm.

Viimati muutis AzA, 17 Juul 2015, 12:23, muudetud 1 kord kokku.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Margit kirjutas:

RTFM on see asi kuidas remontida :D
Pead välja mõtlema kas tahad ise teha ja tulevikus ka ise teha või hakata töökotta viima. Kui oskuseid pole, aga tahad neid omandada, siis pole muud teha kui tõmba näiteks Haynes'i manual ja sea sammud tööriistapoodi. Selle raharongi ootamisega saad välja vaadata milliseid tööriistu vaja ja kuidas asjale läheneda. Ja kui kõike osta ei saa, siis head hinged ikka laenavad.

kaasas olev manual on itaalia keeles :D

hmm... haynesi parandusraamatu eest peab ka mingi pool sotti välja käima... aga tundub olevat väärt kirjandus. kuigi mul paremat kohta 'montimiseks pole kui kortermaja siseõues parklaplats, äkki on ikkagi võimalik see ise ära teha. hea tuttav mondimees täitsa olemas ka tegelt, aga no natuke tahaks ikka ise ka teha ja õppida..

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma saatsin sulle täis remondimanuaali, vaata oma fb chat kenasti üle ja downloadi :)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

AzA kirjutas:

Ma saatsin sulle täis remondimanuaali, vaata oma fb chat kenasti üle ja downloadi :)

ha! normaalne! nägin ja tõmbasin alla ja puha ja siis lihtsalt läks meelest :D tänud! nüüd hakkab puhkus ja saab rahulikult läbi töötada kogu see materjal (w)

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas AzA »

Edu sulle selle Tallinna linnaga :) Pärnu satud, astu läbi.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

elektromargu kirjutas:
Margit kirjutas:

Mingi Horneti kiige on Mäkil müügis 39 eest kui sulle meeldivad originaalosad. Siis sobiks ka originaal ketikaitse. Kui 39 on palju siis tasuks jah kaitse osta ja selle järgi ise need kinnitused meisterdada.

sellele viskasin juba silma peale, jah... kui see paari nädala pärast veel alles on (kui raharong kohale jõuab..), siis vast võtan ära.. siis on järgmine teema välja mõelda, kuidas seda vahetatakse kui puuduvad oskused ja tööriistad :D

Tegelikult pole 39. Müüdunud nädalal võtsin kõikide asjade hinda 5€ jagu alla. Seega on kiige nüüd 34€.
Mu on siin ka erinevaid Horneti manuale ja juhendeid, viskan pilgu peale ja jagan välja.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

AzA kirjutas:

Edu sulle selle Tallinna linnaga :) Pärnu satud, astu läbi.

Tallinnas ei lähe väga hästi.. just tuli täie lauluga rahet :wack:

Aga järgmine- ülejärgmine nädal lastakse Pärnusse, siis tõenäoliselt astun läbi.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas pyta »

hmmm..kas puurida uus auk ja keermestada,et see jebann sinna kinni kruvida või osta uus kiige ja vahetada kogu kompott..otsused..otsused :shock:
:mrgreen:

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ma olen küll nii laisk et eelistada ühe väikese AL vinklijupi saagimist,paari augu puurimist ja neetimast kogu sellele kammajaale mida tuleks näha terve kiige vahetusele.Seda enamet tollel rattal vist ei ole ka keskharki.Selle junnineni paigaldus koos materjali otsimisega ei võtaks poolt tundigi.Aitaks aga pole linnas veel nädala jagu.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma saan siis eelkõnelejate vihjetest aru, et kiige tugevust paari augu puurimine ei mõjuta?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas AzA »

Saad õigesti aru :)
Teisele poole pead naguinii augu puurima, et asi kinni seisaks.
Hangi ketikaitse koos porikaga.
Prääksu fb-s, ma teen pildi sulle, kuidas asja lahendasin.
Jeebei rear fender (mudguard) .... kima poodi ja hangi Franzile ühed väiksed mõdud ning jää ootele :bsmile:
Uuri, äkki Macil on vedelemas.

Aga mulle meeldib.

lermo
Postitusi: 471
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas lermo »

Mul vedeleb üks honda ketikaitse, koos kiige küljest maha lõigatud kinnituskõrvaga. Võid need 5e eest endale saada, mõni osavnäpp võib selle kinnituse sinna 3 minutiga külge keevitada. Põhimõtteliselt saaksin ise kah teha, aga ilma gaasita ei pruugi tehasekvaliteeti saada.

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas 426f »

Kui elektriga keevitamiseks läheb ei tohi aku juhet peale unustada.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

elektromargu kirjutas:

Ma saan siis eelkõnelejate vihjetest aru, et kiige tugevust paari augu puurimine ei mõjuta?

Kindlasti mitte ja kui paned näiteks 5mm sisekeermega tõmbemutri,siis auk tuleb 7mm teha.Mul need tõmbemutri tangid ja ka puurid olemas, välja ei laena ,aga kui kohale tuled, võin kinni tõmmata.Äkki on ka paar mutrit olemas,vaja üle vaadata.Keevitamisega pole küll mõtet vaeva nägema hakata nii lihtsa asja puhul.Ehks siis võta kaitse ,mis sobib kaasa ja tule läbi.Tööajal Tallinas muul ajal Ruila kandis( 35km kesklinnast),tööaeg on tihti piiramatu :) ehk kriba PM

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas Black »

elektromargu kirjutas:

..siit ka küsimus. Kui tagumine õõtsuv käsi (swingarm?.. ma ei tea, kuidas see ametlik nimi kohalikus keeles on..

Margit kirjutas:

Swingarm peaks vist tagakiige olema.

franz125 kirjutas:

See õõtsuv käsi on "kiige" eestipäraselt.

AzA kirjutas:

Kiiget vahetama hakkad...

"Kiik" on ta tegelikult ikkagi eesti keeles. "Kiige" on omastav kääne. Seda on ilmselt kasutama hakatud, kuna tihti räägitakse kiigepuksidest ja siis justkui peaks see asi "kiige" olema. Ei ole tegelikult. See on värdsõna. Analoogne sõnaga "kollektor", mis lühendatakse suupärasemalt "kolleks" ja mõni käänab seda siis juba "koldeks" nagu tulekollet. See lühend käändub tegelikult kolle-kolle-kollet (mis/mille/mida).

Võib ka "õõtshark" öelda. Tagumine õõtshark, tagakiik. BMW-del näiteks on tihti ka esimene õõtshark ehk esikiik (telelever vedrustus).

elektromargu kirjutas:

seitse aastat tagasi ostsin omale kalli kruiiser-jalgratta (10K+ krooni maksis) ja kuna see oli ehitatud nagu tanks siis olen sellega halastamatult sõitnud (ehk siis vees-lumes-liival tänavaäärtest hüpates ja muid lollusi tehes) ja hooldanud minimaalselt. see hooaeg pole isegi pesta jõudnud. kogu selle aja jooksul vist paar korda olen ketti õlitanud... ja no ma olen sellega ikka igapäevaselt tööle ja tagasi sõitnud (päevas mingi 10km kindlasti) lumest lumeni... ja kuna ta jätkuvalt töötab ja vastu ei punni, siis kuidagi ei tõmba ka seda aega investeerima, et talle korralik vann ja õlitus teha.. ma vahel tunnen piinlikust selle pärast, et ma olen lohakas ja laisk ja mõtlen ainult funktsionaalsuse peale ja alati ei hoolitse anaalselt oma asjade pärast, aga siis on jälle vaja kuskile sõita ja asju teha ja jälle ununeb see teema..

Siis oledki vähemalt õige tsikli ostnud. Hornet ongi täpselt selline, millega võid põhimõtteliselt 10a isegi õli vahetamata sõita. Või noh, mõned korrad ju võiks selle aja jooksul, kui meelde tuleb... Umbes nagu omal ajal Toyota Carina E kohta öeldi, et tahaks, et ta, rsk, juba katki läheks, saaks midagi uut osta.

Nael kummi! Hornet on eitede vingumisele vaatamata lahe toimne tsikkel.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Suured tänud kõigile abi pakkumast ja kui pakkumised on nõus ka paari nädala möödudes, siis haaran kindlasti võimalusest kinni.

Seniks aga lähen ja pean maha ühed nooblid pulmad!

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

elektromargu kirjutas:

Nagu mulle siit pilt koorub, siis on variant huupi litakas lajatada ja mingi masin ära võtta ja siis kogemusest õppida, või siis leida head inimesed, kes lubavad reaalselt oma tagumikuga järgi proovida, mis istumise alla kõige paremini sobib. Mul on väga hea meel, et selliseid inimesi meil reaalselt on! Suure tänud!

Esimese "päris ratta" (vjatkat arvestamata) ostsin 1976a. Jawa 250, otsisin pikalt ja lõpuks sain ühe kunagise võidusõitja kasutuses olnud ratta. See oli JAWA suure algustähega sest tuuleklaasiga jooksis spido põhja 140km/h, kui tuli vene kroonu minek müüsin maha, mootor hakkas ka otsa lõppema. Tsikli nagu ka naise valikul mängib suurt osa vedamine, kõike ei jõua kunagi kontrollida.... :evil:

Jutud V2 ja halb juhitavus + vilets minek alati ei pea paika. Minu Yamaha Warrior 1800 motospeed paketiga oli kiirenduses enamuses baikidest kiirem k.a. 1200-1300-sed. Juhitavus tänu R1 esihargile oli hea, olgugi, et päris ringrajale poleks asja olnud, vajadusel aga kannatas " põlve maha" panna. Lõppkiirus ei olnud suurem asi 205km/h kahekesi ja püstiasendis, 215km/h üksinda lamades, siis tuli 5-ndaga piiraja. Nüüd on uus projekt käsil ja kui kõik läheb OK võin ka teema teha, sest tekib ehitusel mõningaid küsimusi, tegu tuleb V2 2215 kuubisega ja mootorist 150hj isendiga,..... :D

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kuidas ma esimest tsiklit valisin..

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

puna kirjutas:

Kahtlen, et see super duke sulle esimeseks rattaks sobib need suht metsalised siiski,
aga sellest plikade hornetist võiksid küll mööda vaadata
Kawa Z seeria masin pigem

Kõige uuematel igasugused "kontrollid" linnaliiklus, vihmane ilm j.n.e. Kui need sees siis peaks üks ontlik vanapapi ratas olema :D
Kui aga maas siis kogu aeg ots taevasse ja peab tipptasemel võidusõitja olema, et seda taltsutada. :x

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”